دانلود مقاله صنایع هوایی

word قابل ویرایش
15 صفحه
8700 تومان
87,000 ریال – خرید و دانلود

صنایع هوایی

صنایع هوایی ایران
فعالیت: صنایع هوایی ایران وابسته به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و وزارت صنایع و معادن در سال ۱۳۷۲ با هدف طراحی ، ساخت، تعمیر و نگهداری انواع مختلف هواپیما و هلی کوپتر و نیز توسعه فرهنگ هوانوردی تاسیس شد.

این شرکت پس از طراحی و ساخت گلایدر AVA-101، اولین هواپیمای موتوردار آموزشی دو نفره خویش (AVA-202) را در سال ۱۳۷۶ به پرواز درآورد.
در سال ۱۳۷۷، شرکت آغاز به ساخت فرودگاه اختصاصی در منطقه نظرآباد در فاصله ۱۲۰ کیلومتری تهران نمود که در سال ۱۳۷۹ فاز اول آن به پایان رسید و برای پشتیبانی برنامه های شرکت مورد بهره بردای قرار گرفت. هم اکنون فرودگاه آزادی در حال تبدیل به یک مرکز نگهداری هواپیماهای شخصی می باشد.

صنایع هوایی ایران با تاسیس کالج هوانوردی به اشاعه هر چه بیشتر فرهنگ هوایی ، آموزش خلبان و همچنین بهره برداری از محصولات خویش پرداخته است.
از سوی دیگر صنایع هوایی ایران اقدام به مونتاژ هواپیماهای کشاورزی M18-B Dromader از کشور لهستان و افزایش تدریجی درصد ساخت داخل تحت عنوان هواپیمای AVA-303 نموده است تا این محصول را جایگزین هواپیماهایی که قبلا بطور مستقیم وارد می گردید بنماید. در سال ۲۰۰۲ اولین هواپیما مونتاژ و تحویل گردیده است.
طبق برنامه تعداد بیشتری هواپیما برای تحویل به وزارت جهاد کشاورزی پیش بینی گردیده که روی خط تولید جدید واقع در فرودگاه آزادی، مونتاژ می گردد. البته صنایع هوایی ایران برنامه هایی برای بهبود و کارآرایی هواپیما در نظر دارد.

برنامه های جاری شرکت از آوریل ۱۳۸۳ شامل امکان سنجی انتقال تکنولوژی و ساخت هواپیمای۶ تا ۸ نفره، ۸ تا ۱۲ نفره و هواپیمای ۱۹ نفره و هلی کوپتر ظفر (AVA-505) از طریق مشارکت با شرکت¬های معتبر بین المللی است.
گواهینامه های شرکت:

پاسخ به ادعاهای نادرست یک مقام نظامی/بودجه دفاعی کشور در دولت خاتمی صدرصد افزایش یافت
۱۶ شهریور ۱۳۸۷

در مجموع بودجه جاری امور دفاعی کشور در سال پایانی دولت قبل نسبت به نخستین سال آغاز به کار آن دولت بیش از صددر صد افزایش داشت باران: ادعای یک مقام نظامی مبنی بر اینکه دولت سابق بودجه امور دفاعی کشوررا کاهش داده است به هیچ وجه واقعیت ندارد.یک مقام آگاه در دولت سابق در واکنش به اظهارات یکی از فرماندهان نظامی که گفته بود دولت آقای خاتمی بودجه امور دقاعی کشور را کاهش داده بود ضمن تکذیب این ادعا گفت: بر خلاف آنچه این فرمانده نظامی مدعی شده است، بودجه اموردفاعی کشور در دوران

دولت آقای خاتمی رشدسالانه قابل توجهی داشته است.این مقام دولت سابق گفت: بودجه جاری اموردفاعی کشور تنها در سال نخست آغازبه کار دولت آقای خاتمی نسبت به سال پیش از آن۱۳۰۹ میلیارد ریال افزایش یافت که این روند صعودی در سال های بعد نیز ادامه داشت.وی افزود: در مجموع بودجه جاری امور دفاعی کشور در سال پایانی دولت قبل نسبت به نخستین سال آغاز به کار آن دولت بیش از صددر صد افزایش داشت.این مقام آگاه تصریح کرد در بخش عمرانی نیزبودجه دفاعی کشور در دوران ۸ ساله دولت آقای خاتمی از رشد

صد در صدی برخوردار شدکه آمار تفکیکی آن در لوایح قانون بودجه وجود دارد.وی در پایان این گونه اظهار نظرها را درخوشبینانه ترین حالت ناشی از ناآگاهی دانست و اضافه کرد در غیر این صورت هدفی جزتخریب رقبای سیاسی به غیر اخلاقی ترین شیوه ها و توجیه برخی ناکارآمدی ها ی مدیریتی موجود در پس ارایه این اطلاعات نادرست وجود ندارد.
فرودگاه آزادی بخشی از صنایع هوایی ایران

به منظور ارتقا و ترویج فرهنگ هوانوردی و ایجاد بستری مناسب جهت استفاده بخش خصوصی از محصولات هوایی و تفریحات سالم برای جوانان، ارائه خدمات هواپیمایی به سازمانها و موسسات دولتی، تربیت نیروی انسانی متخصص جهت پشتیبانی محصولات تولیدی همچنین عرضه و به نمایش گذاردن کارایی محصولات صنایع هوایی همراه با آموزش و خدمات پس از فروش، پروژه فرودگاه آزادی از سال ۱۳۷۷ آغاز شد.

فرودگاه آزادی با ۷۵ هکتار فضا و ۵۰ هکتار در طرح و توسعه، باند، برج مراقبت پروازی، تجهیزات فرودگاهی، سوله آماده سازی پرواز، کارگاه های ساخت، دفاتر نگهبانی و سوله تولید ۲۵*۶۰ مترمربع ارائه خدمات هوایی به شرح زیر را میسر میسازد:
۱٫ ارائه خدمات به وزارتخانه، استانداریها و بخش خصوصی و کلیه افراد حقیقی و حقوقی
۲٫ تعمیر و نگهداری و سرویس دهی به هواپیمای بخش خصوصی، ارگانهای دولتی و کارخانجات صنعتی و تولیدی
۳٫ ایجاد سایت تولید انبوه و مراکز ارائه خدمات پس از فروش محصولات هوایی

۴٫ اشاعه فرهنگ هوانوردی جهت جذب و تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز صنعت هوایی
۵٫ توسعه بازار محصولات از طریق ارائه مناسب خدمات آموزشی

سایر امکانات پیش بینی شده به قرار زیر است:
۱٫ کارگاه های ساخت و مونتاژ
۲٫ کارگاه های رنگ و آبکاری
۳٫ ساختمانهای عملیات و پشتیبانی

محوطه پارکینگ
ترکیب جدیدی از کامپوزیت زمینه‌آلومینیومی، در صنایع هوایی به کار برده شد
کامپوزیت¬ها متشکل از ماده¬ای به¬عنوان زمینه و ماده دیگری به عنوان تقویت‌کننده هستند. این مساله تنوع‌پذیری خاصی به این مواد می¬بخشد و هر روز شاهد تولید نوع جدیدی از کامپوزیت¬ها هستیم. در متن زیر به پیشرفت جدیدی در این زمینه اشاره شده است
خبر:

(ماخذ: مجله کامپوزیت، شماره۳، صفحه ۱۷)
ارزیابی یک نمونه آزمایشی ۱۵ متری به نام “گلر” که ترکیبی از فلز و الیاف شیشه تقویت‌شده بود، بازتاب¬های مهمی در صنایع هوافضایی داشت. آلومینیوم تقویت شده با الیاف شیشه این امید را ایجاد کرده است که بدنه هواپیماهای آینده، ۱۵ تا ۲۸ درصد سبک¬تر از هواپیماهای مشابه امروزی ساخته شوند. این درحالی است که با دو برابر کردن ابعاد هواپیما (که از مواد سنتی ساخته شده باشد)، وزن آن سه تا چهار برابر می¬شود.

در این ماده جدید، نوارهای پیش‌آغشته الیاف شیشه، در دماهای بالا بین صفحات آلیاژ آلومینیوم پرس شده¬اند. این ماده رقیب قدرتمندی در ساخت بدنه هواپیماهای بزرگ (با ۴۸۰ تا۶۵۰ سرنشین) سوپر جامبوی A3XX ساخت ایرباس است. همچنین به علت داشتن چگالی کمتر از آلیاژ آلومینیوم، قوی¬تر بوده و مقاومت بیشتری در برابر خستگی، آتش، ضربه و خوردگی دارد.

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 8700 تومان در 15 صفحه
87,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد