دانلود فایل پاورپوینت تحلیل استراتژیک صنعتی با استفاده از روش Miltenburg

PowerPoint قابل ویرایش
35 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت تحلیل استراتژیک صنعتی با استفاده از روش Miltenburg توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت تحلیل استراتژیک صنعتی با استفاده از روش Miltenburg قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

۱ – مروری بر مفاهیم مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک
۲ – سلسله مراتب تصمیمات استراتژیک در سازمان
۳ – تعریف وظایف مختلف در یک کسب و کار
۴ – معرفی وظیفه تولید و عملیات و تقسیم بندی آن
۵ – معرفی استراتژی تولید صنعتی
۶ – تقسیم پژوهشهای تولید صنعتی به دو حوزه ” محتوا ” و ” فرآیند ”
۷ – مرور کوتاهی بر ” محتوا ” ی استراتژی تولید صنعتی
۸ – معرفی ” فرآیند ” های تدوین استراتژی تولید صنعتی
۹- معرفی مدل Miltenburg و نحوه استفاده از آن
۱۰-ارایه یک مورد کاربردی در ایران

اسلاید ۲ :

فرهنگ لغات وبستر، استراتژی را بعنوان علم برنامه ریزی وهدایت عملیات نظامی تعریف کرده است. (Hill & Jones , 1992 , 7 ).
” اما برخی افراد کلمات استراتژی ، برنامه ، خط مشی و هدف را بایکدیگر اشتباه کرده وبه جای هم مورد استفاده قرار می دهند.” (Pun, 2004,904 ).
اما برای جلوگیری از این اشتباه باید به تعاریف زیر دقت کنیم:
“استراتژی یک برنامه یا بطور معادل یک راهنمایی یا جریانی از اقدامات به سوی آینده و مسیری برای رفتن از اینجا به آنجا می باشد.” (Mintzberg,1994,108 ).
این تعریف نشان می دهد که استراتژی کلمه ای عام تر از برنامه است وبه معنی هدف نمی باشد ، بلکه به معنی راهی برای رسیدن به هدف است.
برنامه ریزی بعنوان یکی از اصلی ترین وظایف مدیران شالوده وسنگ بنای فرایند مدیریت سازمانهاست . دراین میان برنامه ریزی استراتژیک (راهبردی) با نگاهی همه جانبه و بلند مدت جایگاه ویژه ای دارد. مدیریت استراتژیک را می توان به صورت زیرتعریف کرد:
“مدیریت استراتژیک فرایندی است که از طریق آن سازمانها محیط داخلی وخارجی خود را تجزیه وتحلیل نموده و از آن یاد می گیرند. راهنمایی های استراتژیک بوجود آورده ، استراتژیهایی پدید می آورند که برای دستیابی به اهداف تعیین شده به آنها کمک می کند وآن استراتژیها را درتلاش برای رضایت پدید آورندگان کلیدی سازمان که صاحبان منافع نامیده می شوند ، اجرا می کنند.” (Harrison & ST.John, 1998,4 )
“مدیریت استراتژیک فرآیند مدیریت کردن یکجای اهداف ووسیله هایی است که به تعریف اینکه سازمان چیست (یا می خواهد باشد) ، کجا می خواهد برود، چه موقع می خواهد به آنجا برود وچگونه می خواهد این کار را انجام دهد ، کمک می کند.” (Finlay,2000,15 ).
“مدیریت استراتژیک مجموعه ای از تصمیمات و اعمال مدیریتی است که عملکرد دراز مدت یک سازمان را مشخص می کند وشامل کاویدن محیط (داخلی وخارجی) ، تدوین استراتژی (برنامه ریزی بلندمدت یا استراتژیک)، اجرای استراتژی وارزیابی و کنترل می باشد.( Wheelen & Hunger,2003,3 )

اسلاید ۳ :

در ادبیات استراتژی تولید صنعتی دو زمینه مجزا ولی در عین حال کاملاً مرتبط برای مطالعه و پژوهش تعریف شده است. این دو زمینه عبارتند از: محتوا (Content) و فرآیند (Process)
”…..”فرآیند“ به فرآیند تدوین (فرموله کردن) و اجرای استراتژی و ”محتوا“ بر انتخابها، برنامه‌ها و اعمالی که یک مسیر استراتژیک را کامل می‌کند اشاره دارد“. (۱۹۹۵، Swink & Way)
”یک روش معمول برای بررسی استراتژی تولید صنعتی جدا کردن فرآیند توسعه استراتژی تولید صنعتی و محتوای آن است. محتوای استراتژی تولید صنعتی به عنوان انتخاب استراتژیک فرآیند و زیر ساخت بررسی می‌شود“. (۱۹۹۵، Voss)
”محتوای استراتژی تولید صنعتی تصمیمات و اعمال خاصی که نقش، اهداف و فعالیتهای عملیات را مشخص می‌کند، شامل می‌شود و فرآیند به روش که برای اجرای تصمیمات محتوایی خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد، اطلاق می‌شود“. (۲۰۰۱، Slack et al)

اسلاید ۴ :

”در ادبیات استراتژی کسب و کار پژوهشگران نیروی قابل ملاحظه‌ای برای توصیف چگونگی تأثیر تدوین استراتژیها بر تصمیمات و اعمال استراتژیک سازمان صرف کرده‌اند. اهمیت اینکه سازمان‌ها یک استراتژی شفاف و قابل فهم که به وسیله برنامه‌های عملیاتی با جزئیات پشتیبانی شود داشته باشند به خوبی شناخته شده است. اگرچه تعداد انگشت شماری از مطالعات تجربی تدوین استراتژی تولید صنعتی را بطور رسمی نشان داده‌اند“. (Acur et al, 2003)
مطالعات نشان می‌دهد که تدوین استراتژی تولید صنعتی به اندازه سایر استراتژیها فراگیر نشده است. در مطالعه‌ای که آندرسون و همکاران انجام داده‌اند دیده شد که در ۵۳ شرکت مورد مطالعه استراتژی تولید صنعتی رسمی خیلی کمتر از استراتژی کسب و کار تدوین شده است. (Anderson et al, 1991)
علیرغم این موضوع ”تان آلو“ در مطالعات خود به این نتیجه رسیده است که شرکتهایی که استراتژی تولید صنعتی رسمی دارند به داشتن ساختار غیر متمرکز گرایش دارند که آنها را قادر می‌سازد تا به طور اثربخش اهداف خود را به همه سطوح سازمانی ارتباط دهند و به آنها اجازه داشتن برنامه ریزی اهداف بلند مدت در مقایسه با شرکتهایی که استراتژی تولید صنعتی غیر رسمی دارند می‌دهد. (Tunalv, 1990)

اسلاید ۵ :

آکور و همکاران در تحقیق خود در جهت کشف روابط بین متغیرها بر سؤالات زیر دقیق شده‌اند.
” ویژگیهای تصمیمات استراتژیک انتخاب شده چیست؟ پیامدهای آن بر حسب اولویتهای رقابتی، اهداف بهبود و برنامه‌های عملی و سایر موارد چیست؟
تصمیمات عملیاتی چگونه با نیازهای بازار در ارتباط است، چگونه تصمیمات کسب و کار به تصمیمات عملیاتی ترجمه می‌شود و رویکرد بالا به پایین یا برعکس به کار گرفته می‌شود؟
تدوین استراتژی تولید صنعتی چگونه بر طراحی تصمیمات آن اثر می‌گذارد؟ (پایین به بالا در مقابل بالا به پایین، پیوند میان بازار و تصمیمات کسب و کار)” (Acur et al, 2003)
یکی از قدیمیترین روشهای تدوین استراتژی الگوی بالا به پایین می‌باشد که در تدوین استراتژیهای سازمانی نیز استفاده می‌شود. در تدوین استراتژی تولید صنعتی نیز از این روش استفاده می‌کنند.
” برخی شرکتها دارای نوعی از استراتژی تولید صنعتی هستند که به پارادایم برنامه ریزی از بالا به پایین اسکینر گرایش دارد. ولی برخی دیگر از شرکتها که مطالعه شده‌اند از این فرایند استفاده نمی‌کنند.” (Swamidass et al, 2001)“

 

اسلاید ۶ :

مدل میلتن برگ برای تدوین استراتژی تولید صنعتی

جان میلتن‌برگ (John Miltenburg) در کتاب خود تحت عنوان “استراتژی تولید صنعتی- چگونه یک برنامه موفق را تدوین و اجرا کنیم” یک مدل جامع برای تدوین استراتژی تولید صنعتی معرفی می‌کند. وی مدل خود را با طرح سه سؤال زیر معرفی می‌کند:

“در طی فرآیند تدوین استراتژی تولید صنعتی سه مورد زیر مورد توجه‌اند:
۱)سیستم تولید در چه وضعی است؟
۲) نیاز است که سیستم تولید در چه وضعی باشد؟
۳) بهترین راه برای تبدیل وضعیت تولید از وضع فعلی به جایی که مورد نیاز است چیست؟”

اسلاید ۷ :

، این فرایند شامل ۵ عنصر می‌باشد:
۱) خروجیهای تولید: تولید صنعتی چه چیزی را فراهم می‌کند؟
۲) سیستم‌های تولید: تولید صنعتی چگونه نیازمندیها را فراهم می‌کند؟
۳) اهرمهای تولید صنعتی: چه بخشهایی از سیستم تولید باید سازگار شوند؟
۴) تجزیه و تحلیل رقابتی:‌ چه خروجیهایی و در چه سطحی توسط تولید ایجاد می‌شود؟
۵) قابلیت تولید صنعتی: آیا تولید قابلیت کافی برای برآوردن نیازمندیها را دارد؟

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 35 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد