دانلود فایل پاورپوینت Nutritional Supplements

PowerPoint قابل ویرایش
26 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت Nutritional Supplements توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت Nutritional Supplements قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

 

اسلاید ۱ :

مکمل غذایی یعنی چه؟

اسلاید ۲ :

مکمل غذایی – ورزشی حاوی چه موادی است؟

انواع و مقادیر مختلف مواد غذایی شامل کربوهیدراتها، پروتئین ها، چربی ها، املاح، مواد معدنی و ویتامین ها

مکملهای ورزشی غیرهورمونی معمولاً حاوی همان موادی است که در مکملهای غذایی تقسیم میشود. اما ترکیبات و مقدار مصرف آن بر اساس میزان نیاز ورزشکاران است .

مکملهای ورزشی هورمونی علاوه بر مواد  غذایی دارای هورمونها و پیش ساز هورمونها نیز می باشند.

اسلاید ۳ :

 موارد مصرف ؟

مکملهای غذایی ـ ورزشی برای حمایتهای تغذیه ای ساخته می شوند. این حمایت تغذیه ای ممکن است در افراد سالم صورت پذیرد و یا برای افراد بیمار در نظر گرفته شود.

اسلاید ۴ :

علت مصرف مکملهای غذایی- ورزشی چیست؟

حمایت تغذیه ای

اختلالات و بیماریها

اهداف خاص

شرایط اقتصادی و رفاهی

سنین رشد و بلوغ

طی دوران بیماری و دستیابی به بهبودی کامل

اسلاید ۵ :

نیاز به حمایت تغذیه ای چگونه مشخص می گردد؟

با گرفتن شرح حال کامل، بررسی تغذیه ای، معاینات بالینی و آزمایشهای پاراکلینیک. در چنین شرایطی انرژی تام مورد نیاز شبانه روز(Total Daily E ergy Expe diture) با اعمال ضریب فعالیت(Activity Factor) و ضریب جراحت و بیماری(I jury Factor) محاسبه می گردد و نوع رژیم و مقدار کالری و ترکیبات غذایی مورد نیاز مشخص می گردد.

اسلاید ۶ :

فرق مکمل غذایی با غذا چیست؟

مکمل غذایی خالص تر، کم حجم تر، قابل جذب تر و بدون مواد غیرموثر و مواد زاید است. در مکمل های غذایی ترکیبات غذایی بصورت کربوهیدراتها، اسیدهای آمینه، اسیدهای چرب و گلیسرول، مواد معدنی و املاح و ویتامین ها که در واقع کوچکترین واحدهای ساختمانی ترکیبات غذایی است موجود است.

اسلاید ۷ :

چرا مکمل غذایی جایگزین غذا و یا در کنارآن مصرف می شود؟

بخاطر حمایت تغذیه ای، شرایط فرد طوری است که لازم است ترکیبات غذایی بیشتری به وی برسد لذا لازم است غذا کم حجم تر، خالص تر و قابل جذب تر باشد. تصور کنید برای حمایت تغذیه ای فردی لازم است به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن وی که ۷۰ کیلوگرم است روزانه ۲ گرم پروتئین تجویز گردد در چنین شرایط خاصی اگر تنها راه رساندن پروتئین گوشت در نظر گرفته شود با توجه به نوع گوشت لازم است حدود ۷۰۰ تا ۱۴۰۰ گرم گوشت در رژیم روزانه وی موجود باشد، مطمئناً تحمل چنین رژیم سنگینی برای فرد مشکل است لذا مصرف مکمل های پروتئینی توصیه می گردد که کم حجم تر و خالص تر هستند.

اسلاید ۸ :

صلاحیت تجویز مکملهای غذایی – ورزشی با کیست؟

صلاحیت با پزشک است. یک پزشک وظیفه دارد پس از گرفتن شرح حال و معاینات دقیق و گاهی اوقات آزمایشهای پاراکلینیک وضعیت صحت و سلامت فرد را بررسی نماید.یک پزشک وظیفه دارد موارد ذیل را پس از هر ویزیت مشخص نماید:

نحوه استراحت فرد که بطور نسبی باشد یا مطلق

رژیم غذایی و نوع آن

درخواستهای آزمایشگاهی و پاراکلینیک

دستورات پزشکی و دارویی

مراقبتهای پرستاری

دستورات توانبخشی

مشاوره های پزشکی

در قسمت رژیمهای غذایی، این وظیفه پزشک است که نوع رژیم غذایی را مشخص کند. ممکن است رژیم غذایی معمولی، کم کالری یا پرکالری، کم پروتئین یا سرشار از پروتئین، کم نمک، مایعات، سبزیجات پخته و یا رژیمهای خاص باشد. تهیه منوی غذایی و نگارش رژیم غذایی بر اساس دستور پزشک توسط کارشناس تغذیه صورت می گیرد.

اسلاید ۹ :

آیا غیرپزشک صلاحیت تجویز مکملهای غذایی را ندارد؟

خیر، چرا که از لحاظ علمی و قانونی همه چیز متوجه پزشک است. مثلاً یک داروساز علیرغم آنکه در حیطه داروشناسی، موارد مصرف و منع مصرف، تداخلات دارویی، عوارض جانبی و مسائل دیگر دارای علم کافی است اما هرگز در امر تجویز دارو دخالت نمی کنند و بدون نسخه و تجویز پزشک دارو نمی دهد، در تغذیه نیز همین طور، در مشخص کردن نوع رژیم غذایی و تجویز مکملهای غذایی مسئولیت علمی و قانونی متوجه پزشک است و هیچگاه صلاح نیست که افراد غیرمسئول و غیر متخصص از جمله دوستان و آشنایان و مربیان ورزشی اقدام به نگارش و توصیه رژیم غذایی نمایند.

اسلاید ۱۰ :

آیا تمامی افراد نیازمند استفاده از مکمل هستند؟

مطمئناً خیر. چنانچه رژیم غذایی اصولی و علمی باشد تمامی مواد غذایی به اندازه کافی به فرد می رسد و نیاز به حمایت تغذیه ای ندارد. مکملهای غذایی فقط بمنظور حمایت تغذیه ای و برای رسیدن به هدفی خاص تجویز می گردد که توسط پزشک مشخص می گردد.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 26 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد