دانلود فایل پاورپوینت مدیـریت منابع انسانی پیشرفته

PowerPoint قابل ویرایش
47 صفحه
دسته : اطلاعیه ها
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت مدیـریت منابع انسانی پیشرفته توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت مدیـریت منابع انسانی پیشرفته قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

حاسِبُوا اَنفُسَکُم قَبلَ اَن تُحاسِبُوا وَ زِنوا اَعمالَکُم بِمیزانِ الحَیاء قَبلَ اَن تُوزَنوا امام کاظم (ع) (مصباح الشریعه، ص ۸۶)

قبل از اینکه بازخواست شوید (در قیامت و گاهی نیز در دنیا) خودتان (اعمالتان) را بازرسی کنید و اعمال خود را قبل از اینکه بسنجید با میزان حیاء (در برابر عظمت خدا و نیاز خود) بسنجید.

اسلاید ۲ :

منظور از ارزیابی عملکرد، فرایندی است که به وسیله آن کارِ کارکنان‌ در فوا صلی معین و به طور رسمی ، مورد بررسی نظارت و سنجش و کنترل قرار می‌گیرد. تا در تأمین منابع انسانی، ‌برنامه‌ریزی جذب، آموزش، تعیین مسیر شغلی و حقوق و مزایا مورد استفاده قرار بگیرد.

اسلاید ۳ :

شناخت‌ کارکنان‌ قوی‌ و اعطای‌ پاداش‌ به‌ آنها و از این‌ طریق‌، ایجاد انگیزه‌ برای‌ بهبود عملکرد آنان‌ و سایر کارکنان‌، از جمله‌ علل‌ اصلی‌ ارزیابی‌ عملکرد است‌.
بدیهی‌ است‌ که‌ ارزیابی‌ عملکرد کارکنان‌ فرایندی‌ بسیار مهم‌ و از حساسترین‌ مسائلی‌ است‌ که‌ مسئولان‌ سازمان‌ با آن‌ روبرو هستند. اما آنچه باید در ارزیابی عملکرد مورد توجه قرار بگیرد خود کنترلی و مسئولیت پذیری است .

اسلاید ۴ :

کسب نتایج بهتر از سازمان، گروه‌ها و افراد از طریق ارزیابی و مدیریت عملکرد براساس چارچوب‌های مورد توافق از حیث اهداف و شایستگی‌های مورد نیاز؛ ارزشیابی و بهبود عملکرد؛ شناسایی و تأمین نیازهای توسعه‌ای و آموزشی.

اسلاید ۵ :

فرآیندی است که طبق آن افراد بدون اجبار و تهدید و تطمیع به وظایف سازمانی خود تعهد نشان می‌دهند و از حد اکثر توانشان در جهت پیشبرد اهداف سازمان استفاده می‌کنند . موضوع خود کنترلی از مفاهیمی است که در رفتار سازمانی و منابع انسانی به آن توجه خاصی شده است . باندورادر نظریه یادگیری اجتماعی به نقش خود کنترلی در فرآیند معرفت پذیری اذعان می‌کند و معتقد است تا آن جا که آدمی بتواند محیط و فرآیندهای شناختی خود را اداره کند ، رفتار خود را نیز می‌تواند کنترل کند و این خود کنترلی به یادگیری فرد و عملکرد بهتر منجر می‌شود.

اسلاید ۶ :

خود کنترلی که تأثیر گذارترین عامل در بهره وری سرمایه انسانی است فواید و پیامد های زیر را دارد:
چون درونی است و با میل و رغبت انجام می‌شود ، در بهبود عملکرد و افزایش بهره وری تأثیر بنیادی دارد.
اگر فرد خودش را مسئول ارزیابی و پی آمدهای رفتاری اش بداند ، هیچگاه نمی‌کوشد با ارائه اطلاعات نادرست بر عملکرد ضعیف خود سرپوش بگذارد .
جو و فضای سازمانی را آکنده از اعتماد ، اطمینان و صداقت می‌سازد .
موجب می‌گردد تا در صورت وقوع اشتباه به سرعت نسبت به اصلاح و جبران آن اقدام گردد . کارایی و اثر بخشی فعالیت ها را که بهره وری خواهد بود افزایش می‌دهد .

اسلاید ۷ :

منظور از ارزیابی‌ عملکرد، فرایندی‌ است‌ که‌ به‌ وسیله‌ آن‌ کارِ کارکنان‌ در فواصلی‌ معین‌ و به‌ طور رسمی‌، مورد بررسی‌ و سنجش‌ قرار می‌گیرد.

اسلاید ۸ :

شاخص‌ها مربوط به فعالیت‌ها باشد.
مزایا و معایب شاخص درنظر گرفته شود.
موجبات رشد و پیشرفت شود.

اسلاید ۹ :

ارزیابی سرپرست مستقیم
ارزیابی رئیس به وسیله مرئوس
ارزیابی همقطاران از عملکرد یکدیگر
ارزیابی گروهی
ارزیابی از طریق خودسنجی

اسلاید ۱۰ :

این‌ ارزیابی‌ متداولترین‌ شیوه‌ ارزیابی‌ است‌. دلایل‌ محکم‌ و موجهی‌ برای‌ این‌ کار وجود دارد. اولاً سرپرست‌ فرد در موقعیتی‌ قرار دارد، که‌ به‌ آسانی‌ می‌تواند به‌ طور مستقیم‌ بر رفتار و عملکرد مرئوس‌ خویش‌ نظارت‌ کند. ثانیاً می‌دانیم‌ که‌ سرپرست‌ یک‌ واحد در سازمان‌، مسئول‌ اداره‌ آن‌ واحد به‌ طور مؤثر است‌ و اگر ارزیابی‌ مرئوسان‌ به‌ وسیله‌ او انجام‌ نگیرد، این‌ امر می‌تواند باعث‌ تضعیف‌ موقعیت‌ وی‌ گشته‌، کنترل‌ کار را از دست‌ او خارج‌ سازد. ثالثاً نیازهای‌ آموزشی‌ مرئوس‌ را برای‌ سرپرست‌ معلوم‌ می‌کند و او را در موقعیت‌ مناسبی‌ قرار می‌دهد تا در جهت‌ رفع‌ آن‌ اقدامات‌ لازم‌ را به‌ عمل‌ آورد.
مرئوس‌ هر روز شاهد رفتار و کردار و عملکرد رئیس‌ خویش‌ است‌ و به‌ دلیل‌ اجرای‌ تصمیمات‌ و دستوراتش‌، در موقعیتی‌ قرار دارد که‌ می‌تواند درباره‌ کاردانی‌ و اثربخشی‌ او قضاوت‌ درستی‌ داشته‌ باشد.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 47 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد