دانلود فایل پاورپوینت درس دین و زندگی سال اول دبیرستان

PowerPoint قابل ویرایش
17 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت درس دین و زندگی سال اول دبیرستان توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت درس دین و زندگی سال اول دبیرستان قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

در قرآن کریم معمولا کلمه ی(عمل) ،با کلمه ی (صالح) همراه است. مقصود از عمل صالح چیست؟
صالح به معنای دارای صلاحیت و شایسته است. ( عمل صالح )آن عملی است که شایستگی دارد انسان را به زندگی پاک و سعادت حقیقی برساند و از به هدر دادن عمر جلو گیری کند.
 

اسلاید ۲ :

ضرورت برنامه ریزی
برنامه ریزی به انسان کمک می کند که در شرایط مختلف همان عملی را انجام دهد که صالح باشدو او را به موفقیت برساند. به همین جهت است که امیر مومنان می فرماید:
قوام و استحکام زندگی با داشتن یک نقشه ی زیبا میسر است و اساس آن نقشه ی زیبا نیز یک تدبر زیباست وتاکید می کند که وقت های تو اجزای عمر تواند،پس هیچ زمانی را از دست مده، مگر برای آن چیزی که به رستگاریت کمک می کند.
برنامه،اهداف اصلی را از فرعی جدا می کند و میزان توجه و پرداختن به هر کدام را معین میسازد و راه رسیدن به اهداف را معرفی می نماید.
زمان ظرف عمل ماست.
 

اسلاید ۳ :

زندگی رسول خدا و اهل بیت ایشان اسوه و الگو کاملی برای ماست.
اسوه کسی است که می توان یه راه او رفت و از او متابعت کرد
.

اسلاید ۴ :

سوره ی نحل آیه ۹۷
سوره ی احزاب آیه ۲۱
سوره ی نحل آیه ۱۴
سوره ی اسراء آیه ۲۳
سوره ی لقمان آیه ۱۷ تا ۱۹

اسلاید ۵ :

مَنْ عَمِلَ صَلِحاً مِّن ذَکَرٍ أَوْ أُنثَى‏ وَهُوَ مُؤْمِنٌ فَلَنُحْیِیَنَّهُ حَیَوهً طَیِّبَهً وَلَنَجْزِیَنَّهُمْ أَجْرَهُم بِأَحْسَنِ مَا کَانُواْ یَعْمَلُونَ‏
هر کس عملی صالح انجام دهد/چه مرد و چه زن/در حالی که مومن باشد/اورا به زندگانی پاک زنده بداریم/و مزدشان را بدهیم/بر پایه نیکو ترین کاریکه می کردند.
تفسیر
«حیات طیّبه» آن است که انسان دلى آرام و روحى مؤمن داشته باشد، مؤمن به نور خدا مى‏بیند، مشمول دعاى فرشتگان است، مشمول تأییدات الهى است، اینگونه افراد خوف و حزنى ندارند.

اسلاید ۶ :

لَقَدْ کَانَ لَکُمْ فِى رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَهٌ حَسَنَهٌ لِّمَن کَانَ یَرْجُواْ اللَّهَ وَ الْیَوْمَ الْآخِرَ وَذَکَرَ اللَّهَ کَثِیراً
همانا براى شما در (سیره‏ى) رسول خدا/الگو و سرمشقى نیکوست/ (البتّه) براى کسانى که به خدا /و روز قیامت امید دارند /و خدا را بسیار یاد مى‏کنند.
تفسیر
«اُسوه» در مورد تأسّى و پیروى کردن از دیگران در کارهاى خوب به کار مى‏رود. در قرآن دوبار این کلمه درباره‏ى دو پیامبر عظیم الشّأن آمده است: یکى درباره حضرت ابراهیم‏علیه السلام و دیگرى درباره پیامبر اسلام‏صلى الله علیه وآله. جالب آن که اُسوه بودن حضرت ابراهیم در برائت از شرک و مشرکان است و اسوه بودن پیامبر اسلام در آیات مربوط به ایستادگى در برابر دشمن مطرح شده است. نقش پیامبر در جنگ احزاب، الگوى فرماندهان است: هدایت لشکر، امید دادن، خندق کندن، شعار حماسى دادن، به دشمن نزدیک بودن و استقامت نمودن. حضرت على‏علیه السلام فرمود: در هنگامه‏ى نبرد، خود را در پناه پیامبر اکرم‏صلى الله علیه وآله قرار مى‏دادیم و آن حضرت از همه‏ى ما به دشمن نزدیک‏تر بود. «اتّقینا برسول اللّه‏صلى الله علیه وآله فلم یکن منّا اقرب الى العدوّ منه»

اسلاید ۷ :

وَهُوَ الَّذِى سَخَّرَ الْبَحْرَ لِتَأْکُلُواْ مِنْهُ لَحْماً طَرِیّاً وَتَسْتَخْرِجُواْ مِنْهُ حِلْیَهً تَلْبَسُونَهَا وَتَرَى الْفُلْکَ مَوَاخِرَ فِیهِ وَلِتَبْتَغُواْ مِن فَضْلِهِ وَلَعْلَّکُمْ تَشْکُرُونَ‏
و اوست آنکه دریا را رام نمود /تا از آن گوشت تازه بخورید./و زیورهایى براى پوشیدن از آن بیرون آورید/ و مى‏بینى که کشتى‏ها/ سینه دریا را شکافته (و پیش مى‏روند، چنین کرد تا از کشتى‏ها، تجارت‏ها، ماهى‏گیرى‏ها، غوّاصى‏ها وحمل‏ونقل‏ها که همه وسیله درآمد است، استفاده کنید) وبه سراغ فضل ولطف او روید /وشاید سپاس‏گزار باشید.
تفسیر
نقش دریا در زندگى انسان بسیار است. آبِ آن مایه بخار و ابر و باران است. عمقِ آن تأمین کننده‏ى غذاى انسان با لذیذترین ماهى‏ها و سطح آن، ارزان‏ترین و گسترده‏ترین راه براى حمل ونقلِ کالا و مسافر است و همه‏ى اینها، تنها به تدبیر و قدرت الهى است و بشر هیچ نقشى در آن ندارد.

اسلاید ۸ :

وَقَضَى‏ رَبُّکَ أَلَّا تَعْبُدُواْ إِلَّآ إِیَّاهُ وَبِالْولِدَیْنِ إِحْسَناً إِمَّا یَبْلُغَنَّ عِندَکَ الْکِبَرَ أَحَدُهُمَآ أَوْ کِلَاهُمَا فَلَا تَقُل لَّهُمَآ أُفٍّ وَلَا تَنْهَرْهُمَا وَقُل لَّهُمَا قَوْلًا کَرِیماً
پروردگارت مقرّر داشت /که جز او را نپرستید /و به پدر و مادر نیکى کنید./ نزد تو به پیرى رسیدند،یکی از آن دو یا هر دو/به آنان «اُف» مگو/ و آنان را از خود مران /و با آنان سنجیده و بزرگوارانه سخن بگو.
تفسیر
در احادیث، در مورد احسان به والدین بسیار سفارش شده و از آزردن آنان نکوهش به عمل آمده است: پاداش نگاه رحمت به والدین، حج مقبول است. رضایت آن دو رضاى الهى و خشم آنان خشم خداست. احسان به پدر و مادر عمر را طولانى مى‏کند و سبب مى‏شود که فرزندان نیز به ما احسان کنند. در احادیث آمده است: حتّى اگر تو را زدند، تو «اُفّ» نگو، خیره نگاه مکن، دست بلند مکن، جلوتر از آنان راه نرو، آنان را به نام صدا نزن، کارى مکن که مردم به آنان دشنام دهند، پیش از آنان منشین و پیش از آنکه از تو چیزى بخواهند به آنان کمک کن.

اسلاید ۹ :

یَا بُنَىَّ أَقِمِ الصَّلَاهَ وَأْمُرْ بِالْمَعْرُوفِ وَانْهَ عَنِ الْمُنْکَرِ وَ اصْبِرْ عَلَى‏ مَآ أَصَابَکَ إِنَّ ذَ لِکَ مِنْ عَزْمِ الْأُمُورِ
وَلَا تُصَعِّرْ خَدَّکَ لِلنَّاسِ وَلَا تَمْشِ فِى الْأَرْضِ مَرَحاً إِنَّ اللَّهَ لَا یُحِبُّ کُلَّ مُخْتَالٍ فَخُورٍ
وَاقْصِدْ فِى مَشْیِکَ وَاغْضُضْ مِن صَوْتِکَ إِنَّ أَنکَرَ الْأَصْوَاتِ لَصَوْتُ الْحَمِیرِ
فرزندم! نماز را برپا دار/و امر به معروف /و نهى از منکر کن/ و بر آنچه از سختى‏ها به تو مى‏رسد مقاومت کن/ که این (صبر) از امور واجب و مهم است.
و روى خود را از  مردم (به تکبّر) بر مگردان،/ و در زمین مغرورانه راه مرو،/زیرا دوست ندارد خداوند/هیچ متکبّر فخر فروشى را
و در راه رفتن (و رفتارت)، میانه‏رو باش/و از صدایت بکاه،/زیرا که ناخوش‏ترین صداها،/آواز خران است.

اسلاید ۱۰ :

پیام آیات۱
پیام آیات۲
پیام آیات۳
تطبیق
تطبیق۲
اندیشه و تحقیق

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 17 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد