دانلود مقاله الزامات گرامیداشت سال نوآوری و فناوری

word قابل ویرایش
17 صفحه
8700 تومان
87,000 ریال – خرید و دانلود

الزامات گرامیداشت سال نوآوری و فناوری

فهرست:
الزامات پیشرفت و شکوفایی محصول نوآوری، خلاقیت و ابتکار است
ایده‌های نو الزامی ترین مورد

رئیس دانشگاه صنعتی شریف: الزامات گرامیداشت سال نوآوری
الزامات تحقق نوآوری و شکوفایی از نگاه رؤسای دانشگاه‌ها
ابزار تحقق نوآوری و شکوفایی ، استفاده از روش های نو و افراد فرهیخته است
الزامات گرامیداشت: نهادینه کردن نوآوری

الزامات پیشرفت و شکوفایی محصول نوآوری، خلاقیت و ابتکار است
مسوول حوزه بسیج دانش‌آموزی بهشهر گفت: پیشرفت و شکوفایی محصول نوآوری، خلاقیت وابتکار اندیشمندان در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی، فنی و مهندسی است که باید الزامات آن در جامعه فراهم شود.

سرهنگ “مهدی غلامی” روز شنبه در حاشیه مراسم تجلیل از دانش‌آموزان ممتاز نمایشگاه اختراعات ارشمیدس روسیه در گفت وگو با خبرنگار ایرناافزود: باید فضای عمومی کشور به سمت نوآوری و خلاقیت حرکت کند و از انجام کارهای تقلیدی ، مونتاژ و استفاده از الگوهای تکراری و شکست خورده پرهیز شود.

وی گفت: ارایه ایده‌های نو با توجه به تاثیرگذاری قشر تحصیل کرده بر جامعه می‌تواند نتایج مثبتی را برای شکوفایی بیش از پیش کشور در بخشهای مختلف به همراه داشته باشد.
وی نوآوری و شکوفایی را دو عامل مهم در تحول و پیشرفت ملتها عنوان کرد و اظهارداشت: شکل‌گیری فرهنگ و تمدن ملی در هر سرزمینی مرهون نوآوری و شکوفایی در زمینه‌های مختلف علمی، آموزشی ، فرهنگی و خدمات اجتماعی است.

مسوول حوزه بسیج دانش آموزی بهشهر بااشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام نوآوری و شکوفایی گفت: نوآوری و شکوفایی یک ضرورت و نیاز اساسی کشور است.
وی تاکید کرد: دستیابی به دو شاخصه مهم پیشرفت و عدالت اجتماعی که پیش نیاز ورود به دهه چهارم جمهوری اسلامی است تنها از طریق نوآوری و شکوفایی امکانپذیر است.

“غلامی” خاطرنشان کرد: بازبینی فرصتها و تهدیدها و جدیت در کار و تلاش لازمه تحقق نوآوری و شکوفایی است و دستیابی به نوآوری و شکوفایی نیاز به برنامه‌ریزی دقیق و منسجم دارد.
وی گفت: نامگذاری سال ‪ ۱۳۸۷‬به سال نوآوری و شکوفایی را می‌توان در راستای چشم‌انداز ‪ ۲۰‬ساله نظام جمهوری اسلامی و به منظور دستیابی به اهداف چشم‌انداز و دستیابی به افق‌های تعیین شده در این سند ارزیابی کرد.

وی افزود: برای رسیدن به این هدف مهم باید همه مسوولان تلاشی مضاعف و جدی‌تر داشته باشند و ازتمام ظرفیتها در عرصه داخلی و بین‌المللی استفاده کنند.
در این مراسم از “احسان عمویی” ، “محسن عمویی” ، “فرداد ملکی” ، “محمد حسین ملکی” “محمدرضا اسماعیل نژاد” که موفق به کسب دو مدال نقره و دو مدال برنز و کسب هشت دیپلم افتخار در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی اختراعات و ابداعات ارشمیدس روسیه شده بودند با اهدای جوایزی قدردانی شد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در اولین جلسه مجمع در سال جدید/ امیدواریم شاهد نوآوریها و شکوفایی‌های واقعی در کشور باشیم

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در اولین جلسه مجمع در سال جدیدبا اشاره به نامگذاری سال ‪۸۷‬به نام سال نوآوری و شکوفایی گفت: امیدواریم در سال جدید با تعامل، همکاری و تلاش بیشتر همه مسوولین، شاهد نوآوریها و شکوفایی‌های واقعی و همه جانبه در کشور باشیم.

آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی روز شنبه در جلسه مجمع، با تبریک حلول سال نو همچنین امکانات و استعدادهای موجود کشور از لحاظ منابع انسانی، اقتصادی و جغرافیایی را برای تحقیق نوآوری و شکوفایی مناسب توصیف کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، هاشمی رفسنجانی گفت: امیدواریم با تعامل ، همکاری و تلاش بیشتر همه مسوولان بویژه مجلس شورای اسلامی و دولت، شاهد نوآوریها و شکوفایی‌های واقعی و همه جانبه در امور کشور باشیم.

براساس این گزارش در این جلسه که سران سه قوه و اکثریت اعضا حضور داشتند، ادامه بررسی و تدوین الزامات تحقق سند چشم انداز بیست ساله کشور با حضور وزرا و کارشناسان مربوطه از دولت و مجلس شورای اسلامی پیگیری شد و چند بند دیگر از این سیاست‌ها به شرح ذیل به تصویب رسید:
– تقویت همگرایی ، گسترش و تعمیق پیوندهای فرهنگی، سیاسی، اقتصادی ، علمی و تسهیل ارتباطات بین جوامع و دولت‌ها در منطقه و جهان اسلام و تشکیل بازارهای یکپارچه مشترک.
– ارتقای کارآمدی و بسترسازی لازم در روابط خارجی برای تعاملی موثر و سازنده در مناسبات منطقه‌ای و بین‌المللی و تنظیم روابط با قدرتهای مشروع و غیر متخاصم.

– همکاری سازنده و دوستانه بین پیروان مذاهب اسلامی و تعامل مثبت و موثر با پیروان ادیان الهی و مقابله با منازعات و اقدامات تفرقه افکنانه.

– حمایت از حقوق ایرانیان خارج از کشور و برنامه ریزی جهت استفاده از ظرفیت‌های علمی ، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی آنها در روابط خارجی و رفع نیازهای کشور.

ایده‌های نو الزامی ترین مورد
خیلی اوقات، ایده‌هایی به ذهن هر یک از ما خطور می‌کند که شاید شخصا توان پیاده کردن آن را نداشته باشیم و در عین حال دوست داریم این ایده‌ها را در اختیار دیگران قرار دهیم تا از آنها استفاده کنند؛ به همین منظور، بخشی ایجاد کرده‌ایم تا همه‌ی صاحبان ایده که امکان اجرای ایده‌ها‌ی خود را ندارند، در این قسمت به ارائه‌ی آنها بپردازند تا دیگران هم استفاده نمایند.

بنا بر گفت] مام معظم رهبری: یکی از الزامی ترین موارد گرامیداشت سال نوآوری ایده پردازی است.
الزامات تحقق نوآوری و شکوفایی از نگاه رؤسای دانشگاه‌ها
رؤسای چند دانشگاه کشور توجه ویژه به دانشگاه‌های برتر، اجرای کامل قانون استقلال دانشگاه‌ها و احساس مسوولیت پذیری و تعهد بیشتر دانشگاهیان را از الزامات تحقق نوآوری و شکوفایی دانستند.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف: الزامات گرامیداشت سال نوآوری
در خصوص الزامات تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در نامگذاری امسال به عنوان سال نوآوری و شکوفایی گفت: کار دانشگاه نوآوری است و تحقیقات جزو امور همیشگی دانشگاه است و نوآوری نیز از تحقیقات به دست می‌آید لذا نوآوری خود به خود در دانشگاه انجام می‌شود اما برای اینکه

کیفیت و نمود پیدا کند و برجسته و بهتر شود باید کمک شود.دکتر سعید سهراب پور با بیان اینکه بحث‌هایی مانند نوآوری جزو وظایف دانشگاه هستند، افزود: دانشگاه همواره باید در راستای نوآوری تلاش کند اما امکانات و الزاماتی نیز باید فراهم شود. در حال حاضر وزارت علوم ۸ دانشگاه برتر را با تمام ضوابط معرفی کرده است لذا زمانی که گفته می‌شود این ۸ دانشگاه برتر هستند در درجه

اول از این دانشگاه‌ها نیز انتظار می‌رود و وزارت علوم باید برای آنها اولویت قائل شود و از آنها حمایت کند.رئیس دانشگاه یزد نیز با بیان اینکه یک بسیج همه جانبه در راستای نوآوری شروع شده است، افزود: آمار مقالات علمی، تعداد کتب منتشر شده و تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی گوشه‌ای از نشانه‌های این بسیج علمی است و به نظر می‌رسد که دانشگاه‌ها بسیار آماده‌اند

.دکتر سیدعلی محمد میرمحمدی میبدی در عین حال گفت: مسوولان نظام روی بودجه‌های پژوهشی حساسیت خاصی نشان دادند اما هنوز هم در برخی از موارد معضلاتی وجود دارد.وی افزود: هنوز ماده ۴۹ قانون برنامه چهارم آن گونه که شایسته و بایسته دانشگاه است محقق نشده است و اگر این مقوله‌ها رفع شوند بسیاری از معضلات پیش روی محققان برداشته می‌شود.

رئیس دانشگاه بوعلی همدان نیز در پاسخ به این سوال که اولین دستور شورای دانشگاه و هیات رئیسه دانشگاه بوعلی همدان در سال جاری چیست، به پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: شکوفایی‌های علمی و ابتکارات و اختراعات و برنامه‌هایی که از سال‌ها قبل در دانشگاه‌ها وجود داشته‌اند باید با احساس مسوولیت بیشتری پیگیری شوند.

تأکید روسای دانشگاهها بر دستیابی به اهداف سند چشم انداز
روسای دانشگاهها و پژوهشگاههای وزارت علوم اهتمام و همراهی خود را در بهره گیری از همه امکانات و ظرفیتها و ابتکارات و نوآوریها در جهت توسعه پایدار و دستیابی با اهداف سند چشم انداز که موجب تعالی و رفاه جامعه می شود در نشست روسای دانشگاهها که همزمان با روز معم برگزار شد، اعلام کردند.
به گزارش خبرگزاری مهر، مسئولین آموزش عالی کشور در قطعنامه ای اعلام کردند: با توجه به اینکه لازمه نوآوری، دانش، تفکر و خلاقیت است و دانشگاهها و مراکز پژوهشی و فناوری نقش کلیدی در این زمینه دارند، بنابراین برای ایجاد و گسترش آن در کشور باید شرایط و فضای مناسب فراهم شود و کلیه دستگاه های ذیربط و زیر ساختهای قانونی و عوامل اجتماعی و فرهنگی که به نحوی در ایجاد نوآوری موثر هستند و نظام ملی نوآوری را تشکیل می دهند، باید در تعامل اثر بخش و هماهنگ با یکدیگر باشند تا نوآوری در کلیه زمینه ها در کشور تحقق یابد.

در ادامه این قطعنامه آمده است: دانشگاهها، پژوهشگاهها، مراکز رشد و پارک های علم و فناوری به عنوان طلایه داران نهضت نرم افزاری، با تربیت نیروی انسانی متخصص، انجام پژوهش و تولید علوم وتوسعه فناوری، اولویت اصلی خود را در سال جاری بر ایجاد تحول و نوآوری در سیاستها، برنامه ها و ساختارها برای دستیابی به مسیرهای میان بر پیشرفت همه جانبه قرار داده اند.

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 8700 تومان در 17 صفحه
87,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد