دانلود پاورپوینت تاریخ ادبیات (۱) و جایگاه آن در میان درسهای دیگر

PowerPoint قابل ویرایش
166 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت تاریخ ادبیات (۱) و جایگاه آن در میان درسهای دیگر توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت تاریخ ادبیات (۱) و جایگاه آن در میان درسهای دیگر قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

اسلاید ۱ :

هدف کلی این درس آشنایی با ادبیات و تاریخ آن از زمان پیدایش آثار مربوط به آن تا قرن چهارم هجری اsست. موضوع اصلی این درس تعریف و هدف ادبیات و تاریخ پیدایش آن و بررسی انواع متون ادبی هر دوره تاریخی و پیدا کردن قانون حاکم بر چگونگی پیدایش و تحول آثار ادب فارسی.

اسلاید ۲ :

ادب به همه افعال پسندیده‏ای گفته می‏شود که از نفس صادر می‏گردد و فرق آن با اخلاق در این است که اخلاق، هم به افعال پسندیده و هم به افعال ناپسند اطلاق می‏گردد.

اسلاید ۳ :

از دیرباز فنون مربوط به ادب را فنون ادبیه یا علوم ادبیه گفته‏اند و مجموع فنون ادبیه را ادبیات نام داده‏اند. قدما در تعداد فنون ادبی اختلاف دارند. بعضی آن را هشت فن و برخی بیشتر دانسته‏اند.

اسلاید ۴ :

ادبیات در اصل جمع ادبیه است. با حذف موصوف آن (فنون یا علوم)، ولی عادهً در فارسی آن را جمع .ادب به کار برده‏اند.

اسلاید ۵ :

ادیب در آن روزگار به کسانی گفته می‏شد که از همه دانشهای ادبی یا بیشتر آنها کمابیش آگاهی داشت.
به تعبیر عام ادبیات معنای وسیعی دارد و بسیاری از آثار علمی و فکری را شامل می‏شود. اما به تعبیر خاص، ادبیات به معانی گوناگون به کار می‏رود.

اسلاید ۶ :

اثر ادبی سخنی است که اندیشه و احساس و تجربه گوینده یا نویسنده را آمیخته با تخیّل هنرمندانه بیان کند. وسیله آفرینش اثر ادبی کلمه‏ها و جمله‏ها، یعنی زبان است.

اسلاید ۷ :

شاعر یا نویسنده هنگامی می‏تواند اثری ادبی بیافریند که خود شادیها، رنجها، آرزوها، ناکامیها و فراز و نشیبهای زندگی را آزموده باشد. به همین سبب اثر ادبی در ظاهر بیانگر عاطفه، اندیشه و تجربه یک نویسنده یا شاعر است.

اسلاید ۸ :

تاریخ ادبیات، تنها تاریخ شاعران و نویسندگان نیست. با تحقیق در ادبیات ملتی، می‏توان پی برد که آن ملت چگونه می‏زیسته است، و به حیات چگونه نگریسته است، و احساس آن ملت چگونه بوده است.

اسلاید ۹ :

تاریخ ادبیات آینه تمام نمای حیات ملی و معنوی ملتهاست.

محیط اجتماعی مؤثرترین عامل در پدید آمدن آثار ادبی است. در دوره‏ای که مردم رفاهی نسبی داشته‏اند و زمام امور مملکتی در دست فرمانروایان عادل و مقتدر بوده، گویندگان و نویسندگان آن دوره آثار برجسته‏ای عرضه کرده‏اند و برعکس روزگاری که جامعه با انحطاط روبرو شده، تدریجاً آثار انحطاط به ادبیات نیز نفوذ کرده است.

اسلاید ۱۰ :

همان‏طور که کودک در خانواده خود چیزهایی را از والدین و اطرافیان خود فرامی‏گیرد، شاعر یا نویسنده هم برای آفرینش اثر خویش ناگزیر به پیشینیان توجه می‏کند و از آثار آنان بهره می‏گیرد.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 166 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد