دانلود فایل پاورپوینت مدیریت سیستم های حمل ونقل و مهندسی ترافیک شهری

PowerPoint قابل ویرایش
35 صفحه
23700 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت مدیریت سیستم های حمل ونقل و مهندسی ترافیک شهری توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت مدیریت سیستم های حمل ونقل و مهندسی ترافیک شهری قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

--- پاورپوینت شامل تصاویر میباشد ----

اسلاید 1 :

Eكلیات پژوهش

(معرفی، سئوالات اصلی )

 

شناسایی وضع موجود

(بررسی هزینه های اجتماعی ناشی از مصرف سوخت در بخش حمل ونقل در شهرتهران)

 

روش كار و نتایج

(نظر سنجی به وسیله پرسشنامه)

( (تحلیل  هزینه -فایده  گسترش خطوط مترو)

 

نتیجه گیری

Eپیشنهادها

اسلاید 2 :

˜مقدمه: استفاده از منابع سوخت فسیلی در حمل ونقل برای جوامع دارای هزینه های اجتماعی و زیست محیطی می باشد، که این عامل جوامع را به سوی مدیریت درست انرژی راهنمایی می نماید. از طرفی با افزایش جمعیت و نیاز مردم برای استفاده از وسایل حمل ونقل، وجود یک سیستم حمل ونقل عمومی مطمئن، کارا، تمیز( از نظر سوخت مصرفی)، سریع، اقتصادی و با کمترین اثر مخرب زیست محیطی ضروری به نظر می رسد.

˜

˜هدف : هدف از پژوهش حاضر ارایه كاربرد های فرایند ‎ْ تحلیل هزینه فایده ْ در مورد انتخاب سیستم های حمل ونقل عمومی درون  شهری است. شناخت منافع اجتماعی و اقتصادی مترو كه بر سلامت و محیط زیست انسانی تاثیر می گذارد و مقایسه منافع  ناشی ازاجرای این سیستم  با هزینه این انتخاب، محور اصلی این پژوهش می باشد.

˜اهمیت بحث : ارزش و اهمیت این پژوهش زمانی روشن تر می شود که به هزینه های اجتماعی حمل ونقل و کمیابی انرژی در سطح جهان و ایران نگاه معنی داری اندخته شود.

˜فرضیه های اصلی پژوهش :

µخطوط مترو در حال حاضر مقدار قابل توجهی صرفه جوئی در مصرف سوخت فسیلی ایجاد می کند.

µبا گسترش خطوط مترو پتانسیل قابل توجهی در صرفه جوئی سوخت ایجاد می شود.

µبا توجه به طرحهای در دست بررسی حمل ونقل ریلی(مترو) در تهران از نظر نسبت فایده به هزینه قابلیت گسترش را دارا می باشد.

µگسترش مترو توانائی کاهش هزینه های اجتماعی ناشی از حمل ونقل را دارد.

اسلاید 3 :

* هزینه های ناشی از مصرف سوخت در حمل ونقل درون شهری (مستقیم و اجتماعی) چه چیز هستند؟

* مقدار صرفه جوئی حمل ونقل ریلی(مترو) در کاهش مصرف سوخت نسبت به دیگر وسایل حمل ونقل چقدر است؟

* استفاده از مترو توسط هر فرد به چه میزان در کاهش مصرف سوخت مؤثر است؟

* آثار اقتصادی دیگر مترو چیست؟

* سیستم حمل ونقل ریلی(مترو) در مقایسه با سیستم های حمل ونقل عمومی دیگر چگونه است؟

* استفاده و گسترش خطوط مترو در بلند مدت در راستای استراتژی توسعه پایدار توجیه پذیر است؟

اسلاید 4 :

×قیمت بنزین در ایران در مقایسه با دیگر کشورها بسیار پایین است. برای مثال بهای بنزین در کشور همسایه ما ترکیه حدود یک دلار برای هر لیتر است. بهای بنزین حتی در بسیاری از کشورهای تولید کننده نفت نیز بین 30 تا 60 سنت است.

×در سال 83 روزانه 13 میلیون لیتر بنزین در شهر تهران مصرف شده که با احتساب قیمت هر لیتر بنزین  2700ریال (بدون سوبسید ) در حدود 13000میلیارد ریال در سال هزینه این مقدار مصرف سوخت است كه از منابع ملی وجیب مردم پرداخت می شود. که با توجه با افزایش روبه رشد تعداد وسایل نقلیه در سال آینده این میزان به 16 میلیون لیتر در روز خواهد رسید.

× (منبع :شركت جامع مطالعات حمل ونقل ترافیك،1383)

اسلاید 5 :

× 65 میلیارد ریال یارانه برای مصرف روزانه بنزین در کشور از سوی دولت پرداخت می شود که سالانه بالغ بر 3 میلیارد دلاریارانه بنزین می باشد. این رقم حدود 13 برابر کل بودجه حمل ونقل ریلی کشور می باشد.

× این واقعیت باعث شد كه واردات بنزین تا پایان سال 1383 به یک میلیارد و سیصد میلیون دلار معادل 11هزار و 700 میلیارد ریال در سال برای كشور كه در حدود 2340 میلیارد آن مربوط به تهران است، برسد.(منبع :سازمان بهینه سازی مصرف سوخت ،1384)

اسلاید 6 :

× هر روز به علت داشتن ترافیک سنگین و حتی راهبندان های طولانی مقدار قابل توجهی سوخت هدر می رود. حدود 51 درصد از بنزین مصرفی خودرو های تهران در ترافیک سنگین معابر عمومی هدر می رود. برآورد در هر روز حدود6 میلیون لیتر بنزین اضافی به علت نداشتن ترافیک روان در شهر تهران مصرف می شود. با احتساب قیمت هر لیتر بنزین (بدن سوبسید ) 2700 ریال برآورد می شود، مبلغ 6 هزار میلیارد ریال در سال به علت اتلاف بنزین در ترافیك از منابع ملی و شهروندان در شهر تهران هزینه می شود.

اسلاید 7 :

× جهت برآورد خسارتهای وارد بر سلامتی شهروندان تهرانی ناشی از آلودگی هوای آن در سه بخش علائم وشكایات(سمپتومها)، مرگ ومیر و بستریها، مجموع خسارتهای وارد بر سلامتی ناشی از آلودگی هوای تهران بزرگ به ازای افزایش هرواحد آلاینده بصورت روزانه برآورد شده است.كل خسارتهای سالانه باتوجه به پایین آوردن آلاینده ها به گونه ای كه حداكثر در 1% از روزهای سال سطح آلاینده از حد مجاز بالاتر رود براین اساس معادل 000/208/210/310/5 ریال در در حدود 5310میلیارد ریال در سال 1381 برآورد شده است.

×بدیهی است این رقم حد پایین یا حداقلی است كه برای اثرات وارد بر سلامتی آلودگی های تهران بزرگ در این تحقیق آورده شده است. چنانچه اثرات غیر مستقیم واثرات مزمن وطولانی مدت را نیز بتوان به این رقم افزود ،كل خسارتهای وارده به مراتب بیشتر خواهد شد.

×(منبع:کریم زادگان،حسن،ارزشگذاری روی آلودگی هوای تهران،1382 )

اسلاید 8 :

در این بخش به تحلیل هزینه- فایده سالیانه(سال 1383) خط یک متروی تهران پرداخته خواهد شد تا بررسی گردد ادامه کار و گسترش خطوط مترو از نظر اقتصادی قابل توجیه می باشد یا خیر.

فرآیند انجام یک تحلیل هزینه – فایده شامل مراحل زیر است:

مرحله اول: تعریف اهداف، حوزه پروژه و طول عمر

مرحله دوم: تعیین منافع و هزینه های پروژه

مرحله سوم: ارزشگذاری منافع و هزینه های پروژه

مرحله چهارم: محاسبه جریانهای نقدی تنزیل شده

مرحله پنجم: اظهار نظر نهایی

 

اسلاید 9 :

مرحله اول: تعریف اهداف، حوزه پروژه و طول عمر پروژه

هر پروژه ای باید یک هدف (یا اهداف) داشته که واضح و بدون ابهام باشد.

در مطالعه موردی مطرح شده، پروژه خط یك متروی تهران، اهداف پروژه بهبود ترافیک شهر تهران، کاهش آلودگی هوا، کاهش مصرف سوخت، کاهش زمان سفر و افزایش مطلوبیت سفر از طریق بهبود شاخص های کیفی برای شهروندان تهرانی می باشد.

اسلاید 10 :

مرحله دوم :تشخیص هزینه ها و منافع پروژه احداث یک خط مترو

هزینه ها

 

هزینه های پروژه مذکور شامل هزینه های سرمایه گذاری و هزینه های اجرا و نگهداری است.

هزینه های سرمایه گذاری شامل: ساختمان ایستگاهها، تونل، پست برق، تعمیرگاه و پایانه، رولینگ استاک (قطار و...) و تجهیزات ثابت است.

هزینه های اجرا و نگهداری شامل: دستمزدها و حقوق، تعمیر و نگهداری ایستگاهها، وسائط نقلیه، آب و برق، چاپ بلیط، بیمه ساختمان و تأسیسات، استهلاک قطارها و ساختمان، آموزش و ... است.

منافع

بدون گسترش سیستم مترو آلودگی هوای شهر، مصرف سوخت، ترافیک شهر تهران افزایش خواهد یافت و در دراز مدت هزینه های اجتماعی و اقتصادی شدیدی را به جامعه تحمیل خواهد کرد. بنابراین منافع اقتصادی حاصل از این پروژه را می توان به اجتناب از این هزینه ها نسبت داد.

منافع اقتصادی اولیه عبارتند از :

صرفه جوئی در مصرف سوخت

صرفه جوئی در زمان سفر

صرفه جوئی در هزینه های خسارت ناشی از آلودگی هوا

صرفه جوئی هزینه های ناشی از استهلاک و لوازم یدکی وسایل نقلیه شخصی

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 23700 تومان در 35 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع

دانلود مقاله مطالعات ترافیک و حمل ونقل منطقه 10

word قابل ویرایش
82 صفحه
28700 تومان
مطالعات ترافیک و حمل ونقل منطقه 10پیشگفتارمطالعات بررسی مسائل توسعه شهری منطقه 10 تهران در اسفند ماه سال 1380 از سوی حوزه معاونت شهر سازی و معماری شهرداری تهران به مهندسین مشاور طرح و معماری واگذار شد . این مهندسین مشاور ضمن برقراری ارتباط با شهرداری و مسئولین منطقه و با اتکاء به اسناد و مدارک گردآوری شده از ...

مقاله مدیریت بحران در حوزه ترافیک و حمل ونقل

word قابل ویرایش
18 صفحه
27700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
مدیریت بحران در حوزه ترافیک و حمل ونقل چکیده مقاله حاضر بعنوان مدیریت بحران در حوزه ترافیک و حمل و نقل به چگونگی مدیریت ترافیک در هنگام وقـوع زلزلـه و بـه مشکـلات ناشی از تخریب ساختمان ها و معابر شهري و برون شهري و انسداد راهها در آن شرایط پرداختـه شـد. همچنیـن در ایـن نو شته بـه وظا ئف مدیریت بحران در قالب ...

مقاله ارزیابی نگرش حاکم در ارتباط با کنترل آلودگی هوای ناشی از حمل ونقل شهری وترافیک حاصله در نخست شهر ایران

word قابل ویرایش
22 صفحه
27700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
ارزیابی نگرش حاکم در ارتباط با کنترل آلودگی هواي ناشی از حمل ونقل شهري وترافیک حاصله در نخست شهر ایران چکیده هواي کلانشهر تهران نیز بیش از پیش آلوده می باشد،که این آلودگی زمینه ساز خسارات سنگین جانی ومالی شده است.بنابراین مدیریت شهري در جهت رفع این دغدغه مهم تاکنون راهکارها واقدامات متعددي را به مرحله انجام ...

مقاله ارائه یک روش ارزیابی سریع خطرپذیری لرزهای برای سامانه های حمل ونقل برون شهری

word قابل ویرایش
37 صفحه
27700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
*** این فایل شامل تعدادی فرمول می باشد و در سایت قابل نمایش نیست *** ارائه یک روش ارزیابی سریع خطرپذیري لرزهاي براي سامانه هاي حمل ونقل برون شهري چکیده در این مقاله روشی برای ارزیابی سریع خطرپذیری لرزهای۱ سامانههای حملونقل جادهای برونشهری معرفی، و کـاربرد آن درمورد جاده های کشور ایران در محدودههای استانی ...

مقاله بررسی حمل ونقل پایدار شهری با محوریت توسعه حمل ونقل همگانی

word قابل ویرایش
19 صفحه
27700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
بررسی حمل ونقل پایدار شهری با محوریت توسعه حمل ونقل همگانی چکیده در جریان گسترش شهرنشینی و توسعه شهری بخش حمل و نقل بطور همزمان دارای دو نقش کلیدی و مهم تاثیرگذاری و تاثیرپذیری بر روند توسعه بوده است.شکل گیری فرم شهرهای جدید بطور عمده تحت تاثیر طرق حمل و نقل جاده ای و ریلی بوده و در سوی دیگر بافت و قالب شه ...

مقاله نقش قوانین و مقررات در ترافیک و حمل و نقل شهری

word قابل ویرایش
16 صفحه
27700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
نقش قوانین و مقررات در ترافیک و حمل و نقل شهری چکیده در این مقاله به شناخت شبکه راههای شهری برای دسترسی کوتاه ، پیاده روها و برای دسترسی بلند، سواره روها و ضوابط آنها ، در واقع نقش قوانین و مقررات در ترافیک و حمل و نقل شهری پرداخته میشود . هدف از تصویب قوانین و مقررات ترافیکی تضمین حرکت آرام و ایمن استفاد ...

مقاله احیاء دوچرخه سواری ، و حمل ونقل پایدار شهری با تاکید بر توسعه پایدار شهر یزد

word قابل ویرایش
26 صفحه
27700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
احیاء دوچرخه سواری، و حمل ونقل پایدار شهری با تاکید بر توسعه پایدار شهر یزد دوچرخه به عنوان ابزاری برای گذران اوقات فراغت فعال و غیر فعال ، و در نقش یک وسیله نقلیه درون شهری غیر موتوری در سامانه حمل ونقل نوین، ونیز به عنوان یک رشته ورزشی تخصصی و حرفه ای مطرح است. امروزه به دلیل وجود مشکلات متعدد حمل ونقل ...

مقاله اهمیت طرح هندسی شبکه ترافیک و حمل ونقل در مدیریت ترافیک

word قابل ویرایش
18 صفحه
27700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
اهمیت طرح هندسی شبکه ترافیک و حمل ونقل در مدیریت ترافیک چکیده خلاصه برنامه ریزی و طراحی هندسی شبکه ترافیک در مدیریت ترافیک و حمل و نقل نقش اساسی دارد. در این مقاله سعی شده ضمن طبقه بندی عناصر تشکیل دهنده شبکه ترافیک و حمل و نقل که مشکلات ناشی از شبکه های ترافیک و بخش ترافیک را به هم بافته، به خصوص توازن خ ...