دانلود فایل پاورپوینت کسب و کارهای خانگی

PowerPoint قابل ویرایش
25 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت کسب و کارهای خانگی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت کسب و کارهای خانگی قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

 

اسلاید ۱ :

تعریف کسب و کار خانگی:

      به هر نوع فعالیت اقتصادی در محل سکونت شخصی که با استفاده از امکانات و وسایل منزل راه اندازی شود کسب و کار خانگی می گویند.

اهمیت کسب و کار خانگی:

      درحال حاضرکسب و کارهای خانگی از بخشهای حیاتی و ضروری فعالیتهای اقتصادی کشورهای پیشرفته محسوب می شوند. کسب و کار خانگی از نظر ایجاد شغل ، نوآوری در عرضه محصول یا خدمات ، موجب تنوع و دگرگونی زیادی در اجتماع و اقتصاد هر کشور می شوند. همچنین برای جوانان ، کسب و کارهای خانگی نقطه شروع مناسبی برای راه اندازی کسب و کار شخصی است، زیرا راه اندازی آن در مقایسه با دیگر انواع کسب و کار ساده و آسان است. به عنوان نمونه می توان با یک دستگاه رایانه و یک خط تلفن ، یک کسب و کار اینترنتی راه انداخت و کارها و خدمات مختلفی را به مردم عرضه و ازاین راه درآمد کسب نمود.

نتایج انتخاب کسب و کار خانگی:

      ۱) بالا بردن کیفیت زندگی: امروزه اکثر صاحبان کسب و کار های خانگی بر این باورند که کار کردن در خانه، کیفیت زندگی آنان را بهبود می بخشد. کارکردن در خانه باعث می شود که وقت بیشتری به خانواده و خانه اختصاص یابد و به دیگر مسائل و موضوعات خانواده، از قبیل تربیت و پرورش فرزندان توجه بیشتری شود.به طور کلی امروزه کار و زندگی بیش از پیش در همدیگر ادغام شده اند.

      ۲) توسعه فن آوری: امروزه با پیشرفت های زیادی که در زمینه علوم رایانه و دیگر وسایل ارتباطی به وجود آمده، محیط خانه محل مناسب و کاراتری برای کسب و کار شده است.

مزایای کسب و کار خانگی نسبت به انواع دیگر کسب وکار:

   ۱- آزادی و استقلال عمل بیشتر

   ۲-  ساعات کاری انعطاف پذیر

   ۳- ایجاد تعادل و موازنه بیشتر بین کار و زندگی

   ۴- پایین بودن هزینه راه اندازی

اسلاید ۲ :

۵- پایین بودن میزان ریسک

۶- امکان کارکردن پاره وقت

۷- راحت تر بودن تربیت بچه ها

۸- داشتن فرصت و زمان بیشتر

۹- تناسب با ویژگی های جسمی افراد معلول و کم توان

۱۰- احتمال موفقیت بیشتر

۱۱- تناسب با اقشار مختلف

۱۲- احساس راحتی بیشتر

۱۳- عدم نیاز به مجوز

برای راه اندازی کسب و کار خانگی باید به برخی موارد توجه داشت:

۱– تحقیق درباره ایده کسب و کار.

۲- کسب اطلاعات درباره محصول یا خدماتی که باید ارائه شود.

۳- تعیین محل کار.

۴- جلب مشارکت دیگر اعضای خانواده .

۵- پیدا کردن اسمی مناسب برای کسب و کار.

۶- تهیه کردن اسباب و تجهیزات مناسب برای کسب و کار.

۷- فراهم کردن پوشش مناسب و درخور برای کسب وکار.

۸- اختصاص دادن یک صندوق پستی به کسب و کار.

۹- رک و صادق بودن با دوستان و همسایگان .

۱۰- باز کردن حساب بانکی برای کسب و کار.

۱۱- برقرارکردن ارتباطات بیشتر با دیگران .

۱۲- نداشتن واهمه وخجالت ازکسب کار خانگی وحتی افتخار به آن .

اسلاید ۳ :

پشتیبان :

      منظور اشخاص حقیقی یا حقوقی هستند که مسئولیت حمایت از تعدادی از شاغلین خانگی را در کل فرآیند تولید و ارائه خدمات، اعم از آموزش، تهیه و توزیع مواد اولیه و ابزار کار (حسب مورد ) ، مشاوره ، طراحی ، نوآوری ، بسته بندی ، بازاریابی و فروش به عهده می گیرند.

افراد تحت پوشش

      افرادی که متقاضی انجام فعالیت تحت پوشش پشتیبان می باشند.

خوداشتغالی مستقل  :

      نوعی اشتغال است که فرد می تواند با اتکاء به توان شخصی، خلاقیت وابتکار ، به شکل خویش فرمایی به فعالیت های تولیدی و خدماتی بپردازد که در نتیجه منجر به کسب درآمد و ایجاد فضای کسب و کار می شود.

کسب و کار مجازی:

      کسب و کاری است که در آن از اینترنت جهت انجام تبلیغات و فروش کالا و خدمات استفاده میگردد.

 معمولا چند شاخص‌ در تعریف کسب‌ وکار خانگی اهمیت دارند:

    ۱- تعداد بسیار کمی کارمند دارد و معمولاً همه اعضای خانواده صاحب کسب‌وکار می‌شود؛

    ۲- فاقد فضای نمایشگاهی، فروشگاه، پارکینگ مشتری و تابلوهای تبلیغاتی مجاور با خیابان است.
به عبارت دیگر، نوعی فعالیت اقتصادی است که در محل سکونت شخص و با استفاده از امکانات و وسایل منزل راه‌اندازی می‌شود.

تاثیرات کسب وکار خانگی:

      امروزه، کسب‌وکار خانگی از بخش‌های حیاتی فعالیت‌های اقتصادی کشورهای پیشرفته محسوب می‌شود. کسب ‌وکار خانگی از نظر ایجاد شغل و نوآوری در عرضه محصول یا خدمات موجب تنوع زیادی در اجتماع و اقتصاد هر کشور می‌شود. کسب‌وکار خانگی نقطه شروع مناسبی برای راه‌اندازی کسب‌وکار شخصی برای زنان و جوانان است، زیرا راه‌اندازی آن در مقایسه با دیگر انواعش ساده‌تر است.

اسلاید ۴ :

      کسب‌وکار خانگی در جوامع سابقه دیرینه دارد. بسیاری از صنایع دستی که امروزه هم وجود دارند، در منازل و محل سکونت افراد تولید می‌شدند. به‌طور کلی، کسب‌وکار خانگی پدیده جدیدی نیست، اما در نتیجه تغییرات و تحولاتی که در فعالیت‌های اقتصادی – اجتماعی به وجود آمد به مرور کمرنگ شد. با این حال، تحولات جدید و شرایط متغیر جامعه، بار دیگر، توجهات را به سمت این نوع کسب وکار و ضرورت توجه به توسعه آن جلب کرده است و سبب شده که این نوع کسب‌وکار روزبه‌روز گسترش یابد. شروع کسب‌وکار در خانه فرصت بازرگانی موفقیت‌آمیزی است که افراد با بهره‌برداری از آن می‌توانند سریع‌تر پله‌های ترقی را طی کنند.
یکی از مهم‌ترین مزایای کسب‌وکار خانگی افزایش کیفیت زندگی صاحبان این نوع کسب وکار است. نتایج پژوهشگران نشان داده است که امروزه، اکثر صاحبان کسب‌وکار‌های خانگی بر این باورند که کار کردن در خانه کیفیت زندگی آنان را بهبود می‌بخشد. کارکردن در خانه باعث می‌شود که وقت بیشتری به خانواده و خانه اختصاص یابد .

      مزیت دیگر اینست که دیگر مسائل خانواده، از قبیل پرورش فرزندان، توجه بیشتری شود. به طورکلی امروزه کار و زندگی بیش از پیش در هم ادغام شده‌اند. از دیگر مزیت‌های کسب‌وکار خانگی می‌توان به برخورداری از آزادی و استقلال عمل بیشتر، ساعات کاری انعطاف‌پذیر، ایجاد موازنه بیشتر بین کار و زندگی، و پایین بودن هزینه راه‌اندازی و مخاطره اشاره کرد. این نوع کسب‌وکار این امکان را به افراد می‌دهد تا به صورت پاره وقت فعالیت و خودشان زمان کاری‌ شان را مدیریت کنند. نتیجه این آزادی عمل این است که تربیت بچه‌ها راحت‌تر خواهد شد. از دیگر مزایای این نوع کسب‌وکار می‌توان به تناسب آن با ویژگی‌های جسمی ‌افراد معلول و کم‌توان اشاره کرد، که احتمال موفقیت آنها را دوچندان می‌کند.

بررسی جایگاه کارآفرینی در ایران

      کسب وکارهای خانگی درحال حاضردر کشور ما در وضعیت خوبی قرار ندارد. پس ارائه یک راهکار کلی ومنطقی می تواند شرایط موجود را به طور کلی تغییر داده وکشوررابه راهی ببرد که موانع ازسرراه برداشته شود . باید به این موضوع واقف بود که اطلاع ازعملی بودن کسب وکارها آسان است اگر به درستی کسب وکارها را مورد بررسی دقیق وعالمانه انجام داده و به آن بردازیم. مثلا باید دانست که :

اسلاید ۵ :

     ۱- چه نوع کارهایی موفق هستند

    ۲ – چه افرادی قابلیت موفقیت در آن کسب وکار را دارند

    ۳ – مقدار هزینه وسرمایه اولیه چقدرا ست

    ۳ – مقدار درآمد وآینده ی بازاری برای آن

     پس هدف اصلی باید پاسخگویی مطمئن به اینگونه سوالات باشد ، بنابراین وقتی به جواب منطقی دست پیدا کردیم می توانیم به شناسایی بهترین کسب وکارهای خانگی پرداخته تا به آنها وسرانجامشان رنگ حقیقت ببخشیم .در حالی که باید بدانیم بررسی و گردآوری مطالبی جامع موضوع پیش پا افتاده ای نبوده وباید استانداردهای مشخص وویژه ای را از قبیل حسن شهرت وجنبه ی اقتصادی ودرآمد زایی آن در نظر گرفت واطمینان حاصل نمود . آینده نگری نیزیکی از مشخصه های کلی این طرح می باشد چنانکه یک مهارت ساده نیز به هماهنگی هایی مثل علاقه ها ، مهارت ها ، استعدادها ، سابقه (تجربه ها) ، دانش ها ،ارتباط ها نیازمند است وبه نیاز های واقعی افراد ربط دارد . پس با یک طرح یکپارچه می دانیم که چه کاری را می خواهیم انجام دهیم وچگونه از آغاز برنامه ریزی کنیم و وسایل ولوازم وسرمایه مورد نیاز را برای آن کار فراهم نماییم .

     شروع یک کار ممکن است به شکل های :  انفرادی ، مشارکتی ویا تعاونی انتخاب گرددکه در این میان راهکارهای مقتضی آن باید ارائه واجرایی گردد.

     در نتیجه هستند کشور هایی که می بینیم کسب وکار خانگی آنان حجم زیا دی از بازار جهان را به اشغال خود در آورده وبه اقتصاد آنان کمک نموده است. پس برای رسیدن به اهداف بزرگ باید با استفاده از تجارب این کشورها وتحقیقات وسیع در مورد موفقیت آنان برای پیشرفت خود تلاش کنیم واز کلیه ی این عوامل برای توسعه واستمرار کسب وکارمان نها یت بهره راببریم .

اسلاید ۶ :

      پس باید دانش کافی در مورد کلیه حوزه ها را کسب نموده واطلاعات موجود رادر طیف وسیع وگسترده مورد بررسی قرارداده ، توانایی  ضعف ها راکشف نموده ،  نکات کلیدی راانتخاب کرده و به طور اصولی آنان را بکار برده ونتیجه مطلوب رااستخراج نمود.

تشریح کسب وکارهای خانگی:

      قبل ازهرچیزباید بدانیم که کلید قفل اشتغال در ایران ،کسب و کارهای خانگی است و تا زمانی که نگرش خانواده ها و دست اندرکاران به کسب و کارهای خانگی راه اندازی شغل های ساده و بدون نیاز به شبکه توزیع ، مهارت های پایه فعالیت اقتصادی و اصول اقتصاد خانواده باشد چندان نتیجه ای در بر نخواهد داشت.

      امروزه کسب و کارهای خانگی به عنوان راهکاری مهم برای ایجاد اشتغال و درآمد در سراسر جهان محسوب می گردند. قابلیت انجام این نوع کسب و کار در «منزل» سبب ایجاد مزایای بسیاری برای شاغلین آن ها می شود، که از جمله می توان به ایجاد توازن بین مسئولیت خانوادگی زنان و اشتغال آنان، حذف هزینه های مربوط به خرید، رهن و اجاره کارگاه و ایاب و ذهاب، استفاده از نیروی کار سایر اعضای خانواده و ایجاد زمینه های کار خانوادگی، امکان انتقال تجارب از طریق آموزش غیررسمی به شیوه استاد- شاگردی بین اعضاء خانواده و… اشاره نمود.

      باید توجه داشت که در سالیان اخیر به دلیل تحولات عظیم در بخش فناوری اطلاعات در جهان و ایجاد مشاغل جدید، امکان اشتغال خانگی برای بسیاری از افراد در زمینه های IT  نیز فراهم گردیده است. این مشاغل که روزانه در سراسر جهان تعداد آن ها رو به فزونی و تنوع می باشد این امکان را فراهم می آورد تا افراد بتوانند در محیط خانه با استفاده از رایانه و وسایل جانبی مورد نیاز، به انجام کسب و کارهای گوناگون در این حوزه بپردازند.

     مشاغل یا کسب و کار خانگی باید توسط عضو یا اعضا خانواده در فضای مسکونی در قالب یک طرح کسب و کار بدون مزاحمت و ایجاد اخلال در آرامش واحد های مسکونی همجوار شکل گیرد و منجر به

اسلاید ۷ :

      تولید خدمت یا و یا کالای قابل عرضه به بازار خارج از محیط مسکونی می گردد. شاغلین کسب و کار خانگی برای کسب منافع به صورت های ذیل فعالیت می نمایند:

انجام فعالیت به صورت کارمزدی برای کارفرمای خارج از محیط مسکونی

انجام فعالیت مستقل اعم از تامین مواد اولیه تا عرضه و محصول به خارج از محیط مسکونی

انجام فعالیت به صورت تعاونی ،اتحادیه ویا مشارکت با بنگاه های بالا دستی تامین کننده

مواد اولیه و عرضه محصول آنان در بازار ، ترجیحا به صورت کسب و کار خوشه ای

      کسب وکارهای خانگی از جمله حرفه هایی است که می تواند با سرمایه ای اندک تولید درآمد نموده وافراد بسیاری را مشغول به کار کند وآنان را درراه خلاقیت وابتکارهای جدید کمک کند ازاین جهت باید برای چنین کسب وکارهایی اهمیت قائل شده وبرای رسیدن به این اهداف مهم گام های عملی وسازنده ای انجام شود پس لازم است به طور اختصاربه چند نمونه ازکسب وکارواصول آن پرداخته وبه بررسی وضعیت موجود آن درکشورمان بپردازیم.

کسب وکارهای خانگی اقسام گوناگون ومتنوعی دارد که دراینجا به چند نمونه ازآنها اشاره میکنیم:

    ۱- کسب وکارهای خانگی۲- کسب وکارهای فامیلی۳-کسب وکارهای روستایی و…که این نوع کسب وکارها نیزشاخه های متعدد وراهکارهای مخصوص به خود رادارد .

     ازمیان این کسب وکارها اکنون به کسب وکارهای خانگی می پردازیم که به لحاظ نقش آن درایجاد اشتغال سریع مورد توجه می باشد.درایران کسب وکارهای خانگی بصورت سنتی مورد توجه اکثرخانواده های ایرانی بوده ودرطی سالها ایرانیان دراستفاده ازآن موقعت خوبی داشته اند اما باظهور انقلاب صنعتی درجهان و توسعه ابزارآلات وابداعات گوناگون زمینه تغییردرنهوه تولیدات خدمات کشاورزی وصنعتی وبه دنبال آن کسب وکارهای خانگی وسنتی نیزباافت محصولات تولیدی خود در بازارهای مختلف داخلی وجهانی مواجه شدند ودیگر مثل گذشته دربازارهای خاص ارائه نگردیده و روبه ضعف گذاشته است پی باید رویکردجدیدی دررششد وتوسعه کسب وکارهای خانگی پدیدار کرد وبه طوراصولی و پایداربه تقویت

اسلاید ۸ :

     آنان پرداخته شودوبرای کلیه کسب وکارهای خانگی کوچک امکان فعالیت درمنزل به وجود آید البته برای کسب وکارهای خانگی پیشرفته وبه روز باید مواردی مورد بررسی قرار گیرند که به پیشرفت و ارتقاء وکیفیت این گونه مشاغل کمک بسیار زیادی می نماید. به عنوان مثال :

      ۱- تحصیلات خانمها وآقایان درحرفه مورد فعالیت وعلاقه واستعداد که ازاصول اولیه ومهم درپیشبرد موفقیت نسبتا قطعی درکسب وکارهای خانگی می باشد.

      ۲- پرهیزازهزینه های بسیارگران مثل اجاره بهای محل کسب ویا خرید محیط های اداری و…

      ۳- آماده نمودن افراد ازنظر فرهنگی وتربیتی وذهنی که قدمی دیگردر پیشرفت این راه است .

      ۴- درنظر گرفتن انگیزهای افراد مورد نظر باتوجه به تحصیلات آنان برای خدمت درجامعه ازطریق انجام کسب وکارهای خانگی .

      ۵- فراهم کردن زمینه برای نیروهای خلاق جامعه که به دلائل گوناگون دربازارکارفعالیت مناسب خود رانمی یابند.

      ۶- علاقه بی قید وشرط به کاری که می بایست انجام دهد ودرآن راه گام بگذارد.

     به هرحال باید بدانیم که انتخاب های درست ومطلوب در جهت این اهداف پیوند میلیون هانفری را با خود به همراه دارد که درحال کسب وکار وامرار معاش در خانه هایشان هستند واین گامی بزرگ است که دستانی توانا‍‍‍‍ ومقتدر را میطلبد. پس با توجه به کسب وکارهای خانگی میتوان میلیون ها نفر را مشغول به کارکرده وایجاد اشتغال نمود وزاینده درآمدی منطقی شده وبه اقتصاد جامعه کمک کرد. بر این اساس باید با دید وسیع تر به آن نگاه کرد وزمینه های مختلف را برای گسترش این نوع کسب وکار فراهم نمود واز آن پشتیبانی کرد وبرای رسیدن به این اهداف باید بررسی های دقیق وجامعی از نظرمعرفی کسب وکار وداشتن مهارت های لازم برای شروع آن به اضافه ی هزینه های شروع و میزان درآمد آن  به عمل آید .

اسلاید ۹ :

      درحال حاضرایجاد بنگاه های کوچک وزود بازده درعرصه بیشتر نظام های اقتصادی دنیا به عنوان یک ضرورت پذیرفته شده است دراین میان کسب وکارهای خانگی که یکی ازشکل های این فعالیت اقتصادی است  به واسطه ی کارکرد ومزایای خاص خود به سرعت رشد وتوسعه یافته است.کسب و کارهای خانگی از بخش های حیاتی وضروری فعالیت های اقتصادی کشورهای پیشرفته محسوب میشوند. کسب و کارهای خانگی از نظر ایجاد شغل، نوآوری وعرضه ی محصول یا خدمات ، موجب تنوع و دگرگونی زیادی در اجتماع واقتصاد هر کشورمی شوند. همچنین برای جوانان کسب وکارهای خانگی، شروع مناسبی برای راه اندازی کسب وکار شخصی است.زیرا راه اندازی آن در مقایسه با دیگر انواع کسب وکار ساده وآسان است.

      کسب وکار های خانگی در ایران نیز سابقه ی دیرینه ای دارد، بسیاری از صنایع دستی که امروزه هم وجود دارند درمنازل ومحل سکونت افراد تولید می شده اند. به طور کلی کسب و کار خانگی پدیده ی جدیدی نیست، بلکه در نتیجه ی تغییرات وتحولاتی که در فعالیت های اقتصادی – اجتماعی امروزه بوجود آمده به آن توجه بیشتری شده است واین نوع کسب وکارها روزبه روز گسترش وتوسعه می یابند.

     کارآفرینی بخشی که این روزها بیش از همه وبیش از همه چیز در مورد آن بحث می شود، فرآیند یا مفهومی است که درطی آن فرد کارآفرین با ایده های نو،خلاق وشناسایی فرصت های جدید با بسیج منابع، به ایجاد کسب وشرکت های نو، سازمان های جدید ونوآوررشد یابنده مبادرت می ورزد. این امر توام با پذیرش خطرات است، ولی اغلب منجر به معرفی محصول یا ارائه خدمت به جامعه می شود. بنابراین کارآفرینان عوامل تغییر هستند که گاهی موجب پیشرفت های حیرت انگیز نیز شده اند. انگیزه های مختلفی در کارآفرین شدن مؤثر است که از جمله آن ها نیاز به موفقیت، نیاز به کسب درآمد وثروت، نیاز به داشتن شهرت واز همه مهمتر نیازمندی به احساس مفید بودن واستقلال طلبی را میتوان نام برد. شرایط ومشخصات شخصی واجتماعی ویا حتی نیازهای جامعه باعث می شود که ابتکارات وخلاقیت های نوینی شکل بگیرد وشروع هر کاری با سرمایه ای اندک ویا زیاد شروع می شود. یکی از سؤالات مهمی که در این خصوص شکل می گیرد این است که چه باید کرد که نسل جوان کارآفرین شوند؟ شاید بتوان مؤلفه های ارزش های مورد انتظار نسل جوان را را دستکاری کرد تا به جایی برسیم که ارزش مورد انتظار

اسلاید ۱۰ :

     رابه سوی کاری مولد سوق داده و به طریقی برهم بزنیم که فرد به سوی کار مولد وارزشمند رهنمود شود ومؤلفه هایی که اشخاص را از مسیر کارآفرینی جدا می کنند، شناسایی شوند. بطور کلی از قرن بیست ویکم با طیف وپدیده جدیدی در کشورهای در حال توسعه با عنوان (مشارکت زنان در جامعه اقتصادی کشور) مواجه شدیم. اغلب اوقات زنان فرصت های شغلی کمتری دارند وبا حقوق کمتری مشغول به کار می شوند و براین اساس باید قوانین حاکم بر این موضوع نیز بررسی شود. 

      پس رسیدگی به وضعیت تدارکات وتجهیزات اولیه شروع کار وسنجیدن شرایط موفقیت در کسب وکار و سرمایه گذاری بر روی شخص کارآفرین، پیش نیاز و زمینه ساز ساماندهی وکارآفرینی است و قطعا انتظار واقع گرایانه از آنچه به عنوان نقشه راه مطرح می شود، شروع کار ودسترسی به موفقیت را آشکارتر می کند. حتی در شرایطی که به نظر میرسد شروع کارنیاز به تجربه ی قبلی نداشته باشد، بازهم آشنایی به زمینه ی کار مربوطه رسیدن به هدف را آسان ترو اخذ نتیجه را ارزشمند تر می کند. پس با این وجودلازم است که به سمت کسب وکارهای خانگی برویم. شایددر ابتدا کم ارزشی میزان درآمد، به نظر بزرگ جلوه کند اما باید این مهم را درنظر داشت که چنین کسب وکارها مزایایی را دربر دارد که امکان بهره وری ورشداقتصادی را درخانواده آسان تر می کند، یعنی بدون اجاره کردن محل کار، مغازه، فروشگاه وبدون ثبت کردن شرکت ومؤسسه، بدون ترک منزل و توانایی اداره ی کارخانه می توان کاری را شروع وکسب درآمد کرد. با پیشرفت های زیادی که امروزه در زمینه ی علوم رایانه و دیگروسایل ارتباطی بوجود آمده،محیط خانه محل مناسب وکاراتری برای کسب وکار شده است. اگرچه تمامی مشاغل قابل راه اندازی درخانه نیستند،اما انواع بسیاری از مشاغل را می توان از منزل هدایت وزاه اندازی کرد وبخشی از درآمدها نیز معاف از مالیات می شوند.

     تقسیم بندی وانتخاب کسب وکار در منزل، باروحیه یافراد متفاوت است. در گام اول باید ابزار داخلی و کسب وکار انتخابی را به درستی شناسایی کرد برای شروع هر کاری باید برنامه ی کار و به عبارتی طرح کسب وکار را نوشت. این روش درحالی گسترش یافته است که برای هر نوع کسب وکاری باید در شروع کار طرح مقدماتی و برنامه ریزی کاری داشت. شاید در شروع نیازی به نوشتن طرح وبرنامه احساس نشود وتوجیه شفاهی طرح مورد تایید قرار گیرد، اما زمانی که کار پیشرفت کرد ویا برای دریافت وام ویا رشد فعالیت به صورت جدی تر کار را تعقیب میکنیم، احساس وجود ولزوم طرح کسب وکار احساس می شود.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 25 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد