دانلود فایل پاورپوینت جاذبه های گردشگری مشهد

PowerPoint قابل ویرایش
15 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت جاذبه های گردشگری مشهد توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت جاذبه های گردشگری مشهد قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

وکیل آباد

  این مجموعه سبز قدیمی و انبوه از درختان چنار و کاج که مساحتی بیش از ۷۰ هکتار رادر برمی گیرد . در انتهای بلوار وکیل آباد قرار دارد . وکیل آباد علاوه بر رودخانه فصلی دارای قناتی است که از بند گلستان سرچشمه میگیرد و باغ را آبیاری میکند. کوهستان پارک شادی و باغ وحش وکیل آباد نیز به این مجموعه پیوند خورده است که مکانی مناسب برای تفریح شهروندان و گردشگران به شمار می آید.

اسلاید ۲ :

پارک ملت

  این پارک در مغرب مشهد و در حاشیه بلوار وکیل آباد واقع است. مساحت آن ۷۲۰۰۰۰ متر مربع می‌باشد. پارک ملت از بزرگترین و با صفاترین پارکهای مشهد محسوب می‌شود. در آن شهربازی و سایر امکانات تفریحی برای کودکان وجود دارد. در این پارک مسجد برای انجام فریضه نماز مسافرین ساخته شده است استخر زیبا، درختان و گلهای فراوان فضای آن را بسیار دلپذیر نموده است.

اسلاید ۳ :

کوهسنگی

وجود دو کوه سنگی در دامنه کوههای جنوب مشهد چشم انداز زیبایی را به وجود آورده است. امروزه این امکان به شهر مشهد پیوند خورده و تبدیل به مکانی جهت تفریح و سرگرمی مردم شده است.
در بدایع الوقایع می خوانیم کوه سنگین ، کوه سنگی در یک فرسخی مشهد است و آن سیرگاه مردم آنجاست. از جمله رویدادهای تاریخی که در این کوه به وقوع پیوسته است تاجگذاری شاه عباس در سن ۱۶ سالگی توسط مرشد قلی استاجلو می باشد. مقبره میرزا ابراهیم رضوی در زمان سلطنت شاه صفی در قسمت ایوان کوهسنگی ساخته شد. ناصرالدین شاه نیز در سال ۱۲۸۴ از این مکان دیدن کرده است. امروزه با توسعه فضای سبز، ایجاد رستورانها و مغازه های متنوع صنایع دستی در اطراف آن یکی از مهم ترین مراکز تفریحی به شمار
می آید. دربیشتر مغازه های اطراف کوهسنگی ظروف و مجسمه های سنگی ساخته شده از سنگ همین کوه عرضه میگردد.

اسلاید ۴ :

باغ ملی

این بوستان کوچک در خیابان امام خمینی (ارگ) قرار دارد در سال ۱۳۴۵ توسط حاج حسن آقای ملک به شهرداری رسید . قنات رکن آباد از قناتهای قدیمی مشهد از میان این پارک عبور میکند . همچنین ساختمان اولیه ارگ دولتی که متعلق به ملک محمود سیستانی بوده در کنار این پارک قرار داشته است.

اسلاید ۵ :

آبشار اخلمد

این آبشار در ۴۸ کیلومتری مشهد و ۲کیلومتری روستای اخلمد قرار داردو فاصله آن از جاده اصلی حدود ۱۶ کیلومتر میباشد فاصله این آبشار از روستای اخلمد حدود ۳ کیلومتر است که مسیر آن باید پیاده طی گردد.
آبشار اخلمد دارای سدهای قدیمی معروف به سد بایسنغری نیز می باشد . شاه عباس دوم هنگام بازگشت از قندهار به مشهد و اصفهان مدتی را در النگ معروف به رادکان توقف و از آبشار اخلمد دیدن کرد.

اسلاید ۶ :

مجتمع تفریحی کوهستان پارک شادی

  کوهستان پارک شادی مجموعه‌ای است زیبا و دیدنی که در مجاورت پارک جنگلی وکیل‌آباد قرار دارد در این مجموعه انواع وسایل تفریحی و سرگرمی به منظور استفاده علاقه‌مندان فراهم شده است. کوهستان پارک شادی می‌تواند اوقات خوشی را برای زائران مشهد مقدس ایجاد کند.

اسلاید ۷ :

جاغرق

  جاغرق در ۲۱ کیلومتری جنوب غربی مشهد و در ۵ کیلومتری جنوب غربی طرقبه قرار دارد. باغات فراوان آن، هوای دلنشینی به وجود آورده است.

اسلاید ۸ :

شاندیز

  در فاصله ۳۸ کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع شده است. در این منطقه کوهستانی، چشم‌سارها و باغات فراوانی وجود دارد. پوستین دوزی یکی از صنایع دستی این منطقه است. در اطراف شاندیز امکانات پیست اسکی موجود است.

اسلاید ۹ :

طرقبه

  در ۱۶ کیلومتری جنوب غربی مشهد، بخش طرقبه واقع شده است. این آبادی در منطقه کوهستانی و دارای باغهای فراوانی است. رودخانه‌ای از کنار آب عبور می‌کند. در این بخش پارک عمومی زیبایی وجود دارد. سبدهای دستی ساخته شده اهالی، سوغات آن به شمار می‌رود. این منطقه در تاریخ گذشته مشهد به نام تروغبذ معروف است.

اسلاید ۱۰ :

بند گلستان

  در فاصله ۴ کیلومتری طرقبه، بند قدیمی گلستان بر روی رودخانه گلستان قرار دارد. طول تاج بند در حدود ۱۲۰ متر، ارتفاع آن ۱۴، عرض پایه ۲۸ و عرض تاج ۱۴ متر می‌باشد.
این بند در حوالی ۴۰۰ الی ۵۰۰ سال قبل در دوره تیموریان بنا شده که در سالهای اخیر مرمت و بازسازی شده است. بند گلستان در فصل بهار که به واسطه بارندگی، آب آن زیاد می‌شود. منظره بسیار جالب و زیبایی دارد.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 15 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد