مقاله در مورد فلاش و طراحی در آن

word قابل ویرایش
42 صفحه
21700 تومان

فلاش و طراحي در آن

مقدمه
با استفاده از ابزارهاي طراحي فلاش ، بوسيله يكسري خطوط و رنگ هاي يكنواخت و ساده اجسام و شكلهاي ابتدايي را ترسيم مي نماييد . در فرهنگ لغت شناسي فلاش به اين خطوط ، Stroke و به اجسام توپر Fill گفته مي شود .
فلاش همچنين به شما اجازه مي دهد كه طرح ها و شكل هاي رسم شده توسط ساير برنامه گرافيكي از جمله Free Hand و Adobe illustrator را براحتي به فلاش وارد كرده و در ايجاد انيميشن و فيلم خود از آنها ، استفاده نماييد (به فصل 7 مراجعه كنيد) .


براي اولين بار در فلاش 5 ، ابزار طراحي منحني هاي Bezier از طريق استفاده از ابزار قلم ، ارائه شده است . ابزار جديد قلم ، مشابه ابزار Bezier در ساير برنامه هاي گرافيكي عمل مي نمايد . براي افرادي كه با ابزار Bezier آشنايي نداشته و مي خواهند آزادانه و بصورت دستي طراحي نمايند ، فلاش كماكان ابزار معمولي طراحي را به همراه دستيارهاي1 مختلف ارائه داده است . بعنوان مثال اين دستيارها در فلاش مي توانند يك خط راست رسم شده كه داراي اندكي پستي و بلندي است را به يك خط كاملاً راست تبديل نموده و يا با تصحيح و نرم كردن انحناها باعث شوند كه منحني هاي رسم شده زيباتر بنظر برسند .


شما مي توانيد تمام طرح ها و شكل هاي ترسيم شده توسط ابزارهاي Bezier و يا ابزارهاي معمولي را مورد ويرايش قرار دهيد ، البته تصحيح اجسام و ويرايش تصاوير با روشهاي مختلفي در فلاش صورت مي گيرد .


مرور جعبه ابزار Toolbox
شكل ظاهري جعبه ابزار در فلاش 5 اندكي با فلاش 4 متفاوت است . مهم ترين تغييرات ، اضافه شدن ابزار قلم (Pen Tool)و ابزارهاي فرعي مربوط به آن و حذف بسياري از تغييردهنده هاي ابزار (Tool Modifiers) و انتخاب مربوط به آنها مي باشد. اين تغيير دهنده هاي ابزار (كه در واقع ويژگي هاي ابزار مورد نظر را تغيير مي دهند ) در نسخه جديد ، در پانل ها گنجانده شده و مورد استفاده قرار مي گيرند . بدين ترنيب شما مي توانيد در هر مرحله اي از كار ، پانل مناسب و صحيح را انتخاب كرده و هميشه آن را در دسترس داشته باشيد و اين انتخاب به نوع ابزاري كه در حال استفاده از آن هستيد نيز بستگي نخواهد داشت .


البته تغيير دهنده هاي (Modifiers) رنگ Fill و Stroke همانند نسخه هاي قبلي در جعبه ابزار فلاش 5 نيز وجود دارند همچنين اين جعبه ابزار داراي سه رنگ تكمه جديد بود كه به شما امكان مي دهند مستقيماً ، رنگ پيش فرض براي stroke(سياه ) و Fill (سفيد) را انتخاب نموده رنگ آنها را با هم عوض كرده و يا هر يك را بدون رنگ نمايش دهيد .

استفاده از ابزار خط (Line Tool)
با استفاده از ابزار خط در فلاش ، شما مي توانيد يك پاره خط مستقيم ترسيم كنيد . البته با كنار هم قرار دادن اين پاره خط ها مي توان شكلها و چند ضلعي هاي متنوعي (پنج ضلعي يا ستاره و …) ايجاد نمود .

براي رسم پاره خط ها :
1-ابزار خط يا Tool Line را با انتخاب شمايل مربوط در جعبه فعال كنيد . البته براي اين كار مي توانيد كلمه N را در صفحه كليد فشار دهيد .
2-نشانگر ماوس را به نقطه اي در صفحه نمايش اصلي (Stage)كه مي خواهيد نقطه شروع پاره خط شما باشد منتقل نماييد .
در اين هنگام ، نشانگر ماوس به يك علامت (+) تبديل مي گردد .


3-بر روي صفحه نمايش اصلي كليك كرده و همانطور كه كليد ماوس را نگاه داشته ايد آن را حركت داده تا يك پاره خط ترسيم شود . فلاش پاره خط مذكور را كه فاقد مشخصات خط (رنگ ، فرم يا استيل ، ضخامت ) است بصورت Preview نمايش مي‌دهد .
4-زماني كه طول و مكان خط مناسب بود ، كليد ماوس را رها كنيد .
در اين هنگام ، فلاش پاره خط مذكور را بر اساس تنظيمات فعلي رنگ ، فرم خط و ضخامت موجود در پانل Stroke رسم مي كند (به قسمت تنظيم مشخصات Stroke ها در همين فصل مراجعه نماييد ) .

نكته ها
• تا زماني كه كليد ماوس رها نشده است ، خط كشيده شده بصورت قطعي و نهايي در صفحه نمايش قرار نگرفته و فرم نشان داده شده در واقع فرم پيش نمايش آن خواهد بود . به همين دليل شما مي توانيد قبل از رها كردن كليد ماوس اندازه خط مذكور را تغيير داده و يا امتداد ، زاويه و شبي آن را با حركت دادن ماوس تغيير دهيد.
• فشار دادن كليد Shift در هنگام رسم پاره خط ، آن را در وضعيت هاي افقي ، عمودي يا زاويه 45 درجه قرار مي دهد .
• زماني كه شما براي طراحي از خطوط با ضخامت كم و نازك استفاده مي كنيد ، براي تمايز و مشاهده دقيق آنها در صفحه نمايش بايد از بزرگنمايي (Zoom in)استفاده نماييد ، در غير اين صورت اين خطوط كاملاً شبيه به هم در صفحه نمايش اصلي نسان داده خواهند شد ولي با اين حال اگر حتي از بزرگنمايي نيزط استفاده نشود ، در هنگام چاپ بر روي صفحه كاغذ كاملاً متمايز از هم مي باشند .


استفاده از ابزارهاي بيضي و چهارگوش
فلاش براي ترسيم بيضي ها و چهار گوش ها از ابزار جداگانه اي استفاده مي كند ولي نحوه عمل اين دو ابزار تقريباً مشابه هم مي باشد . بطوريكه هر دو مي توانند يك جسم توخالي بصورت يك كادر تنها (فقط يك Stroke ) و با يك جسم توپر (يك Fill ) توليد نمايند . همچنين شما مي توانيد بكمك اين ابزار شيي ايجاد كنيد كه همزمان داراي Stroke و Fill باشد .

براي توليد يك بيضي توخالي1 :
1-ابزار بيضي را از جعبه ابزار انتخاب كرده و يا كليد O را در صفحه كليد فشار دهيد .
2-براي فعال كردن جعبه Fill – Color در قسمت رنگ جعبه ابزار شمايل سطل رنگ (Paint Bucket) را انتخاب نماييد .
3-براي تبديل رنگ Fill به حالت None 2به يكي از روش هاي زير عمل نماييد :‌
• بر روي جعبه Fill – Color كليك كرده و در پنجره مجموعه رنگ هاي ظاهر شده كليك No Color را انتخاب نماييد .


• در قسمت رنگ جعبه ابزار كليد No Color را فشار دهيد .
4-از رنگ و ضخامت خط فعلي ثبت شده در پانل Stroke استفاده كرده و يا مشخصات فوق را به دلخواه تغيير دهيد . (به نحوه تنظيم مشخصات Stroke در قسمت هاي قبلي همين فصل مراجعه نماييد )
5-نشانگر ماوس را به صفحه نمايش اصلي منتقل كنيد .
در اين هنگام نشانگر مذكور به يك علامت (+) تبديل مي گردد .
6-روي نسخه نمايش اصلي كليك كرده و بكشيد تا يك بيضي به اندازه دلخواه ايجاد شود .
در اين هنگام فلاش نرم Preview بيضي رسم شده را نشان مي دهد .
7-كليد ماوس را رها كنيد .
بعد از رها كردن ماوس شكل نهايي بيضي رسم شده در صفحه نمايش نشان داده
مي شود .

نكته
• براي رسم يك دايرة كامل در هنگام كشيدن بيضي كليد Shift را فشار داده و نگاه داريد .


استفاده از حالت Straighten براي رسم بيضي ها و چهارگوشها :
1-پس از انتخاب ابزار مداد در جعبه ابزار ، حالت Straighten را فعال كرده و در صفحه نمايش اصلي يك چهار گوش يا دايره را رسم كنيد .
البته لازمنيست كه شكل مذكور كاملاً منظم و يا بسته باشد (فاصله كوتاهي بين نقطه شروع و نقطه انتهاي خط باقي بماند ) .
2-كليد ماوس را رها كنيد .


در اين هنگام ، فلاش شكل رسم شده را شناسايي كرده و با بستن انتهاها و منظم كردن خطوط يا بيضي ويا يك چهارگوش كامل و منظم رسم مي نمايد . بدين ترتيب شكل شما تكميل خواهد شد .

نكته
• در اينجا تنظيم متغيرهاي تولرانس از اهميت زيادي برخوردار مي باسند . شما
مي توانيد فلاش را وادار سازيد كه هر جسم بيضي شكل را به دايره و هر جسمي كه اندكي شبيه يك مستطيل است را به چهار گوش منظم تبديل نمايد . توصيه
مي كنيم كه مدتي با تنظيمات موجود در Editing Tab جعبه محاوره اي Preferences كار كنيد تا با درجات مختلف دقت و تولرانس ، كه در فلاش ارائه شده است آشنايي پيدا نماييد .


حالت Smooth ابزار مداد فلاش توانايي شناسايي شكل ها و بستن انتهاها را ندارد. اين حالت در واقع فقط منحني هاي شما را هموار و منظم كرده تا نرم تر و بصورت شكيل تري به نمايش در آيند .

براي رسم منحني هاي منظم :
1-ابزار مداد را از جعبه ابزار انتخاب كرده و حالت Smooth آنرا فعال نماييد .
2-نشانگر ماوس را به صفحه نمايش اصلي منتقل نموده و يك خط موجي رسم كنيد .
3-كليد ماوس را رها كنيد .
در اين هنگام ، فلاش موارد اضافه ، لرزشها و خطوط موجود را حذف و شكل نهايي را بصورت قطعاتي از منحني هاي نرم و منظم ، مجدداً ترسيم خواهد كرد .

استفاده از ابزار قلم (Pen Tool):
قطعات منحني
در تمرين هاي قبلي شما به سادگي كليك كردن بر روي صفحه نمايش اصلي ، نقاط

لنگر (Ancho Points) را ايجاد كرده و فلاش نيز بصورت خودكار ، با پاره خطهاي مستقيم آن ها را به يكديگر متصل مي نمود . حال براي اينكه فاصله بين اين نقاط با قطعات منحني پر شود بايد ابزار Bezier را فعال نمود . براي اينكار شما بايد بعد از كليك كردن بر روي صفحه نمايش اصلي و ايجاد اولين نقطه لنگر ، بدون رهما كردن كليد ماوس آنرا بكشيد .


بدين صورت دسته هاي Bezier نقطه فوق در جهت حركت ماوس ايجاد شده و گسترش مي يابند .
در هنگام رسم وايجاد منحني توسط ابزار قلم ، نمايان كردن شبكه راهنماي فلاش (Grid) بسيار كمك كننده خواهد بود براي اينكار ، گزينه show Grid را از منوي View انتخاب كنيد .

براي رسم نمحني هاي با تعقر به سمت بالا ، بوسيله ابزار قلم :
1-ابزار قلم را انتخاب كرده و نشانگر ماوس را به صفحه نمايش اصلي (Stage) منتقل نماييد .
در اين هنگام شمايل قلم به همراه يك علامت ضربدر (×)كوچكدر كنار آن ظاهر شده و اين علامت نشان مي دهد كه شما براي ايجاد اولين نقطه لنگر مسير مورد نظر
آماده ايد .
2-بر روي يكي از نقاط تقاطع شبكه راهنما كه مي خواهيد نقطه شروع منحني شما باشد ، كليك كرده و كليد ماوس را نگاه داريد .


فلاش يك نقطه را بصورت Preview نشان داده و نشانگر ماوس نيز به يك سر پيكان توخالي تبديل مي گردد .
3-ماوس را به سمت قله منحني مورد نظر خود حركت دهيد . (در اينجا چون
مي خواهيم قله منحني به سمت بالا باشد ، نشانگر ماوس را به طرف بالا حركت
مي دهيم.


در اين هنگام ، همانطور كه نشانگر ماوس به سمت بالا مي رود ، دو دسته يا Handle از نقطه لنگر اوليه در جهت مخالف هم ايجاد و گسترش مي يابند .
4-كليد ماوس را رها كرده ، نشانگر را به سمت راست محل اوليه منتقل نماييد .
بدين ترتيب مجدداً شمايل قلم ظاهر شده و فلاش يك منحني را بين نقطه اوليه نوك شمايل قلم بصورت Preview به نمايش مي گذارد .
5-حال مجدداً كليك كرده و همانطور كه كليد ماوس را نگاه داشته ايد آنرا خلاف جهت قله منحني (در اين تمرين به سمت پائين ) بكشيد .


همانطور كه نشانگر به شمت پائين مي آيد ، فلاش فرم پيش نمايش يا Preview منحني مذكور را متناسب با حركت ماوس تغيير مي دهد .
6-زماني كه فرم نمايش داده شده (Preview) را قبول كرديد ، كليد ماوس را رها كنيد . در اين هنگام فلاش با نسبت دادن يك Stroke قطعه منحني شما را تكميل خواهد كرد .
شما مي توانيد در همين مرحله مسير را بسته و يا مراحل 2 تا 6 را تكرار نموده تا منحني هاي بيشتري به مسير اضافه گردد .

براي رسم منحني هاي S شكل توسط ابزار قلم :
1-چون منحني هاي S شكل داراي 2 قله مي باشند ، نشانگر ماوس را به سمت قله اول (در اينجا به سمت بالا ) حركت دهيد .

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 21700 تومان در 42 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع

دانلود مقاله طراحی سیستم نگهداری گالری معدن زغالسنگ با استفاده از لتیس

word قابل ویرایش
9 صفحه
21700 تومان
چکیدهسیستمهای نگهداری در ابتدا به صورت چوبی طراحی و اجرا میشدند که با گذشت زمان و به دلایل مختلف از جمله تغییر مقاومت چوب در امتدادهای مختلف ، قابلیت جذب و تبخیر آب و در نتیجه انبساط و انقباض جای خود را به قابهای فولادی دادند. امروزه برای طراحی سیستمهای نگهداری این نوع از حفریات زیرزمینی، نیروهای اعمالی در حد ...

دانلود مقاله بررسی نقش فضاهای نیمه باز مسکن سنتی بر کیفیت طراحی آپارتمان های امروزی ( نمونه موردی : شهر مشهد )

word قابل ویرایش
12 صفحه
21700 تومان
اکثریــت نظریــه پــردازان بــه ضــرورت تــأثیر طبیعــت بــر بهبــود کیفیــت زنــدگی ســاکنان تأکیــد داشــتند. رایت،لوکوربوزیــه، جــان راســکین، افلاطون و قرآن نیز در آیاتی بارها به ضرورت تأثیر طبیعت اشاره کرده است.با توجه به رشد سریع جمعیت و شکل گیری زندگی آپارتمانی در اقلیم شهر مشهد شاهد حذف فضاهای نیمه ب ...

دانلود مقاله بازنگری تاثیر طراحی فرهنگسرا در پایداری هویت فرهنگی ( نمونه موردی شهربوشهر )

word قابل ویرایش
13 صفحه
21700 تومان
خلاصهبا توجه به اهداف و اهمیت پایداری هویت فرهنگی و تاثیر آن در زمینه های گوناگون جامعه و ضرورت نیاز شهر بوشهر به پایداری هویت فرهنگیæ ازآن جایی که فرهنگسرا به عنوان عنصری که می تواند در پایداری و حفظ هویت فرهنگی هر شهر و جامعه تاثیر بسزایی دارد، در این مقاله سعی شده است نگرش توجه مسئولان به چگونگی کیفیت طراح ...

دانلود مقاله طراحی کنترلر کلاسیک PID و سیستم افزاینده پایداری برای ارتفاع هواپیما

word قابل ویرایش
5 صفحه
21700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
چکیدهاین مقاله طراحی کنترلر ارتفاع برای هواپیمای تجاری در شرایط پرواز کروز با استفاده از روش کنترل کلاسیک PID و سیستم افزاینده پایداری را تشریح میکند. ماتریس فضای حالت مربوط به حرکت طولی هواپیما با استفاده از شیوه خطی سازی حول شرایط تریم در دسترس است. سیستم کنترلر طراحی شده دارای 2 حلقه بوده که حلقه داخلی شام ...

دانلود مقاله تحلیلی برمکان یابی مجتمع های مسکونی با رویکرد برنامه ریزی کاربری زمین ، مطالعه موردی طراحی مجتمع مسکونی گلشن شبستر

word قابل ویرایش
14 صفحه
21700 تومان
چکیدهبا رشد شهرنشینی، حجم تقاضا برای مسکن و محل زیست نیز افزایش می یابد. ولی به علت ساختار اقتصادی - سیاسی خاص همواره سرعت پاسخگویی به نیازها از سرعت رشد نیازها کمتر بوده است. در میانکاربر ی های پرتقاضا، کاربری های مسکونی در پاسخگویی به نیازهای جمعیت شهرها با مشکلات زیادی مواجه اند. مکان یابی از پرکاربردترین ...

دانلود مقاله طراحی و اجرای مخازن با رویکرد پدافند غیر عامل

word قابل ویرایش
8 صفحه
21700 تومان
دسته بندی : مقاله نظامی
خلاصهپدافند غیر عامل به عنوان یکی از مؤثرترین و پایدارترین روشهاي دفاع در مقابل تهدیدات ،همواره مد نظر اکثر کشورهاي جهان قرار داشته است و حتی کشورهایی مانند آمریکا و شوروي سابق با وجود برخورداري از توان نظامی بالا به این موضوع به صورت ویژهاي توجه داشتهاند و کشوري مانند سؤیس با وجود بی طرفی در دو جنگ جهانی و م ...

دانلود مقاله طراحی مدل ارزیابی عملکرد بانک های دولتی با استفاده از مدل BSC و DEA ( مورد مطالعه بانک توسعه تعاون )

word قابل ویرایش
19 صفحه
21700 تومان
چکیدهامروزه با توجه به رشد و اهمیت فزاینده سازمانها و فضای رقابتی بازار، ارزیابی عملکرد و عوامل موثر بر آن بسیار حائز اهمیت می باشد. واضح است که مدیران در این وضعیت به ابزاری نیاز دارند تا بتوانند از طریق آن روند تحقق اهداف سازمان را سنجش نمایند و بر این اساس فرآیندهای بهبود مستمر را طرح ریزی نمایند. بنابراین ...

مقاله رسوبزدایی از مخازن سدها به روش فلاشینگ ( لزوم وروش کنترل امکان پذیری آن در مراحل اولیه طراحی سدها )

word قابل ویرایش
12 صفحه
27700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
رسوبزدایی از مخازن سدها به روش فلاشینگ (لزوم وروش کنترل امکان پذیری آن در مراحل اولیه طراحی سدها ) چکیده : رسوبگذاری در مخازن و در نتیجه کاهش عمرمفید سدهابه عنوان یک عامل مهم از دست رفتن سرمایه های انسانی واقتصادی سالیان سال مورد توجه بوده است. جمع آوری اطلاعات بیش از ۰۰۳۲ سد در ۱۳ کشور و آنالیز نتایج آن نش ...