دانلود فایل پاورپوینت برنامه ریزی استراتژیک توسعه رشته های IT و ICT

PowerPoint قابل ویرایش
37 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت برنامه ریزی استراتژیک توسعه رشته های IT و ICT توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت برنامه ریزی استراتژیک توسعه رشته های IT و ICT قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

عبارت است از مجموعه ابزارهای ارتباطی، اعم از وسایل ارتباط از راه دور، ابزارهای دیداری و شنیداری و ماشین‌های مربوطه توام با دانش و شیوه و مهارت استفاده از آنها در تولید، پردازش و دبیزش اطلاعات به منظور انتقال اطلاعات که مشتمل بر سه بخش عمده به شرح زیر می باشد:
زیرساخت اطلاعات (Information Infrastructure )
شبکه ها و سرویس های مخابراتی
تکنولوژی های انتقال
سوئیچینگ و روتینگ
فن آوری اطلاعات (Information Technology )
پردازش و ارائه ی خدمات
سیستم های عامل
نرم افزارهای کاربردی
کاربردهای اطلاعات (Information Applications)
ارائه ی خدمات
سرویس های اجتماعی
اشتراک دانش

اسلاید ۲ :

گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشورهای توسعه یافته باعث افزایش کارایی اقتصاد این کشورها شده است و بهبود عملکرد سازمانها، ظهور بازارهای جدید، بهبود متغیرهای خرد و کلان اقتصادی کشورهای توسعه یافته از دهه ۱۹۹۰، حاصل سیاستهای اشاعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در این کشورهاست. بی شک همه کشورها به اهمیت اشاعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در تمام حوزه‌ها پی برده اند و در برخی موارد آن را به عنوان ابزار توسعه و راه میان بر کشورهای درحال توسعه مطرح می کنند.
بررسیها نشان می دهد که در سال ۱۹۶۵ فناوری اطلاعات و ارتباطات حدود پنج‌درصد از هزینه های سرمایه گذاری شرکتها را به خود اختصاص داده است، این رقم در دهه ۱۹۸۰ به ۱۵ درصد افزایش یافت و در ابتدای دهه ۱۹۹۰ هزینه‌های سرمایه‌گذاری فناوری اطلاعات شرکتها به ۲۰ درصد و در انتهای دهه ۱۹۹۰ به ۵۰ درصد کل هزینه های سرمایه گذاری شرکتها افزایش می یابد. این روند حاکی از اهمیت فناوری اطلاعات و ارتباطات در کسب و کار شرکتهاست، به طوری که این فناوری بنیان کسب و کار را تغییر داده است و می تواند به مزیتهای استراتژیک برای شرکتها تبدیل شود.

اسلاید ۳ :

کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات در گردشگری را می‌توان به سه حوزه شبکه‌های داخلی، شبکه‌های خارجی و اینترنت تفکیک کرد. کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات در شبکه‌های داخلی صنایع گردشگری، موجب افزایش کارایی و اثر بخشی می‌شود و در بخش‌های مختلف شرکت‌های فعال در زمینه‌ی گردشگری بکار می‌رود. از سوی دیگر، کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات در شبکه‌های خارجی و اینترنت موجب همبستگی قوی بین فعالیت‌های متفاوت واحدهای فعال در گردشگری شده است.
دولت الکترونیک (E-Government)
دولت الکترونیک، سازمانی مجازی است که خدمات دولتی را بدون واسطه به مشتریان ارائه می‌دهد. در واقع دولت الکترونیک یک شکل پاسخگو از دولت می‌باشد که بهترین خدمات دولتی را به شهروندان و بنگاه‌ها و موسسات دولتی ارائه می‌دهد
کشاورزی الکترونیک (E-Farming)
اطلاعات‌ در عرصه‌ کشاورزی‌ و توسعه‌ روستایی‌ نه‌ تنها به‌ عنوان‌ یکی‌ از اصلی‌ترین‌نهاده‌ها و سرمایه‌ها تلقی‌ می‌گردد، بلکه‌ کاراترین‌ «عامل‌ ارتقای‌ بازده» و اثربخشی‌ دیگر منابع‌تولید و توسعه‌ به‌ شمار می‌آید. فن‌آوری‌ اطلاعات‌ به‌ عنوان‌ بسترساز اطلاع‌رسانی‌ شاید بزرگ‌ترین‌ فرصت‌ برای‌ پژوهشگران‌ و سیاست‌گذاران‌ بخش‌ کشاورزی‌ محسوب‌ شود.بهره‌برداری‌ از این‌ «فرصت‌» که‌ نیازمند ابزار، دانش‌ و مهارت‌ است‌، در شرایط کنونی‌ کشور ما یکی‌ از اساسی‌ترین‌ ضرورت‌هاست‌.

اسلاید ۴ :

آموزش الکترونیکی (E-Learning)
بهره گیری از سیستم های الکترونیکی، مثل کامپیوتر، اینترنت، سیستم های چند رسانه ای، نشریه های الکترونیکی و خبرنامه های مجازی و از این دست ابزار ها که با هدف کاستن از رفت و آمدها و صرفه جویی در وقت و هزینه و ضمنا یادگیری بهتر و آسانتر می باشد.
تجارت الکترونیک (E-Commerce)
تجارت الکترونیک انجام کلیه فعالیتهای تجاری با استفاده از شبکه‌های ارتباطی کامپیوتری، به ویژه اینترنت است. تجارت الکترونیک، نوعی، تجارت بدون کاغذ است. به وسیله تجارت الکترونیک تبادل اطلاعات خرید و فروش و اطلاعات لازم برای حمل و نقل کالاها، با زحمت کمتر و مبادلات بانکی با شتاب بیشتر انجام خواهد شد

اسلاید ۵ :

با توجه به کاربرد های مختلف IT در ساختار های اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی و ضرورت تحقق قطب فناوری اطلاعات ، بدین وسیله در برنامه جامع فناوری اطلاعات برای توسعه رشته های IT/ICT تربیت نیروی متخصص به عنوان هسته هوشمند در طراحی محیط الکترونیک الزامیست. بدیهی است توسعه کسب و کار های فناور مرتبط با IT/ICT در بخش های کشاورزی ، صنعت توریسم و گردشگری ، توسعه تجارت خارجی ، توسعه خدمات رفاهی و اجتماعی ، حمل و نقل و غیره در استان مازندران می تواند به تقویت ساختار های آموزشی مرتبط و تحقق سند چشم انداز توسعه IT استان کمک نماید.

اسلاید ۶ :

شاخص‌های مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات
شاخص فرصت دیجیتالی (Digital Opportunity Index )
شاخص فرصت دیجیتالی، شامل ۱۱ زیرشاخص بوده که به ۴ زیرگروه اصلی تقسیم می‌‌شود که عبارتند از:
استطاعت
درصد جمعیت در نواحی تحت پوشش تلفن همراه
تعرفه‌های دسترسی به اینترنت به عنوان درصدی از درآمد سرانه
تعرفه‌‌های تلفن همراه به عنوان درصدی از درآمد سرانه
دسترسی
مشترکان تلفن همراه در هر ۱۰۰ نفرساکن در منطقه
مشترکان اینترنت سیار در هر۱۰۰ نفرساکن در منطقه
زیر ساخت
نسبت خانوارهای دارای یک خط تلفن ثابت
نسبت خانوارهای دارای یک کامپیوتر
نسبت خانوارهای دارای دسترسی به اینترنت در خانه
کیفیت
نسبت افرادی که از اینترنت استفاده می‌‌کنند
نسبت مشترکان پهنا باند ثابت به کل مشترکان اینترنت ثابت
نسبت مشترکان پهنا باند سیار به کل مشترکان اینترنت سیار

اسلاید ۷ :

رسالت و ماموریت
فراهم آوردن امکان دسترسی مناسب همه اقشار جامعه به فناوری اطلاعات و آموزش فراگیر جامعه و تربیت منابع انسانی متخصص برای بکارگیری آن در همه ابعاد زندگی و ایجاد فضای رقابتی خلاق برای سازماندهی جامعه شبکه ای و هوشمند که موجب تغییر الگو روند توسعه ملی از منابع پایه به دانش و شهروندان مسئولیت پذیر بالنده در تحصیل ارزش ، جهت رفع شکاف دیجیتالی ملی با جامعه جهانی گردد.
چشم انداز و آرمان
فناوری اطلاعات عامل پیشران در توسعه ملی دانش پایه، خلق کننده ارزش، فراهم کننده فرصت های امن و عادلانه برای همه ایرانیان شکل دهنده مدیریت دانش و جامعه شبکه ای هوشمند متکی بر هویت ایرانی – اسلامی و کانون پیشرفته فناوری اطلاعات در منطقه جهت نیل به اهداف چشم انداز ۱۴۰۴ هجری شمسی است.
ارزش ها
حفظ کرامت انسانی ، صیانت از آزادی مشروع و اصول اخلاقی فرد و جامعه
گسترش عدالت اجتماعی و اطلاع رسانی شفاف
تامین وتضمین امنیت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی فرد و جامعه
تقویت هویت ایرانی – اسلامی و گسترش زبان فارسی در فضای الکترونیکی
تحقق جامعه دانش ربنیان متکی بر سرمایه اجتماعی
تقویت و نهادینه سازی الگوی مردم سالاری دینی

 

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 37 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد