دانلود فایل پاورپوینت شرکت برق منطقه ای اصفهان

PowerPoint قابل ویرایش
28 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت شرکت برق منطقه ای اصفهان توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت شرکت برق منطقه ای اصفهان قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

—بازار برق ایران با ابلاغ آیین نامه

— “تعیین روش نرخ و شرایط خرید و فروش در شبکه برق کشور”

— توسط وزیر محترم نیرو در تاریخ ۸۲/۸/۱ راه اندازی گردید. از مهمترین دلایل و انگیزه های تجدید ساختار و راه اندازی بازار برق در ایران می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

—

—۱-ایجاد فضای رقابتی در بخشهای تولید و توزیع برق

—۲-تامین منابع مورد نیاز از طریق حضور بخش غیر دولتی در سرمایه گذاری

—۳-افزایش بهره وری اقتصادی 

—۴-ایجاد شفافیت      

اسلاید ۲ :

—منظور هدایت و نظارت بر بازار‌برق “هیئت تنظیم بازار”،که به اختصار “هیئت” نامیده می‌شود، در امور برق وزارت نیرو تشکیل می‌شود. این هیئت متشکل از هفت نفر است، که با حکم وزیر نیرو برای مدت دو سال منصوب می‌شوند، و تصمیمات آن با رای اکثریت مطلق اعضاء اتخاذ می‌شود. وظائف هیئت به شرح زیر می‌باشد:

—نظارت مستمر بر حسن اجراء این آیین‌نامه.

—رفع ابهام و همچنین اتخاذ تصمیم در موارد پیش‌بینی نشده در این آیین‌نامه. این تصمیمات لازم الاجرا می‌باشد و می‌باید بلافاصله برای اطلاع وزیر نیرو گزارش شود.

—تدوین و ابلاغ رویه‌های اجرائی (از جمله در خصوص قرائت لوازم اندازه گیری و محاسبه انرژی خریداری و یا فروخته شده، ثبت و مبادله اطلاعات و پیشنهاد و قبول نرخ ها، رسیدگی به شکایات و اختلافات، گردش‌کار برای مبادلات مالی).

—صدور، تمدید، تعلیق و ابطال پروانه شرکت در بازار‌برق ایران برای خریدار، مصرف‌کننده، ‌مالک‌نیروگاه و عرضه‌کننده.

—صدور تاییدیه‌های لازم در‌خصوص قراردادهای فی‌مابین مدیر بازار و مرکز با خریدار، مصرف‌کننده، ‌مالک‌نیروگاه و عرضه‌کننده.

—تدوین شاخصهای کارآمدی بازار و نظارت بر عملکرد بازار و مرکز و گردش سالم و کارآمد بازار برق.

—تدوین و ابلاغ رویه تعیین خسارت.

—تدوین پیشنهاد گسترش دامنه بازار‌برق از حیث برقراری بازار خدمات جانبی، بازار خرده‌فروشی و نظایر آن، با توجه به ارتقاء سطح دانش و تجهیزات دست اندرکاران و ارائه آن به وزیر نیرو جهت تصویب.

—تدوین پیشنهاد اصلاح و یا تکمیل مفاد این آئین نامه

—

اسلاید ۳ :

دبیرخانه هیئت تنظیم بازار برق ایران
صورت جلسه شماره هشتاد و دو

اسلاید ۴ :

—جرایم مربوط به ابراز ظرفیت

—جرایم مربوط به تعجیل در راه اندازی واحد ها

—جرایم مربوط به محدودیت های ایجاد شده

—

اسلاید ۵ :

—بر اساس مصوبه ۸۲ واحد های این دو نیروگاه تنها مجاز هستند ،پنج مگاوات کمتر از قدرت فصلی خود به بازار برق ابراز نمایند.که این موضوع  با بحث آزاد بازار رقابتی تناقض دارد؛و همه نیروگاه ها تلاش دارند درآمد خود را افزایش داده و قدرتی را که میتوانند تولید کنند را در بازار اعلام نمایند. ولی به توجه به این مصوبه  نیروگاه هایی که امکان تولید توان نامی را ندارند؛ باید با اطلاعات غلط در بازار برق شرکت نمایند که این موضوع  موجب ایجاد تفکر کاذب در مورد توان واقعی شبکه می گردد.لذا جهت اصلاح این بند صورت جلسه می توان در صد بیشتری برای کاهش ابراز در نظر گرفت.     

اسلاید ۶ :

—بر اساس دستور العمل بازار چنانچه واحدی در بازار برق ابراز آمادگی نماید و نتواند در بازه ی زمانی، توان تولید نماید با توجه به این که بازار باید انرژی را با قیمتی بالاتر خریداری نماید و به کسانی که در بازار پذیرفته نشده اند هزینه خسارت را پرداخت نماید؛ ولی واحدی که در بازار برق به علت اشکالی که بر روی واحد پیش آمده است توان ابراز در بازار را صفر می نماید و بازار برق آن واحد را در برنامه بازار نخواهد داشت.چنانچه واحد با فعالیت مضاعف جهت کمک به شبکه و تسریع در راه اندازی واحد فعالیت نماید نه تنها مورد تشویق قرار نگرفته بلکه با کمال تأسف جریمه می شود. که این موضوع با دستورالعمل های ثابت بهره برداری مغایرت دارد و  امنیت شبکه را به خطر می اندازد.

اسلاید ۷ :

—به دلیل اینکه درسیستم تعیین محدودیت تولید واحد ها چندین واسطه وجود دارد تا موضوع به بازار ارسال شود. لذا همیشه نامه های ارسالی از طرف دفتر محترم پشتیبانی فنی بعد از تاریخ حادثه به شرکت محترم مدیریت شبکه  واصل می گردد. و آن شرکت آن را رد و قبول نمی نماید.که این چرخه عبارتند از:

—۱- نیروگاه که باید مو ضوع را به صورت کتبی به برق منطقه ای مربوطه ارسال نماید.

—۲- دفتر فنی تولید برق منطقه ای پس از در یافت نامه از سیستم اداری خود و ارجاع به کارشناس مربوطه موضوع را بررسی و پس از تأیید کارشناس برای مدیرکل محترم دفترپشتیبانی فنی تهران ارسال مینماید.

—۳-دفتر پشتیبانی فنی تهران موضوع را به کارشناس مربوطه ارجاع و در صورت تأیید شدن به صورت کتبی برای معاونت محترم بازار شرکت مدیریت شبکه ارسال مینماید.  

اسلاید ۸ :

—صورت حساب های قطعی که صادر می شود بعضاَ مبالغی مانند خدمات راکتیو در آن وجود دارد که مبلغ آن قابل ملاحظه است ولیکن مبلغ کل صورتحساب تغییری نمی کند. لذا ضروری است روش های محاسبه صورتحسابها به صورت کاملا شفاف و به روز در اختیار بازیگران بازار قرار گیرد.

اسلاید ۹ :

—بعضی از واحد ها نسبت  به درجه حرارت، رطوبت و باد با محدودیت روبه رو می شوند ولی با وجود ابراز این موضوع طی سه سال گذشته  هنوز راه کاری برای حل این مشکل ارائه نشده است .از مسئولان درخواست میکنیم  در این موارد سرعت عمل بیشتری به کار گیرند.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 28 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد