whatsapp call admin

دانلود فایل پاورپوینت میزان مصرف نان افراد خانواده در هفته

PowerPoint قابل ویرایش
32 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت میزان مصرف نان افراد خانواده در هفته توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت میزان مصرف نان افراد خانواده در هفته قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

موضوع : میزان نان مصرفی افراد خانواده در هفته
هدف از انتخاب موضوع و انجام عملیات آماری بر روی آن ،‌با توجه به موضوع که میزان نان مصرفی افراد خانواده در هفته است وبا انجام عملیات آماری بر روی آن می‌توان اطلاعات زیادی را بدست آورد که بعضی از آنها به شرح زیر است :
میزان مصرف نان در خانواده ها چقدر است.
آیا تعداد این نان های مصرفی با تعداد افراد خانواده رابطه ای دارد یا نه.
میزان مصرف نان در خانواده بیشتر در چه بازه ای از اعداد است.
با افزایش میزان مصرف نان متقابلاً میزان مصرف گندم و کشت آن و همچنین به وجود آمدن مشاغل مختلف که دراین رابطه هستند هم نیز افزایش می‌یابد و با کاهش میزان مصرف این موارد گفته شده کاهش می‌یابد.
با افزایش میزان مصرف نان می‌توان میزان تقریبی اسراف در آن را هم فهمید.
میزان هزینه های اقتصادی دراین زمینه مشخص می‌‌شود.

اسلاید ۲ :

میزان تقریبی پرداخت هزینه‌ی خانواده ها نسبت به تهیه‌ی نان مشخص میشود.
میزان مصرف نان نیز میتواند حاکی از نوع فرهنگ مردم در مصرف غذاها باشد .
جامعه و نمونه :‌
دراین موضوع جامعه تمام خانواده هایی است که نان مصرف می‌کنند و نمونه ۲۵ خانواده‌ی مصرف کننده‌ی نان است .
روش جمع آوری داده ها :
جمع آوری داده ها از طریق پرسش به صورت شفاهی بوده است که البته می توانست از طریق پرسش نامه کتبی هم این کار را انجام دهم ولی از جهت صرف وقت بیشتر و همچنین طرح سئوالات و این که افراد راضی به پرکردن برگه های سئوالات نیستند و ترجیح می‌دهند که شفاهی پاسخ دهند این روش را انتخاب نکردم .
داده ها را از ۲۵ خانواده که این خانواده ها ، خانواده های همکلاسی هایم و دوستان و فامیل بودند جمع آوری کردم .این افراد تعداد نان مصرفی روزانه را بیان داشتند و در ۷ ضرب کردند تا میزان مصرف نان هفتگی بدست آید. در این روش جمع آوری داده ها به مشکلی برخورد نکردم و از این روش راضی بوده و در وقت هم صرفه جویی شد زیرا داده ها را از طریق پرسش حضوری و هم از طریق تلفنی بدست آوردم و وقت

اسلاید ۳ :

زیادی صرف نشد و البته داده ها میزان مصرف متوسط افراد است زیرا مصرف آن ها ممکن است تحت عوامل مختلف مثل حضور مهمان و … تغییر کند.
موضوع چه نوع متغیری است : متغیر کمی گسسته است .

اسلاید ۴ :

نتیجه گیری جدول :
این جدول جدول فراوانی است که دارای ۵ دسته با طول ۷ است . دراین جدول در ستون فراوانی مطلق بیشترین فراوانی مربوط به دسته‌ی سوم است که فراوانی آن ۷ است یعنی میزان مصرف نان خانواده ها بیشتر دراین بازه است و کمترین، فراوانی مربوط به دسته‌ی آخر و فراوانی آن ۵ است یعنی خانواده هایی که این میزان نان مصرف می‌کنند کم هستند.
در ستون مربوط به درصد فراوانی نسبی بیشترین یعنی ۲۸ درصد خانواده ها بین ۱۹ تا ۳۶ عدد نان در هفته مصرف می‌کنند و کم ترین یعنی ۱۲ درصد خانواده ها بین ۲۳ تا ۴۰ نان مصرف می‌کنند در هفته .
در ستون مربوط به فراوانی تجمعی ۱۶ خانواده از کم تر از ۲۶ نان در هفته مصرف می‌کنند و ۲۵ خانواده کمتر از ۴ عدد نان در هفته مصرف می‌کنند.

نم

اسلاید ۵ :

نتیجه گیری :
این نمودار، نمودار میله ای است که برروی محور x ها مرکز دسته و برروی محور y ها فراوانی قرار دارد . عنوان طول میله ها بیانگر فراوانی است و میله ای که بلندترین طول را داشته باشد فراوانی آن از همه بیشتر است .

اسلاید ۶ :

نتیجه گیری جدول :
با توجه به این که نمودار ، نمودار مستطیلی است ، روی محور x ها را طول هر یک از دسته ها و ارتفاع آن ها که به موازات محور y ها و متناسب با فراوانی دسته ها است را اختیار می کنیم و مشاهده می‌‌شود که بیشترین فراوانی مربوط به دسته‌ی ۴ است و ارتفاع مستطیل آن روی نمودار هم از همه بیشتر است و دراین نمودار طول دسته ها با یکدیگر برابر است و فقط ارتفاع مستطیل ها را می سنجیم و دراین نمودار به مساحت مستطیل ها هم توجه می‌‌شود . مساحت مستطیلی که از همه بیشتر باشد فراوانی آن بیشتر از همه است .

اسلاید ۷ :

نتیجه گیری :
این نمودار ، نمودار ساقه و برگ است که در آن در قسمت ساقه رقم دهگان داده ها است و اگر دهگان نداشت صفرمی گذاریم و برگ ها رقم یکان داده ها است .
سابقه باید از بالا به پائین از کوچک به بزرگ مرتب شده باشد و برگ ها باید بطور افقی از چپ به راست از کوچک به بزرگ مرتب باشند.

اسلاید ۸ :

این نمودار، نمودار چند بر است که برروی محور x ها مرکز دسته ها و مرکز دسته قبل از اولین دسته و مرکزدسته بعداز آخرین دسته قرار دارد و برروی محور y ها فراواین مطلق است . مرکز دسته ای که بیشترین فراوانی را داشته باشد در بالاترین نقطه هم قرار دارد و دراین نمودار مرکز دسته دسته گروه ۴ دارای بیشترین فراوانی است و در بالاترین نقطه قرار دارد و متوجه می شویم که بیشتر خانواده ها مصرف نان آنها در هفته بین ۳۳ عدد تا ۴۰ عدد است.

اسلاید ۹ :

نتیجه گیری :
این نمودار ، نمودار دایره ای است و از این نمودار برای نمایش نسبت داده ها به یکدیگر و به کل داده ها نیز استفاده می‌‌شود. قطاع های دایره مشخص کننده میزان هر داده است . مقدار زاویه ها از ضرب فراوانی در زاویه بدست آمده از فرمول بدست آمده و این زاویه ها گرد شده است و تقریب آن ها را در نظر نمی گیریم و آنها را گرد می کنیم .

اسلاید ۱۰ :

نتیجه گیری :
در نمودار بالا میانه برابر با ۲۰ است و چارک اول ۵/۱۴ می باشد که نشان دهنده این است که ۲۵ درصد داده ها از عدد ۵/۱۴ کوچکتر می باشد و چارک سوم برابر است با ۳۰ که یعنی ۲۵ درصد داده ها از عدد ۳۰ بزرگتر می باشند. وجود میانه در سمت چپ جعبه نشان دهنده این است که ۲۵ درصد داده هایی که در داخل جعبه است قبل از میانه قرار گرفته اند و اختلافشان کم و متمرکز می باشند. طول تا b بزرگتر از تا a است ، یعنی در دنباله ابتدایی داده ها اختلافشان ۵/۹ است و متمرکز هستند ولی در دنباله انتهایی اختلاف داده ها ۱۰ است و پراکنده تر هستند.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 32 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد