دانلود فایل پاورپوینت جریان های انحرافی ادیان

PowerPoint قابل ویرایش
57 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت جریان های انحرافی ادیان توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت جریان های انحرافی ادیان قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

حضرت علی (ع):
انما بَدء وقوع الفتن اهواءٌ تُتبع و احکامٌ تبتدع یُخالَف فیها کتابُ الله و یتولی علیها رجالٌ رجالاً علی غیر دین الله فلو ان الباطل خلص من مزاج الحق لم‌یُخف علی المرتادین، و لو ان الحق خلص من لُبسِ الباطل انقطعت عند السن المعاندین، و لکن یؤخذ من هذا ضغثٌ و من هذا ضغثٌ فیُمزَجان، فهنالک یَستولی الشیطان علی اولیائه، و یَنجو الذین سبقت لهم من الله الحُسنی. (نهج‌البلاغه/خ ۵۰)

اسلاید ۲ :

آشنایی با مسیحیت Christianity

اسلاید ۳ :

 
مسیحیت عیسوی
مسیحیت پولُسی!

اسلاید ۴ :

 
جانشین اصلی حضرت عیسی
پایه‌گذار جامعه مسیحیان
اعتقاد: برای ایمان به مسیح در ابتدا می‌بایست یهودی بوده و شریعت یهود را بجا آورد.
 

اسلاید ۵ :

 
با آنکه حضرت عیسی (ع) پطرس را به جانشینی خود برگزید، ولی عملاً پولُس موقعیت و نفوذ بیشتری پیدا کرد.
جریان مکاشفه پولُس

اسلاید ۶ :

پولس یک یهودی که در جوانی چند سال در بیت‌المقدس به تحصیل کتاب مقدس و فراگیری اعتقادات یهودی پرداخت و فرهنگ یونانی را نیز در شهر تارسوس فراگرفت و از این دو فرهنگ در شکل دادن به عقاید خود استفاده زیادی کرد. وی به عنوان یک یهودی فریسی بود و هرگز در زمره پیروان حضرت عیسی(ع) نبود و هرگز او را ندید. وی در ابتدا از مخالفان سرسخت آیین مسیح بود و در آزار و تعقیب مسیحیان شرکت می‌جست. در یکی از ماموریت‌های خود که برای دستگیری و سرکوب گروهی از مسیحیان به دمشق می‌رفت، مدعی شد که در میان راه مسیح بر او ظاهر شد و ضمن منع او از سرکوب مسیحیان، وی را به آیین خود دعوت کرد و از او خواست که در نشر و تبلیغ پیامش بکوشد.

اسلاید ۷ :

توجه:
جالب توجّه اینکه، علی‌رغم آنکه پولس اولاً یک روز حضرت عیسی را ندیده بود و ثانیاً هرگز از پیام‌های مسیح بهره‌مند نشده بود و ثالثاً حدود دو دهه بعد از جریان تصلیب و رستاخیز عیسی ظهور کرد و رابعاً سالها یک یهودی ضدّ مسیحیت و دشمن مسیحیان بود، چگونه می‌تواند مبلِّغ اصلی مسیحیان باشد و باورهای وی برای دیگران حجّیت داشته باشد؟ پولس، بعد از حضرت عیسی(ع)، دومین مبلِّغ بزرگ مسیحیت به شمار می‌رود و مسیحیت امروزه یک مسیحیت پولسی به شمار می‌رود و بسیاری از آموزه‌های عهد جدید فعلی متأثر از اعتقادات وی است.

اسلاید ۸ :

پولس هنگامی‌که وارد آیین مسیحیت شد با رسولان مخالفت کرده و عمل به شریعت حضرت موسی(ع) را لازم ندانسته است. سرانجام مقرر شد که رسولان حضرت مسیح به تبلیغ میان یهودیان بپردازند، ولی پولس رسول و مبلِّغ مسیح در میان غیریهودیان (رومی‌ها، یونانی‌ها و . . .) باشد و نیز مقرر شد که غیریهودیان برای ایمان به عیسی مسیح(ع) ملزم به عمل به شریعت موسی(ع) نباشند

اسلاید ۹ :

 
اولین شخصی که صراحتاً به شریعت حمله‌ور شد و آن را منسوخ اعلام کرد، پولس بود. پولس مى گفت که مرگ عیسى به عصر شریعت پایان داده است ، لذا کلیه احکام تورات منسوخ است و پاک و ناپاک ، حرام و حلال وجود ندارد.
از نظر پولس، شریعت از ابتدای آفرینش نبوده، بلکه در اثر هبوط آدم، شریعت نیز برای نجات انسان جعل شده است، که با آمدن مسیح و منجی انسانیت، شریعت نیز باید برداشته شود.

اسلاید ۱۰ :

 
پولس نخستین کسى است که پایه هاى الوهیت عیسى(ع) را در میان مردم پى ریخت .
«تمامیت الوهیت در وی (مسیح)قرار دارد». (نامه پولس به کولُسیان/۹:۲) «در او همه چیز آفریده شد، آنچه در آسمان و آنچه بر زمین است، از چیزهای دیدنی و نادیدنی و تختها و سلطنتها و ریاسات و قوات* همه بوسیله او و برای او آفریده شد* و او قبل از همه است و در وی همه چیز قیام دارد»(نامه پولس به کولُسیان۱: ۱۸-۱۶)
مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 57 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد