دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با بیماری های قارچی پوست

PowerPoint قابل ویرایش
49 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با بیماری های قارچی پوست توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با بیماری های قارچی پوست قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

اهداف آموزشی:
انتظار می رود دانشجویان عزیز بعد از دیدن این پاورپونت بتوانند.
۱)عوامل مساعد کننده در ابتلا به بیماری قارچی پوست را نام ببرند.
 
۲)انواع بیمار یهای قارچی پوست را بیان نمایند.
 
۳)راههای پیشگیری از بیماری قارچی پوست را فهرست کنند.

اسلاید ۲ :

مقدمه:
 
قارچها جزو گیاهان محسوب می شوند ،ولی فاقد اجزای گیاه مثل ریشه ،ساقه،گل وغیره هستند؛به عفونتهایی که بر اثر رشد ونمو قارچهای میکروسکوپی در انسان و حیوان ایجاد می شود بیماریهای قارچی می گو یند وبه ضایعاتی که توسط قارچها در نسوج کراتین دار پوست ،ناخن و موایجاد می گردد بیماری قارچی پوست گفته می شود .پوست دستگاه پوششی بدن محسوب می شود وبا دارا بودن سطح متوسطی حدود ۲متر مربع ،یکی از بزرگترین اعضای بدن است .بخشهای دیگر این دستگاه مو،ناخن و غشای مخاطی هستند.پوست متشکل از دو لایه اصلی است؛فوقانی ترین لایه آن روپوست(اپیدرم )بوده که سطح پوست را تشکیل می دهد

اسلاید ۳ :

و متشکل از سلولهای مرده است به طوری که هر فرد حدود ۳۰هزار عدد از این سلولها درهر دقیقه ریزش می کنند.با این وجود سلولهای زنده پوست همیشه درقسمت زیرین تر روپوست تولید شده تا جایگزین این سلولها شوند .درزیر روی پوست،میان پوست(درم)قرار گرفته که حاوی عروق خونی ،انتهاهای عصبی وغدد می باشد.لایه ای از چربی در زیر درم قرار می گیرد وبه عنوان یک عایق ،ضربه گیر ومنبع انرژی عمل می کند .پوست یک سد دفاعی کاملاً مؤثر در برابر میکروارگانیسمها ومواد مضر ایجاد می کند ،اما این سد زمانی بیشترین تأثیر را دارد که سطح آن دست نخورده باقی ماند.زخمها ممکن است عفونی شوند وبه باکتریها وقارچها یی که بعضی از آنها در سطح پوست زندگی می کنند اجازه عبور از این سد دفاعی را بدهند که از جمله آن کچلی و عفونت قارچی پوست است.

اسلاید ۴ :

چکیده :
 
بیماری های قارچی پوست دسته ای از بیماری های عفونی پوست هستند که معمولا در فصل گرم سال به دلیل تشدید تعریق،شیوع بیشتری دارند،بنابراین یکی از راههای پیشگیری از بیماریهای قارچی ،کنترل تعریق وتماس کم بار با رطوبت زیاد می باشد.قارچ های شایع پوستی معمولا باعث درگیری لایه های سطحی پوست می شوند وبه قسمتهای عمقی گسترش پیدا نمی کنندوبه شکل های مختلفی تظاهر پیدا می کنند که پزشک معالج برحسب علایم بالینی وآزمایش قارچ ،می تواند این بیماری ها را به راحتی تشخیص دهد.در ناحیه سر،این ضایعات باعث ریزش مو به صورت لکه ای وپوسته ریزی سر می شوند.

اسلاید ۵ :

درناحیه بدن،این ضایعات قرمز ،حلقوی ،مسطح ،پوسته دار ودارای حاشیه مشخص هستند.درناحیه ریش ،این ضایعات باعث تشکیل نواحی خارش دار وپوسته دار درزیر موهای ریش می شوند .در ناحیه پا ،این ضایعات به صورت بثورات پوسته دار خیس -که گاهی تاول دار و خارش دار هستند -بروز می کنند.در ناحیه ناخن ها ،این عفونت باعث ضخیم شدن ،زرد و کور شدن ناخن ها همراه دلمه بستن لبه آزاد ناخن ها می شودکه علل عفونت قارچی بایک یا چند نوع قارچ از پنج نوع قارچ سبب بیماری هستند.عوامل افزایش دهنده خطر ابتلا به بیماریهای قارچی پوست شامل زندگی در جمعیت زیاد،تماس با حیوانات آلوده ،ضعف دستگاه ایمنی ناشی از بیماری ها یا مصرف برخی داروها می باشند که موجب ایجاد رطوبت وساییدگی مزمن پوست می شود.

اسلاید ۶ :

شرح و جزئیات :
 
عفونت قارچی پوست از طریق تماس فرد به فرد یا تماس با اشیای آلوده نظیر حوله ،کفش یا حمام منتقل می شود.کچلی ممکن است ناحیه سر ،بدن ،کشاله ران ،ناخن ها ،پا وریش را درگیر سازد .این بیماری هم در کودکان وهم در بزرگسالان دیده می شودودرجنس مذکر شایعتر است.
 
انواع عفونت قارچی پوست شامل:
 
۱)کچلی سر و ریش
۲)کچلی ناخن
۳)کچلی بدن
۴)کچلی پاها

اسلاید ۷ :

علایم شایع:
 
ضایعاتی که گاهی خارش دار بوده وخصوصیات آنها عبارتنداز:
 
عفونتهای قارچی ناحیه ریش به صورت ضایعات التهابی ترشح دار و عفونتهای قارچی بدن به صورت ضایعات قرمز گرد وحلقوی شکل که معمولا مرکز این حلقه ها سالم است.قارچ ها می توانند حتی ناخن ها ی دست وپا وناحیه کشاله ران رادرگیر کنند.درناخن عفونتهای قارچی به صورت ضخیم شدن ناخن وتغییر رنگ ناخن تظاهر می کندوشاید طولانی ترین دوره درمانی برای قارچ های پوستی مربوط به قارچ ناخن باشد.دسته دیگری از قارچ ها ی پوستی عفونتهای برفک در بچه ها می باشد که به صورت لکه های سفید در مخاط دهان وزبان دیده می شود ودر بالغین این دسته عفونتها به صورت دانه های چرکی در نواحی مختلف بخصوص در چین ها نظیر کشاله ران وزیر بغل نمود می کند.

اسلاید ۸ :

معمولاً بیشتر عفونتها ی سطحی قارچی پوست در صورتی که تشخیص درستی داده شوند درمان راحت و سریعی دارندودر غیر این صورت اگر تشخیص درست نباشد ،ممکن است بیمار مدتها تحت درمانهای غلط قرار گیرد.
 
تشخیص:
 
تشخیص بیماری ممکن است شامل بررسی میکرو سکوپی از تراشه های پوستی گرفته شده از ضایعات در محلول هیدروکسید پتاسیم،کشت آزمایشگاهی این تراشه های پوستی و مشاهده ضایعات پوستی ناحیه سر بالامپ ماورای بنفش (لامپ وود)باشد.
 

اسلاید ۹ :

 
درمان:
 
۱)استفاده ا ز ترکبیات موضعی
۲)شستشوی همه لباسها ،حوله ها ولباس های خواب در تماس با ضایعات پوستی
۳)خشک نگه داشتن پوست
۴)اگر ضایعات قرمز،متورم وترشح دار هستند ،از کمپرس آب نمک (یک قاشق چایخوری نمک در۲۵۰سی سی آب)چهاربار درروز به مدت ۲تا۳روز قبل از شروع داروهای ضد قارچ موضعی استفاده شود.
۵)شستشوی هر روز موها با شامپوها برای ضایعات ناحیه سر
۶)استفاده ازداروهای ضد قارچ موضعی به شکل کرم،پماد یا محلول .
درمان ممکن است مدتی پس از برطرف شدن علایم ادامه یابدتا عفونت ریشه کن واز عود بیماری پیشگیری شود.این عفونت معمولا با درمان ،قابل علاج است ،بهبود آن بسته به محل درگیری ممکن است هفته ها تا ماه ها به طول انجامد .عود عفونت شایع بوده ودر ۲۰درصد موارد بیماری مزمن می شود.

اسلاید ۱۰ :

۸ نوع عفونت قارچی پوست:
 
در مناطقی از بدن که گرم و مرطوب هستند، عفونت قارچی پوست دیده می شود. این بیماری به شدت مسری است. انسان و حیوان و اشیای آلوده می توانند این بیماری را منتقل کنند. لذا باید احتیاط لازم را به کار برد.
 
مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 49 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد