دانلود فایل پاورپوینت درسهای بازاریابی از خوزه مورینیو

PowerPoint قابل ویرایش
21 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت درسهای بازاریابی از خوزه مورینیو توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت درسهای بازاریابی از خوزه مورینیو قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

بازاریابی به عنوان یک علم بهره بردار، ظرفیت وسیعی برای خود ایجاد کرده است. آنچه در طول سالهای اخیر نیز نصیب این رشته از مطالعات علمی شده است، حاصل همین ظرفیت پذیرش است. تازگی و طراوت این رشته از مطالعات علمی نیز مرهون همین الگوبرداری است از آنچه می تواند به رشد بازاریابی بیانجامد.

بازاریابهای خوش ذوق دریافتند بین فوتبال و بازاریابی مشابهت های فراوانی وجود دارد؛ میدان ورزشی، صحنه ی رقابت جوانمردانه است، آنانکه با جسارت و جنگندگی ظاهر شوند، پیروز میدان خواهند بود؛ تیمی که فشارها و بحرانها را مدیریت کند، فرجام بازی را به نفع خود تغییر خواهد داد.

اسلاید ۲ :

آنانکه عاشقانه وارد میدان مسابقات می شوند، احترام حریف را برمی انگیزند و بسیاری مشابهت های دیگر که می توان در بازار و بازاریابی سراغ آن را گرفت.

از این رو بازاریابان بر آن شدند تا آموزه ها را از بزرگان فوتبال بیاموزند. خوزه مورینیو، آقای خاص فوتبال، برای خود اصولی دارد که برخی بازاریابان این اصول را به هنگام فعالیت حرفه ای در دستور کار خود قرار داده اند. این اصول کدامند؟

اسلاید ۳ :

  • آقای خاص فوتبال جهان، تابستان امسال راهی فوتبال جزیره می شود تا هدایت تیم فوتبال چلسی را بر عهده گیرد تیمی که پیش از این نیز در فاصله ی بین سالهای ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۷ سرمربی بوده است.
  • به گواه بسیاری از طرفداران ، منتقدان ، بازیکنان و مربیان فوتبال مورینیو هم اکنون یکی از بهترین مربیان فوتبال است و حضور وی در هر تیمی آن تیم را متحول خواهد کرد.
  • مورینیو کار خود را درفوتبال به عنوان یک بازیکن آغاز کرد اما خیلی زود بازی کردن را رها کرد و تصمیم گرفت وارد دنیای مربیگری شود.

اسلاید ۴ :

  • او پس از مربیگری در چند تیم جوانان، کار خود را به عنوان مترجم سر بابی رابسون و سپس لوئیس ونگال در تیمهایی همچون اسپورتینگ لیسبون ، پورتو و بارسلونا پیش گرفت. نام این مربی پرتغالی با نام پورتو گره خورده است، زیرا برای اولین بار در پورتو بود که مورینیو به چهره ی سرشناس در فوتبال اروپا و جهان تبدیل شد. وی پس از پورتو به چلسی رفت و سپس راهی اینترمیلان ایتالیا شد. مورینیو پس از دو فصل در اینتر و تکرار افتخاراتش با این تیم به یکی از بزرگترین باشگاههای جهان یعنی رئال مادرید رفت و توانست در این تیم تاثیرگذار باشد.

اسلاید ۵ :

  • در بیستم ماه می سال جاری فلورنتینو پرز رئیس باشگاه رئال مادرید اعلام کرد که مورینیو پس از توافقی دو جانبه از این تیم جدا خواهد شد. آبیهای لندن مقصد بعدی آقای خاص است. شهرت خوزه مورینیو او را به چهره ای فراتر از یک مربی فوتبال تبدیل کرده است و افراد زیادی در حوزه های مختلف سعی کرده اند از ویژگیهای فنی و رفتاری وی الگوبرداری آگاهانه کنند.

اسلاید ۶ :

  • مطمئنأ آموختن از فردی که در مدتی نسبتأ

 کوتاه از فردی ناشناخته به برندی معروف در

 دنیای فوتبال تبدیل شده است، می تواند بسیار

 مفید واقع شود. این موضوع بویژه برای بازاریابان

 که شناساندن خود و محصولشان به مشتری و

ساختن برند فردی و سازمانی می تواند نقش

 مهمی در موفقیت حرفه ای آنها ایفا کند از

اهمیت بسزایی برخوردار است. در پاسخ به

 این پرسش که بازاریابان می توانند

چه چیزی از خوزه مورینیو بیاموزند

 می توان به پنج مورد زیر اشاره کرد:

اسلاید ۷ :

  • در پی رکود اقتصادی بسیاری از برندها و بازاریابان از ترس فلج شده‌اند. خواه این ترس در پی از دست دادن سهم خود در بازار به نفع رقبا و واگذاری مشتریان بوده یا در سطحی شخصی با خطر اخراج از حرفه خود ارتباط یابد، بازاریابان از پذیرفتن خطر طفره رفته‌اند .
  • نه فقط مورینیو به عنوان یک مربی در قطبی کردن عقاید تجربه پیدا کرده، بلکه به نظر می‌رسد که از ترسی که در دل بسیاری از بازمانده‌ها رخنه کرده، مبرا است. او درباره احتمال برکناری خود، گفته که چنانچه باشگاه تصمیم بگیرد که به خاطر کسب نتایج ضعیف به من را برکنار کند ، این بخشی از بازی است. در این صورت من یک میلیونر خواهم بود و البته پس از چند ماه مدیریت یک باشگاه دیگر را بر عهده می‌گیرم . ( مصاحبه با BBC)

اسلاید ۸ :

مورینیو هیچ گاه از به زبان آوردن نظر واقعی اش باکی نداشته است. او چندی پیش پس از آنکه رسمأ به عنوان مربی چلسی اعلام شد،  در مصاحبه ای گفت:

« چلسی بوی تعفن رافا بنیتز (مربی سابق چلسی) را می دهد.»

درست است که بیشتر بازاریابان در صورت اخراج شدن میلیونر نخواهند شد، اما به یاد داشته باشید که اگر بخواهید مطابق میل هیچ کس رفتار نخواهید کرد. کسی که بخواهد همه را از خود راضی نگه دارد محکوم به شکست است.

اسلاید ۹ :

وجود شهامتی سنجیده و حساب شده برای دستیابی به موفقیت  ضروری است . ترس بزرگترین مانع رسیدن به هدف است.  رویارویی با ترس  های خود را جزئی از عادت هایتان کنید و در هر
شرایطی این کار را انجام دهید.
برایان تریسی

اسلاید ۱۰ :

  • اگر مورینیو کتابی در حوزه ی کسب و کار می نوشت، مطمئنأ اولین توصیه ی او این بود: تصور کنید همیشه از سوی دشمنان محاصره شده اید. مورینیو همیشه به بازیکنانش می گوید: « ما بهترین هستیم، اصلأ برایمان مهم نیست که همه از ما متنفر باشند، ما شایسته ی برنده شده هستیم. »

    شاید این نوع تفکر تا حدودی منفی و بدبینانه باشد، اما اگر فلسفه ی مدیر این باشد که گروهی را برای انجام هدفی مشترک متحد کند، چنین تفکری بسیار کارایی خواهد داشت.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 21 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد