دانلود پاورپوینت انرژی های سالم

PowerPoint قابل ویرایش
13 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت انرژی های سالم توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت انرژی های سالم قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

مقدمه

در این پروژه به بررسی عوامل موثر بر آلودگی های زیست محیطی پرداخته شده است.

همچنین با بررسی انرژی های پاک و روشهای ذخیره سازی آنها به ترویج فرهنگ استفاده از این نوع انرژی ها اشاره گردیده است.

اسلاید ۲ :

چکیده

  • پنج نوع انرژی پاک و همچنین روشهای ذخیره سازی آن ها بخصوص استفاده از انرژی خورشیدی در پخت غذا و پاستوریزه کردن آب را مورد بررسی قرار دادیم.
  • استفاده از اجاق خورشیدی و دستگاه پاستوریزه آب در مدرسه وحتی کاربرد آن در منازل و گروهی از افراد جامعه مانند کوچ نشینان توصیه می شود.

اسلاید ۳ :

انرژی خورشیدی

    انرژی خورشیدی، انرژی حاصل از تابش نور خورشید است. به تبدیل شدن مستقیم انرژی تابشی به الکتریکی، پدیده فتوولتائیک می گویند. به صفحاتی که انرژی تابشی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند، سلول یا باطری خورشیدی و به مجموعه چند سلول خورشیدی، پنل یا مدول می گوبند. باطری های خورشیدی تنها مبدل انرژی خورشیدی به انرژی الکتریکی از نوع مستقیم هستند و توانایی ذخیره سازی انرژی را ندارند. 

    کاربردهای سیستم های فتوولتائیک:

    روشنایی خورشیدی، پمپ آب، سیستم های نیروگاهی، سیستم های پرتابل، یخچال های خورشیدی

    کاربردهای غیر نیروگاهی انرژی خورشیدی:

    خوراک پز خورشیدی، آبگرم کن خورشیدی، آب شیرین کن خورشیدی،یخچال خورشیدی، خشک کن خورشیدی و گلخانه خورشیدی

اسلاید ۴ :

ساخت دستگاه پاستوریزاسیون در مدرسه صبا توسط افراد گروه:

  • دستگاه پاستوریزه آب ساخته شده است ودر مدرسه مورد آزمایش قرا رگرفت.
  • در این دستگاه دمای آب تا ۶۵ درجه C می رسد که میتواند باکتریهای مضر آب را از بین برده و به آب آشامیدنی تبدیل کند. همچنین اجاق خورشیدی(که توانایی پخت نان ، تخم مرغ و حتی مربا را دارد) در حال ساخت است.

اسلاید ۵ :

انرژی باد

    انرژی باد، انرژی حاصل از هوای متحرک است. هنگامی که تابش خورشید به طور نامساوی به سطوح ناهموار زمین می رسد سبب ایجاد تغییرات دما و فشار می گردد و در اثر این تغییرات باد به وجود می آید. همچنین اتمسفر کره زمین به دلیل حرکت وضعی زمین، گرما را از مناطق گرمسیری به مناطق قطبی انتقال می دهد که این امر نیز باعث به وجود آمدن باد می گردد. جریان اقیانوسی نیز بصورت مشابه عمل نموده و عامل ۳۰% انتقال حرارت کل در جهان است.

اسلاید ۶ :

انرژی گرمایی زمین

   زمین منبع عظیمی از انرژی حرارتی است. هر چه به اعماق زمین نزدیک تر می شویم، حرارت آن افزایش می یابد. این حرارت می تواند از طریق فوران های آتشفشانی، آب های موجود در زمین و خاصیت رسانایی آن، به سطح زمین هدایت شود. در این سیستم، حرارت ذخیره شده در سنگ ها و مواد مذاب اعماق زمین به واسطه یک سیال حامل به سطح زمین منتقل می شود. از این انرژی می توان برای تولید برق استفاده کرد. 

اسلاید ۷ :

انرژی زیست توده

    تقریبا نیمی از مردم جهان برای تامین انرژی مورد نیاز خود، از چوب استفاده می کنند. استفاده از انرژی زیست توده به شکل سنتی یعنی سوزاندن چوب درختان و فضولات حیوانی باعث نابودی جنگل ها و آلودگی و تخریب محیط زیست می شود. اما با تلفیق روش های شیمیایی و زیست شناختی می توان قند، سلولز و دیگر مواد موجود در ضایعات کشاورزی را به سوخت های مایع تبدیل کرد. یکی از راه های تامین منابع انرژی زیست توده، کاشت درختان یا درختچه های مناسب در زمین های نامرغوب است.

اسلاید ۸ :

انرژی هیدروژن

    کاربرد انرژی هیدروژن موجب کاهش آلاینده های  زیست محیطی و حذف اکسیدهای گوگرد و اکسیدهای کربن ناشی از احتراق سوخت های فسیلی می شود. هیدروژن مورد نیاز پیل های سوختی را می توان از منابع مختلفی همانند منابع هیدروکربنی نظیر نفت خام، گاز طبیعی، زغال سنگ و … و منابع تجدید پذیر نظیر باد و خورشید به دست آورد.

اسلاید ۹ :

لذت یادگیری

برای جالب تر شدن پروژه بخش

”لذت یادگیری“ شامل موارد زیر طراحی شده است که در حال تکمیل آن هستیم.

 

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 13 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد