دانلود پاورپوینت کاربرد فناوری اطلاعات در مدیریت شهری

PowerPoint قابل ویرایش
24 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت کاربرد فناوری اطلاعات در مدیریت شهری توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت کاربرد فناوری اطلاعات در مدیریت شهری قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

اسلاید ۱ :

اموزش مجازی:

محیط آموزش مجازی یک محیطی است که در آن با بهره گیری از
فن آوری ، محدودیتهای زمان و مکان درفرایند یاددهی – یادگیری از بین می رود، بنابراین در یک کلاس مجازی همانند یک کلاس واقعی درس، مشق، تکلیف، امتحان و … وجود دارد. و لیکن برای انجام آن نیازی نیست که در یک ساعت و محل مشخص ، معلم و شاگردان دور هم جمع شوند؛ در عین حال نبایستی از فضای واقعی آموزش هم بطور کامل دور شد.

آموزش مجازی استفاده از ابزارهای تکنولوژیکی مختلف مبتنی بر وب یا توزیع شده برای مقاصد آموزشی است. نامهای دیگری مانند آموزش از راه دور ( Learning Distance ) ، آموزش بر خط (Online Learning ) سیستم مدیریت آموزشی

اهداف آموزش مجازی:

-صرفه جویی در زمان و هزینه

-برداشتن محدودیت زمانی و مکانی

-بررسی و کنترل کمی و کیفی دوره ها

-استفاده مجدد از محتوای آموزش

مزایا:

-کمک به حفظ محیط زیست

-کاهش ترافیک

-کاهش آلودگی های هوایی و صوتی

اسلاید ۲ :

درمان از راه دور: (Telemedicine)

چندین تعریف برای آن ارائه شده است که می توان به موارد زیر اشاره کرد:
استفاده از تکنولوژی پیشرفته به منظور انتقال اطلاعات و آگاهی دادن به منظور تشخیص پزشکی ،درمان و مراقبت بیمار و آموزش هـای از راه دور که در ارتباط با ســـلامت باشد.
دســترسی ســریع به متخصـصین پزشـکی از راه دور به وسـیله تکنولوژی اطلاعات و وســایل ارتباط از راه دور بدون توجه به اینکه بیمار یا اطلاعات وابسته به آن در کجا قرار گرفته است .
اســـتفاده از اطلاعات پزشکی(عکس ، صــدا، فیلم،پرونده بیماران،… ) مبادله شده از یک محل به محل دیگر از طریق انتقال الکترونیکی به منظور ســــلامت بیمار و آموزش ارائه دهندگان ســـلامت به منظور پیشـــرفت ادامه درمان بیمار انواع درمان از راه دور :

زمانی که مشــاوره چهــره به چهـره ضـــروری به نظر می رســد و یا نیاز به عمل های جراحی می باشــد از این روش استفاده می شــود که معمولاً این ارتباط بین بیمار و پزشـــک معالج می باشـــد از انواع آن می توان به جراحی از راه دور توســـط بازوهای روبات اشــاره کرد.در این روش جراح می تواند با هدایت بازوهای روبات که ممکن است کیلومترها دورتر در بیمارســتانی آماده جراحی باشد به عمل جراحی اقدام کند .
دراین حالت بازوهای روبات دقیقا مانند دست های جراح عمل کرده و تمام حرکات دست جراح را پیروی می کند.

۲- درمان از راه دور غیر همزمان:

درمان از راه دور به طریق ذخیره ســـازی و ارســال اطلاعات می باشد و برای مواردی که زیاد فوریت ندارند اســـتفاده می شــــــود و می توان زمانی را برای ارســـال اطلاعات و دریافت منظور نمود که اطلاعات منتقل شــده می تواند از تصــویرهای دیجیتالی گرفته تا بخشــی از یک فیلم درنظرگرفته شود

 

اسلاید ۳ :

 تبلیغات از طریق SMS: 

SMS را به عنوان تکنولوژی نوینی برای ارایه سرویس بهتر به مشتریان به‌کار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌گیرند.

در نتیجه این تفکر، ارایه خدمات متنوع به مشتریان به سهولت میسر بوده.

 

اسلاید ۴

(e-tourism)گردشگری مجازی( (e-tourism مقوله جالبی است که حداکثر دو دهه از پدید آمدن آن نمی گذرد. گردشگری مجازی ، حضور در سرزمین دیجیتالی وب ، و مشاهده داده های صوتی ، متنی و تصویری از دنیای فیزیکی پیرامون ما است . بااستفاده از سایت های کاخ موزه ها ، اماکن باستانی جهان می توان به دنیایی اطلاعات متنی و تصویری از نمادهای تاریخ باستان دست یافت. برخی از پایگاه های دولتی در اینترنت ، امروزه سیستم های دوربین شهری خود را به سرزمین دیجیتال نیز پیوندداده اند. بااین دوربین ها می توانید شهرهای مختلف را به صورت زنده مشاهده کرده و حتی از ان ها عکس یادگاری بگیریدحتی ، رزرو بلیط هواپیما ، هتل ، مسابقات بین المللی ورزشی و جشنواره های فرهنگی هنری جهانی ، امروز با رفتارهای سازمانی الکترونیکی همراه شده استبحث e-tourism یکی از مهم ترین مباحث کنونی صنعت گردشگری در جهان است، خدماتی که در این بخش ارایه می شود شامل تورهای مجازی، پرداخت الکترونیکی و تشخیص مقصد است

 

اسلاید ۵ 

تجارت الکترونیکی:

خرید و فروش و تبادل هر گونه کالا، خدمات و یا اطلاعات از طریق شبکه‌های رایانه‌ای یا انجام مبادلات تجاری در یک قالب الکترونیکی.

 

مزایای تجارت الکترونیکی:

.۱در خرید و فروش کالاها و ارایه خدمات فروش سهولت فراوانی وجود دارد.

.۲مشتری از قدرت انتخاب بالایی برخوردار می شود و می‌تواند به فروشگاههای مجازی زیادی سرزده کالای مورد نظر خود را انتخاب کند. بین ۲۱ تا ۷۰ درصد در هزینه های مختلف فعالیتهای تجاری از قبیل تهیه اسناد و فاکتورهای خرید و فروش صرفه جویی می‌شود.

.۳فواصل جغرافیایی حذف می‌شود

لازم به ذکر است، به رغم مزایایی که تا کنون برای همگانی شدن تجارت الکترونیکی عنوان شده، خطراتی نیز در این شیوه داد و ستد نوین وجود دارد که دزدی الکترونیکی یکی از آنهاست، به گونه‌ای که رمزهای نقل و انتقال وجوه یا کالاها، شناخته شده و از حسابی به حساب دیگر منتقل شود.
گرچه تدابیر مختلفی به کار رفته و کنترلهای متعددی در مراحل مختلف به عمل آمده تا در حد قابل قبولی نظام تجارت الکترونیکی اطمینان بخش باشد (حتی، برخی موسسات و شرکتهای بیمه‌ای اقدام به بیمه کردن خطرات دستبردهای رایانه‌ای کرده‌اند)، لهذا گهگاه گزارشهایی در خصوص بروز تخلفات، و سرقتهای الکترونیکی داده می‌شود که کارشناسان و متخصصین امور تجارت الکترونیکی با برپایی همایشهای بین‌المللی و نشستهای تخصصی درصدد بوده‌اند که با اعمال شیوه‌های نوین و اطمینان بخش مانند تمهید حصول اطمینان در امضاهای الکترونیکی و روشهای دیگر از بروز تخلفات جلوگیری به عمل آورند

 

اسلاید ۶ :

فناوری اطلاعات و صنعت:

هدف صنعت، ماشینی کردن تولید

فناوری اطلاعات، کمک به ماشینی کردن تولید و خدمات

فناوری اطلاعات در صنعت:

خودکارسازی خط تولید

کنترل خودکار و هوشمندانه

استفاده بهینه از منابع

مدیریت بهینه انبار

مدیریت فروش

پیش بینی نیاز بازار

اطلاع رسانی، تبلیغات و بازاریابی

اسلاید ۷ :

اشتغالزایی فناوری – مثال چرخ خیاطی:

سال ۱۸۳۰خیاط فقیر فرانسوی بارتلمی تیمونیه

نابودی چرخ توسط کارگران و رقبا

تحول در صنعت پوشاک

افزایش تقاضا ß افزایش تولید ß  ایجاد اشتغال

اسلاید ۸ :

اشتغالزایی فناوری اطلاعات– مثال ماشین چاپ

قرن  پانزدهم میلادی

آلمان – گوتنبرگ

چاپ انجیل و کتب دینی

کاهش هزینه های انتشار

گسترش مشاغل جدید

اسلاید ۹ :

تاثیر فناوری اطلاعات بر دولت

دولت الکترونیکی :

دولت الکترونیک عبارت از کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات برای ارتقای کارایی، اثربخشی، شفافیت تبادلات و تعاملات اطلاعاتی بین دولت‌ها و همچنین درون دولت شامل سطوح مختلف ادارات دولتی اعم از محلی، شهری یا در سطح کشور، شهروندان می‌باشد که موجب ارتقای توانمندی شهروندان از طریق دسترسی و بهره‌گیری از اطلاعات است.

زمینههای کاربرد دولت الکترونیکی:

دولت الکترونیکی دارای کاربردهای متفاوتی است که میتوان آنها را در ۴ گروه زیر دستهبندی کرد:

ارتباط دولت با شهروندان (از اطلاع رسانی به مردم تا پرداخت صورت حسابهایی مانند قبوض آب، برق، تلفن، و جریمه های ترافیکی از طریق شبکه اینترنتی را شامل می شود)

ارتباط دولت با تجارت و صنعت(مانند صدور مجوز و گواهی نامه ها، انجام خرید و فروش کالا و خدمت از طریق اینترنت)

ارتباط دولت با کارکنان(هدف ارایه اطلاعات به کارکنان دولتی با استفاده از شبکه های داخلی دولتی – اینترانت- اطلاعاتی مانند اطلاعات پرسنلی، مزایا، بازنسشتگی پرسنل و آخرین اخبار مربوط به فعالیت ها و درخواستهای سایر کارکنان انجام می گیرد)

ارتباط دولت با دولت(ارتباط سازمانهای دولتی با یکدیگر از طریق شبکه های داخلی است)

اسلاید ۱۰ :

برخی از خدمات دولت الکترونیکی :

  • خدمات پرداخت Online نظیر: پرداخت مالیات، عوارض و صورت حساب آب، برق، گاز و غیره
  • فرم‌های الکترونیکی
  • نظرخواهی Online
  • خدمات کاریابی الکترونیکی
  • ارایه داده‌های آماری Online نظیر اطلاعات ترافیک
  • خدمات ثبت الکترونیکی نظیر:ثبت شرکت، ازدواج، طلاق، تولد و مرگ
مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 24 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد