دانلود فایل پاورپوینت آموزش تدریس درس تربیت بدنی

PowerPoint قابل ویرایش
35 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت آموزش تدریس درس تربیت بدنی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت آموزش تدریس درس تربیت بدنی قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

۱- مرحله آمادگی
۲- مرحله پیاده نمودن هدف آموزشی ( مرحله اصلی )
۳- مرحله بازگشت به حالت اولیه

اسلاید ۲ :

۱- مرحله آمادگی
آمادگی سازمانی:
عبارت است از تعویض لباس، تذکرات، حضور و غیاب، ایستادن در صف و ستون که در هر جلسه حدود ۱۰ دقیقه را به خود اختصاص می دهد.

آمادگی بدنی:
این بخش خود به دو قسمت تقسیم می شود:
۱-ب ) آمادگی عمومی یا گرم کردن
۲-ب) آمادگی اختصاصی

اسلاید ۳ :

۲- مرحله پیاده نمودن هدف آموزشی ( مرحله اصلی )
پس از توضیحات و آموزش لازم، معلم از بازیهای مختلف استفاده می کند. در این مرحله برای تقویت حرکات پایه و مهارتهای ورزشی، از بازیهای مختلف استفاده می شود. این مرحله ۵۰ درصد برنامه را بخود اختصاص می دهد.

۳- مرحله بازگشت به حالت اولیه
این مرحله فرصت خوبی نیز برای ارائه نکات دانشی از قبیل رعایت نکات بهداشتی، ایمنی و … می باشد. سپس دانش آموزان به امر نظافت و شستشو می پردازند. این مرحله نیز ۲۰ درصد برنامه را بخود اختصاص می دهد.

اسلاید ۴ :

آن چه کودکان در خصوص کلاس درس تربیت بدنی یاد می گیرند و آنچه در خارج از کلاس، اتاق رخت کن، به هنگام شست و شو و نظافت پس از کلاس درس می آموزند؛ ممکن است در تقابل با یکدیگر و در واقع ترکیبی از برداشت های مثبت و منفی باشند، بنابراین موارد زیر را باید به دقت در نظر گرفت:

اسلاید ۵ :

قبل از آموزش
۱- معلم باید لباس ورزشی به تن کند که امکان حرکت آزاد را برای او فراهم کند.
۲- معلم بهتر است با هر کسی از دانش آموزان با ذکر نام، سلام و احوالپرسی کند.
۳- کلیه وسایل ورزشی کلاس باید آماده شده باشد و مواردی که وی در نظر دارد تعلیم دهد، مشخص باشد.

اسلاید ۶ :

مقررات اتاق رخت کن: در مدارس ما معمولاً اتاق رخت کن، همان کلاس درس دانش آموزان است. دانش آموزان باید البسه خود را در محل مشخصی در کنار هم قرار دهند و پس از خروج بهتر است معلم در کلاس را قفل کند.

اسلاید ۷ :

البسه: استفاده از البسه ورزشی از نظر بهداشتی ضروری است. معلم باید از دانش آموزان بخواهد در فاصله های زمانی معین البسه ورزشی خود را بشویند و با لباس تمیز در کلاس درس حاضر شوند. اهمیت حفظ نظم، آراستگی و پاکیزگی باید مورد تاکید واقع شود. البته تمیزی محل نیز تاثیر شگرفی بر انگیزش دانش آموزان دارد.

اسلاید ۸ :

گرچه متخصصین حداکثر نفرات کلاس تربیت بدنی در دبستان را ۳۵ نفر ذکر می کنند ولی کمتر معلمی شانس آن را دارد که در چنین کلاسی تدریس کند. بنابراین باید راه هایی را اختیار کرد که از کل فضای آموزشی موجود به بهترین شکلی استفاده شود.
این تدبیر به همراه استفاده از سرگروه برای گروه های انتخابی در هر کلاس معلم را قادر می سازد که گروه ها را در فضای مشخص شده به گردش درآورد و به کار آنها به طور موثر نظارت کند. بدین ترتیب در یک فضای ورزشی فعالیت های زیادی را می توان به اجرا گذاشت.

اسلاید ۹ :

۱- ثبت وضعیت دانش آموزان
ثبت وضعیت دانش آموزان باید عملی و کاربردی باشد و به عنوان وسیله ارزیابی پیشرفت دانش آموزان و محتوای برنامه و یا برای ثبت جزئیات اجرایی استفاده شود. این کار باید برای معلم وقت گیر و انرژی بر نباشد.
این سوابق شامل: اطلاعات اساسی مربوط به بهداشت و سلامتی دانش آموز، حضور در کلاس، وضعیت فرد در کلاس درس، گزارشات روزانه حوادث و ابزار و لوازم، اتاق رخت کن و غیره باشد.
فلسفه ثبت سوابق، کار تراشی نیست. زیرا سوابق و گزارشهای دقیق و با هدف برای آموزش موثر و مدیریت کارآمد در کلاس بسیار مفید است.

اسلاید ۱۰ :

۲- سازماندهی کلاس درس
تعداد ایده آل دانش آموز برای یک کلاس ۲۰ نفر است. این تعداد نباید از ۳۵ نفر فراتر رود. کمبود وقت، وسایل ناچیز و ابزار ناکافی به همراه تعداد زیاد دانش آموز مشکلات بزرگی را برای معلم فراهم می آورد.
سازماندهی ماهرانه کلاس و طراحی خردمندانه درس، هدف دار بودن آموزش هر دوره را برای دانش آموز و صحت آموزش و مفید بودن آن تضمین خواهد کرد. کلاس را می توان به شکل صمیمانه اما با کنترل شایسته هدایت کرد.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 35 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد