دانلود فایل پاورپوینت حسابداری و بازار کار آن

PowerPoint قابل ویرایش
10 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت حسابداری و بازار کار آن توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت حسابداری و بازار کار آن قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

 

اسلاید ۱ :

تعریف حسابداری

       حسابداری یک سیستم است که درآن فرایندجمع آوری،طبقه بندی، ثبت،خلاصه کردن اطلاعا ت وتهیه ی گزارش های ما لی  وصورت های حسابداری درشکل ها و مدل های خاص انجام می گیرد تا افراد ذی نفع درون سازمانی مثل مدیران سازمان ویا برون سازمانی مثل بانک ها ،مجمع عمومی سازمان  موردنظرویا مقامات مالیاتی بتوانند از این اطلاعات استفاده بکنند.

اسلاید ۲ :

ماهیت حسابداری:

       یک حسابدار متخصص، در آینده می تواند مدیر ما لی یک سازمان یا شرکت گردد یعنی میتواند به مدیریت ما لی یک شرکت ایده بدهد که منابع موجودش را در چه راههایی سرمایه گذاری کند. استفاده بهینه کند و یا اگر شرکت به منابع مالی جدید نیاز داشت یک مدیر می تواند بگوید که از چه طریقی می توان منابع مالی را تأ مین کرد و مجموعه ی این فعالیتها خارج از توانایی یک حسابدار تجربی است.

اسلاید ۳ :

هدف حسابداری

     حسابداری یک سیستم اطلاعاتی است که با فراهم کردن اطلاعات لازم کمک می کند تاسرمایه  گذارها، اعتبار دهندگان، مدیران و دولت نسبت به مسائل اقتصادی بهتر بتوانند تصمیم بگیرند.
برای مثال اگر شخصی بخواهد در یک شرکتی سرمایه گذاری کند، تمایل دارد که وضعیت مالی آن شرکت و یا نتایج عملیات آن شرکت را در طی سالهای قبل بداندو موضوعاتی که به صورت گزارشهای مالی توسط حسابداران تهیه می شود.

اسلاید ۴ :

آینده شغلی ، بازار کار ، درآمد:

       به نظر می رسد فارغ التحصیلان دوره های تحصیلات تکمیلی این رشته، آمادگی و پختگی بیشتری برای حضور در بازار کار دارند.

    نتیجه یکی از تحقیقات دانشگاه «کلمبیا» مبنی بر این بود که از دهه ۷۰ به بعد همه شرکتهای موفق، شرکتهایی بوده اند که مدیر آنها تحصیلات مالی داشته است.

      همچنین دانش حسابداری در بخش مالیات کاربرد وسیعی دارد. چون محاسبه سود به یاری حسابداری امکان پذیر است و تعیین مقدار سود نیز مبنای محاسبه مالیات شرکتها اعم از دولتی و خصوصی می باشد.

اسلاید ۵ :

آینده ی شغلی

 

الف) حسابداری

       فارغ التحصیلان می توانند در کلیه موسسات و واحدهای تجاری، اعم از دولتی یا خصوصی به عنوان حسابدار و مدیر مالی در شاخه های زیر مشغول کار شوند:

اسلاید ۶ :

شاخه های حسابداری:

حسابداری مالی: در کلیه شرکتها و موسسات تجاری و غیرانتفاعی

حسابداری صنعتی : در کلیه واحدهای صنعتی و شرکتهای تولیدی

حسابداری دولتی : در کلیه سازمانها و ادارات دولتی به عنوان حسابدار یا عامل ذیحساب

حسابداری مالیاتی : در ادارات دارایی

حسابداری بیمه : در موسسات بیمه

حسابداری بانکها : در شعبه ها و سرپرستی بانکها

اسلاید ۷ :

ب ) حسابرسی

          فارغ التحصیلان رشته حسابداری قادرند با توجه به شاخه های حسابداری در بند الف در حرفه حسابرسی شاغل شوند. شاغلان حرفه حسابرسی در یک تقسیم بندی کلی به دو گروه اصلی تفکیک می شوند:

حسابرسان داخلی :

 این گروه از حسابرسان ، کارمند واحد مورد رسیدگی هستند، و درواقع  گزارش رسیدگی خود را به طور هفتگی ،ماهانه یا سالانه به مدیرعامل و هیات مدیره ارائه می دهند.

اسلاید ۸ :

حسابرسان مستقل:

      این گروه از حسابرسان، افرادی هستند که در موسسات حسابرسی مشغول کار هستند و بر اساس قرارداد میان شرکتها یا سازمانها با این موسسات، عملیات تجاری راانجام می دهندو گزارش خود رابه مجمع اساسی اصول و موازین حسابداری تحویل می دهند.

 

 

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 10 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد