دانلود فایل پاورپوینت گزارش بررسی تصادفات جاده ای

PowerPoint قابل ویرایش
16 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت گزارش بررسی تصادفات جاده ای توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت گزارش بررسی تصادفات جاده ای قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

آمار منتشر شده توسط سازمان بهداشت جهانی نشان می دهد ایران با تعداد ۴۳٫۸ کشته در هر ۱۰۰ هزار نفر، جزء کشورهای منطقه قرمز خطرناک در رانندگی جاده ای است و رتبه پنجم را در دنیا دارد.

سازمان بهداشت جهانی برای توصیف وضعیت ایمن یا خطرناک بودن جاده ها در کشورهای مختلف جهان از شاخص “تعداد کشته شدگان تصادفات” و “تعداد کشته شدگان جاده ای نسبت به هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت” استفاده می کند.

آمار ارائه شده از WHO در سال ۲۰۱۲ میلادی (ارائه شده در سال ۲۰۱۲ و مربوط به سال ۲۰۱۱) نشان می دهد وضعیت ایران، نسبت به گذشته بدتر شده است (در آمار قبلی تعداد کشته های تصادفات رانندگی در ایران ۳۴٫۱ کشته در هر ۱۰۰ هزار نفر بود).

جدول ارائه شده از سوی سازمان بهداشت جهانی می گوید ایران در بین ۲۵ کشور دارای وضعیت قرمز ایمنی در جاده ها در رتبه پنجم قرار گرفته است.

در شکل زیر وضعیت کشورها در رانندگی جاده ای مشخص است.

اسلاید ۲ :

´با بررسی آمار کل تولید و تصادفات ۴ خودرو خانواده پژو، خانواده پراید ، پیکان و سمند نسبت تصادفات به تولید از ابتدا سال تولید تا انتهای سال ۹۱ به ترتیب در زیر آمده است:

۱- سمند (میزان تولید: ۹۵۸۷۸۸  ، تصادفات: ۳۲۸۷۶): ۳٫۴%

۲- خانواده پژو (میزان تولید: ۳۸۲۴۱۳۱ ، تصادفات: ۱۲۷۹۳۴): ۳٫۳%

۳- پیکان (میزان تولید: ۲۰۶۲۶۱۱ ، تصادفات: ۵۷۹۷۵): ۲٫۸%

۴- خانواده پراید : (میزان تولید: ۴۶۷۰۷۰۶ ، تصادفات: ۱۱۴۷۹۹): ۲٫۴%

این نسبت ها حاکی از آنست که علیرغم آنکه خودرو پراید بالاترین سهم تولید در میان این ۴ خودرو (حدود ۴۰%) دارد اما نسبت تصادفات آن پایین ترین سهم را به خود اختصاص داده است.

´این نسبت ها بدون بررسی علل تصادفات و تنها با توجه به نوع خودرو محاسبه شده است. که با احتساب سایر موارد (مسائل فرهنگی، تخطی از سرعت، عدم رعایت حق تقدم، عدم توجه به جلو، ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه، محور و ساعت تصادفات) تاثیر نوع خودرو بر تصادفات بسیار ناچیز خواهد بود.

اسلاید ۳ :

´براساس آخرین گزارش ارایه شده توسط کارشناسان سازمان بهداشت جهانی، مهمترین عوامل بروز تصادفات جاده ای به ترتیب شامل ارسال پیامک و مکالمه با تلفن همراه ، سرعت غیرمجاز و عدم رعایت قوانین ، مصرف نوشیدنی های الکلی ،خواب آلودگی راننده ، عدم تجربه کافی و ناشی بودن رانندگان ،انجام مشاجره حین رانندگی ،خوردن و آشامیدن حین رانندگی ، بروز اتفاقاتی مانند افت قند خون در زنان باردار و بیماران دیابتی و سکته است .

´

اسلاید ۴ :

´علت تعداد بالای تصادفات پراید بر خلاف آنچه بی کیفیتی این خودرو در برخی از رسانه‌ها نام برده شده است دلیلی جز تعداد بالای تولید این خودرو ندارد و طبیعتاً جز این نمی توان انتظار داشت که خودرویی که حدود     ۵ میلیون دستگاه از آن در جاده‌های کشور رفت و آمد داشته و میزان تولید یک سوم از کل خودروهای تولیدی را در اختیار دارد، در فعل و انفعالات رانندگان ایرانی از حوادث جاده‌ای (که عوامل موثر دیگری نیز در بروز آن دخیل هستند) مصون باشد. در عین حال باید عنوان کرد که مطمئناً آمار پایین تصادفات در خودروهای قعر جدول نیز مطمئناً به واسطه کمیت و تعداد محدود تولید و یا حتی واردات آن خودروها می باشد و در حقیقت اگر خودرویی که پایین ترین آمار تصادفات را دارد نیز تیراژ تولید میلیونی همچون پراید را داشته باشد مطئمناً همانند پراید آمار تصادفات بالایی خواهد داشت.

اسلاید ۵ :

´بر اساس آمار ارایه شده در سالهای گذشته مهمترین عامل تصادفات جاده ای را خطای انسانی با سهم ۵۲ درصدی تشکیل می دهد و مطمئناً نقش خطاهای انسانی با هر خودرویی در تصادفات اجتناب ناپذیر خواهد بود و باز هم در این مورد نقش کمیت در مورد پراید باعث شده این خودرو آمار تصادفات بالایی داشته باشد.

´نکته قابل انتقاد دیگر برداشت اشتباه برخی از رسانه‌ها از آمار بالای تصادفات یک خودرو و اتصال این موضوع به مقوله کیفیت خودروها است. در این خصوص باید اذعان داشت که خودروهای پراید جدید که با نام خانواده x100 عرضه می شود با توجه به استانداردسازی این محصول و ارتقاء سطح ایمنی و کیفی آن از درجه کیفی بالاتری از خودروهای پراید قدیمی را در اختیار داشته و اضافه بر این بر اساس آمار بدست آمده درصد تصادفات این خانواده در مقابل خودروهای پراید قدیمی بسیار ناچیز بوده و جمع بندی دو محصول با دو سطح ایمنی متفاوت باعث خدشه دار شدن برند و محصول یک شرکت خودروسازی است که بهتر بود در این آمار درصد خودروهای  X100 و پراید جدا از یکدیگر اطلاع رسانی می‌شد.

اسلاید ۶ :

üگزارشات ارسالی وزارت صنعت، معدن و تجارت

üپایگاه اطلاعاتی پلیس راهور ناجا

üپایگاه اطلاعاتی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران

üسازمان پزشکی قانونی

üسازمان بهداشت جهانی (www.who.int)

üسایت عصر ایران – تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ کد خبر ۲۸۳۳۷۰

üسایت عصر ایران – تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲

üسایت عصر ایران – تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۲

üسایت عصر ایران – تاریخ انتشار: ۱۱ فروردین ۱۳۹۲

üسایت عصر ایران – تاریخ انتشار: ۳ فروردین ۱۳۹۲

üپایگاه خبری تحلیلی صنعت حمل و نقل (تین نیوز) تاریخ انتشار: ۱۳۹۱

üسایت الف تحلیلی – تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۳۱  کد خبر: ۱۸۶۶۰۸

üسایت فرارو – تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۲ کد خبر:  ۱۴۵۷۷۹

üپرشین خودرو – تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۲

üحوادث – تاریخ انتشار : ۱۰ تیر ۱۳۹۲

 

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 16 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد