مقاله در مورد قانونگذاران سیاسی در مورد تلفنهای همراه و ایمنی بزرگراهها

word قابل ویرایش
41 صفحه
8700 تومان
87,000 ریال – خرید و دانلود

قانونگذاران سیاسی در مورد تلفنهای همراه و ایمنی بزرگراهها

کنفرانس ملی قانونگذاران سیاسی در مورد:
تلفنهای همراه و ایمنی بزرگراهها
روز به روز سازی در سال ۲۰۰۲
اکتبر سال ۲۰۰۲

نوشته شده توسط Matt Sundeen رئیس اصلی برنامه:
ارتباط بین جلب توجه راننده و ایمنی بزرگراهها مساله قابل توجهی برای قانونگذاران در ایالات متحده می باشد. هر سال بیش از ۰۰۰/۴۲ نفر کشته می شوند و بیش از ۳ ملیون تصادف رانندگی زخمی می شوند. سازمان ملی ایمنی بزرگراهها (NHTSA) تخمین می زند که ۲۰ درصد از ۲۰ درصد تمامی تصادفات وسائط نقلیه – یا حدود ۱٫۲ میلیون تصادف به عنوان یک عامل اصلی از طریق حواس پرتی راننده انجام می گیرد.

توجه اینکه خیلی از چیزها می تواند باعث حواس پرتی راننده شود موضوع چراغ روشنایی برای قانونگذاران محلی ارتباطی بین استفاده تکنولوژی های داخل ماشینی مخصوص تلفنهای بی سیم را برای قانونگذاری مشخص می کند. از سال ۱۹۹۹ هر ایالت قانونگذاری را با توجه به استفاده تلفنهای بی سیم در نظر گرفته است. در همین وضعیت کنگره از شرایط خاصی را بر روی این قضیه صحه گذاشت است. بسیاری از آژانسهای فدرال و ایالتی تاثیرات تکنولوژی بر جلب توجه رانندگان را مورد مطالعه قرار می دهند و تخمین زده اند ۳۰۰ شهر شهرستان و یا بخش دارای موارد خاص استفاده ازتلفنهای همراه هستند.

علاقه مندی به استفاده از تلفنهای همراه و امنیت بزرگراهی با افزایش قابل توجه در تعداد تلفنها در جاده ها در نظر گرفته شده است. ارتباطات ماهواره ای و ارتبات اینترنتی (CTIA) بیانگر این است که بیش از ۱۳۷ میلیون و در حال حاضر از سرویسهای بی سیم در ایالات متحده استفاده می کنند که بیشتر از ۶۰ میلیون مشترک در سال ۱۹۹۸ بوده است.
میانگین زیادی از مشترکین بی سیم و نیمی بیش از ۱۳۰ فرد از ابزارهای پرتابل که قابلیت استفاده در داخل و خارج از ماشین را دارند استفاده می کنند.

افزایش در تعداد تلفنها به همراه پیچیدگی عملکردهای تلفنی و پتانسیل بیشتر برای حواس پرتی رانندگان می باشد. تلفنهای مدرن به افراد این اجازه را می دهند که از بازار بورس خبردار شوند شرایط جدید رویدادهای ورزشی را بدانند و یا تصاویر دیجیتال بفرستند.
قابلیت جابجائی پذیری تلفن همراه به این معنی است که افراد می توانند از تلفن ها در هنگام رانندگی استفاده کنند:
NTHSA تخیمن زده است که در حدود ۷۳ درصد از مشترکین از تلفن های خود در هنگام رانندگی استفاده می کنند. بقیه حدس زده اند که بین ۵۰ درصد تا ۷۰ درصد از تمامی تلفن های موبایل در ماشین مورد استفاده قرار می گیرند.

تلفن های موبایل تنها تکنولوژی مورد استفاده در جاده نیست. تولید کنندگان اتومبیل اطلاعات متنوع و یا سرگرمی های مختلف در زمینه تلفن های همراه در ماشین قرار می‌دهند. در حال حاضر در اکثر ماشین های رانندگان و مسافران می توانند e-mail چک کنند در اینترنت گشت بزنند، سیستم های اطلاعاتی را پی گیری کنند و از ابزارهای مختلفی استفاده کنند که تا به حال تنها از طریق یک خط ثابت امکان پذیر بوده است.

متخصصین پیش بینی می کنند که این گونه تکنولوژی های داخل ماشینی می توانند احتمالاً تا حدود ۳۰$ بیلیون دلار تا S5 بیلیون در صنعت تا سال ۲۰۱۰ رشد کند.
با تمامی این وسایل جدید و وسائط نقلیه موتوری قانون گذاران دیدگاه جدید تری از این که چگونه امنیت راه را در نظر بگیرند دارند. موارد جلوگیری این بحث را پیش کشیده اند که این موارد از ابزارهای موجود حالت جالب تری را در نظر می گیرد. ابزارهای جدید در ماشین معمولا به طور

خطرناکی توجه راننده رامنحرف کرده و باعث ایجاد خطر می شوند. ابزارهای مربوط به اینترنت احتیاج به این دارند که راننده درگیر دستگاه های مربوط شود و از این طریق قابلیت کارکرد راننده را به وظیفه خود یعنی رانندگی، کاهش می دهد.

افراد مخالف بر این باورند که تکنولوژی ها ناقص امنیت در رانندی نیستند و باعث جلب توجه مسافران نمی شوند در حالی که مسافران می توانند بدلیل آگاه بودن بیشتر از شرایط رانندگی می توانند رانندگان را از خطرات موجود در راه آگاه کنند این گونه شرایط همچنین دارای مواردی است که باعث ایجاد احتیاج برای قانون گذاری می شود.

مخالفان محدودیت بیانگر ارزش تلفنهای بی سیم ودیگر ابزارها هستند که به عنوان شرایط عمومی مناسب می باشد. بیش از ۱۳۷ میلیون فرد از تلفن های بی سیم استفاده می کنند. علی رغم الکل برای مثال تلفن های بی سیم فراهم آورنده مورهائی برای راننده هستند. افراد از تلفن های خود برای کار استفاده می کنند و هنوز با برخی موارد مورد علاقه درگیر هستند. بر طبق CTIA، بیش از ۱۵۶۰۰۰ تماس ضروری از طریق تلفن های بی سیم یا موبایل انجام می شود. بعلاوه مخالفان بر سر این مساله بحث دارند که کمی موجود است که صحبت کردن تلفن های بی سیم و موبایل نسبت به دیگر فعالتی های معمول در ماشین مثل خوردن و آرایش کردن و یا استفاده از رادیو و ایجاد حواس پرتی می‌کند.

در حقیقت آمار کمتری از تصادف و این مورد وجود دارد. مگر در حال حاضر که تعدادی از ایالت، کالیفرنیا- فلوریدا- مینوسوتا اوکدها یا پنسیوانیا و تنسی اطلاعاتی را از تعدادی از تصادفات که در آنها تلفن های بسیار یا رادیوهای CB به عنوان عامل اصلی بوده است انتشار دادند. اطلاعات موجود نشان دهنده این است که تلفن های بی سیم دارای فاکتورهای کمتر از ۱ درصد از تصادفات وسائط نقلیه را تشکیل می دهند. (جدول ۱ را ببینید). منتقدان بر این باور هستند که اطلاعات نشر داده شده به طور صحیح نشان دهنده مساله مورد بحث نیستند. با مقایسه دیگر فاکتورها در دیگر تصادفات وسائط نقلیه مثل الکل یا کمربند ایمنی استفاده از تلفن همراه برای شناسائی محدوده خطر شکل می باشد. محققان در زمینه تصادف معمولا باید متکی به شواهد و اطلاع رسانی رانندگان باشند تا دریابند آیا یک تلفن همراه در زمان تصادف عامل اصلی بوده است یا نه. در نتیجه برخی محققان مدعی هستند که اطلاعات حال حاضر تصادفات وسائل نقلیه مثل الکل یا کمربند ایمنی استفاده از تلفن همراه برای شناسائی محدوده خطرناک شکل می باشد. محققان درزمینه تصادف معمولا باید متکی به شواهد و اطلاع رسانی محققان باشند تا دریابند آیا یک تلفن همراه در زمان تصادف عامل اصلی بوده است یا نه. در نتیجه برخی محققان مدعی هستند که اطلاعات حال حاضر تصادفات اغراق آمیز است.

جدول ۱٫ اطلاعات تصادفات ایالتی در ارتباط با تلفن های همراه و رانندگی.
Calif Minn. Fla. Okla. Pa. Tenn.
تصادفات کلی ۲۳۷۷۸۰ ۱۲۶۴۷۰ ۱۰۲,۲۹۰ ۷۹,۱۲۰ ۳۲,۷۲۳ ۳۰,۹۹۴
تصادفات ناشی از تلفن سیار یا CB 341 174 140 107 139 48
تصادفات ناشی از تلفن سیار به عنوان درصدی از کل ۰٫۱۴% ۰٫۱۴% ۰٫۱۳ ۰٫۱۳% ۰٫۴۲% ۰٫۱۵%

اطلاعات متعددی تلفن های همراه و دیگر تکنولوژی های در ارتباطات را با خلل های دیگر موجود در رانندگی ارتباط می دهند.

مطالعات گسترده سال ۱۹۹۷ که به وسیله محققان در دانشگاه تونتو انتشار یافته است که در ژورنال: New England Journal of medicine به چاپ رسیده است بیانگر این است که رانندگانی که از تلفن های همراه در حین رانندگی استفاده می کنند ۵ برابر بیسشتر از نسبت به دیگر رانندگان در معرض خطر هستند. این میزان تقریباً برابر میزان تصادفات رانندگان در معرض خطر می باشند.
تحقق جدید نشر یافته شده توسط دانشگاه یوتا در سال ۲۰۰۱ بیانگر این است که مکالمات موبایل سطحی از حواس پرتی را ایجاد می‌کند که بسیار بالا تر از فعالیت هایی مثل شنیدن رادیو و یا کتابهای صوتی می باشد.

اگر مطالعات بر این نتیجه رسیده اند که ارتباط کمتری بین تلفن های بی سیم و تصادفات ناشی از حمل و نقل کننده های موتوری وجود دارند تحقیقی که در سال ۲۰۰۱ وسیله دانشگاه امنیت تحقیقاتی بزرگراهی کارولینای شمالی ارائه شده است استفاده از تلفن های بی سیم را به عنوان هشتمین فاکتور در میان فاکتورهایی که باعث حواس پرتی رانندگان تصادفات می شود اعلان داشته است. بر طبق این مطالعه با استفاده از یک تلفن بی سیم که ۱٫۵ درصد از تصادفات کارولینای شمالی ایجاد شده است که محدوده کمتری از فعالیت های دیگر داخل ماشینی مثل تنظیم رادیو یا خوردن و آ‌شامیدن می باشد.

فعالیت ایالتی:
کمترین ایالتی استفاده از تلفن های بی سیم یا دیگر تکنولوژی ها را در هنگام رانندگی قانونمند می کنند (جدول ۲ را ببینید).نیویورک از تمهید محدود کننده تری استفاده می‌کند به طوری که با محدود کردن رانندگان با استفاده از تلفن های بی سیم در هنگام رانندگی آنها را کنترل می‌کند.
لینو مری از رانندگان زیر ۲۱ سال که تنها اجازه نامه نگهداری تلفنهای بی سیم تبعیت نمی کنند ممانعت به عمل می آورند. آریزونا، ایلینویس ها سا چوست و جزیره رود (Rhode) از استفاده از تلفن همراه برای رانندگان سرویس های مدرسه در هنگام سرویس دهی ممانعت به عمل می آورد

مگر اینکه مورد اضطراری پیش بیاید. فلورایدا ایلینویس تنهابه صورت استفاده از گوشی و دهنی استفاده از تلفن همراه را مجاز می دادند. در کالیفرنیا اجاره دهندگان خدمات اتومبیلی را ملزم به قرار دادن اطلاعیه هائی گزینه استفاده صحیح از تلفنهای همراه و ملزمات آن در اتومبیل های کرایه ای می‌کند.
همچنین ایالتها نقش فعالی در ارتقا صحیح اطلاعات دارند. ۱۷ ایالت در حال حاضر احتیاج به شرای

ط بازرسی ویژه دارند تا از اطلاعات معرف تلفن همراه در ایالت ها بگیرند. (جدول ۱). بعلاوه قانونگذاران در ۶ ایالت- دلوار، لوئزیانا، نیوجرسی، نیویورک، پنسیلوانیا و ورجینا- تمهیداتی را در نظر گرفته اند تا تاثیرات تلفنهای بی سیم از لحاظ قانون گذاری اعمال کرده است.
در سال ۲۰۰۲ قانون گذاران در سال ۳۱ ایالت حدود تقریباً ۱۰۰ قبض جریمه در مورد حواس پرتی صادر کردند. طوری که در ۴۳ ایالت بیش از ۱۴۰ قبض جریمه در سال ۲۰۰۱ ارائه شده است. یک

ممنوع کرده است. در حقیقت در سال ۲۰۰۲ تنها ۵ ایالت جلوگیری های مناسبی در تمامی تلفن های همراه بی سیم و دیگر تکنولوژی ها در هنگام رانندگی ایجاد کردند. یازده ایالت تمهیداتی را

برای پیشبرد اطلاعاتی و جمع آوری آن و ارتباط بین حواس پرتی رانندگان و تصادف ارائه کردند شش ایالت در زمینه جلوگیری از رانندگان مدرسه ای از استفاده از تلفن های بی سیم اذعان داشتند. در حالی که ۵ ایالت تمهیداتی را که تمامی موارد پرت کننده حواس را که شامل تلفن همراه می شود اما آن را محدود نمی کند را ارائه داده است.

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 8700 تومان در 41 صفحه
87,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد