whatsapp call admin

دانلود فایل پاورپوینت شاخص های سازمان های کار آفرین در قرن بیست و یکم (سازمان های دانایی محور)

PowerPoint قابل ویرایش
22 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت شاخص های سازمان های کار آفرین در قرن بیست و یکم (سازمان های دانایی محور) توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت شاخص های سازمان های کار آفرین در قرن بیست و یکم (سازمان های دانایی محور) قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

کار آفرینی

کار آفرینی جهت گیری خاصی است که شرکتها از طریق آن می توانند منابع منعطف را توسعه و قابلیت بلند مدت خود را افزایش دهند و با انتقال مؤثر انتخابهای موجود به عملیات تولید، سعی درایجاد ارزش بطور پیوسته دارند.

  چالش اصلی این شرکتها ظرفیت سازی به منظور کشف فرصتهای رقابتی جدید بوده و ازتمرکز بر روشهای تحلیلی مرسوم تئوری های سازمان اجتناب می کنند.

این شرکتهاسعی دارند از طریق تمرکززدایی و انتقال قدرت واختیار،ازحصارنقشهای مرسوم مدیریت یعنی برنامه ریزی ، سازماندهی و کنترل خارج شده و بر اقدامات نوآورانه وتطابقی برای مواجهه با تغییرات سریع اصرار ورزند.

اسلاید ۲ :

نگرش کارآفرینی برای بسترسازی اقدامات کارآفرینانه ۴ شرط اساسی دارد:

 نگرش کارآفرینی اهمیت توسعه ، ارتباط و به مشارکت گذاری ارزشها بین اعضای سازمان را یاد آور می شود و نقش مدیریت ارشد سازمان در زمینه سازی بروز تغییرات خود دگرگونی اساسی می داند.

تاکید بر ایجاد فرایندهایی که به ظهور نوآوری می انجامد و از آن حمایت می کند.

 طراحی و اجرای فرایندهایی که به خلق منابع منجر شود یا منابع موجود را حفظ و به تخصصی شدن

آنها برای انجام تلاشهای کارآفرینانه بیانجامد.

 ایجاد قابلیت شناسایی و خلق ایده.این رویکرد سعی می کند با رسمیت بخشیدن فشار برای شناسایی و خلق مستمر ایده ها، فرایند خلق ایده را تقویت کند و منابع موجود را توسعه بخشد، انعطاف پذیری بیشتر شود و در نهایت به منابع ، تکنولوژی و سیستم های جدید منجر شود.

اسلاید ۳ :

کار آفرینی سازمانی

واژه کارآفرینی سازمانی  I TRAPRE EUR نخستین بار توسط گیفورد پینکات (۱۹۸۵) به کار گرفته شد و به مفهوم فرآیند شکار فرصتها  به وسیله افراد یا سازمانها بدون در نظر گرفتن منابع موجود در اختیار آنها می داند.

کارآفرین به عنوان یک فرد خلاق سازماندهنده و ارائه کننده می باشد که با پذیرش مخاطره به توسعه و گسترش بازار و ایجاد محصول می پردازد و آن را به بهره برداری می رساند.

اسلاید ۴ :

ساختار سازمانهای کارآفرینی در بلوغ اول:

در سازمانهای کارآفرینی مرحله اول بلوغ عمده اهداف کارآفرینان را به ترتیب عبارتند از :

تبدیل طرح تجاری و ایده های نوپای نوآورانه به کسب و کارهای زود بازده .?

استفاده از قابلیت های فردی، مهارتی، تکنولوژیکی به منظور رساندن ظرفیت تولیدی ?یا خدماتی به سطح قابل قبولی از لحاظ کسب درآمد.

استفاده کارآفرینان از شاخص های رفتاری ویژه مانند مهارت های ارتباطی، جذب سرمایه گذاری و بازاریابی با اتکا به مهارت های تجربی.

حفظ موقعیت تثبیت ( ثبات ) در سازمان بااستفاده از اهرم های کنترل مدیریتی در افزایش هزینه ها، فقط سهم بازار و افزایش سطح رضایتمندی مشتریان.

ایجاد تعامل با شرایط محیطی کسب و کار و سعی در کاهش تنش ایجاد شده در مقابل امواج تغییرات.

اسلاید ۵ :

مدیریت دانش

 

مدیریت دانش: ” مجموعه فرایندهای شناسایی، جمع آوری، انتشار و کاربرد دانشی است که در جهت تحقق اهداف سازمان و یا برای خلق دانش بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.“

 مهمترین اهداف مدیریت دانش: افزایش  سرعت دسترسی به دانش، تسهیم استفاده از آن و همچنین نگهداری دانش در سازمان و افزایش حافظه دانش سازمان می باشد.

به این منظورسازمان ابتدا باید دانش موجود خود را شناسایی و جمع آوری کند (بداند آنچه را که می داند)، و امکان دسترسی آسان و سریع به آن را فراهم آورد. سپس دانش مورد نیاز برای رسیدن به اهداف سازمانی را که در اختیار ندارد تولید و یا از منبع مناسبی کسب کند (بداند آنچه را که نمی داند).

اسلاید ۶ :

انواع دانش

ضمنی (دانش مستتر در قوانین سازمان،فرآیندها،هنجارها،فرهنگ و نمادها و افراد خبره):

بصیرت، شهود، قواعد، سرانگشتی ،الهام، مهارت و خبرگی

آشکار (قابل کد کردن است):

روشها و دستورالعمل ها، قوانین، تجارب ،الگو های برتر، دانش چه چیزی، دانش شبکه روابط

اسلاید ۷ :

رویکردهای غالب درمطالعات رهبری در سازمانهای دانش محور

اسلاید ۸ :

تاثیر مدیریت دانش بر حوزه های کلیدی سازمان

استراتژی سازمان: استراتژی سازمانی بر پایه اطلاعات دقیق ،قابل اطمینان و پویا برای تصمیم گیری استوار بوده و نیازمند معرفی شاخصهای جدید موفقیت بوده تا ارزش واقعی دانش را کامل تر از آن چیزی که در صفحات ترازنامه می آید، نشان دهد.این نگرش جدید به استراتژی سازمانی،راههای نوآورانه تفکر راجع به سرمایه های فکری را پدید آورده است.

 فرهنگ سازمانی: مدیریت دانش با فرهنگ سازمانی مرتبط است.مهمترین چالش سازمان خلق استراتژی های مدیریت دانشی است که برروی توسعه سیستمهای تسهیم دانش تمرکز دارد.

سیستمها: از آنجائیکه دانش یک منبع کلیدی برای توسعه شرکت های کوچک و متوسط است ،لازم است که سیستمهای مورد نیاز کاربر در سطوح مختلف مدیریت را برآورده کند.

اسلاید ۹ :

تاثیر مدیریت دانش بر حوزه های کلیدی سازمان

تکنولوژی : سازمان ها نیازمند درک چگونگی بهبود فناوری اطلاعات خود ، به روشی که دانش به آسانی شناسائی شده (فناوری اطلاعات  به عنوان ابزار جستجو ) ، تخصیص داده شده و برای تولید دانش جدید ترکیب شوند ، هستند .  

افراد : سازمان ها نیاز به آمورش جدید ، انتخاب و استخدام نیروهای تازه دارند . سیاست های نیروهای انسانی باید بر مبنای آموزش درازمدت آنها باشد و سازمان ها باید به فکر جذابیت شغل و محیط کار باشند . در این تلاش ، سازمان نیاز به یافتن ترکیبی متناسب میان عناصر فرایند خلق دانش دارد .

عوامل درون سازمانی : اگر بخواهیم شغل ها پشتیبان قابلیت های نواوری سازمان باشند ، بایدبه گونه ای طراحی شوند که روح رقابت و شایسته سالاری در آنها وجود داشته باشد .

 عوامل خارج سازمانی : ارتباط با مشتریان و تأمین کنندگان یک سازمان لازم است . سازمانها باید برای دست یابی به نیازهای مشتریان و تأمین کنندگان  با فکر باز عمل کنند. این مشکلات و نیازها اساس تولیدات و خدمات جدید است .

اسلاید ۱۰ :

ویژگی سازمانهای دانش بنیان

در اقتصاد دانش بنیان و عصر سرعت تغییرات در حوزه هایی چون فناوری، دانش، روشها و شبکه ای شدن بازارها و همینطور شبکه ای شدن سازمانهای کارآفرینی که در اصطلاح فارسی آنرا ” خوشه های تولیدارزش ناب ” ( Lea value clusters ) می نامند، تنها راه نجات سازمانهای کارآفرینی انعطاف پذیری آن نه تنها در مشاهده تغییرات بلکه استفاده کننده ازتغییرات به منظور ایجاد تعامل با تغییرات در چهار حوزه دانش و فناوری، بازارهای جدید و بکر روشها و فرآیندهای نوین و وضعیت رقابت و رقباء می باشد.

در مرحله اول بلوغ در سازمانها بنوعی یک سیر رشد طبیعی وجود دارد که با توجه به تغییرات در حوزه های که طبیعتاً خارج از حیطه قدرت کارآفرینان می باشد، نتیجتاً سازمان را وادار به ایجاد تغییرات اساسی در پایه ریزی اساسی و کاملاً متفاوت بارشد درمرحله اول سازمانی می نماید.

 فاز دوم ( مرحله دوم ) از بلوغ سازمانها را باید فرآیند تصنعی و مشتمل بر٩دانایی و بکارگیری فناوریهای پیشرفته و مهمتر از همه بکارگیری قابلیتهای جدیدی از کارآفرینان دانست .

( i stitutio al Growth phase ) این مرحله را مرحله رشد بنیادی می نامند.

 

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 22 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد