دانلود پاورپوینت مبارزه با آفات گیاهی به وسیله حشرات

PowerPoint قابل ویرایش
17 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت مبارزه با آفات گیاهی به وسیله حشرات توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت مبارزه با آفات گیاهی به وسیله حشرات قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

اسلاید ۱ :

  • یکی از روشهای مبارزه با آفات گیاهان زراعی استفاده از حشرات مفید موجود در طبیعت میباشد. بدین نحو که این حشرات میتوانند حشرات زیانآور را به نفع انسان از بین ببرند. با جمعآوری این حشرات از طبیعت و پرورش و ازدیاد انبوه آن در انسکتاریوم و رهاسازی در مزارع و باغات برای مبارزه با آفات استفاده میشود.

اسلاید ۲ :

     زنبورهای تریکوگراما یکی از این حشرات مفید در طبیعت غنی استان مازندران بوده و انگل تخم پروانه تعدادی از حشرات از قبیل کرم ساقهخوار برنج، کرم ساقهخوار ذرت، کرم سبز برگخوار برنج، کرم غوزه پنیه، کرم سیب و کرم گلوگاه انار و قبل از بروز خسارت آفت روی گیاه تخمها را مورد حمله قرار داده و فاسد مینماید.

اسلاید ۳ :

  • در کشور ما مبارزه با آفات گیاهان زراعی با استفاده از این زنبور سابقه کوتاهی دارد. و در بعضی از کشورهای جهان حدود ۹۰ سال قبل مبارزه با آفات با بهرهگیری از این زنبور شروع گردیده و در سطوحی معادل چند میلیون هکتار کاربرد دارد.

اسلاید ۴ :

استفاده ازحشراتی مانند شکارگرها و انگلها برای کنترل آفات گیاهی یکی از بهترین روشهای جایگزین استفاده از سموم شیمیایی است .

اسلاید ۵ :

  • طبق برآوردها، اکنون حدود ۲۶هزار تن انواع سم سالانه در بخش کشاورزی کشور به مصرف میرسد.
  • استفاده از حشرات شکارگر و انگل ، ضمن حذف و کاهش مصرف سموم شیمیایی و جلوگیری از آلودگی محیط زیست ، باعت تولید غذای سالم در سبد تغذیه خانواده میشود.

اسلاید ۶ :

  • همچنین استفاده از این حشرات ، مانع مسمومیت کشاورزان و خانوادههای آنان خواهد شد.
  • امروزه به دلیل مصرف نادرست سموم شیمیایی در بخش کشاورزی ، باغداری و زراعت وباقی ماندن آثار آنها در محصولات کشاورزی ، سلامت جامعه در معرض تهدید است.

اسلاید ۷ :

    ترویج استفاده از حشرات در بخش کشاورزی ، ضمن حفظ سلامت جامعه حتی موجب افزایش کیفیت و کمیت محصول نیز میشود چنانکه اکنون در بسیاری از شالیزارهای شمال کشور از زنبور عسل “تریکوگراما” علیه کرم ساقه خوار برنج استفاده میشود.

اسلاید ۸ :

  • هدف از انجام طرحهای پژوهشی در آزمایشگاه تخصصی اکولوژی و رفتارشناسی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی ، کم کردن خسارت گونههای زیان آور حشرات و استفاده بهینه از انواع حشرات مفید مانند زنبور عسل ، کفشدوزکها و سنهای شکارگر در برنامههای مبارزه بیولوژیک با آفات گیاهی است .

 

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 17 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد