دانلود پاورپوینت Proxy sever و کاربرد Proxy در امنیت

PowerPoint قابل ویرایش
20 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت Proxy sever و کاربرد Proxy در امنیت توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت Proxy sever و کاربرد Proxy در امنیت قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

اسلاید ۱ :

Proxy Server

نرم افزاری است که در یک شبکه حد واسط بین اینترنت و کاربران واقع می شود. فلسفه ایجاد Proxy Server قراردادن یک خط اینترنت در اختیار تعداد بیش از یک نفر استفاده کننده در یک شبکه بوده است ولی بعدها امکانات و قابلیتهایی به Proxy Server افزوده شد که کاربرد آن را فراتر از به اشتراک نهادن خطوط اینترنت کرد .

اسلاید ۲ :

کاربردهای Proxy Server :

به اشتراک گذاشتن یک خط اینترنت برای چند کاربر

Firewall

Caching

اسلاید ۳ :

ویژگی اول :

Proxy Server پروتکلهای پر کاربرد شبکه های محلی مانند IPX/SPX  و … را پشتیبانی می کند.

اسلاید ۴ :

در شبکه ها دو دسته امنیت اطلاعاتی مد نظر است :

  1. همه کاربران شبکه نتوانند از همه سایتها استفاده کنند .
    1. هر کسی نتواند از روی اینترنت به اطلاعات شبکه دسترسی پیدا کند .

اسلاید ۵ :

ویژگی چهارم :

Proxy Server بعنوان نرم افزاری که می تواند با سیستم عامل شما مجتمع شود و همچنین با IIS (Internet Information Server) سازگار می باشد، استفاده می گردد.

اسلاید ۶ :

Proxy Server سه سرویس در اختیار کاربران خود قرار می دهد :

۱-Web Proxy Service

۲-Winsock Proxy Service

۳-Socks Proxy Service

اسلاید ۷ :

معیارهای موثر در انتخاب Proxy Server

۱-   سخت افزار مورد نیاز : برای هر چه بهتر شدن توانمندیهای Proxy Server ، باید سخت افزار آن توانایی تحمل بار مورد انتظار را داشته باشد .

۲-   نوع رسانه فیزیکی برای ارتباط با اینترنت : راه حلهای مختلفی برای اتصال به شبکه اینترنت وجود دارد . ساده ترین راه ، استفاده از مودم و خطوط آنالوگ می باشد . راه دیگر استفاده از ISDN و خطوط دیجیتال است که هم احتیاج به تبدیل اطلاعات از آنالوگ به دیجیتال و برعکس در ارسال و دریافت اطلاعات ندارد و هم از سرعت بالاتری برخوردار است . روش دیگر استفاده از خط های T1/E1 با ظرفیت انتقال گیگا بایت می باشد .

۳-   هزینه ارتباط با اینترنت : دو عامل موثر در هزینه اتصال به اینترنت ، پهنای باند و مانایی ارتباط می باشد . هر چه مرورگرهای اینترنتی بیشتر و زمان استفاده بیشتر باشد ، هزینه بالاتر خواهد بود . با توجه به اینکه Proxy Server می تواند با Caching  اطلاعات این موارد را بهبود بخشد ، بررسی این عامل می تواند در تعیین تعداد Proxy های مورد استفاده موثر باشد .

اسلاید ۸ :

۴-   نوع و نحوه مدیریت سایت : این عامل نیز در تعیین تعداد Proxyها موثر است . مثلا” اگر در شبکه ای مشکل راهبری وجود داشته باشد ، با اضافه کردن تعداد Proxyها ، مشکل راهبری نیز بیشتر خواهد شد .

۵-   پروتکل های مورد استفاده : Proxy Server ها معمولا” از پروتکلهای TCP/IP و یا IPX/SPX  برای ارتباط با Client ها استفاده می کنند . بنابراین برای استفاده از Proxy باید یکی از این پروتکل ها را در شبکه استفاده کرد .

اسلاید ۹ :

مزایای استفاده از Proxy Server


  
این سیستم باعث افزایش سرعت دسترسی به اینترنت می شود. چونproxy server   صفحات وبی که قبلا باز شده اند را در حافظه ذخیره می کند ، هنگامی که شما به این صفحات احتیاج دارید به جای اینکه آن را از سایت اصلی و از محلی دور پــیدا کنید به راحـتی و به سـرعت آنها را از این دستگاه بر می دارید.

 

اسلاید ۱۰ :

مزیت دوم:

با کمی دقت می بینید که proxy server به عنوان یک واسطه بین شبکه شرکت شما عمل می کند. به عبارتی باعث امنیت در شبکه داخلی شرکت می شود. چون به جای اینکه چندین کامپیوتر در شبکه ی داخلی به اینترنت متصل باشند فقط یک proxy server با اینترنت در ارتباط است. امنیت شبکه از لحاظ ویروس و هک شدن و… تا حدود زیادی تامین می شود.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 20 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد