بخشی از پاورپوینت

--- پاورپوینت شامل تصاویر میباشد ----

اسلاید 1 :

خداوندا نسبت به ولی خودت، حجة بن الحسن

که درود تو بر او و بر پدرانش باد در این لحظه و در تمام لحظات

سرپرست و محافظ و رهبر و یاور و راهنما و چشم بینا باش

تا (حکومت) او را در سراسر زمین خود با رغبت و پذیرش(مردمان) استوار سازی

 و او را در روی زمین تا زمانی دراز (از حکومت حق و عدل) برخوردار گردانی

اسلاید 2 :

قرآن این بزرگترین محور اتحاد مسلمین جهان و هدایت آور بشر قرن هاست

که دستخوش غبار افکار و برکنار از زندگی آدمیان مهجور مانده است. این امر

تا بدانجا قلب بیمناک و مهربان پيغمبر گرامى اسلام(صلى الله عليه وآله)  را

اندوهگین ساخته بود که داد سخن می گشایند و از مهجوریت قرآن به خدا شکایت می کنند.

(( در آن روز، رسول به شکوه ازامت در پیشگاه خدای متعال عرض کند: بارالها، امت من این قرآن را متروک و رها کردند))(فرقان، آیه 30)
قرآن برای معرفی خود کافی است و مانند خورشیدی می درخشد تا جایی که غیرمسلمانان تحت تاثیر آن قرار گرفته و به بزرگی و عظمتش معترف و آن را داروی شفا بخش و سعادتنامه بشر می دانند.

اسلاید 3 :

(ارنست رنان) فرانسوی :

در کتابخانه شخصی من هزاران جلد کتاب سیاسی، اجتماعی، ادبی و... وجود دارد که همه آنها را بیشتر از یک بار مطالعه نکرده ام و چه بسا کتابهایی که فقط زینت کتابخانه من می باشند ولی یک جلد کتاب است که همیشه مونس من است و هر وقت خسته می شوم و می خواهم درهایی از معانی و کمال بر روی من باز شود آن را مطالعه می کنم و از مطالعه زیاد آن خسته و ملول نمی شوم. این کتاب، قرآن، کتاب آسمانی مسلمین است.

اسلاید 4 :

(آلوارو ماچوردوم کومینز) شاعر، نویسنده، روزنامه نگار و محقق اسپانیایی :

عده ای از من خواستند بعضی از سوره های قرآن را برایشان ترجمه کنم، من هم سوره کوتاهی را انتخاب کردم که از یگانگی خداوند می گوید، سوره توحید را.

این سوره و موسیقی آن آنچنان زیبا بود که برای من شاعر بسیار مهم بود. همچنین سوره فاتحه الکتاب را که درباره جهانی بودن خداوند است ترجمه کردم. به این ترتیب بود که جهانی بودن و یگانگی خداوند مرا به این نتیجه رساند که این دین مردمی ترین و منطقی ترین دین برای از بین بردن ناآرامیها و مشکلات جوانان امروزی است.

اسلاید 5 :

(پرنس ژاپونی بورگیز ) مورخ ایتالیایی:

مسلمین همین که در پیروی قرآن و خواندن آن و عمل به قوانین و احکامش سستی نشان دادند نیروی سعادت و فرشته سیادت نیز با این بی اعتنایی از آنها رخت بربست و به جایش اهریمن اسارت و بندگی جانشین شد. دشمنان از این فرصت استفاده کردند و بر آنها تاختند و حلقه وار چون میکروبهای اجتماع آنها را در میان گرفتند و آنها را به روزگار کنونی اسیر و مقید ساختند. آری این همه بدبختیها و تیره روزیهای مسلمین از مراعات نکردن قوانین قرآن بوده. در این امر بزرگ هیچ گناهی متوجه اسلام (قرآن) نیست آیا حقیقتا چه ایرادی را می شود برآیین پاک گرفت!

اسلاید 6 :

(توماس کارلایل ) دانشمند معروف و مورخ مشهور اسکاتلندی:

اگر یک بار به این کتاب مقدس نظر افکنیم حقایق برجسته و خصایص اسرار وجود طوری در مضامین جوهری آن پرورش یافته که عظمت و حقیقت قرآن بخوبی از آنها نمایان می شود، و این خود مزیت بزرگی است که فقط به قرآن اختصاص یافته و در هیچ کتاب علمی و سیاسی و اقتصادی دیگر دیده نمی شود. بلی خواندن بعضی از کتابها تاثیر عمیقی در ذهن انسان می گذارد ولی هرگز با تاثیر قرآن درخور مقایسه نیست.

اسلاید 7 :

(تنورد) خاورشناس آلمانی:

قرآن با نیروی برهان خود شنونده را مجذوب و شیفته خود می سازد و قلوب را تسخیر می کند. همین قرآن بود که ملت وحشی عرب را معلم جهانیان کرد.

اسلاید 8 :

(جان دیون پورت ) در کتاب عذر تقصیر به پیشگاه محمد و قرآن می نویسد:

قرآن به اندازه ای از نقایص مبرا و منزه است که نیازمند کوچکترین تصحیح و اصلاحی نیست، و ممکن است از اول تا به آخر آن خوانده شود بدون آنکه انسان کمترین ناراحتی از آن احساس کند. باز می نویسد: سالیان دراز کشیشان از خدا بی خبر ما را از پی بردن به حقائق قرآن مقدس و عظمت آورنده آن محمد (صلى الله عليه وآله)  دور نگه داشتند، اما هرقدر که ما قدم در جاده دانش گذارده ایم، پرده های جهل و تعصب نابجا از بین می رود و بزودی این کتاب توصیف ناپذیر عالم را به خود جذب کرده و تاثیر عمیقی در علم جهان کرده و عاقبت محور افکار مردم جهان می شود.

اسلاید 9 :

(دینورت) شرق شناس:

واجب است اعتراف کنیم که علوم طبیعی و فلکی و فلسفه ریاضیات که در اروپا رواج گرفت، عموما از برکت تعلیمات قرآن است. ما مدیون مسلمانانیم، و اروپا از این جهت شهری از اسلام است.

اسلاید 10 :

(رادول) کشیش مسیحی:

این حقیقت را باید شناخت که قرآن شایسته بزرگترین مدح و منقبت است. چرا که فکر خداشناسی را به طرزی مناسب و با توجه به قدرت و علم و تقدیر عمومی و وحدت الهی در میان می نهد. اعتماد و اطمینانی که قرآن به خداوند یکتای آسمان و زمین تلقین می نمایند، عمیق و پر حرارت است. در این کتاب اشتیاق اخلاقی عالی و ژرف و خرد و هوشمندی مغزدار وجود دارد و در عمل به اثبات رسانیده که در آن عوامل و عناصری است که می توان ملل قدرتمند و امپراتوری با عظمت را بر پایه اش بنا نهاد.

در متن اصلی پاورپوینت به هم ریختگی وجود ندارد. برای مطالعه بیشتر پاورپوینت آن را خریداری کنید