دانلود فایل پاورپوینت انتظارات جامعه از معلمین

PowerPoint قابل ویرایش
20 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت انتظارات جامعه از معلمین توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت انتظارات جامعه از معلمین قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

قرآن کریم, براى کار فرهنگیان, نقش کار خدایى قائل است, نخستین سوره اى که بر پیامبر اکرم(ص) نازل شد به این نقش, اشاره مى کند:
( اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذِی خَلَق* خَلَقَ الْإِنْسَانَ مِنْ عَلَقٍ * اقْرَأْ وَ رَبُّکَ الْأَکْرَمُ * الَّذِی عَلَّمَ بِالْقَلَمِ * عَلَّمَ الْإِنْسَانَ مَا لَمْ یعْلَمْ )
در این سوره, صفت ( تعلیم ) براى خداوند متعال آمده است; یعنى همان کارى که معلمان بدان مشغولند.
علاوه بر این, نقش معلم در جامعه, نقش پیامبران است; یعنى معلمان با الگوگیرى از رسولان الهى به پرورش و آموزش افراد جامعه, همت مى گمارند.

اسلاید ۲ :

نقش الگویی معلم و نفوذی که او در انضباط دادن به رفتارهای دانش آموزان دارد. بر همگان روشن است. از آنجا که دانش آموزان یکی از الگوهای مهم رفتاری خود را معلمان قرار می دهند ، اگر معلم از ویژگی الگو دهی خوبی برخوردار باشد می تواند تأثیرات عمیقی در رشد شخصیت و بهداشت روانی دانش آموزان باقی بگذارد. معلمی که الگوی تعاملی و متعادلی میان خود و دانش آموز برقرار می کند و در این ارتباط به شخصیت و نیازهای دانش آموزان توجه کافی دارد و کارها را بر اساس استعدادها و تمایلات میان شاگردان تقسیم می کند، چنین معلمی نقش بهتری را در بهداشت روانی دانش آموزان ایفا خواهد کرد.

اسلاید ۳ :

یک روان شناس به نام «کارل راجرز» نگرش آزادمنشانه در کلاس را پیشنهاد می کند. به بیان دیگر معلم باید کودک را بپذیرد، هر چند نمی تواند رفتار او را بپذیرد. به کودک باید احترام گذاشت و به عنوان انسانی با توانایی های بالقوه به او ارج نهاد؛ هرچند او کوچک تر و ناپخته تر، کم دانش تر و کم تجربه تر از معلم است. معلم نباید کوشش خویش را صرف حکمرانی بر کودک کند، بلکه باید سعی در جهت دادن اعمال کودک به سوی پیشرفت موفقیت آمیز و سازگاری هر چه بیشترکند.

اسلاید ۴ :

ماهیت این رابطه کمکی ، بستگی به احساسات واقعی معلم دارد. معلم باید قادر به بیان و ابزار احساسات واقعی خویش باشد تا آن که کودک بتواند او را به عنوان یک انسان شریف و قابل اعتماد ببیند. اگر معلم بتواند به کودک تفهیم کند که سعی دارد به او کمک کند و اگر بتواند به کودک نشان دهد که صفات و عادات خوب کودک را می شناسد ، بیشتر قادر خواهد بود به نتایج مطلوب دست یابد.

اسلاید ۵ :

جامعه انتظارهای خود از معلمین را به ۴ شکل نشان داده است :
الف ) ابراز انتظارها به شکل قوانین که به وسیله ی نمایندگان جامعه تدوین شده که در قانون اساسی ، قانون اهداف و وظایف آموزش و پرورش و طرح های تغییر نظام آموزش و پرورش آمده است .
ب ) ابراز نظر به وسیله خبرگان جامعه که به وسیله علمای تعلیم و تربیت به صورت مقاله یا کتاب به چاپ رسیده است .
ج ) مشارکت اولیا در انجمن ها ، اظهار نظر ها ، نقدها که در رسانه های مختلف ابراز می شود .

اسلاید ۶ :

د ) همفکری های تخصصی معلمان که خود ، اولیای دانش آموزان هستند و به ویژگی های دانش آموزان و نیازهای فردی و اجتماعی آگاهی دارند .
با توجه به موارد فوق می توان برخی از انتظار های جامعه و دانش آموزان را به این صورت دسته بندی کرد .
۱٫ انتقال فرهنگ ۵٫ وحدت اجتماعی
۲٫ جامعه پذیری ۶٫ نوآوری و تغییر
۳٫ تربیت افراد متخصص ۷٫ پرورش رشد شخصیت
۴٫ تربیت و آموزش اخلاقی ۸٫ نوسازی جامعه

اسلاید ۷ :

انتقال فرهنگ در جوامع اولیه از راه شرکت کودکان و نوجوانان در فعالیت های زندگی روزمره و از راه مشاهده ، تقلید و یادگیری ضمن کارآموزی و کارورزی صورت می گرفت . همه ی بزرگسالان در نقش معلم و همه اماکن در نقش مدرسه عمل می کردند . در جامعه پویا انتقال فرهنگ یا تحول و نوگرایی ، فرهنگ پیچیده تر و تغییرات فرهنگی – اجتماعی سرعت می گیرد و جریان تغییر ، انتقال فرهنگ ناب را از نسلی به نسل دیگر دشوار می سازد .
در این نهاد معلمان وظیفه باز آفرینی فرهنگی در نهاد آموزش و پرورش را برعهده دارند .

اسلاید ۸ :

آموزش و پرورش با انتقال ارزش ها ، براساس تعهد خود به نهاد های اجتماعی عملا در ساخت و کنترل اجتماعی مشارکت دارد ، زیرا خودمحوری به منزله ی تهدیدی برای نظم اجتماعی است .
پس آموزش و پرورش رسمی می تواند از طریق تربیت و آموزش اخلاقی ، این تهدید را کاهش دهد . معلم با سجایای اخلاقی محور این تربیت است .

اسلاید ۹ :

وقتی انسان در ارتباط با جمع به صورت مستمر قرار گیرد رفتارهای اکتسابی از طریق مشارکت به صورت رفتارهای فردی در می آید . این رفتارها می تواند در جنبه های شناختی ، عاطفی و اجتماعی باشد .
فضای مطلوبی که به وسیله ی معلم ایجاد می شود زمینه ی رشد و تعالی دانش آموزان را به وجود می آورد .

اسلاید ۱۰ :

برای نوسازی و نواندیشی باید امکانات تولید را با افزایش مهارت های نیروی کار ، کاربرد فناوری مناسب ، تولید بالا و کاهش هزینه ها ، توزیع صحیح ، تعهد به رعایت قوانین ، بالا بردن بهداشت فردی – اجتماعی و محیط کار ، بالا بردن و تقویت وجدان و شعور اجتماعی ، یکی از محورهای مهم اقدامات تربیتی معلمان صالح است .

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 20 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد