دانلود فایل پاورپوینت نقش ایران در توزیع درآمد جهانی

PowerPoint قابل ویرایش
32 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت نقش ایران در توزیع درآمد جهانی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت نقش ایران در توزیع درآمد جهانی قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

« به نام خدا»

۱-جایگاه ایران در توزیع جهانی درآمد
۲-بررسی ریشه‌های نابرابری درآمدی در آمریکا
۳-سرعت اینترنت در جهان
۴-منابع یارانه نقدی
۵- ایران در رده ۸۴ جهان از نظر شاخص رفتار اخلاقی شرکت‌ها‌
۶-مجمع جهانی اقتصاد رتبه ایران را از نظر کیفیت راهها در میان ۱۴۲ کشور جهان هفتاد و چهارم اعلام کرد.

اسلاید ۲ :

جایگاه ایران در توزیع جهانی درآمد
۱-با وجود سرعت بسیار زیاد رشد اقتصادی چین و هند که هر دو کشورهای بسیار بزرگ و بسیار فقیر هستند، اما در مجموع میزان نابرابری درآمدی در سطح جهان در سال‌های اخیر ثابت مانده و هم‌اکنون ضریب جینی درآمدی در سطح جهان در حدود ۰/۸است.

اسلاید ۳ :

۲-یک شهروند ایرانی که درآمد او در سطح میانگین درآمد سرانه ایران قرار دارد )، تقریبا در صدک ۷۵م توزیع درآمد جهانی جای می‌گیرد، به این معنا که وضعیت درآمدی او از ۷۵ درصد مردم جهان بهتر است. به طور مشابه، شهروندی با وضعیت مشابهی در آلمان (دارای درآمدی برابر با میانگین درآمد سرانه کشور آلمان)، در صدک ۹۰م توزیع جهانی درآمد جای گرفته و به بیان دیگر از ۹۰ درصد مردم دنیا ثروتمندتر است. 

اسلاید ۴ :

۳-میانگین درآمد دهک اول درآمدی شهروندان ایالات متحده
(۱۰ درصد از جمعیت کشور که فقیرترین افراد محسوب می‌شوند(،
در صدک شصتم توزیع درآمد جهانی قرار گرفته و از درآمد متوسط فقیرترین پنجک درآمدی آلمان، به طور محسوسی کمتر است
همچنین میانگین درآمد دهک اول (فقیرترین دهک( درآمدی در ایالات‌متحده ، حتی از میانگین درآمد دهک اول درآمدی اسپانیا نیز کمتر است.

اسلاید ۵ :

۴-این مساله که فقیرترین دهک درآمدی در آمریکا، درآمدی نسبتا مشابه با افراد واقع در جایگاه ۲۰ درصد پایین جامعه ایران را دارد، ممکن است تعداد بیشتری از افراد را دچار حیرت کند. با در نظر گرفتن این نکته، اگر فردی با درآمدی معادل میانگین درآمد فقیرترین دهک درآمدی آمریکا از ایران دیدن کند، دلایل کافی دارد تا به سطح زندگی ۸۰ درصد از ایرانیان حسادت بورزد، در حالی که شخص مشابهی از آلمان، از لحاظ درآمدی تنها در مقایسه با ۳ دهک پردرآمد ایران وضعیت بدتری دارد. 

اسلاید ۶ :

۵-نکته جالب توجه آنکه افراد بسیار فقیر ایران دارای وضعیتی به مراتب بدتر از افراد بسیار فقیر مصر و مالزی هستند، در حالی که ثروتمندان ایران در بالاترین صدک‌های توزیع جهانی درآمد قرار داشته و درآمد آنها فقط اندکی کمتر از درآمد ثروتمندترین دهک درآمدی آلمان و آمریکا قرار دارد.

اسلاید ۷ :

۶-البته وضعیت نابرابری درآمدی ایران، در مقایسه با برخی کشورهای جهان بهتر است. به طور مثال برخی کشورهای آمریکای لاتین یا چند کشور واقع در صحرای آفریقا با وضعیت بدتری از نظر نابرابری درآمدی مواجه هستند. مثلا ضریب جینی در برزیل معادل ۰/۶۰ است که بسیار بالاتر از ضریب جینی ۰/۴۰ مربوط به ایران قرار دارد. 

اسلاید ۸ :

۷-چیزی که ممکن است عده بسیاری را دچار حیرت کند – این مساله است که توزیع درآمد ایران (در سال ۲۰۰۵) بدتر از توزیع درآمد آمریکا به نظر می‌رسد، هرچند هر دوی این کشورها شاخص جینی یکسانی -در حدود ۰/۴۰ الی ۰/۴۵ دارند.
در واقع به نظر می‌رسد ایران تقریبا بدترین وضعیت توزیع درآمد را در بین این گروه از کشورها داراست.

اسلاید ۹ :

۸-نکته جالب توجه آنکه افراد بسیار فقیر ایران دارای وضعیتی به مراتب بدتر از افراد بسیار فقیر مصر و مالزی هستند، در حالی که ثروتمندان ایران در بالاترین صدک‌های توزیع جهانی درآمد قرار داشته و درآمد آنها فقط اندکی کمتر از درآمد ثروتمندترین دهک درآمدی آلمان و آمریکا قرار دارد.

اسلاید ۱۰ :

بررسی ریشه‌های نابرابری درآمدی در آمریکا
۹-تمام خانواده‌های آمریکایی را بر اساس درآمد سالانه‌شان مرتب کرده و سپس آنها را به پنج دسته مساوی تقسیم می کنند به هر یک از این دسته‌ها که ۲۰ درصد از کل خانوارها را در بر می‌گیرد، «پنجک درآمدی» گفته می‌شود

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 32 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد