دانلود فایل پاورپوینت بررسی وتحلیل انقلاب اسلامی ایران

PowerPoint قابل ویرایش
169 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت بررسی وتحلیل انقلاب اسلامی ایران توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت بررسی وتحلیل انقلاب اسلامی ایران قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

در زبان فارسى، انقلاب یعنى حالى به حالى شدن، دگرگون شدن، برگشتن، تغییر و تحوّل و تقلّب و تبدّل است.

 

واژه‏ى انقلاب در قرآن نیز به معناى لغوى آن یعنى، زیر و رو شدن ، حالى به حالى شدن، برگشتن آمده است. از جمله:

 

و من ینقلب علی عقیبه فلن یضرا… شیئا …  و ما محمد رسول قدخلت من قبله الرسل افان مات او قتل انقلبتم علی اعقابکم (۱۴۴-آل عمران)

 

اسلاید ۲ :

فلاسفه، انقلاب را به جایی می گویند که ذات و ماهیت یک شئی لزوما عوض شده باشد. عرب‏ها براى انقلاب از واژه‏ى «ثور» استفاده مى‏کنند و در اصطلاح انگلیسی         « Revolutio » است.

 

واژه(( Revolutio )) ازاصطلاحات علم اختر شناسی بوده که به معنای چرخش دورانی افلاک و بازگشت سیارگان به جای اول به کار می رفته اما امروزه در موردمسائل‌گوناگونی‌مانند‌انقلاب صنعتی،اجتماعی،سیاسی

    فکری و… به کار می رود.

 

اسلاید ۳ : 

انقلاباجتماعی وسیاسی
 

  • تعاریف گوناگونى از اصطلاح انقلاب شده است که به چند نمونه آن اشاره مى‏شود.

اسلاید ۴ :

استاد شهید مرتضى مطهّرى:

«انقلاب عبارتست از طغیان و عصیان مردم یک ناحیه و یا یک سرزمین، علیه نظم حاکم موجود براى ایجاد نظمى مطلوب».
 

مقام معظم رهبری:

«انقلاب یک دگرگونی بنیادی است که پایه های غلطی برچیده‌‌ می شود وپایه های درستی به جای آن گذاشته می شود»

( بیانات مقام معظم رهبری ۱۳۷۹/۱۲/۹ )

 

اسلاید ۵ :

آیت ا…مصباح یزدی:

«انقلاب نوعی تحول تدریجی وهدفمنداجتماعی است که درمرحله خاصی به انقلاب منجرمی شود…ارزش ها وآرمان ها به ویژه اگربه صورت یک مکتب جامع تعریف شده باشند در دگرگونی های اجتماعی دخیل هستند.»

منوچهر محمّدى:

انقلاب «یک حرکت مردمى در جهت تغییر سریع و بنیادى ارزش‏ها و باورهاى مسلط جامعه، نهادهاى سیاسى، ساختارهاى اجتماعى، رهبرى، روش‏ها و فعّالیت‏هاى حکومتى یک جامعه توأم با خشونت داخلى است»

 

اسلاید ۶ :

 

ساموئل هانتینگتون :

انقلاب را «تحوّلىسریع،اساسى و خشونت بار در ارزش‏ها و اسطوره‏هاى حاکم جامعه و در نهادهاى سیاسى، ساختارهاى اجتماعى، رهبرى و فعّالیت و سیاست‏هاى حکومتى» مى‏داند. و آن را از دیگر انواع بى‏ثباتى سیاسى نظیر کودتا، شورش و جنگ‏هاى استقلال، متمایز مى‏سازد.

اسلاید ۷ :

 

تدا اسکاچپل :

براى تعریف و تحدید انقلاب، میان انقلاب سیاسى، انقلاب نوسازى و انقلاب‏هاى اجتماعى تمایز قایل مى‏شود. به نظر وى در انقلاب‏هاى سیاسى حکومت تغییر مى‏کند ولى ساختارهاى اجتماعى همچنان باقى مى‏ماند. در انقلاب نوسازى عکس این جریان رخ مى‏دهد در حالى که انقلاب‏هاى اجتماعى به نظر وى عبارتند از:

«تحوّلات سریع واساسى در حکومت و ساختارهاى طبقاتى یک جامعه که همراه با شورش‏هاى طبقاتى، از پایین و به وسیله‏ى این شورش‏ها به تحقق مى‏رسند».

اسلاید ۸ :

چالمرزجانسون :

معتقداست انقلاب وقتی روی می دهدکه دولت به ارزش های اجتماعی حاکم درمیان مردم توجه نکند وپاره ای ارزش‏های جدید ونامتناسب را واردجامعه کند.درچنین حالتی دولت،مشروعیت واعتبارخودرا نزدملت ازدست می دهد وفرآیند انقلاب آغازمی شود.  آنگاه این جریان توسط عوامل شتاب بخش تقویت می شود.مهم ترین عوامل شتاب بخش عبارتنداز:

۱ – ظهوریک رهبرقوی

۲ –  تشکیل یک سازمان نظامی انقلابی مخفی

۳- شکست ارتش دریک جنگ که موجب تضعیف روحیه وسازمان آن شود

 

اسلاید ۹ :

۱٫ یکى از مهم‏ترین ویژگى‏هاى انقلاب، مردمى بودن آن است. در انقلاب یک بسیج سیاسى و مشارکت توده‏اى شکل مى‏گیرد که ازهمه‏ى طبقات و اقشار در آن حضور دارند.

 

۲٫ انقلاب با خشونت همراه است واین خشونت در انقلاب،   دو جانبه است؛به این معنا که در منازعه انقلاب نه حکومت بدون مقاومت تسلیم انقلابیون مى‏شود ونه انقلابیون در صورت لزوم از اعمال خشونت پرهیز مى‏کنند.

اسلاید ۱۰ :

۳. وقوع آن سریع و ناگهانى است و روند شکل‏گیرى آن طولانى. از زمان شروع نهضت و تحقق شرایط انقلابى و سرنگونى نظام پیشین و جایگزینى نظام جدید مدّت زیادى طول مى‏کشد.

۴. در انقلاب تغییر و تحوّل همه جانبه و بنیادى است و همه شؤون جامعه تحت تأثیر انقلاب قرار مى‏گیرد و ارزش‏هاى جدید جایگزین ارزش‏هاى پیشین مى‏شوند. به عبارت دیگر انقلاب تغییر نظام است نه تغییر در نظام و از این رو همه ارزش‏هاى مسلّط و ساختار اجتماعى وسیستم سیاسى حاکم را تغییر مى‏دهد.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 169 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد