دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با سازمان همکاری اقتصادی و توسعه

PowerPoint قابل ویرایش
31 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با سازمان همکاری اقتصادی و توسعه توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با سازمان همکاری اقتصادی و توسعه قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

آشنایی با مراحل وعلل پیدایش …
 
سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD ) به تعبیری عمده ترین سازمان تصمیم گیرنده اقتصادی بین المللی است و برخی نیز با توجه به جایگاه و تاثیر این سازمان بر کم و کیف اقتصاد جهان ، آن را تصمیم گیرنده نهایی امور اقتصادی جهان تلقی می کنند. این سازمان در دسامبر ۱۹۶۰ میلادی با تغییر و تبدیل سازمان همکاری اقتصاد اروپا (OEEC)  ایجاد شد و پا به عرصه وجود گذاشت. 

اسلاید ۲ :

به علت اینکه سازمان همکاری اقتصادی و توسعه از سازمان همکاری اقتصاد اروپا به وجود آمده است ابتدا اشاره ای به این سازمان می شود:
سازمان همکاری اقتصاد اروپا سازمانی بود که در پی طرح مارشال، وزیر امور خارجه ایالات متحده، پس از یک سلسله مذاکره و نشستهای پی در پی و چند جانبه کشورهای اروپایی به ویژه فرانسه و انگلیس ، درباره چگونگی بهر گیری از طرح مارشال با عضویت شانزده کشور اروپایی در ۱۵ مارس ۱۹۴۷ در پاریس پی ریزی شد. بعد از آن جمهوری فدرال آلمان در سال ۱۹۵۹ به عضویت این سازمان در آمد و در همین سال امریکا و کانادا نیز به عنوان اعضای وابسته به آن پیوستند. کشورهای یوگسلاوی در سال ۱۹۵۵ و اسپانیا در سال۱۹۵۹ به عضویت این سازمان پذیرفته شدند. سرانجام در سال ۱۹۶۰ در پی کوششهای همه جانبه ایالات متحده امریکا، کانادا و برخی کشورهای اروپایی از جمله انگلستان، « کنوانسیون سازمان همکاری اقتصادی و توسعه» به امضا رسید و درسال ۱۹۶۱ لازم الاجرا شد.

اسلاید ۳ :

 
  آشنایی با مراحل وعلل پیدایش …   
 
به این علت که سازمان همکاری اقتصاد اروپا ، در برقراری ارتباط لازم میان کشورهای اروپایی به ویژه کشورهای عضو در اتحادیه تجارت آزاد اروپا، ضعف داشت و همین طور به علت تمایل امریکا و کانادا به فعال شدن کشورهای اروپایی در ابعاد سیاسی تصمیم به تاسیس سازمان همکاری اقتصادی و توسعه گرفته شد که امریکا و کانادا از موسسان آن بودند.
گسترش  OECDرشد شگفت انگیز کشورها را به همراه آورد و بسیاری از کشوهای فقیر مثل کره و تایوان با استفاد از امکانات جدید در مدت کوتاهی صنعتی شدند.
 

اسلاید ۴ :

فلسفه وجودی و هدف اصلی این سازمان در آغاز ، بازسازی اقصاد ویران شده اروپا بعد از جنگ جهانی دوم بود، اما بعدا وظایف سازمان گسترش یافت. در حال حاضر وظیفه و هدف این سازمان به دو بخش « هدف در مورد کشورهای عضو» و « هدف در مورد کشورهای رو به توسعه » تقسیم می شود.

اسلاید ۵ :

رسیدن به حداکثر رشد و توسعه اقتصادی
بالا بردن سطح زندگی
ایجاد ثبات پایدار در زمینه های اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی
برقراری تجارت آزاد
اشتغال کامل

اسلاید ۶ :

در مورد کشورهای در حال توسعه هدف سازمان برقراری رابطه سالم و دوستانه تعریف شده است.

اسلاید ۷ :

گذشته سازمان همکاری اقتصادی و توسعه را می توان به دو مرحله تقسیم کرد:
 
 
فعالیت کشورهای غربی از سالهای ۱۹۶۰-۱۹۶۱ تا دسامبر سال ۱۹۷۳ بیشتر به مسائلی از قبیل رشد اقتصادی در سطح جهانی ، اشتغال کامل ، کاهش تورم ، نوسانات بازار ارز و … متمرکز بود. 
 
 
از سال ۱۹۷۴ به بعد کشورهای مذکور با بحران انرژی و عواقب ناشی از آن مواجه شدند. این گونه جریانات نیز طبعا در فعالیت سازمان که اجتماعی از کشوهای غربی است، منعکس شد، تا آنجا که وظایف سازمان مذکور، امروزه به بررسی و حل مشکلات مربوط به اقتصاد داخلی کشورهای عضو معطوف شده است. 

اسلاید ۸ :

 
اگر چه سازمان همکاری اقتصادی و توسعه به عنوان باشگاه کشورهای ثروتمند و همفکر معروف شده است اما عضویت در آن به کشورهای یک نقطه خاص از جهان محدود نیست و امروزه کشورهایی از آمریکای لاتین، اروپایی شرقی و آسیای جنوب شرقی نیز عضو این سازمان هستند. مهمترین شرایط عضویت در OECD پای بندی یک کشور به اقتصاد بازار آزاد و دمکراسی کثرت گرایانه است.
 
البته این سازمان از کشورهای غیرعضو نیز خواسته است تا به موافقتنامه ها و قراردادهای آن بپیوندند که در این خصوص اکنون ۱۰۰ کشور غیر عضو از جمله برزیل، چین و روسیه و تعدادی از کشورهای آفریقایی با  OECD همکاری می  کنند.
 

اسلاید ۹ :

بر سه پایه استوار است: 
کشورهای عضو که هر کدام دارای یک نماینده و سفیر  هستند.
 
دبیر خانه، دارای یک دبیر کل و شامل اداراتی است.
 
کمیته ها، که اعضای آن از کشورهای عضو و غیر عضو است.
 

اسلاید ۱۰ :

− مرکز کارآفرینی، بنگاههای کوچک و متوسط و توسعه محلی.
− مرکز سیاستهای مالیاتی .
− اداره همکاریهای اقتصادی.
− اداره آموزش.
− اداره اشتغال، کارگری و امور اجتماعی.
− اداره امور مالی و بنگاههای اقتصادی.
− اداره علوم، تکنولوژی و صنایع.
− کمیته اقتصادی.
− اداره محیط زیست.
− اداره توسعه سرزمینی و نظارت همگانی.
− اداره آمار.
− اداره تجارت و کشاورزی.
− دبیر کل.
− مدیر اجرایی.
− اداره امور عمومی و ارتباطات.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 31 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد