دانلود فایل پاورپوینت نماد فروهر

PowerPoint قابل ویرایش
20 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت نماد فروهر توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت نماد فروهر قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

نماد فروهر ، نماد و سمبل ایران

از آنجا که هر کشوری و ملتی نشانه و سمبلی ویژه از خود دارند ایرانیان یکی از کهن ترین مردمانی هستند که سمبلی بسیار شگفت انگیز و سرشار از فرهنگ و دانش و خرد از خود بر جای گذاشته اند که با اندوه فراوان ما ایرانیان از آن ناآگاه هستیم این نشان فروهر یا فره وشی نام دارد که قدمت آن نزدیک به ۴۰۰۰ سال تخمین زده شده است و تاریخچه آن به پیش از زایش زرتشت بر میگردد. نکته بسیار شگفت انگیز این نشان ملی ما ایرانیان این است که تک تک این نشان دارای مفهوم و دانشی نهفته است. اینک به تشریح این نشان می پردازیم:

اسلاید ۲ :

.۱قرار دادن یک پیرمرد سالخورده در این نگاره اشاره به شخصی نیکوکار و یکتاپرست دارد که ظاهر مرتب و پسندیده اش سرمشق و الگوی دیگر مردمان است و دیگران تجربیات وی را ارج می نهادند.

.۲دست راست نگاره به سوی آسمان دراز شده که این اشاره به ستایش خدای واحد ایرانیان دارد. بالا بودن دست نشانه ستایش به درگاه خداست و راست بودن دست نشانه راستی است.

اسلاید ۳ :

.۳حلقه ای دردست چپ نگاره وجود دارد که نشان از عهد و پیمانی است که بین انسان و پروردگار بسته می شود و انسان باید خدای واحد را ستایش کند و همیشه در همه امور وی را ناظر بر کارهای خود بداند . مورخین حلقه های ازدواجی که بین جوانان رد و بدل می شود را برگرفته شده از همین حلقه می دانند و آن را یک سنت ایرانی می دانند که به جهان صادر شده است . زیرا زن و شوهر نیز با دادن حلقه به یکدیگر پیمانی را با هم امضا نموده اند که همیشه به یکدیگر وفادار بمانند .اساس چپ بودن دست نشان شیفته بودن دل و جان بر خداست چون دست چپ به دل نزدیکتر است.

اسلاید ۴ :

.۴بال های کشیده شده در دو طرف نگاره اشاره به تندیس پرواز به سوی پیشرفت و ترقی در میان انسان هاست.

.۵۳ قسمتی که روی بالها به حالت طبقه بندی شده قرار گرفته اشاره به ۳ دستور جاودانه دارد.

 این ۳ فرمان همان کردار نیک ، گفتار نیک و پندار نیک است.

اسلاید ۵ :

.۶در میان کمر پیرمرد ایرانی یک دایره بزرگ قرار دارد که اشاره به دایره روزگار دارد و نشان می دهد که روح ما جاویدان است. نه آغاز دارد و نه پایان.

اسلاید ۶ :

.۷دو رشته از حلقه وسط کمر پیرمرد به پایین آویزان شده است یکی سوی راست و دیگری سوی چپ که می گویند انسان در میان دو نیروی خیر و شر قرار گرفته است که با کوچکترین لغزشی به تباهی کشیده می شود و نابود خواهد شد. راهی که به طرف صورت هدایت شده راه خیر یا همان نیروی خیر است و ما باید به راه خیر ادامه دهیم و پیشرفت کنیم. راه دیگری که پشت به صورت در طرف چپ قرار گرفته است راه شر و یا نیروی شر است که ما باید از آن دور شویم.

اسلاید ۷ :

.۸دامن یا دم فروهر که به ۳ طبقه انباشته شده است نشان         بد اندیشی ، بدگفتاری و بد کرداری است و یادآوری می کند که انسان باید به زیر پا گذاشتن، اندیشه، کردار و گفتار ناپاک را از خود دور سازد.

اسلاید ۸ :

بعضی از محققان در تحقیقاتشان عنوان کرده اند که این نماد در خیلی از مکان ها با نظرات قبلی همخوانی ندارد و آنچه که عجیب است این است که هر کنده کاری با کنده کاری دیگر متفاوت است.

مثلا طبق نظرات قبلی و گفته زرتشتیان ۳ ردیف پر در هر بال های فروهر اشاره به ۳ شعار گفتار نیک ، کردار نیک و پندار نیک دارد اما در کنار قبر داریوش بالهای نقش فروهر از چهار قسمت تشکیل شده است.

اسلاید ۹ :

تصویری دیگر که بر ابهام این نماد می افزاید این است که نقش دیگری از نماد فروهر در موزه لوور پاریس وجود دارد که در این نقش نه تنها از حلقه دایره در دست پیرمرد که نشان پیمان با پروردگار است اثری نیست بلکه چهره همین پیرمرد سالخورده و نیکوکار هم وجود ندارد.

اسلاید ۱۰ :

مورد دیگر بنا به گفته های قبل در دامن یا دم فروهر ۳ ردیف پر مشاهده می شود که نشانه پندار بد، گفتار بد و کردار بد است که باید زیر پا گذاشته شود. اما در این شکل که از کتیبه بیستون گرفته شده تنها دو ردیف می بینیم که با تعاریف امروزی این نگاره مغایرت دارد.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 20 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد