دانلود فایل پاورپوینت زنان و مدیریت

PowerPoint قابل ویرایش
26 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت زنان و مدیریت توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت زنان و مدیریت قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

اسلاید ۱ :

مقدمه  

  • قدرت گرفتن زنان در کشورهای مختلف جهان ، این روزها رشد چشمگیری یافته است. به طوریکه در بسیاری از جوامع زنان در پستهای کلان کشور عهده دار وظیفه هستند. در آلمان ، شیلی ، فیلیپین ،بنگلادش ، لیبریا و …. شاهد هستیم که زنان رهبری و هدایت کشورشان را بر عهده دارند.
  • در سال ۲۰۰۶ میلادی ، شاید بیش از هر زمان دیگری ، زنان به ریاست جمهوری رسیدند یا شخص اول کشورهایشان شدند. اولین رئیس جمهور شیلی ، اولین رئیس جمهور زن برگزیده آفریقا ، اولین صدر اعظم آلمان و …. . و در حال حاضر هم اولین نخست وزیر زن در هندوستان.

اسلاید ۲ :

  • به طور مشخص، تعداد بسیار کمی از زنان، پستهای مدیریتی را بعهده دارند، به عبارتی ۳ مدیر مرد در برابر ۱ مدیر زن.
  • حال باید بدانیم که :

      چرا زنان را در مقامهای بالا و مدیریت کمتر                          می بینیم؟ 

اسلاید ۳ :

سقف‌ شیشه‌ای‌

‌ ‌مطالعات‌ انجام‌ شده‌ نشان‌ می‌دهد «سقف‌ شیشه‌ای»(GLASS CEILING) بسیاری‌ از زنان‌ را از بالارفتن‌ بسوی‌ پستهای‌ مدیریت‌ و رهبری‌ بازمی‌دارد.

    «سقف‌ شیشه‌ای» نگرشها و تعصبهای‌ منفی‌ است‌ که‌ مانع‌ از آن‌   می‌شود زنان‌ و گروههای‌ اقلیت‌ ورای‌ یک‌ سطح‌ خاص‌ در سلسله‌ مراتب‌ سازمانی‌ بروند.

    یک‌ سوم‌ زنان‌ شاغل‌ در پستهای‌ منشیگری‌ یک‌ چهارم‌ دیگر در حوزه‌های‌ مراقبتهای‌ بهداشتی، آموزشی‌ و تولیدات‌ موادغذایی‌ هستند. حتی‌ در این‌ شغلها‌ نیز زنان‌ پستهای‌ کلیدی‌ را در ارتباط‌ با شغلشان‌ ندارند. برای‌ مثال، در مدارس‌ زنان‌ تدریس‌ می‌کنند ولی‌ مردان‌ سازماندهی، طرح‌ریزی، هدایت‌ و کنترل‌ را انجام‌ می‌دهند.

    یک‌ مانع‌ عمده‌ برای‌ زنانی‌ که‌ مایلند به‌ پستهای‌ مدیریتی‌ برسند، وجود محدودیتهایی‌ است‌ که‌ از سوی‌ جامعه، خانواده‌ و خود زنان‌ بر آنها تحمیل‌ می‌شود.

اسلاید ۴ :

موانع مشارکت زنان در پستهای مدیریتی از دیدگاه مختلف :

۱- حاکمیت و غالب بودن تفکر مردانه در انتخاب مدیران و برنامه‌ریزان در سطح کلان    (عامل فرهنگی).

۲- عدم باور جامعه به توانایی زنان در اداره امور در صحنه‌های مدیریتی، سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی در سطح کلان         (عامل فرهنگی).

۳- نبود امکان استفاده از فرصت‌های شغلی برابر در مقایسه با مردان در تصدی پست‌ها و مشاغل رده بالای سازمانی (عامل اجتماعی).

۴- ساختار مردانه عرصه‌های مدیریتی و سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی و نبود انعطاف آن با نقش‌های مختلف زنان        (عامل اجتماعی).

اسلاید ۵ :

۵- حاکمیت تفکر سنتی مرد سالاری در جامعه (عامل فرهنگی).

۶ – ضروری ندیدن استفاده از زنان در مشاغل بالای مدیریتی (عامل فرهنگی).

۷- تجربه کمتر زنان نسبت به مردان در این عرصه

۸- عدم تمکین کارکنان از مافوق خانم

۹- اعتماد پایین تر زنان نسبت به مردان در این عرصه  

۱۰- مسئولیت ها و محدودیت های خانوادگی

 

اسلاید ۶ :

مدیریت زنان

  کریستوفر کلارک مدیر یک شرکت بزرگ که در زمینه یافتن افراد متخصص و دارای مهارت‌های لازم به منظور اشتغال شایسته و

   جذب آنها در شرکت‌ها فعالیت دارد اعلام می‌کند به عقیده او:

                   زنان در مقایسه با مردان مدیران بهتر و                         لایق‌تری هستند!

          این در حالیست که وی این عقیده خود را در اجلاس‌هایی در        استرالیا، سنگاپور، آمریکای جنوبی ، آمریکا و کشور خود انگلیس

     با ارایه دلایلی، به بحث گذاشته است

اسلاید ۷ :

مدیریت زنان

  • کلارک با اشاره به پژوهشهای صورت گرفته بیان میکند:

“     مدارک فراوانی وجود دارد که نشان میدهد زنان مدیر، بهتر میتوانند افراد را مورد ارزیابی قرارداده، احساسات و خشم خود را نسبت به دیگران کنترل کنند و خویشتندار باشند. این در حالیست که تمام این ویژگیها درست همان خصوصیتهایی است که برای اداره شرکتها در دنیای مدرن لازم است. … “

  • مطالعات نشان می دهد، روش راهبری و مدیریت زنان و مردان، هر دو در جای خود می تواند بسیار کارا و موثر باشد، اما هنگامی که در کنار هم مقایسه شوند، “زنان بالاتر از مردان قرار می گیرند.

اسلاید ۸ :

دلایل برتری مدیریت زنان از دیدگاه زیست شناسی

  • تفاوتهای جنسیتی به طور یکسان هم از طبیعت زنان و هم از چگونگی تربیت و پرورش یافتن آنها ریشه می گیرد.
  • به طور مثال در سیستم عصبی خانم ها و آقایان، مغز آقایان ۱۰% بزرگ تر از مغز خانم هاست اما زنان دارای سلول های عصبی فعال بیشتری در بخش های خاص مغز می باشند. زنان معمولا دارای بخش کورپوس کولوسوم (corpus collusum) بزرگ تری هستند. (کورپوس کولوسوم به گروهی از سلول های عصبی گفته می شود که ارتباط میان دو نیم کره مغز را یعنی نیم کره چپ و راست شکل می دهد )، این باعث می شود که زنان در انتقال اطلاعات از یک نیم کره به نیم کره دیگر سریع تر باشند. یعنی می توانند از نیم کره چپ مغز که بیشتر فعالیت های محاسباتی و حرکتی را انجام می دهند به همان اندازه استفاده نمایند که از بخش احساسی و بصری نیم کره راست استفاده می کنند اما آقایان معمولاً به نیمکره چپ، بیشتر گرایش دارند و به عبارتی نیمکره چپ آنها فعالتر است.

اسلاید ۹ :

  • جنسیت

    جنسیت به طور واضح و مشخص، رفتار، ادراک و احساسات را تحت الشعاع قرار می دهد.

    هنگام مقایسه مدیران مرد و زن، روش کنترل و فرمان دادن مردان در مدیریت در برابر نگرش زنان یعنی گروهی کار کردن و احترام به نظر اکثریت قرار می گیرد. طبق گفته دبورا بورل، مدیر آموزش منطقه ای انستیو مارس – ونوس در نیویورک، “مدیران زن بیشتر تمایل دارند تا امور را بخوبی پیش ببرند و سازنده باشند تا اینکه بخواهند پیروز و برنده باشند.”
مدیران زن تمایل بیشتری دارند تا نظرات افراد دیگر را نیز جویا شوند و حد وسط را نگه دارند و با دیگران به توافق برسند، اما مردان این طور فکر می کنند که اگر نظرات و توصیه های دیگران را جویا شوند، ممکن است به عنوان یک مدیر نامطمئن و مدیری که برای سوالات خود جوابی ندارد، جلوه کنند.

اسلاید ۱۰ :

از دیگر تواناییهای مدیریتی زنان می توان به امور ذیل اشاره کرد:

.۱زنان در تنظیم امور گروهی و کارکنان، از مردان بهتر هستند.

.۲رفتار زنان به نوعی است که صداقت بیشتری را در کار حکم فرما نموده و درعین حال بیشتر از مردان در ارتباط با کارکنان می باشند.

.۳رهبران زن در واکنش نشان دادن به درخواست های کمک بهتر و سریع تر عمل می نمایند.

.۴زنان معمولا دارای تحمل بیشتری از این دیدگاه می باشند که جامعه تشکیل شده از افراد متفاوت است و زنان قدرت بیشتری از مردان در پذیرش این تفاوت ها دارند.

.۵زنان در تشخیص مشکلات بسیار سریع تر و صحیح تر از آقایان عمل می نمایند.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 26 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد