دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با معماران مدرن (معاصر)

PowerPoint قابل ویرایش
66 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با معماران مدرن (معاصر) توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با معماران مدرن (معاصر) قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

(۱۸۷۹-۱۸۱۴) اوژن ویولت لودوک Violet – Le Duce
معمار و نظریه پرداز، پدر عقلیون راسیونالیستهای ساختاری است، نوشته های او پایه معماری مدرن است.
اثرPietionnaire Raisonne de L’achitecture … از ویولت در ۱۰ جلد از ۱۸۵۴ تا ۱۸۶۱ به چاپ رسید و دیدگاه های او را درباره گوتیک نشان می‌دهد نه تنها این سبک به عنوان یک ساختار منطقی و سیستم سازه ای مورد قبول در آمد، بلکه این سبک به خوبی قادر به تحمل کردن فشار زمان و قدرت بود .
او در سال ۱۸۳۰ در انقلاب فرانسه شرکت کرد. در سال ۱۸۵۱ در مدرسه بوزار تدریس نقشه‌کشی ‌کرد.
۱۸۶۳م= ۱۲۸۵ق، کشمکش بوزار و آکادمی علوم فرانسه باعث شد تا ویولت لودوک و راسیونالیست‌های دیگر با گرفتن مجوزی از ناپلئون سوم به ایجاد تغییراتی در مدرسه هنرهای زیبای بوزار پاریس بپردازد. عواملی که مطرح بودند عبارت بود از:
تدریس مواد آموزشی از کنترل آکادمی علوم فرانسه خارج بود.
روش آموزشی کلاسیک نیاز به پیشرفت داشت.
. دید او نسبت به گوتیک راسیونال بود. در تفاوت بین سبکهای قدیم و جدید مصالح بتن و مصالح جدید او اعتقاد داشت، چیزی در معماری ارزش دارد که حقیقت داشته باشد و به این خاطر معماری گوتیک را ارزشمند می‌دانست زیرا، سازه خودش را نشان می‌دهد.

اسلاید ۲ :

هانری لابروست به عنوان معمار و مهندس سازه مطرح بود.
در سال ۱۸۰۱ در فرانسه متولد شد،
در مدرسه بوزار معماری خواند و در سال ۱۸۲۵ جایزه Grand Pria de Romeرا از مدرسه گرفت و به مدت ۵ سال به ایتالیا رفت. او شگفت‌زده مهارت و فن ساختمان و ارگانیسم ‌معماری ایتالیا شد.
در ۱۸۳۰ با پختگی کامل و طالب تجدد اجتماعی، اخلاقی و فکری به پاریس بازگشت و به تأسیس مدرسه و کارگاه معماری لابروست (مکتب منطقی) پرداخت که منجر به منازعات او با اصول تدریس آکادمی بوزار گردید.

اسلاید ۳ :

انتقادات لابروست از شیوه بوزار با نشان دادن شیوه آموزشی مدرسه خودش در موارد زیر شکل گرفت:
لزوم تجدید نظر در برنامه خسته کننده آموزشی.
آموزش اصول طراحی معماری با استفاده از وسائل ساده.
استحکام ساختمان به توده مصالح بستگی ندارد بلکه ترکیب آنها مهم است.
فرم باید مناسب مقصود و وظیفه‌ای باشد که بر هر جزء ساختمان مترتب است.
او بمنظور احیا عناصر معماری گذشته با تکنولوژی روز، از اسکلت فلزی چدنی به شکل معماری کلاسیک، و از طاق کروی و پوشش نازک فولادی و نورگیر شبیه پانتئون استفاده می‌کرد.

اسلاید ۴ :

کتابخانه سنت ژنوئیو در پاریس ۵۰-۱۸۴۳ با سقفی آهنی روی قرائتخانه با ویژگی‌های زیر بود:
ساختمان مستقل کتابخانه.
اسکلت داخلی پوششهای سنگی دیواره پنهان.
کتابخانه با پلانی چهارضلعی.
ب- کتابخانه ملی پاریس، در پاریس ۶۸-۱۸۵۸ با ویژگی‌های زیر:
تالار مطالعه مستقل با ۱۶ ستون چدنی نازک ۱۰*۳/۰ و طاقهای کروی فلزی
نور طبیعی به تمام میزهای تالار.

اسلاید ۵ :

اهل هلند و تحت تأثیر واگنر بود،
معتقد به تحول در سبک‌های گذشته و تطبیق آن با پیشرفت زمان بود، اما در بکارگیری فرمهای تازه محتاط بود.
در ساختمان بورس در آمستردام ۱۸۹۷ دیوارهای مسطح و ساده‌ای را با استفاده از سبکهای رومانسک در قسمتهای پایینی بکار برد و اسکلت آهنی را از غلاف دیوارهای عریان و ظریف بیرون آورد و با قوس هلای خرپایی سه مفصلی بر روی تالار پوششی از آهن و شیشه بوجود آورد.

اسلاید ۶ :

لوس خیلی با حرارت از کارهای سبک رمانتیکی جاری در دفتر هوفمان انتقاد کرده است.
لوس تحت تأثیر واگنر بود و از پلان قرینه، سطوح وسیع و پنجره‌های دقیق و حساب شده، ستونهای دوریک که باعث تأکید در ورودی‌ بنا می‌شود، استفاده می‌کرد.
لوس سادگی و صحت عمل را جانشین ابتکار و نوگرایی قرار می‌دهد.
در سال ۱۹۰۸ در مقاله “زینت و خطا” تأکید می‌کند که معماری و همه هنرهای صنعتی باید از هر نوع تزئین و آرایش بر کنار باشند و آن را از عادات بربریت بشمار می‌آورد و در نهایت حکم می‌دهد که تزئینات خطا است.
در کارهای او جدال بر علیه استفاده از عناصر تزیینی مشهود است.

اسلاید ۷ :

از اندود روکشهای قیمتی برای پوشاندن دیوارها و از ستونهای توخالی و تیرهایی که هیچ نوع وزنی را تحمل نمی کردند فقط جهت دستیابی به ترکیبی داخلی استفاده برده است.
با اینحال گچبری کلاسیک و ستونهای دوریک یونانی جهت تأکید بر وروردی اصلی ساختمان گلدانی او واقع در میخائیل پلاتز وین را بکار می برد.
لوس در “سخن گفتن در تهی” معتقد است: چیزی که عملی نباشد را نمی توان زیبا نامید و هدفی که انسان به سوی آن می رود این است که زیبایی را در فرم جستجو کند و آن را از تزیینات مبرا کند.
در بناهای او حجمهای آجری و مسطح که در آنها پنجره‌ها، درها و سایر قسمتهای ارتباطی بریده شده‌اند، در حالی که یک قاب لوله‌ای شکل و یا یک قرنیز ساده محل اتصال بنا را به پشت بام مشخص می‌کند، مانند ویلای کارما Karma (1904) .

اسلاید ۸ :

او با استفاده از آجر دریچه های مستطیلی شکل و روزنه های اضافی در نمای ساختمان ها را پر می کرد و بر روی آن گچ بری می کرد تا به نمایی ساده و دوخته شده با عناصر دیگر ترکیب دستیابد.
لوس از عناصر متضاد در ترکیب داخلی ساختمان اداری “هرالد تریبون” شیکاگو در نزاع در مقابل روشهای بین‌المللی استفاده کرده و درب ورودی را بطور مثال نمونه‌ای عالی بر علیه سبک مدرن بشمار می‌آورد.
گروپیوس و لوکوربوزیه بعدها تحت تأثیر لوس قرار گرفتند.
استفاده از مصالح طبیعی و دقت تکنولوژی اساس ساخت خانه‌های لوس است.

اسلاید ۹ :

شیکاگو در سال ۱۸۳۰ م. به صورت یک شهر بوجود آمد. مبانی تئوریک معماری مدرن در شهر شیکاگو آمریکا بوجود آمد. در اواخر قرن ۱۹ م. مرکز خطوط راه‌آهن و ارتباط بین شرق و غرب آمریکا بود. در سال ۱۸۸۵ م. فعالیت شدید اقتصادی و به تبع آن اجرا ساختمانهای تجاری و اداری شروع شد. بعد از آتش سوزی شهر در سال ۱۸۷۱ م. شهر به سرعت بازسازی شد و همین موضوع باعث رونق شهر، بالا رفتن جمعیت و رشد اقتصادی سریع شد و همین عوامل باعث افزایش قیمت زمین شد که استفاده از زمین‌ هر ساختمان به امری ضروری تبدیل شد که نسبتاً این مسأله بیشتر در ناحیه کوچک مرکزی یا ناحیه تجاری شهر بود. روی هم انباشته شدن مغازه‌ها در هر ساختمان (۱۲ یا ۱۶ طبقه، دسترسی به وسیله آسانسور) باعث توسعه شد.

اسلاید ۱۰ :

بعد از آتش سوزی اولین نمونه‌های ساختمانهای مدرن به دور از هر گونه تاریخ‌گرایی و تزئینات در این شهر ساخته شد، که از خصوصیات آنها می‌توان ساختمانهای بلند مرتبه با اسکلت فلزی، دیوار غیر باربر و پنجره‌های وسیع (پنجره شیکاگو Bow Window) احداث گردید.
استفاده از اسکلت فلزی و بتن، گران بودن زمین باعث رونق آپارتمان سازی شد.
ساخت آسانسور و تهویه مطبوع: ساخت آسانسور توسط الیشاگریوز اوتیس و با استفاده از فن‌آوری فنر مارپیچ ابداع و برای نخستین بار در سال ۱۸۵۷ عرضه شد و تهویه از نوع سیستم آب و هوای مصنوعی در سال ۱۹۰۶ توسط استوارت کرامر اختراع شد.
رونق آپارتمان سازی باعث بوجود آمدن پنجره‌های شیکاگو و در نتیجه استفاده از نور خورشید شد.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 66 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد