دانلود پاورپوینت حمل و نقل و محیط زیست

PowerPoint قابل ویرایش
49 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت حمل و نقل و محیط زیست توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت حمل و نقل و محیط زیست قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

اسلاید ۱ :

آلودگی صوتی

oصدا وسیله عمده ارتباطات است. اگرچه موسیقی به عنوان صدایی مطلوب شناخته شده است ولی موسیقی با صدای بلند نیز آزاردهنده است. لیکن آلودگی صوتی،                 

o

با ترازهای نامطلوب، مسأله بسیار مهم جوامع پیشرفته است. اینک مقررات ترازهای مجاز، صداهایی که بوسیله خودروهای کوچک و بزرگ در شاهراهها تولید می‌شوند را محدود می‌کند. حدود شدت مجاز برای نواحی مجاور یک شاهراه، ۷۰ دسی بل و داخل محیط کار، ۵۵ دسی بل است.

اسلاید ۲ :

oعامل صدا، انسان و سایر موجودات زنده را از بین نمی‌برد بلکه باعث ضعف شنوایی، ناشنوایی و ناراحتی‌های عصبی می‌گردد. معمولا شدت صدا را با واحدی به نام دسی بل نشان می‌ دهند. برای سنجش صداها نسبت log آنرا تعیین می‌کنند. تحقیقات نشان می‌دهد که از دست دادن شنوایی با سن افراد در جوامع صنعتی دیده می‌شود. صدا‌های شدید کوتاه مدت در انسان باعث ناشنوایی موقت می‌شود.

oاگر انسان در معرض صداهای بلند، برای مدت طولانی تری قرار گیرد ناشنوایی دائم پیش می‌آید. صدایی برابر ۹۰ دسی‌بل روی سیستم عصبی تاثیر می‌گذارد. درکشورهای پیشرفته قدرت شنوایی زنان بهتر از مردان است. زیرا از نظر مشاغل صداهای کمتری را تحمل می‌کنند.

oآلودگی‌های صوتی که در اطراف مناطق مسکونی موجب ناراحتی می‌گردند عبارتند از:

ـ کارخانجات

ـ کار‌های ساختمانی

ـ صدا‌های ناشی از سیستم تهویه منازل

ـ صدای ناشی از حمل و نقل(صدای موتور هواپیما، بوغ اتومبیل). (سر و صدای       داخل منازل مثل صدای تلویزیون و جاروبرقی و… که حایز اهمیت اند.)

اسلاید ۳ :

اثرات آلودگی صوتی

oآزمایشات نشان می‌دهند که صدای به شدت ۱۶۰-۱۵۰ دسی‌بل برای بعضی حیوانات کشنده و مرگبار است. این حیوانات قبل از مرگ به تشنجات موضعی، فلج و رعشه دچار می‌گردند. در انسانها رنگ‌پریدگی و بالارفتن فشارخون از اثرات آلودگیهای صوتی است. درجه حرارت بدن نیز کاهش می‌یابد. صدا‌های مداوم عکس العملهایی را در بدن ایجاد می‌نماید. از جمله انقباض رگها بیشتر می‌گردد. درجه حرارت بدن نیز کاهش می‌یابد. صدا‌های مداوم عکس‌العملهایی را در بدن ایجاد می‌نماید از جمله انقباض رگها بیشتر می‌گردد و این حالت پس از قطع صدا هنوز ادامه می‌یابد. بدن انسان در خواب نیز به محرکهای صوتی پاسخ می‌دهد بدون اینکه فرد از خواب بیدار شود. (ضربان قلب و حالات ماهیچه‌ها تغییر می‌کند).

oبیماری رینا Raynaud

     بررسی‌ها نشان می‌دهد که کارگران کارخانجات چوب بری که با اره کار می‌کنند و صدای ۱۲۵ دسی بل را تحمل می‌نمایند شبها وقتی به خانه برمی‌گردند انگشتان آنها سبز رنگ و بعد سفید می‌گردد که علائم بیماری وازواسپاستیک می‌باشد که در نتیجه انقباض رگها و نارسایی در جریان خون عارض می‌گردد. که این ناراحتی به نام بیماری رینا یا انگشتان مرده معروف است.

o

اسلاید ۴ :

تاثیر صدا به چه عواملی بستگی دارد؟

.۱  طبیعت و شدت صدا

.۲   نزدیکی شخص به منبع اصلی صدا

.۳   ادامه و مداومت صدا

.۴   وضع و موقعیت فیزیکی فرد

 

  • روشهای جلوگیری از آلودگیهای صوتی

  با توجه به اینکه معمولا صدا‌ها از تولید کننده‌ای پخش، توسط گیرنده‌ای دریافت می‌شوند بنابراین جهت کنترل این آلودگی، کاهش شدت صدا، جلوگیری از انتشار و نفوذ صدا و محافظت از گیرنده (سیستم شنوایی) می‌تواند موثر باشد.

اسلاید ۵ :

 روشهای جلوگیری از آلودگی‌های صوتی

بنابراین در جهت جلوگیری از آلودگی شدید صوتی :

oسعی شود از ورود ماشین آلات که بیش از حد معین آلودگی صوتی تولید می‌کنند جلوگیری شود.

oمنشا آلودگی صوتی را باید از بین برد.

   سعی شود از ایجاد واحدهای مسکونی در مجاورت فرودگاهها جلوگیری شود.

oضد صدا کردن ساختمانها و واحدهای مسکونی.

oمضاعف یا دو لایه کردن شیشه پنجره‌ها در جهت جلوگیری از نفوذ صدای بیرون به داخل ساختمان.

oمحدود و ممنوع کردن عبور کامیونها و وسائط نقلیه پر صدا.

oایجاد نوارهای عریضی از درختان و پوششهای گیاهی که به میزان ۱۰ دسی‌بل از شدت صوت می‌کاهد.

o

اسلاید ۶ :

آلودگی هوا

عوامل آلوده کننده هوا:

oعوامل طبیعی: فوران‌های شدید

     آتشفشان، وزش توفان،  بادهای

     شدید و …، گازها و ذراتی را

     وارد هوا می‌کنند و سبب آلودگی آن می‌شوند.

فعالیت انسان: کارخانجات صنعتی، کشاورزی، شهرسازی، وسایل

     گرمازا، نیروگاهها، وسایل نقلیه و …، از عوامل آلوده کننده هوا                      هستند.

اسلاید ۷ :

مواد آلوده کننده هوا

oمنوکسید کربن: گاز سمی منوکسید کربن، بطور عمده مربوط به خودروهایی است که مصرف سوخت آنها بنزین می‌باشد. این خودروها مقدار زیادی گاز CO را از طریق لوله اگزوز وارد هوا می‌کنند.

oدیاکسید گوگرد: عمدتا مربوط به نفت کوره (نفت سیاه) است که در بعضی صنایع و تاسیسات حرارت مرکزی و تولید نیرو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

oاکسیدهای نیتروژن دار: بطور عمده مربوط به نفت کوره، گازوئیل و مقدار کمتری مربوط به مصرف بنزین و نفت سفید است.

اسلاید ۸ :

مواد آلوده کننده هوا

oهیدروکربنهای سوخته نشده: عمدتا مربوط به خودروهایی است که بنزین مصرف می‌کنند. نفت کوره و گازوئیل در این مورد سهم کمتری دارند.

oذرات ریز معلق: بطور عمده، از سوختن نفت کوره حاصل می‌شود.

oبرمید سرب: در نتیجه مصرف بنزین در موتور اتومبیل‌ها حاصل می‌شود.

oسایر ترکیبات سربی: بنزین خودروها اغلب دارای ماده‌ای به نام تترا اتیل سرب است که به منظور روان کردن کار سوپاپ‌ها و به‌سوزی بنزین به آن اضافه می‌شود. این ماده هنگام سوختن بنزین، باعث پراکنده شدن ذره‌های جامد و معلق ترکیبات سرب در هوا می‌شود که هم سمی‌اند و هم به صورت رسوب‌های جامد وارد دستگاه تنفسی می‌شوند.

o

اسلاید ۹ :

سهم بخش حمل و نقل در تولید آلودگی هوا

مطالعات انجام شده در ۶ کشور توسعه یافته جهان نشان     می دهد که ۳٫۵_۴% مصرف سوختهای فسیلی مربوط به بخش حمل و نقل می باشد.

اسلاید ۱۰ :

هزینه های آلودگی ناشی از بخش حمل و نقل

oبر طبق مطالعات انجام گرفته میزان ابتلا به سرطان در کودکانی که در مناطق مجاور به خیابان های پر ترافیک زندگی می کنند، بیشتر است. 

oمطالعات انجام گرفته نشان می دهد که آلودگی هوا در فرانسه و استرالیا باعث افزایش برونشیت، آسم و مرگهای ناگهانی است. هزینه های جانی و سلامتی انسان در این سه کشور حدود ۵۰ بیلیون دلار تخمین زده شده است.

o  مطالعات انجام گرفته در چند شهر نشان می دهد که آلودگی هوا میزان      مرگ و میر بر اثر حمله قلبی را در حدود ۵٫۷% افزایش می دهد.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 49 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد