دانلود فایل پاورپوینت کاهش افراد در انتظار بستری دربخش مراقبت های ویژه بیمارستان

PowerPoint قابل ویرایش
37 صفحه
11900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت کاهش افراد در انتظار بستری دربخش مراقبت های ویژه بیمارستان توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت کاهش افراد در انتظار بستری دربخش مراقبت های ویژه بیمارستان قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) واحدی است پرهزینه با رویکرد کاملاً کاربردی جهت بیمارانی که وضعیت‌های برگشت‌پذیر داشته و بدین منظور نیازمند تهویه مکانیکی و سایر خدمات ویژه می‌باشد(۱).

اسلاید ۲ :

منطقاً ICU باید مکانی باشد که در آن بیمارانی بستری ‌شوند که اولاً نیاز مبرم به دریافت خدمات پزشکی و پرستاری داشته، و ثانیاً در صورت بستری در این بخش‌ها از آن بهره برده و در صورتی که این خدمات به موقع برای این بیماران مهیا نگردد، مشکلات جدی نظیر نقص عضو، افزایش میانگین مدت بستری، افزایش هزینه و مرگ را در پی داشته باشد(۲).

اسلاید ۳ :

مطالعات نشان داده‌ است برخی از بیماران بستری در ICU واقعاً نیازمند مراقبت ویژه نیستند بلکه فقط به پایش مداوم علایم حیاتی یا مراقبت پرستاری بیشتر از بخش عمومی احتیاج دارند.
در مطالعه‌ای بر روی ۷۰۶ بیمار بستری در ICU دیده شد که جمعیت فوق از بیماران حدود ۲۲% کل تخت‌های هر روز این بخش را به خود اختصاص می‌دهند.
در مطالعه‌ای جدیدتر مشاهده شد که ۶۱۸۰ از ۱۷۴۴۰ بیمار بستری در ICU کمتر از ۱۰% نیاز به مراقبت ویژه داشتند(۵).

اسلاید ۴ :

ایده‌آل این است که فقط بیمارانی در ICU بستری شوند که از مراقبت‌های ICU در جهت کاهش ریسک مرگ حقیقتاً منتفع ‌شوند. بیماران با حال خیلی خوب یا در حال مرگ کاندید پذیرش در ICU نیستند.
متأسفانه اندیکاسیون پذیرش در ICU بسیار کلی تعریف شده و تشخیص این که بیمار واقعاً از مراقبت ویژه سود خواهند برد، دشوار است. همین امر موجب استفاده نامناسب و غیر بهینه از تجهیزات و تخت ICU شده است (۴،۶).

اسلاید ۵ :

تخمین تعداد تخت مورد نیاز ICU به معیارهای بستری، تریاژ، ترخیص، و طول مدت بستری در ICU بستگی دارد.
مطالعاتی در جهت تعریف این معیارها انجام شده است، لیکن راهکارهای ارائه شده به ندرت اجرا می‌گردند (۴،۷،۸،۹).

اسلاید ۶ :

—در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی روزانه حدود ۵۰ بیمار در انتظار برای دریافت خدمات از بخش‌های ICU  وجود دارد، که متوسط زمان انتظار این بیماران در حدود دو روز می‌باشد.

—از آنجایی که این دسته از بیماران در شرایط بحرانی قرار دارند و بنا به نظر کارشناسان، این تعداد بیمار در انتظار و زمان انتظار آنان برای دریافت خدمات این بخش، رقم بالایی است، هر چه زودترباید  راه‌حل مناسبی اندیشیده شود. چرا که برای بیمارانی نیازمند به دریافت مراقبت‌های ویژه به دلیل شرایط حاد و بحرانی‌شان، نباید زمان انتظاری وجود داشته باشد. لذا در حال حاضر این بیماران در بخش‌هایی نظیر اورژانس، انکولوژی و … نگهداری می‌شوند تا هنگامی که تختی برای آنها در این بخش‌ها خالی شود و آنها امکان بستری شدن پیدا کنند و تعداد اندکی نیز به بخش خصوصی مراجعه می‌کنند.

اسلاید ۷ :

یک راه حل سریع و آسان می‌تواند افزایش تعداد تخت‌های ICU  باشد، ولی باید توجه داشت که در حال حاضر حدود ۵۳۰ تخت ICU در کل دانشگاه وجود دارد که بنا بر نظر کارشناسان، این تعداد تخت منطقاً می‌باید تا حد مطلوبی نیاز جمعیت تحت پوشش را مرتفع سازد. 
اما واقعیت آن است که این دانشگاه با داشتن این تعداد تخت ICU  نتوانسته است پاسخگوی نیاز جمعیت خود باشد. از طرفی با توجه به محدودیت منابع و این که راه‌اندازی و تجهیز هر تخت ICU  در سال ۱۳۸۷، بین ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومان هزینه در بر دارد (بدون در نظر گرفتن هزینه‌های مربوط به ساختمان و زمین) و از طرفی صرفاً افزایش تعداد تخت‌های ICU  یک راه‌حل موقتی بوده شواهد نشان می‌دهدبا این کار  مشکل مجدداً در آینده بروز خواهند کرد، از این رو لازم است با اینگونه مسایل ریشه‌ای‌تر برخورد کرده، از زوایای مختلف مورد بررسی قرار گیرند (۱).  
 

اسلاید ۸ :

کاهش تعداد افراد در انتظار تخت‌های ICU بیمارستان‌های دولتی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی

اسلاید ۹ :

مطالعه خط سیر بیماران ICU و علل و عوامل دخیل در زمان مراحل مختلف قبل، حین و بعد از آن با هدف استخراج راهکارهای مدیریت زمانی و مدیریت ظرفیت‌ها در قالب یک کل، نیاز به اتخاذ رویکردی همه‌جانبه‌ دارد که به ابعاد مختلف توجه داشته باشد. چرا که کمبود تخت‌های ICU مشکلی از نوع «پیچیده» بوده، جوانب مختلفی در آن دخیل و درگیر می‌باشند که هر یک به نوبه خود دارای وجوه متعدداند.
 

اسلاید ۱۰ :

چارچوب این طرح بر اساس مفاهیم ممیزی بالینی طراحی شده‌است. ممیّزی بالینی فرآیندی چرخه‌ای است که به شیوه‌ای نظام‌مند و ساختار یافته مشکلات موجود در بخشی از سیستم ارائه خدمات بالینی را مشخص کرده و با تعیین استاندارد و ارزیابی وضعیت موجود، زمینه مناسبی را جهت طراحی و تدوین راه‌حل‌های مختلف، برای برنامه‌ریزان نظام سلامت مهیا می‌کند.
ممیّزی بالینی می‌تواند چارچوبی استاندارد برای رویکردهای مختلف حل مسأله ایجاد کند که مدیران به وسیله آن راه‌حل‌های پیچیده مسائل پیچیده را عملیاتی می‌کنند.
 
مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 37 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد