دانلود فایل پاورپوینت خواص میوه های قرآنی

PowerPoint قابل ویرایش
23 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت خواص میوه های قرآنی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت خواص میوه های قرآنی قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

… شَجَرَهٍ مُّبَارَکَهٍ زَیْتُونِهٍ لَّا شَرْقِیَّهٍ وَلَا غَرْبِیَّهٍ یَکَادُ زَیْتُهَا یُضِیءُ وَلَوْ لَمْ تَمْسَسْهُ نَارٌ نُّورٌ عَلَى نُورٍ یَهْدِی اللَّهُ لِنُورِهِ مَن یَشَاءُ وَیَضْرِبُ اللَّهُ الْأَمْثَالَ لِلنَّاسِ وَاللَّهُ بِکُلِّ شَیْءٍ عَلِیمٌ ﴿نور: آیه ۳۵﴾
… درخت‏ خجسته زیتونى که نه شرقى است و نه غربى افروخته مى‏شود نزدیک است که روغنش هر چند بدان آتشى نرسیده باشد روشنى بخشد روشنى بر روى روشنى است‏ خدا هر که را بخواهد با نور خویش هدایت مى‏کند و این مثلها را خدا براى مردم مى‏زند و خدا به هر چیزى داناست.

… وَجَنَّاتٍ مِّنْ أَعْنَابٍ وَالزَّیْتُونَ وَالرُّمَّانَ مُشْتَبِهًا وَغَیْرَ مُتَشَابِهٍ انظُرُواْ إِلِى ثَمَرِهِ إِذَا أَثْمَرَ وَیَنْعِهِ إِنَّ فِی ذَلِکُمْ لآیَاتٍ لِّقَوْمٍ یُؤْمِنُونَ ﴿انعام: آیه ۹۹﴾
… و باغهایى از انگور و زیتون و انار همانند و غیر همانند خارج نمودیم به میوه آن چون ثمر دهد و به [طرز] رسیدنش بنگرید قطعا در اینها براى مردمى که ایمان مى‏آورند نشانه ‏هاست.

وَشَجَرَهً تَخْرُجُ مِن طُورِ سَیْنَاء تَنبُتُ بِالدُّهْنِ وَصِبْغٍ لِّلْآکِلِینَ ﴿مومنون: آیه ۲۰﴾
و برایتان درخت زیتون که از کوه طور سینا بیرون می‌آید رویاندیم و از آن روغن به دست می‌آید و به مصرف طعام می‌رسد.

اسلاید ۲ :

پیامبر خدا (ص):
چه نیکو مسواکى است زیتون، از درختى خجسته! دهان را خوش بو مى کند، جرم دندان را مى برد و مسواک من و پیامبران پیش از من است.

امام صادق (ع ): زیتون ، آب (منى) را افزون مى سازد.

پیامبر خدا (ص):
روغن زیتون بخورید و خود را با آن ، چرب کنید؛ زیرا در آن ، درمان هفتاد درد است که جذام ، از جمله آنهاست.

اسلاید ۳ :

برگ و میوه
کاهندۀ فشار خون
مقوی معده و اشتها آور
تسکین دهندۀ دردهای روماتیسم، نقرس، درد مفاصل
تب بر
ادرارآور
ضد دیابت

اسلاید ۴ :

روغن زیتون

روغن زیتون به عنوان یک عامل ضد پیری
کمی ملین
یک عامل ضد انعقاد خون و انسداد شریانی
ضد برخی بیماریهای قلبی و کاهنده کلسترول
رفع کننده قولنج، دل پیچه، خارج کنندۀ کرم معده
خرد کنده سنگ مثانه، دفع کننده سنگهای صفراوی
رفع کننده یبوست مزمن
تسکین دهنده درد مفاصل، سیاتیک، وسرین

اسلاید ۵ :

زیتون پرورده
خوردن زیتون پرورده با غذا، مقوی معده، اشتهاآور و قابض می‌باشد. ایجاد بی‌خوابی می‌کند، شهوت را زیاد می‌کند و اسراف در خوردن آن باعث کم خونی و لاغری می‌شود.
جوشانده برگ زیتون
۲۰ عدد (۵۰ گرم) برگ زیتون را شسته و در یک لیتر آب به مدت ۱۵ دقیقه بجوشانید و صاف شده آن را با مقداری قند مصرف نمایید (به مدت ۱۵ روز) برای پائین آوردن فشار خون و نقرس و عوارض روماتیسم مفید است.
دمکرده برگ زیتون
۵۰ گرم از برگ ها را در یک لیتر آب دم‌ کرده و برای رفع تب فنجان میل نمایید. مضمضه با آب دمکرده برگ زیتون برای تسکین درد دندان مناسب است. شستشو با این دم‌کرده برای زخمهای مقعد و رحم نافع است.
روغن زیتون
استفاده از آن در تهیه غذا و همچنین مالیدن آن بر بدن.
لطافت پوست و تقویت ریشه مو از خواص تجربه شده روغن زیتون می باشد.
برای کاهش کلسترول خون یک قاشق از روغن زیتون را هر صبح میل نمایید.

اسلاید ۶ :

… وَجَنَّاتٍ مِّنْ أَعْنَابٍ وَالزَّیْتُونَ وَالرُّمَّانَ مُشْتَبِهًا وَغَیْرَ مُتَشَابِهٍ انظُرُواْ إِلِى ثَمَرِهِ إِذَا أَثْمَرَ وَیَنْعِهِ إِنَّ فِی ذَلِکُمْ لآیَاتٍ لِّقَوْمٍ یُؤْمِنُونَ ﴿انعام: آیه ۹۹﴾
… و [نیز] باغهایى از انگور و زیتون و انار همانند و غیر همانند خارج نمودیم به میوه آن چون ثمر دهد و به [طرز] رسیدنش بنگرید قطعا در اینها براى مردمى که ایمان مى‏آورند نشانه‏هاست.

…وَالزَّرْعَ مُخْتَلِفًا أُکُلُهُ وَالزَّیْتُونَ وَالرُّمَّانَ مُتَشَابِهًا وَغَیْرَ مُتَشَابِهٍ کُلُواْ مِن ثَمَرِهِ إِذَا أَثْمَرَ … (انعام: آیه۱۴۱)
…کشتزار با میوه‏هاى گوناگون آن و زیتون و انار شبیه به یکدیگر و غیر شبیه پدید آورد.
از میوه آن چون ثمر داد بخورید …

اسلاید ۷ :

پیامبر خدا (ص):
هر کس انارى را کامل بخورد، خداوند قلب او را چهل شب ، نورانى مى دارد.

امام صادق (ع): بر شما باد انار شیرین . آن را بخورید؛ چرا که هیچ دانه اى از آن به معده مومنى در نمى آید، مگر این که بیمارى اى از آن ریشه کن مى کند و شیطان وسوسه را از او دور مى سازد.

امام حسن عسکرى (ع): پس از حجامت ، انار بخور، انارى شیرین ؛ چرا که خون را فرو مى نشاند و خون را در درون ، تصفیه مى کند.

امام على (ع): انار را با پیه آن بخورید چرا که معده را پاک مى کند. و هیچ دانه اى (از انار) در معده انسانى مسلمان ، جاى نمى گیرد، مگر این که آن را روشن مى سازد و تا چهل پگاه، شیطان و وسوسه را از آن دور مى کند.

امام صادق (ع):
انار را به پیه آن بخورید؛ چرا که معده را مى پالاید و ذهن را افزون مى کند.

اسلاید ۸ :

تقویت کنندۀ قلب
تقویت کـننده مـعده و تسکین دهنده حرارت معده
تصفیه کننده خون
مقوی کبد
روشن‌کننده رنگ صورت
رفع کنندۀ اسهال و اسهال خونی

اسلاید ۹ :

آب انار
مصرف آب انار شیرین بعد از غذا برای تصفیه خون، تقویت کبد، رفع یرقان، صاف شدن صدا، باز شدن رنگ صورت، رفع خفقان، تقویت قلب، تقویت معده و کبد نافع است.

میوه پخته
شربت انار، پوست خشک شده انار، جوشانده پوست انار، دمکرده ریشه انار، غرغره جوشاندن پوست درخت از مواد مصرف میوه انار هستند.

رب انار
آب انار تغلیظ شده که در خورش های مختلفی بکار می رود. در فصولی که انار نیست. جهت بهره گیری از خواص انار از رب انار استفاده می شود.

اسلاید ۱۰ :

… و زَرْعٌ وَنَخِیلٌ صِنْوَانٌ وَغَیْرُ صِنْوَانٍ یُسْقَى بِمَاء وَاحِدٍ وَنُفَضِّلُ بَعْضَهَا عَلَى بَعْضٍ فِی الأُکُلِ إِنَّ فِی ذَلِکَ لَآیَاتٍ لِّقَوْمٍ یَعْقِلُونَ ﴿رعد:آیه۴﴾
و باغهایى از انگور و کشتزارها و درختان خرما چه از یک ریشه و چه از غیر یک ریشه که با یک آب سیراب مى‏گردند و [با این همه] برخى از آنها را در میوه [از حیث مزه و نوع و کیفیت] بر برخى دیگر برترى مى‏دهیم بى گمان در این [امر نیز] براى مردمى که تعقل مى‏کنند دلایل [روشنى] است.

… یُنبِتُ لَکُم بِهِ الزَّرْعَ وَالزَّیْتُونَ وَالنَّخِیلَ وَالأَعْنَابَ وَمِن کُلِّ الثَّمَرَاتِ إِنَّ فِی ذَلِکَ لآیَهً لِّقَوْمٍ یَتَفَکَّرُونَ ﴿نحل:آیه۱۱﴾
به وسیله آن کشت و زیتون و درختان خرما و انگور و از هر گونه محصولات [دیگر] براى شما مى‏رویاند قطعا در اینها براى مردمى که اندیشه مى‏کنند نشانه‏اى است.

وَمِن ثَمَرَاتِ النَّخِیلِ وَالأَعْنَابِ تَتَّخِذُونَ مِنْهُ سَکَرًا وَرِزْقًا حَسَنًا إِنَّ فِی ذَلِکَ لآیَهً لِّقَوْمٍ یَعْقِلُونَ ﴿نحل:آیه۶۷﴾
و از میوه درختان خرما و انگور باده مستى‏بخش و خوراکى نیکو براى خود مى گیرید قطعا در این[ها] براى مردمى که تعقل مى‏کنند نشانه‏اى است (۶۷)

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 23 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد