دانلود فایل پاورپوینت زباله ثروتی ناشناخته

PowerPoint قابل ویرایش
24 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت زباله ثروتی ناشناخته توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت زباله ثروتی ناشناخته قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

مواد زائد جامد که به اختصار زباله نامیده می شوند ،هم اکنون در چهار چوب برنامه های زیست محیطی اهمیت ویژه ای یافته اند. انسان وسایر موجودات کره زمین زباله ساز هستند وسلامتی آنان به کنترل این ماده بستگی دارد .که در این راستا هر روز شاهد پیدایش روشهای نوینی در عرصه ساماندهی مواد زائد جامد هستیم.

اسلاید ۲ :

فرآیند تولید زباله که خود ناشی از فعالیت انسان شهرنشین مصرف ‌کننده است و هر روز نیز او را به مصرف بیشتر ترغیب می‌کنند، جزء لاینفک زندگی است. بطوری که بطور متوسط هر انسان شهرنشین روزانه نیم کیلوگرم زباله تولید می‌کند و چنانچه جمعیت شهرنشین کشور را سی میلیون نفر تخمین زنیم، روزانه معادل پانزده هزار تن زباله تولید می‌شود که دفع این حجم عظیم زباله ، چنانچه بطور اصولی و بهداشتی انجام نشود، معضلات جبران ناپذیر زیست محیطی را بدنبال خواهد داشت.

اسلاید ۳ :

از سوی دیگر چنانچه با دیدگاه

 مثبت به زباله بنگریم و عبارت

 طلای کثیف بر آن نهیم، زباله

ماده‌ای است ارزشمند و قابل

بازیافت.

اسلاید ۴ :

پسماندها به پنج گروه تقسیم می شوند:

۱-    پسماندهای عادی: به پسماندهایی گفته می شود که به صورت معمول از فعالیت های روزمره انسان ها در شهرها، روستاها و خارج از آْنها تولید می شود. از قبیل زباله های خانگی و نخاله های ساختمانی.

۲-    پسماندهای پزشکی : به کلیه پسماندهای عفونی و زیان آور ناشی از بیمارستانها، مراکز بهداشتی، درمانی، آزمایشگاههای تخصصی طبی و سایر مراکز مشابه گفته می شود.

۳-    پسماندهای ویژه: به کلیه پسماندهایی گفته می شود که به دلیل بالا بودن حداقل یکی از خواص خطرناک از قبیل سمی بودن، بیماری زایی، قابلیت انفجار یا اشتعال، خورندگی و مشابه آن به مراقبت ویژه نیاز داشته باشد.

۴-    پسماندهای کشاورزی: به پسماندهای ناشی از فعالیت های تولیدی در بخش کشاورزی گفته می شود از قبیل فضولات، لاشه حیوانات، محصولات کشاورزی فاسد یا غیر قابل مصرف.

۵-    پسماندهای صنعتی: به کلیه پسماندهای ناشی از فعالیت های صنعتی و معدنی، پسماندهای پالایشگاهی، صنایع گاز، نفت و پتروشیمی و نیروگاهی و امثال آن گفته می شود از قبیل براده ها، سرریزها و لجن های صنعتی.

اسلاید ۵ :

دفع این مواد علاوه بر مسائل اقتصادی باعث آلودگی های زیست محیطی نیز می شود. بنابراین بازیافت این مواد از جنبه های زیست محیطی و اقتصادی حائز اهمیت است. مواد زائد جامدی که از تغییر وضع ، تعمیر و از نو بنا کردن سازه ها از قبیل راهها یا ساختمان های مسکونی و تجاری در شهرها حاصل می شود، در اصطلاح نخاله های ساختمانی نامیده می شود.

اسلاید ۶ :

از هر تن زباله ۴۰۰ تا ۶۰۰ لیتر شیرابه خارج می‌شود‌ که می‌تواند‌ تاثیر خطرناکی روی آب و خاک د‌اشته باشد‌ و محل‌های د‌فن زباله هر روز گسترش بیشتری پید‌ا می‌کنند‌. اگر تولید‌ زباله به همین ترتیب اد‌امه د‌اشته باشد‌، مد‌ت زیاد‌ی طول نخواهد‌ کشید‌ که تمام اراضی اطراف شهرها پر از زباله شد‌ه و محلی برای د‌فن زباله باقی نخواهد‌ ماند‌. بازگشت به طبیعت د‌ر مورد‌ بسیاری از مواد‌ موجود‌ د‌ر زباله به طول می‌انجامد‌ و این مواد‌، سال‌ها باعث آلود‌گی و آسیب به محیط زیست می‌شوند‌.

اسلاید ۷ :

کودی است که از بازیافت مواد ارگانیک (مواد زائدی که ازگیاهان و حیوانات برجای می‌مانند) به دست می‌آید.

ازکمپوست (Compost) در باغبانی و کشاورزی به عنوان تقویت‌کننده خاک استفاده می‌شود.

کمپوست یکی از بهترین کودهای گیاهی و تقویت‌کننده‌های طبیعی خاک است و می‌تواند جایگزین خوبی برای کودهای تجاری شود. مهمترین حسن این کود، ارزان بودن آن است. شما می‌توانید بدون پرداخت حتی یک ریال آن را در خانه‌تان تولید کنید.

اسلاید ۸ :

زباله های خانگی در حالت کلی تحت سه روش بازیافت می شوند:

تبدیل مواد استفاده شده به مواد جدید مثل کاغذ،شیشه ،آلومینیوم و …

تبدیل مواد به کودهای زراعی.

خارج کردن مواد غیرقابل بازیافت از چرخه طبیعت.

اسلاید ۹ :

  • مهمترین عامل انجام صحیح بازیافت مرحله تفکیک مواد مختلف از یکدیگر می باشد که اگر بشکلی صحیح و هدفمند انجام شود درکنار کاهش هزینه های ماشینی تفکیک، عمل بازیافت را نیز سرعت می بخشد.

۱- چیزی که تا دیروز غذای مصرفی بوده است مثل ته مانده و اضافات غذای روزانه از قبیل نان ، کیک ،میوه و سبزی … پس از بازیافت به کود زراعی تبدیل می شوند.

۲- تمام وسایلی که غذاها و نوشیدنی های خود را در آنها نگهداری می کردیم مثل انواع جعبه های بیسکویت و پیتزا،فیلترهای قهوه،کیسه های چای ،جعبه بستنی،بطری های شیشه ای،قوطی های آلومینیومی،لیوان های یکبار مصرف چای و قهوه و .. ، قابل بازیافت هستند.

۳- تمام چیزهایی که قبلا آنها را خوانده ایم.روزنامه ،مجله،پاکت نامه،کتاب،کاتالوگ ،برگه های یادداشت قابل بازیافت شدن هستند.

اسلاید ۱۰ :

۴- تمامی وسایل پلاستیکی غیر قابل بازیافت می باشند.

۵- اگر اطمینان لازم برای تفکیک مواد را ندارید به برچسب روی آنها نگاه کنید سال هاست که برچسب های مخصوص بازیافت جهت تفکیک به روی وسایل و بسته بندی ها ضمیمه می شود.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 24 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد