مقاله در مورد تلفنهای همراه و ایمنی بزرگراهها

word قابل ویرایش
32 صفحه
8700 تومان
87,000 ریال – خرید و دانلود

تلفنهای همراه و ایمنی بزرگراهها

کنفرانس ملی قانونگذاران سیاسی در مورد:

تلفنهای همراه و ایمنی بزرگراهها
روز به روز سازی در سال ۲۰۰۲
اکتبر سال ۲۰۰۲لی برنامه:
ارتباط بین جلب توجه راننده و ایمنی بزرگراهها مساله قابل توجهی برای قانونگذاران در ایالات متحده می باشد. هر سال بیش از ۰۰۰/۴۲ نفر کشته می شوند و بیش از ۳ ملیون تصادف رانندگی زخمی می شوند. سازمان ملی ایمنی بزرگراهها (NHTSA) تخمین می زند که ۲۰ درصد از ۲۰ درصد تمامی تصادفات وسائط نقلیه – یا حدود ۱٫۲ میلیون تصادف به عنوان یک عامل اصلی از طریق حواس پرتی راننده انجام می گیرد.
توجه اینکه خیلی از چیزها می تواند باعث حواس پرتی راننده شود موضوع چراغ روشنایی برای قانونگذاران محلی ارتباطی بین استفاده تکنولوژی های داخل ماشینی مخصوص تلفنهای بی سیم را برای قانونگذاری مشخص می کند. از سال ۱۹۹۹ هر ایالت قانونگذاری را با توجه به ا

ستفاده تلفنهای بی سیم در نظر گرفته است. در همین وضعیت کنگره از شرایط خاصی را بر روی این قضیه صحه گذاشت است. بسیاری از آژانسهای فدرال و ایالتی تاثیرات تکنولوژی بر جلب توجه رانندگان را مورد مطالعه قرار می دهند و تخمین زده اند ۳۰۰ شهر شهرستان و یا بخش دارای موارد خاص استفاده ازتلفنهای همراه هستند.
علاقه مندی به استفاده از تلفنهای همراه و امنیت بزرگراهی با افزایش قابل توجه در تعداد تلفنها در جاده ها در نظر گرفته شده است. ارتباطات ماهواره ای و ارتبات اینترنتی (CTIA) بیانگر این است که بیش از ۱۳۷ میلیون و در حال حاضر از سرویسهای بی سیم در ایالات متحده ا

ستفاده می کنند که بیشتر از ۶۰ میلیون مشترک در سال ۱۹۹۸ بوده است.
میانگین زیادی از مشترکین بی سیم و نیمی بیش از ۱۳۰ فرد از ابزارهای پرتابل که قابلیت استفاده در داخل و خارج از ماشین را دارند استفاده می کنند.
افزایش در تعداد تلفنها به همراه پیچیدگی عملکردهای تلفنی و پتانسیل بیشتر برای حواس پرتی رانندگان می باشد. تلفنهای مدرن به افراد این اجازه را می دهند که از بازار بورس خبردار شوند شرایط جدید رویدادهای ورزشی را بدانند و یا تصاویر دیجیتال بفرستند.
قابلیت جابجائی پذیری تلفن همراه به این معنی است که افراد می توانند از تلفن ها در هنگام رانندگی استفاده کنند:
NTHSA تخیمن زده است که در حدود ۷۳ درصد از مشترکین از تلفن های خود در هنگام رانندگی استفاده می کنند. بقیه حدس زده اند که بین ۵۰ درصد تا ۷۰ درصد از تمامی تلفن های موبایل در ماشین مورد استفاده قرار می گیرند.
تلفن های موبایل تنها تکنولوژی مورد استفاده در جاده نیست. تولید کنندگان اتومبیل اطلاعات متنوع و یا سرگرمی های مختلف در زمینه تلفن های همراه در ماشین قرار می‌دهند. در حال حاضر در اکثر ماشین های رانندگان و مسافران می توانند e-mail چک کنند در اینترنت گشت بزنند، سیستم های اطلاعاتی را پی گیری کنند و از ابزارهای مختلفی استفاده کنند که تا به حال تنها از طریق یک خط ثابت امکان پذیر بوده است.
متخصصین پیش بینی می کنند که این گونه تکنولوژی های داخل ماشینی می توانند احتمالاً تا حدود ۳۰$ بیلیون دلار تا S5 بیلیون در صنعت تا سال ۲۰۱۰ رشد کند.
با تمامی این وسایل جدید و وسائط نقلیه موتوری قانون گذاران دیدگاه جدید تری از این که چگونه امنیت راه را در نظر بگیرند دارند. موارد جلوگیری این بحث را پیش کشیده اند که این موارد از ابزارهای موجود حالت جالب تری را در نظر می گیرد. ابزارهای جدید در ماشین معمولا به طور خطرناکی توجه راننده رامنحرف کرده و باعث ایجاد خطر می شوند. ابزارهای مربوط به اینترنت احتیاج به این دارند که راننده درگیر دستگاه های مربوط شود و از این طریق قابلیت کارکرد راننده را به وظیفه خود یعنی رانندگی، کاهش می دهد.
افراد مخالف بر این باورند که تکنولوژی ها ناقص امنیت در رانندی نیستند و باعث جلب توجه

مسافران نمی شوند در حالی که مسافران می توانند بدلیل آگاه بودن بیشتر از شرایط رانندگی می توانند رانندگان را از خطرات موجود در راه آگاه کنند این گونه شرایط همچنین دارای مواردی است که باعث ایجاد احتیاج برای قانون گذاری می شود.
مخالفان محدودیت بیانگر ارزش تلفنهای بی سیم ودیگر ابزارها هستند که به عنوان شرایط عمومی مناسب می باشد. بیش از ۱۳۷ میلیون فرد از تلفن های بی سیم استفاده می کنند. علی رغم الکل برای مثال تلفن های بی سیم فراهم آورنده مورهائی برای راننده هستند. افراد از تلفن های خود برای کار استفاده می کنند و هنوز با برخی موارد مورد علاقه درگیر هستند. بر طبق C

TIA، بیش از ۱۵۶۰۰۰ تماس ضروری از طریق تلفن های بی سیم یا موبایل انجام می شود. بعلاوه مخالفان بر سر این مساله بحث دارند که کمی موجود است که صحبت کردن تلفن های بی سیم و موبایل نسبت به دیگر فعالتی های معمول در ماشین مثل خوردن و آرایش کردن و یا استفاده از رادیو و ایجاد حواس پرتی می‌کند.
در حقیقت آمار کمتری از تصادف و این مورد وجود دارد. مگر در حال حاضر که تعدادی از ایالت، کالیفرنیا- فلوریدا- مینوسوتا اوکدها یا پنسیوانیا و تنسی اطلاعاتی را از تعدادی از تصادفات که در آنها تلفن های بسیار یا رادیوهای CB به عنوان عامل اصلی بوده است انتشار دادند. اطلاعات موجود نشان دهنده این است که تلفن های بی سیم دارای فاکتورهای کمتر از ۱ درصد از تصادفات وسائط نقلیه را تشکیل می دهند. (جدول ۱ را ببینید). منتقدان بر این باور هستند که اطلاعات نشر داده شده به طور صحیح نشان دهنده مساله مورد بحث نیستند. با مقایسه دیگر فاکتورها در دیگر تصادفات وسائط نقلیه مثل الکل یا کمربند ایمنی استفاده از تلفن همراه برای شناسائی محدوده خطر شکل می باشد. محققان در زمینه تصادف معمولا باید متکی به شواهد و اطلاع رسانی رانندگان باشند تا دریابند آیا یک تلفن همراه در زمان تصادف عامل اصلی بوده است یا نه. در نتیجه برخی محققان مدعی هستند که اطلاعات حال حاضر تصادفات وسائل نقلیه مثل الکل یا کمربند ایمنی استفاده از تلفن همراه برای شناسائی محدوده خطرناک شکل می باشد. محققان درزمینه تصادف معمولا باید متکی به شواهد و اطلاع رسانی محققان باشند تا دریابند آیا یک تلفن همراه در زمان تصادف عامل اصلی بوده است یا نه. در نتیجه برخی محققان مدعی هستند که اطلاعات حال حاضر تصادفات اغراق آمیز است.
جدول ۱٫ اطلاعات تصادفات ایالتی در ارتباط با تلفن های همراه و رانندگی.
Calif Minn. Fla. Okla. Pa. Tenn.
تصادفات کلی ۲۳۷۷۸۰ ۱۲۶۴۷۰ ۱۰۲,۲۹۰ ۷۹,۱۲۰ ۳۲,۷۲۳ ۳۰,۹۹۴
تصادفات ناشی از تلفن سیار یا CB 341 174 140 107 139 48
تصادفات ناشی از تلفن سیار به عنوان درصدی از کل ۰٫۱۴% ۰٫۱۴% ۰٫۱۳ ۰٫۱۳% ۰٫۴۲% ۰٫۱۵%

اطلاعات متعددی تلفن های همراه و دیگر تکنولوژی های در ارتباطات را با خلل های دیگر موجود 
مطالعات گسترده سال ۱۹۹۷ که به وسیله محققان در دانشگاه تونتو انتشار یافته است که در ژورنال: New England Journal of medicine به چاپ رسیده است بیانگر این است که رانندگانی که از تلفن های همراه در حین رانندگی استفاده می کنند ۵ برابر بیسشتر از نسبت به دیگر رانندگان در معرض خطر هستند. این میزان تقریباً برابر میزان تصادفات رانندگان در معرض خطر می باشند.
تحقق جدید نشر یافته شده توسط دانشگاه یوتا در سال ۲۰۰۱ بیانگر این است که مکالمات موبایل سطحی از حواس پرتی را ایجاد می‌کند که بسیار بالا تر از فعالیت هایی مثل شنیدن رادیو و یا کتابهای صوتی می باشد.
اگر مطالعات بر این نتیجه رسیده اند که ارتباط کمتری بین تلفن های بی سیم و تصادفات ناشی از حمل و نقل کننده های موتوری وجود دارند تحقیقی که در سال ۲۰۰۱ وسیله دانشگاه امنیت تحقیقاتی بزرگراهی کارولینای شمالی ارائه شده است استفاده از تلفن های بی سیم را به عنوان هشتمین فاکتور در میان فاکتورهایی که باعث حواس پرتی رانندگان تصادفات می شود اعلان

داشته است. بر طبق این مطالعه با استفاده از یک تلفن بی سیم که ۱٫۵ درصد از تصادفات کارولینای شمالی ایجاد شده است که محدوده کمتری از فعالیت های دیگر داخل ماشینی مثل تنظیم رادیو یا خوردن و آ‌شامیدن می باشد.
فعالیت ایالتی:
کمترین ایالتی استفاده از تلفن های بی سیم یا دیگر تکنولوژی ها را در هنگام رانندگی قانونمند می کنند (جدول ۲ را ببینید).نیویورک از تمهید محدود کننده تری استفاده می‌کند به طوری که با محدود کردن رانندگان با استفاده از تلفن های بی سیم در هنگام رانندگی آنها را کنترل می‌کند.
لینو مری از رانندگان زیر ۲۱ سال که تنها اجازه نامه نگهداری تلفنهای بی سیم تبعیت نمی کنند ممانعت به عمل می آورند. آریزونا، ایلینویس ها سا چوست و جزیره رود (Rhode) از استفاده از تلفن همراه برای رانندگان سرویس های مدرسه در هنگام سرویس دهی ممانعت به عمل می آورد مگر اینکه مورد اضطراری پیش بیاید. فلورایدا ایلینویس تنهابه صورت استفاده از گوشی و دهنی استفاده از تلفن همراه را مجاز می دادند. در کالیفرنیا اجاره دهندگان خدمات اتومبیلی را ملزم به قرار دادن اطلاعیه هائی گزینه استفاده صحیح از تلفنهای همراه و ملزمات آن در اتومبیل های کرایه ای می‌کند.
همچنین ایالتها نقش فعالی در ارتقا صحیح اطلاعات دارند. ۱۷ ایالت در حال حاضر احتیاج به شرایط بازرسی ویژه دارند تا از اطلاعات معرف تلفن همراه در ایالت ها بگیرند. (جدول ۱). بعلاوه قانونگذاران در ۶ ایالت- دلوار، لوئزیانا، نیوجرسی، نیویورک، پنسیلوانیا و ورجینا- تمهیداتی را در نظر گرفته اند تا تاثیرات تلفنهای بی سیم از لحاظ قانون گذاری اعمال کرده است.
در سال ۲۰۰۲ قانون گذاران در سال ۳۱ ایالت حدود تقریباً ۱۰۰ قبض جریمه در مورد حواس پرتی صادر کردند. طوری که در ۴۳ ایالت بیش از ۱۴۰ قبض جریمه در سال ۲۰۰۱ ارائه شده است. یک موضوع انحرافی دیگر این است که قانون گذاری تلفنی بی سیم استفاده از تلفن ها را در ماشین ممنوع کرده است. در حقیقت در سال ۲۰۰۲ تنها ۵ ایالت جلوگیری های مناسبی در تمامی تلفن های همراه بی سیم و دیگر تکنولوژی ها در هنگام رانندگی ایجاد کردند. یازده ایالت تمهیداتی را برای پیشبرد اطلاعاتی و جمع آوری آن و ارتباط بین حواس پرتی رانندگان و تصادف ارائه کردند شش ایالت در زمینه جلوگیری از رانندگان مدرسه ای از استفاده از تلفن های بی سیم اذعان داشتند. در حالی که ۵ ایالت تمهیداتی را که تمامی موارد پرت کننده حواس را که شامل تلفن همراه می شود اما آن را محدود نمی کند را ارائه داده است.
جدول ۲٫ قوانین ایالتی موجود در ارتباط با استفاده از تلفن موبایل در حین رانندگی
ایالت موارد ممنوعه قانون یا بند قانونی جریمه ها
آریزونا قانون ایالتی قابل اجرا استفاده رانندگان سرویس های مدارس را از استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی باز می دارد. سند ۱۷، A.A.C
بخش

۶- تبصره۱
R 17-9-104 هیچ جرعه‌ای ذکر نشده است.
کالیفرنیا احتیاج به این دارد که ماشین های اجاره ای با ملزومات تلفن ماهواره‌ای شامل دستورالعمل های نوشتاری در استفاده سالم از تلفن در هنگام رانندگی استفاده کنند. California
Veh.Code 28090 حداکثر ۱۰۰ بار برای اولین خطا، ۲۰۰$ برای خطای ثانویه، ۲۵۰$ برای سومین و یا چندین خطا که در عرض یک سال انجام شود.

جدول ۲٫ قوانین ایالتی موجود در ارتباط با استفاده از تلفن موبایل در هنگام رانندگی
ایالت موارد ممنوعه قانون یا بند قانونی جریمه ها
فلوریدا باید رانندگان از یک دستگاه گوشی با تلفن همراه استفاده کنند که صدا را از طریق یک گوشی منتقل کند و صدای اطراف از طریق گوشی دیگر شنیده شود.
باید گزارش سالیانه در مورد رانندان دارای حواس پرتی ارائه شود. F ls 316.304
2002 5B
358 30$ برای هر خطا با خطای غیر متحرک قابل اجرا نیست.
ایلینویس استفاده از یک گوشی جداگانه یا یک هدیست جداگانه با موبایل در هنگام رانندگی مجاز است از رانندگان سرویس مدرسه ای از استفاده از موبایل مگر جز موارد ضروری جلوگیری می‌کند. تبصره عمومی
۹۲-۰۱۵۲
۹۲-۷۳۰ هیج جریمه ای
جرایم ثابت شده از ۱۰۰$ تا ۲۵۰$ می باشد.

جدول ۲٫ قوانینی ایالتی موجود در ارتباط با استفاده از تلفن موبایل در هنگام رانندگی
ایالت موارد ممنوعه قانون یا بند قانونی جریمه ها
ماساچوست استفاده از تلفن سیار را تا حدی مجاز می داند که کارکرد وسیله نقلیه تداخل نداشته باشد و یک دست راننده باید در تمامی حالات بر روی فرمان باشد. GLA 90-13 $35 حداکثر برای اولین بار،۳۵$تا۷۵$ برای دومین بار، ۷۵$تا ۱۵۰$ برای سومین بار و تخلفات یکسان که در طول یک سال به اجرا گذاشته می شود.
می سی سی پی از محدود ساختن عمومی استفاده از تلفن همراه بهره می برد. ۲۰۰۲
HB 1551 قابل اجرا نیست
نیویورک از رانندگان به هنگام رانندگی وسیله نقلیه از استفاده از تلفن همرا جلوگیری می‌کند. Veh &traffica Code 5 1225 بیشتر از ۱۰۰$ نیست.
جدول ۲٫ قوانین ایالتی موجود در ارتباط با استفاده از تلفن موبایل در هنگام رانندگی
ایالت موارد ممنوعه قانون یا بند قانونی جریمه ها

 

نیوجرسی از رانندگان کمتر از ۲۱ سال سن که تنها اجازه نامه یادگیری از استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی دارند جلوگیری می‌کند P.L.2001 chapter
کد شده به صورت ۴۲۰
N.j.R.S39:3-13 100$ جریمه یا تعلیق ۹۰ روز
اوکلاهاما از لحاظ محلی از استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی جلوگیری می‌کند ۲۰۰۱HB
2987 قابل اجرا نیست
اورگون از لحاظ محلی از محدودیت استفاده تلفن همراه هنگام رانندگی جلوگیری می کند ۲۰۰۱HB
2987 قابل اجرا نیست
جزیره Rhode تغییر از حالت اضطرار از استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی به وسیله رانندگان سرویس جلوگیری می‌کند. ۳۱-۲۲-۱۱٫۸ هیچ جریمه ای ذکر نشده است

ایالت توضیحات وضعیت اجرا در اکتبر۲۰۰۲
آلباما HB 527 استفاده از تلفن های بی سیم دستی را در هنگام رانندگی جلوگیری می‌کند. در کمیته تصویب نشد.
آلباما HB-295 استفاده از تلفن های بی سیم دستی را در هنگام رانندگی جلوگیری می‌کند در کمیته تصویب نشد.
آریزونا SB 1003- استفاده از تلفن های دستی یا بی سیم را هنگام رانندگی به غیر از موارد ضروری جلوگیری می کند در کمیته تصویب نشد.
کالیفرنیا AB 1783- جریمه کلی نهایی جریمه ای را برای رانندگی یک وسیله نقلیه در حالت غیر مطمئن در نظر می گیرد که نتیچه از این هر گونه فعالیت حواس پرت کننده که تبادل با عملکرد وسیله نقلیه دارد می‌کند. در کمیته حل و نقل در ۲۲ آوریل سال ۲۰۰۲، اجرا نشد.
کالیفرنیا AB 1911- استفاده از تلفن های ماهواره ای را در هنگام رانندگی وسیله نقلیه جلوگیری می‌کند و این احتیاج دارد که مرکز کلی حمل و نقل کالیفرنیا اطلاعاتی را در رابطه با درگیری تلفن های همراه در تصادفات به کار گرفته شود. در کمیته حل و نقل در آوریل سال ۲۰۰۲، اجرا نشد
ایالت توضیحات وضعیت اجرا در اکتبر۲۰۰۲
کالیفرنیا AB911-از رانندگان از استفاده تلفن های دستی در هنگام راهبرد وسیله های نقلیه موتوری جلوگیری می‌کند. به موازات ساخت و ساز ایالتی تصویب نشد.
کلرورادو HB-1200 استفاده از تلفن های دستی را هنگام رانندگی جلوگیری می‌کند. در کمیته تصویب نشد.
دلویر HB 360-استفاده از تلفن های ماهواره ای را د رهنگام رانندگی جلوگیری می‌کند. تماس ها از این لحاظ قابل اجرا است. موارد ضروری مثتثنی است. در کمیته تصویب نشد.
دلویر Hb 408- باعث ایجاد جریمه برای رانندگانی می شود که تلفن موبایل، DDA یا کامپیوتر استفاده می کنند همزمان یا بعد از استفاده تصادف می کنند. در کمیته تصویب نشد.
دلویر HCR 30- باعث ایجاد شرایطی می‌شودکه حواس پرتی از طریق استفاده تلفن موبایل‌در آن نقش بسزائی دارد. در ۳۰ ژوئن سال ۲۰۰۲ تصویب شد.

ایالت توضیحات وضعیت اجرا در اکتبر۲۰۰۲
فلوراید HB 15- شرایطی را مهیا می‌کند که فردی که وسیله نقلیه موتوری ای را که مرتکب خطای حواس پرتی هنگام درگیری در کارهای ثانویه شوند دوبرابر جریمه کنند در کمیته تصویب نشد.
فلوراید HB 1367- استفاده از تلفن های همراه را در هنگام رانندگی وسیله نقلیه در محدوده مدرسه در هنگام ساعات محدود جلوگیری می‌کند در کمیته تصویب نشد.
فلوراید HB 206- قبض کلی حواس پرتی برای دو برابر کردن هزینه ها برای رانندگی وسیله نقلیه موتوری برای حرکت دادن در ترافیک اگر در فعالیت شرکت داشته باشد. در کمیته تصویب نشد.
فلوراید HB- 9 استفاده از تلفن بی سیم دستی را در هنگام رانندگی جلوگیری می‌کند برای یک خطای غیر متحرک ۵۰$ جریمه در نظر گرفته می شود. از لحاظ شدن بیشتر رد شد

ایالت توضیحات وضعیت اجرا در اکتبر۲۰۰۲
فلوراید HB 233- احتیاج دارد که سازمان امنیت بزرگراهی و حمل و نقل موتور اطلاعات را از تصادف در معرض رانندگی در حواس پرتی جلوگیری کند. این بخش باید اطلاعات را به صورت فصلنامه پخش کند رد شد.
فلوراید SB 167- احتیاج دارد بخش امنیت و حمل و نقل موتوری اطلاعات را در ارتباط با رانندگی دریافت کند. همانند بخش HB 233
بدون اجرا
جئورجیا SB 358- نقاط دسترسی و اطلاعاتی که استفاده از تلفن های موبایل منجر به تصادف می شود در کمیته رد شد
جئورجیا HB 1353- تغییر دهنده دیدگاه رانندگی در دیدگاه موجود به وسیله استفاده از رادیو، CD با تلفن و موبایل انجام می شود که در حال حاضر مشهود نیست. در کمیته رد شد
ایالت توضیحات وضعیت اجرا در اکتبر۲۰۰۲
جئورجیا HB 1589-استفاده از تلفن های موبایل را در هنگام رانندگی جلوگیری می‌کند. در کمیته رد شد.
جئورجیا Sb 440- رانندگی را با دیدگاه قانونی اجرا می‌کند و استفاده از تلفن های بی سیم را در هنگام رانندگی ممنوع میکند. در کمیته رد شد
جئورجیا HB 1093- استفاده از تلفن های دستی را هنگام به کار گرفتن وسیله نقلیه موتوری جلوگیری می‌کند. موارد مطالعاتی و جمع آوری اطلاعات موجود می‌باشد. در کمیته رد شد.
هاوایی SB405از استفاده از تلفن ماهواره ای دستی هنگام رانندگی یک وسیله نقلیه موتوری جلوگیری می‌کند و استفاده از فعالیت با تلفن همراه را با استفاده از Hands free یا سیستم بلند گویی در هنگام رانندگی صورت بگیرد مگر در شرایط اضطراری در کمیته رد شد.

ایالت توضیحات وضعیت اجرا در اکتبر۲۰۰۲

هاوایی SB 2173 از استفاده از تلفن ها ماهواره ای دستی هنگام رانندگی یک وسیله نقلیه موتوری جلوگیری می‌کند و استفاده از فعالیت با تلفن همراه را با استفاده از hands free یا سیستم بلند گوئی در هنگام رانندگی صورت گیرد. مگر در موارد اضطراری در کمیته رد شد
هاوایی SB 2372- از استفاده از تلفن ماهواره ای و همراه را در حین رانندگی ممنوع می‌کند. حداکثر ۲۰۰$ جریمه دارد. در کمیته رد شد
ایلینویس SB 1795- از رانندگان زیر ۱۸ سال که تنها یک مدرک تحصیلی بالا دارند از استاده از تلفن همراه باز می دارد. در کمیته رد شد
ایلینویس SB 1795- از رانندگان سرویس های مدرسه از استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی وسیله نقلیه جلوگیری می‌کند مگر در موارد خاص و ضروری در کمیته رد شد
ایالت توضیحات وضعیت اجرا در اکتبر۲۰۰۲
ایندیانا SB 120 – استفاده رانندگی از تلفن های بی سیم جلوگیری می‌کند. موارد جداگانه ای را برای شرایط اضطراری مد نظر قرار می دهد در کمیته رد شد
ایووا HB 2026-در شرایط قابل توجهی از عدم در نظر گیری رانندگان وسایل نقلیه موتوری تصادفات ناشی از تلفن همراه بهره می برد. در کمیته رد شد
ایووا HB 64- جرایم برای رانندگان که درگیر تصادفات در هنگام استفاده از همراه هستند را افزایش می دهد با شراطی جداگانه استثنائی در کمیته رد شد
کنتاکی HB 128- از عملکرد وسیله نقلیه موتوری در هنگام استفاده از تلفن موبایل وقتی وسیله نقلیه در حال حرکت است. شرایطی ایجاد شده است که هرگاه راننده تلفن را به گوش خود نزدیک می‌کند یعنی در حال صحبت کردن با تلفن است استافده از hands free بلامانع است. در کمیته رد شد

ایالت توضیحات وضعیت اجرا در اکتبر۲۰۰۲
کنتاکی H 71- از استفاده از تلفن بی سیم hands free جلوگیری می‌کند مگر در موارد ضروری یا به وسیله افراد اصلی. استفاده شامل تماس اولیه به طرف نمی شود. این باعث ایجاد جریمه ای نه بیشتر از ۱۰۰% دارد در کمیته رد شد
فاریلند HB 31 رانندگی در وسیله نقلیه از استفاده از تلفن دستی را در هنگام حرکت را منع می‌کند. مگر در موارد ضروری در کمیته رد شد
مینه سوتا HB 2677 – استفاده از تلفن های بی سیم را در هنگام رانندگی جلوگیری می‌کند در کمیته رد شد
مینه سوتا HB 2677 استفاده از تلفن های همراه در هنگام رانندگی منع می‌کند در کمیته رد شد
می‌سی سی‌پی HB 1009- موارد قضائی جدید را از شرایط جدید برای استفاده رانندگان از تلفن همراه می باشد. در کمیته رد شد
می‌سی سی‌پی HB 1193- استفاده از تلفن های سلولی در هنگام رانندگی جلوگی

ری می‌کند در کمیته رد شد

ایالت توضیحات وضعیت اجرا در اکتبر۲۰۰۲
می‌سی سی‌پی HB 1551- شرایط استفاده قوای اجرایی را از تلفن همراه حذف می‌کند پس از وتوی دولتمردان غیر قابل اجرا شد و سپس به وسیله کاخ سفید دوباره از مارس ۲۰۰۲ تصویب شد
می‌سی سی‌پی SB 2915- قانون گذار استفاده از تلفن همراه ماهواره ای را در هنگام رانندگی منع می‌کند. در کمیته رد شد
می‌سی سی‌پی HB 818- در نظر می گیرد که یک راننده که از یک تلفن همراه استفاده می‌کند یک جرم اجرائی شده است اگر ثابت شود که عامل تصادف بوده است در کمیته رد شد
میسوری HB 1763- استفاده از تلفن های همراه را در هنگام رانندگی جلوگیری می‌کند مگر اینکه شرایط اضطراری پیش بیاید

در کمیته رد شد

ایالت توضیحات وضعیت اجرا در اکتبر۲۰۰۲
براسکا LB 42- باعث ایجاد شرایطی می شود که به صورت مشروط در صورتی که راننده از تلفن همراه در هنگام رانندگی استفاده کند از آن صرف نظر شود. در تاریخ ۱۱۹ آوریل سال ۲۰۰۲ به تعویق انداخته شد.
نیوجرسی SB 1251- استفاده از تلفن های ماهواره ای را در هنگام رانندگی اتوبوس مدرسه ای منع می‌کند از لحاظ سنا و موارد عمومی Veterans و کمیته مربوطه در ۱۷ اکتبر سال ۲۰۰۲ قبول شد.
نیوجرسی SB 1487- قانون گذاری عمومی تلفن ماهواره ای را در وسیله نقلیه عمومی موتوری را منع می‌کند. احتیاج به این دارد که بخش وسیله حمل و نقل موتوری اطلاعاتی را در زمینه درگیری تلفنهای بی سیم در تصادفات ترافیکی جلوگیری کند. از لحاظ سنا و موارد عمومی است Veterans در سال ۲۰۰۲ قبول شد.
نیوجرسی AB 1531- از رانندگان رانندگی تلفن های دستی در هنگام رانندگی وسیله نقلیه جلوگیری می‌کند. کمیته حمل و نقل در اکتبر سال ۲۰۰۲
ایالت توضیحات وضعیت اجرا در اکتبر۲۰۰۲
نیوجرسی AB 3241- دارنده موجوز آزمایش از استفاده از هرگونه ابرار بی سیم در هنگام انجام رانندگی را جلوگیری می‌کند. باعث ایجاد شرایط اضطراری می شود در ژانویه سال ۲۰۰۲ غیر قابل اجرا شد.
نیوجرسی AB 391- باید موارد حواس پرتی در خبرهای تصادف گزارش شود. فرد گزارش دهنده باید بگوید آیا راننده حواسش پرت شده است و نوع حواس پرتی را هم بگوید. حواس پرتی شامل تلفن های بی سیم، پخش CD، رادیوها، ماشین های فاکس، غذا آرایش یا حیوانات بسته نشده باشد در ژوئن سال ۲۰۰۲ در کنگره قبول شد. از طرف قانون سنا و امنیت ملی و کمیته موارد vetram در ژوئن سال ۲۰۰۲ قبول شد.
نیورجسی AB-445- استفاده از بی سیم ماهواره ای هنگام رانندگی اتوبوس مدرسه جلوگیری می‌کند در ژوئن سال ۲۰۰۲ قبول شد در سنا مطرح خواهد شد

 

ایالت توضیحات وضعیت اجرا در اکتبر۲۰۰۲
نیوجرسی AB664- استفاده از یک تلفن همراه را در رانندگی جلوگیری می‌کند در کمیته حمل و نقل در ژانویه ۲۰۰۲ مطرح می شود
نیوجرسی AB 338- استفاده از یک تلفن بی سیم را در هنگام رانندگی یک وسیله نقلیه موتوری منع می‌کند. که باعث ایجاد یک روند جرم ثانویه می شود. احتیاج به این دارد که بخش وسیله نقلیه موتوری اطلاعات را در مورد استفاده تلفن بی سیم جمع آوری کند. از رشد اقتصادی سنا و کمیته کشاورزی در تورلیسم در اکتبر سال ۲۰۰۲ رد شد.
نیوجرسی AJR 37- شرایط قابل توجهی را ایجاد می‌کند که موارد حواس پرتی رانندگان و امنیت بزرگراهی و اطلاعات مربوطه را در نظر بگیرند به جای SJR 21 در ژانویه سال ۲۰۰۲ جایگزین شد

ایالت توضیحات وضعیت اجرا در اکتبر۲۰۰۲
نیوجرسی SJR2798- بر این باور است که رانندگان حواس پرت به واسطه رانندگی بی توجه یا نامطمئن این کار را انجام می دهند. رفتار حواس پرتی شامل استفاده از تکنولوژی حمل و نقل می شود مثل تلفن های بی سیم، پیجر، ماشین های فکس، رادیوهای An/Fm یا پخش کنندگان DC و رادیو ها و ابزارهای پخش اما محدود به آنها نمی شود به مجمع کمیته حمل و نقل ارجاء داده شده در سپتامبر سال ۲۰۰۲٫
نیوجرسی ABR 21 – از شرایط اجباری تحقیق در شرایط تصادفات و عدم حواس پرتی رانندگان بحث می‌کند و به آنها اجازه می دهد فعالیت کنند. در ژانویه سال ۲۰۰۲ مطرح شد
نیویورک AB4339- از هر شخصی که یک وسیله عمومی متعلق به مدارس را رانندگی کند از استفاده از تلفن همراه منع می‌کند مگر در موارد اضطراری در کمیته حمل و نقل در سال ۲۰۰۲ مطرح شد
ایالت توضیحات وضعیت اجرا در اکتبر۲۰۰۲
نیویورک AB 5321- از رانندگان سرویس های مدرسه از استفاده از تلفن موبایل در رانندگی جلوگیری می‌کند مگر در موارد اضطراری. در کمیته رد شد
نیویورک AB 3898- باعث ایجاد جرم جنایی برای رانندگانی می شود که باعث ایجاد تصادفاتی می شوند که از طریق تلفن همراه ایجاد می شود. این ممکن است به واسطه صدمه فیزیکی یا مرگ باشد که در هنگام استافده از تلفن همراه صورت می گیرد. شرایط جرم باعث ایجاد جریمه های یکسانی می شود همان طور که برای رانندگانی که باعث ایجاد تصادف شدند که باعث مرگ یا زخمی شدن در هنگام مصرف داروی مخدر یا الکل بوده است در کمیته اسمبلی در طی سال ۲۰۰۲
نیویورک AB 9386- در هنگام رانندگی مجاز به شماره گیری با تلفن همراه نمی باشید. در کمیته حمل و نقل در ژانویه سال ۲۰۰۲ در حال بررسی است

ایالت توضیحات وضعیت اجرا در اکتبر۲۰۰۲
نیویورک AB 9649- استفاده از تلفن Hands free را به وسیله اپراتور زیر سن ۱۸ جلوگیری می کند در کمیته حمل و نقل در ژانویه سال ۲۰۰۲ در حال بررسی است
داکوتای جنوبی HB 1055- احتیاج به گزارش تصادفات دارد تا اطلاعات را راجع به استفاده از تلفنهای سلولی و ابزارهای اطلاعاتی در نظر بگیرد. در کمیته از بین رفت
داکوتای جنوبی HB 1061- استفاده از تلفن را در هنگام عملکرد با وسیله نقلیه جلوگیری می‌کند مگر در موارد تلفنهای hands free و شرایط اضطراری در کمیته از بین رفت
تنسی HB 186- استفاده از تلفنهای دستی سلولی را در هنگام رانندگی جلوگیری می‌کند مگر در شرایط اضطراری در کمیته از بین رفت
تنسی HB 3200- استفاده از تلفن های دستی بی سیم را در هنگام رانندگی جلوگیری می‌کند مگر در موارد ضروری. به صورت مشترک باSB 685 در کمیته رد شد

ایالت توضیحات وضعیت اجرا در اکتبر۲۰۰۲
تنسی HB 2142- استفاده از تلفن بی سیم دستی در هنگام رانندگی را جلوگیری می‌کند. شرایط اضطراری مثتثنی است. به صورت مشترک با HB 3200 در کمیته رد شد
تنسی HB 2142- استفاده از تلفن بی سیم دستی در هنگام رانندگی را جلوگیری می‌کند. شرایط اضطراری مستثنی است. به صورت مشترک با HB 3200 در کمیته رد شد
تنسی HB 2345- احتیاج به موارد تصادفی دارد تا اطلاعاتی را در رابطه با استفاده از تلفن بی سیم را مجاز بداند در کمیته رد شد
تنسی SB 3158- استفاده از تلفن بی سیم همراه را در هنگام رانندگی جلوگیری می‌کند مگر در موارد اضطراری. شرایطی را در نظر می گیرد که اگر راننده بی سیم استفاده کند ممکن است تصادف باعث‌ آن شود. همانند HB 3200 در کمیته رد شد
ایالت توضیحات وضعیت اجرا در اکتبر۲۰۰۲
یوتا HB 194- باعث جلوگیری از رانندگی اولیه می شود. هنگامی که وظایف رانندگی از حالت این به وسیله استفاده از تلفن، کامپیوتر و فکس مسائل بهداشت شخصی، خوردن و آشامیدن و یا دیدن تلویزیون مختل شود. در کاخ سفید رد شد
یوتا HB 67- رانندگی غیر اجباری را به وسیله جریمه جبران می‌کند. مگر شرایط جداگانه خطرناک اجباری استفاده از تلفن ماهواره ای در هنگام رانندگی در توضیح رانندگی اولیه به کار می رود در کاخ سفید دفاع شد
ویرجیانا ۵B 87- استفاده از تلفنهای موبایل دستی را در هنگام رانندگی وسیله نقلیه جلوگیری می‌کند. مگر در موارد ضطراری و شرایط خطرناک. تا سال ۲۰۰۳ ادامه داشته است
ویرجیانا -HB 796استفاده از ابزارهای بی سیم ارتباطاتی را برای افراد کم سن و سال تر از ۱۸ سال در هنگام جلوگیری می‌کند. در کمیته رد شد

ایالت توضیحات وضعیت اجرا در اکتبر۲۰۰۲
ویجریانا HB808 از راننده وسیله نقلیه موتوری استفاده از ابزار دستی ارتباطا

تی هنگامی که وسیله نقلیه در حال حرکت است جلوگیری می‌کند تا سال ۲۰۰۳ ادامه داشته است
واشنگتون SB 100- استفاده از تلفن بی سیم دستی را هنگام رانندگی منع می‌کند. در کمیته رد شد

ایالت توضیحات وضعیت اجرا در اکتبر۲۰۰۲
واشنگتون SB 6101 – احتیاج به فرمهای تصادفی دارد که اطلاعات را از طریق موارد مربوط به تصادفات وسایل نقلیه گزارش دهد در کمیته رد شد
ویرجنوب غربی HB 4266- استفاده از تلفن بی سیم دستی را هنگام رانندگی منع می‌کند در کمیته رد شد
ویرجنیای غربی HB 4266- استفاده از تلفن همراه موبایل را در هنگام رانندگی منع می‌کند. مگر در موارد اضطراری در کمیته رد شد
ویرجنیای غربی HB-10 استفاده از تلفن های بی سیم دستی را در هنگام رانندگی منع می‌کند مگر در موارد اضطراری رد شد

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 8700 تومان در 32 صفحه
87,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد