دانلود فایل پاورپوینت خدمات فناوری اطلاعات برای معلولین

PowerPoint قابل ویرایش
37 صفحه
دسته : اطلاعیه ها
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت خدمات فناوری اطلاعات برای معلولین توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت خدمات فناوری اطلاعات برای معلولین قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

تعریف فناوری اطلاعات
تعریف معلولیت
فعالیت های انجام شده برای معلولان
نمونه هایی ازسخت افزارهای ساخته شده مخصوص نابینایان
نرم افزارهای ساخته شده مخصوص نابینایان
سخت افزارهای ساخته شده مخصوص ناشنوایان
نرم افزار های ساخته شده مخصوص ناشنوایان
شهر الکترونیکی در خدمت معلولین

اسلاید ۲ :

افراد معلول به دلیل ناتوانی خود، از پیشرفت هر روزه جامعه عقب مانده اند, از این رو فناوری اطلاعات می تواند همانند پلی این شکاف را بپوشاند. فناوری اطلاعات همان معجونی معجزه آساست که به افراد ناتوان کمک می کند تا با روشی مناسب و دقیق گام بزرگی به جلو بردارند. بهترین حرکت، ایجاد التزام برای فراهم کردن فضایی برای دسترسی بهینه این افراد به منابع فناوری اطلاعات است.

اسلاید ۳ :

فناوری اطلاعات یکی از علوم جدید است که هر روز بر رشد آن افزوده می شود اما مسئله مهم در استفاده از این فناوری است . تنها گروهی که در جامعه برای همگام کردن خود با فناوری اطلاعات دچار مشکل هستند معلولین می باشند،زیرا حداقل یکی از ابزار های ارتباط با اطلاعات را ندارند . مثلا افراد نابینا از دیدن صفحه کامپیوتر و تعامل راحت با آن محروم هستند ویا افراد ناتوان جسمی از استفاده راحت و صحیح سخت افزارها محروم هستند . پس باید همگام با پیشرفت فناوری اطلاعات , راه های دسترسی به آن را هم آسان تر و تکنولوژی های دسترسی را پیشرفته ترکنیم .

اسلاید ۴ :

 
 
فناوری اطلاعات یک نوع از فناوری است که از سخت افزار, نرم افزار, فکرافزار و شبکه های کامپیوتری و مخابراتی برای توسعه استفاده می کند. این فناوری هم مولد است و هم درفناوری ها و علوم دیگر استفاده می شود.

اسلاید ۵ :

فناوری اطلاعات برای توسعه دیگر علوم
 
امروز کمتر علمی است که برای انجام محاسبات سنگین و یا کارهای تخصصی از کامپیوتر و علوم وابسته به آن استفاده نکند. به عنوان مثال علم نانو و یا شیمی که تمام محاسبات خود را از طریق کامپیوتر انجام می دهند و یا علوم فضایی و یا پزشکی وغیره .
می توان گفت امروز فناوری اطلاعات یک جز جدانشدنی از سایر علوم است که بدون این فناوری , سایر دانش ها در رکود سرعت خود باقی می مانند.

اسلاید ۷ :

 
 
عبارت “معلول” به کسی نسبت داده می شود که به سبب ناتوانی فیزیکی ، عصبی ، ذهنی ، و یا روانی دسترسی محدودی به فناوری اطلاعات دارد .
در این تحقیق سه دسته از افراد معلول مورد بررسی قرار می گیرند :
نابینایان , افرادی که قادر به دیدن نمی باشند. البته در این تحقیق افرادی که دارای مشکل بینایی می باشند یعنی افرادی که کم بینا می باشند در این دسته قرار دارند. ناشنوایان , افرادی که یا هیچ صدایی را نمی شنوند و یا اینکه دارای شنوایی بسیار ضعیفی هستند و معلولان جسمی , افرادی هستند که دارای نقص در یکی از اعضای بدنشان می باشند و این امر باعث می شود که نتوانند به درستی با جامعه تعامل داشته باشند.

اسلاید ۸ :

شرکت های زیادی امروزه در حال فعالیت در این زمینه هستند و حتی تعدادی از آنها منحصرآ در حیطه معلولین فعالیت میکنند. هم اکنون نرم افزارهای زیادی برای رفاه معلولین تهیه شده است که شرکت آمازون از قابلیتهای مشابه این نرم افزارها در کتابخوان الکترونیکی کیندل خود استفاده کرده است. این روند در سالهای اخیر به اندازهای سرعت گرفته است که حتی شرکت خودرو سازی فورد موتور هم به تازگی از تولید خودروهای الکترونیکی ویژه معلولان خبر داده است.

اسلاید ۹ :

تکنولوژی های نو به محصولات جدید این شرکت مانند آی فون هم رسیده است.
تکنولوژیهای مشابه این فناوری هم این روزها در بسیاری از محصولات پرفروش بازار محصولات دیجیتال به کار میروند که شاید آشناترین نمونه آنها قابلیت صحبت با موبایلهای به صورت دست آزاد در اغلب گوشیهای موبایل بازار باشد. حتی پرفروشترین دستگاههای جی پی اس هم این روزها مجهز به کاربریهایی مانند فرمانبرهای صوتی هستند که در بخش بعد مثال هایی ذکر می کنیم.
 

اسلاید ۱۰ :

 
در زمینه فعالیت های نرم افزاری بیشتر کارها پس از آمدن کامپیوتر به خانه ها و رواج اینترنت انجام شد. نرم افزارهایی که کار بزرگ نمایی تصاویر را برای افراد کم بینا انجام می دادند روز به روز بهتر شدند
در شکل های زیر می بینید دستگاه های قدیمی درشتنمایی حروف که فقط مخصوص افراد کم بینا بودند جای خود را به لب تاب هایی دادند که می توانند یک متن را با صدای خوانا بخوانند و فردی که کاملا نابیناست می تواند از آن استفاده کند.
 
مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 37 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد