دانلود فایل پاورپوینت تاریخ ادبیات در جهان

PowerPoint قابل ویرایش
66 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت تاریخ ادبیات در جهان توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت تاریخ ادبیات در جهان قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

سرچشمه های هنر و اندیشه­ یونان

تمدن امروز جهان در یونان آغاز شد. یونانیان اصول و مبانی فرهنگ خود را از مصر، کلده، آشور، بابل و ایران وام گرفته بودند؛ اما در اندک مدتی، چنان عظمتی به آن بخشیدند که هنوز بعد از گذشت چند هزار سال، جهان امروز از آن بهره می­گیرند. هنوز نظریات ارسطو درباره­ هنر و ادبیات همچنان نو و قابل استفاده است و هومر بزرگترین حماسه سرای جهان است و آرشیلو سوفوکل و اوریپید در نمایش نامه نویسی بی­مانند هستند. تمامی علوم مختلف نخست در این سرزمین مورد پژوهش و بررسی قرار گرفته است

اسلاید ۲ :

آثار جاودان دوران یونان باستان

کتاب بوطیقا (فن شعر) اثر جاودانه ی ارسطو، اطلّاعات ارزشمندی درباره ی شعر و نمایش نامه های منظوم یونان به ما می رساند.

قدیمترین آثاری که از یونان باستان برجای مانده دو اثر حماسی منظوم به نام­های ایلیاد و اودیسه است که تصنیف آنها را به هومر نسبت داده اند.
مهمترین واقعه ای که در ایلیاد به نظم کشیده شده است جنگ یونان با تِرُواست.

اسلاید ۳ :

ادبیّات اروپا و مکتبهای ادبی

مکتبهای مختلف ادبی در غرب، از قرن پانزدهم به بعد ظهور کرده­اند و از این قرن، نهضتی نو در ادبیات غرب آغاز شد. این نهضت را از لحاظ ماهیت و مشخصات به دو دوره می­توان تقسیم کرد:
  ۱- اومانیسم: که سه چهارم قرن پانزدهم را فرا می گیرد.

۲-رنسانس: که در ربع آخر قرن چهاردهم شروع شد و تا سال ۱۹۵۹ م. ادامه داشت.

اسلاید ۴ :

اومانیسم-رنسانس

اومانیسم (انسان گرایی یا فرهنگ دوستی)، جامعه ی خردگرایانه را بنیاد نهاد و مهد این حرکت تازه ایتالیا بود. رنسانس (احیا، تجدید) در حقیقت، نوعی بازگشت به دوران ادب و هنر گذشته است. شهر فلورانس، مهد رنسانس ایتالیا قلمداد می­شود و با داشتن بزرگان و نوابغی چون پترارک، میکل آنژ، لئوناردو داوینچی، رافائل و دیگران می­توان آن را روح رنسانس نامید. مهمترین رخداد جهان یعنی انقلاب صنعتی، دستاورد اندیشه­ فلورانسیها و سپس اومانیستهای عصر رنسانس است.  

اسلاید ۵ :

  دانته (دورانت) آلیگیری

دانته، بزرگترین شاعر ایتالیا در عصر اومانیسم و زمینه­ساز رنسانس است. اثر مشهور او کمدی الهی، نام دارد این منظومه­ عظیم، تمثیلی است از سفر روح انسان به سه جایگاه آخرت یعنی دورخ، برزخ (اعراف) و بهشت و یک نوع حماسه­ ادبی – دینی است که کاملاً‌ آفریده­ ذهن و تصور دانته است و آنچه به این اثر ارزش ادبی می­بخشد تخیل شگفت انگیز نویسنده در تصویر عالم آخرت است. بوکاچیر (قصه پرداز ایتالیایی)، پترارک (شاعر ایتالیایی) جان میلتون (شاعر مشهور انگلیسی) از افرادی هستند که بیشترین تأثیر را از وی پذیرفته­اند.  

اسلاید ۶ :

دکامرون چیست؟

اثر بوکاچیو، قصه پرداز ایتالیایی است که شامل مجموعه ای از داستانهای کوتاه است که بوکاچیو در آنـها از جامعه ی روزگار خود انتقاد می کند.  

اسلاید ۷ :

کلاسیک سیسم

این مکتب در آغاز قرن هفدهم میلادی آغاز گردید و تعریف چندان روشن و دقیقی ندارد، امّا می توان این مکتب را مکتب سنت گرایی در ادبیّات و هنر به ویژه تقلید از نویسندگان باستان دانست.
استاد بزرگ این مکتب در فرانسه بوالو بود.

 

اسلاید ۸ :

اصول و قواعد عمده مکتب کلاسیک سیسم عبارتند از:

تقلید از طبیعت
این اصل به طور دقیق، که چه معنایی دارد توضیح داده نشده اما بوالو، ادیب و منتقد فرانسوی، گفته است: «حتی یک لحظه از طبیعت غافل نشوید.» شاید مقصود او این بوده است که باید همانند قدما، طبیعت را محور کار هنری خود قرار داد.
ارسطو، هنر را تقلید از طبیعت می­داند و معتقد است که تفاوت هنرها در نوع تقلید است بنا بر اعتقاد کلاسیک این است که همه چیز گفته شده است.  

 

اسلاید ۹ :

اصل عقل
نظر بوالو، «در این اصل می­گوید:« عقل و منطق را دوست بدارید و پیوسته بزرگترین زینت و ارزش اثر خود را از آن کسب کنید.» به گمان کلاسیکها پیروی از عقل این است که اثر هنری از عقلی که هنرمندان باستان در آثار هنری خود بر آن تأکید کرده­اند پیروی کند.  

اسلاید ۱۰ :

اصول و قواعد عمده مکتب کلاسیک سیسم عبارتند از:

  نزاکت ادبی

از نظر این مکتب، اثر ادبی باید از لحاظ اخلاقی و تاریخی آن چه را که با عرف و عادت عمومی موافق باشد، مطرح کند .

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 66 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد