دانلود فایل پاورپوینت نرمشهای آمادگی جسمانی و فاکتورهای آن

PowerPoint قابل ویرایش
54 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت نرمشهای آمادگی جسمانی و فاکتورهای آن توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت نرمشهای آمادگی جسمانی و فاکتورهای آن قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

مقدمه

اهمیت فعالیت بدنی به عنوان بخش مکمل یک زندگی سالم گسترش یافته و شواهد علمی از فواید سلامت بخش تمرین و ورزش در حال افزایش است. بررسی ها نشان می دهند که فعالیت بدنی با تکرار ، شدت ، مدت مناسب و بر اساس برنامه های منظم ، مزایای قابل توجه دارد. حفظ سطح مناسبی از عناصر آمادگی جسمانی مانند استقامت قلب و عروق ، قدرت و استقامت عضلانی ، ترکیب بدنی و انعطاف پذیری ، در کاهش خطر بیماری های قلبی ، فشار خون ، دیابت ، پوکی استخوان ، چاقی ، و ناراحتی های روانی (افسردگی) مؤثر است. کاهش میزان موارد حمله ی قلبی و حفظ عملکرد مستقل در پیری از مزایای تمرینات منظم است. به علاوه افراد دارای فعالیت جسمانی نسبت به افراد غیر فعال از طول عمر بیشتری برخوردارند.

اسلاید ۲ :

آمادگی جسمانی چیست؟

آمادگی جسمانی عبارت است از توانایی زیستن به عنوان موجودی متعادل و کامل.
و یا آمادگی جسمانی را می توان انجام دادن کارهای روزمره بدون خستگی و صرف انرژی زیاد تعریف کرد…..
 یک فرد علاوه بر سلامت جسمانی باید دارای صفاتی چون رفتار نیکوی انسانی مبتنی بر اصول اخلاقی برخوردار باشد. برنامه های تربیت بدنی به طور جدی آمادگی جسمانی را مورد توجه قرار داده و در بهبود آمادگی و تندرستی کلی نیز تلاش می کند.

اسلاید ۳ :

آمادگی جسمانی به مفهوم وسیع کلمه عبارت است از : ظرفیت هر فرد برای تولید انرژی ( فرایندهای هوازی ، غیر هوازی و انتقال اکسیژن) توانایی او از نظر کارکردهای عصبی و عضلانی ( قدرت ، هماهنگی ، تکنیک ) قابلیت تحرک در مفاصل و ظرفیت شخص از نقطه نظر فاکتورهای روانی (انگیزه، تاکتیک ) هدف بدنسازی ایجاد راندمان بهتر در کار عضلانی و تامین نیازهای حرکتی   می باشد. در اثر تمرینات بدن سازی حرکات بدن منظم و هماهنگ شده و خستگی دیر تر ظاهر می شود .

اسلاید ۴ :

حفظ آمادگی جسمانی چه تاثیری بر زندگی دارد؟

نیل به آمادگی جسمانی و حفظ آن بر تمام جنبه های زندگی تاثیر می گذارد. علاوه بر تقویت تندرستی در افزایش بازده کاری نیز مؤثر است. افراد آماده انرژی بیشتری دارند که این حالت بر بازده کاری و فکری نیز تاثیر می گذارد. انرژی بیشتر فعالیت های تفریحی و اوقات فراغت را نیز مفید می سازد. آمادگی جسمانی مقاومت در مقابل خستگی را افزایش می دهد و فعالیت جسمانی و الگوی خواب را نیز بهبود می بخشد.
آمادگی جسمانی به طور کلی اجرای حرکت های عمومی را بهبود می بخشد. فعالیت بدنی با زندگی روزمره در ارتباط است و افراد دارای آمادگی جسمانی، مهارت های ورزشی را بهتر ارائه می دهند. افراد آماده پس از کار و تمرین شدید خیلی سریع تر از افراد فاقد آمادگی به حالت اولیه برمی گردند.
برای کاهش علائم پیری نیز باید از دوران نوجوانی و جوانی فعالیت های بدنی زا به صورت منظم در طول زندگی انجام داد. افراد فعال و دارای آمادگی در سراسر زندگی از حیث سلامت قلب و عروق، قدرت عضلانی، استقامت عضلانی و ترکیب بدنی در حد مطلوبی خواهند بود.

اسلاید ۵ :

     بر مبنای فلسفه ی  بهتر زیستن، دست یافتن به زندگی سالم به خود شخص بستگی دارد. دست یابی به این مزیت از طریق تغذیه ی درست، تمرین مناسب و منظم، استراحت و آرامش کافی،درمان و پیشگیری از فشارها ی روانی، اقدام به کار های شایسته و محو عوامل خطرناک و قابل کنترل نظیر اعتیاد به سیگار و داروها فراهم می شود.  افرادی که روش صحیحی را در زندگی پیش بگیرند ، لذت شیرین زیستن در رفاه همه جانبه را خواهند چشید و آنهایی که در بی راهه قدم گذاشته اند زندگی خود را در معرض خطر قرار داده اند .
میلیون ها نفر از مردم، از کمر درد رنج می برند و بسیاری از این ناراحتی ها به ضعف عضلانی و فقر حرکتی و یا فعالیت های نامناسب نسبت داده می شود. کسب و حفظ مقدار مناسبی از این عناصر از خطر ابتلا به کمر درد   می کاهد. میلیون ها نفر از سالمندان و افراد معلول در انجام کارهای روزمره، به علت عدم رشد و تقویت آمادگی جسمانی با مشکلاتی مواجه می شوند. تمرین جسمانی منظم و مناسب، این افراد را برای کار وفعالیت مستقل توانا می سازد. کاهش خطر آسیب عضلانی و مفصلی نیز از نتایج مثبت تمرین منظم و مناسب است.

اسلاید ۶ :

عوارض عدم آمادگی جسمانی

تحرک نداشتن و یا کم تحرکی و دور بودن از تمرینات لازم جهت فعالیتهای ورزشی منجر به خارج شدن از فرم ایده آل و ضعف تمام ارگانیسم بدن می شود . به عنوان مثال عدم تحرک در عضلات به تدریج باعث کوچک و لاغر شدن آن می شود. کافی نبودن تمرین بطور محسوسی بر کارآیی قلب و دستگاه تنفسی تأثیر منفی خواهد داشت و به نحوی که حجم عضله ی قلب کاهش می یابد و ضربان پایه افزایش
می یابد همچنین در ارتباط ب
ا ریه ها ظرفیت حیاتی و مقدار جذب اکسیژن در آن ها کمتر می شود .
به طور کلی علائم ضعف آمادگی جسمانی به قرار زیر است :
۱- عضلات بدن به تدریج لاغر می شوند که در نتیجه ضعف عضلانی و کاهش کیفیت اجرای مهارتهای ورزشی را به دنبال دارد .

اسلاید ۷ :

۲- مفاصل و عضلات انعطاف پذیری خود را از دست می دهند که در نتیجه دامنه ی حرکتی کاهش می یابد . و علاوه بر تأثیر منفی در مهارتها زمینه ی بروز کشیدگی یا پارگی عضلانی را نیز فراهم می کند .
۳-
میزان چربی بدن نسبت به حجم عضلات افزایش   می یابد که این عارضه بازدهی و عملکرد عضلانی را کاهش می دهد .
۴- آمادگی روانی به دلیل از بین رفتن اعتماد به نفس در قابلیت اجرایی مهارتهای مورد نظر تا حد زیادی کاهش می یابد .

اسلاید ۸ :

۵- در اثر برهم خوردن تعادل بین رژیم غذایی و فعالیت ، وزن غیر مفید بدن افزایش می یابد که این اضافه وزن عوارض خاص خودش را به دنبال دارد.
با توجه به این چند مورد و سایر مواردی که از ذکر آن خودداری شد شایسته است که ورزشکاران رشته های مختلف همواره و حتی در
   مرحله ی استراحت از تمرینات مستمر غافل نباشند و همچنین افراد عادی روزانه حداقل ۲۰ دقیقه به ورزش هایی که گروه زیادی از عضلات و ارگانهای بدن را شامل می شوند مانند راه پیمایی ، دویدن آهسته ، دوچرخه سواری ، طناب زدن و یا شنا بپردازند .
این فعالیتها نه تنها از بروز مشکلات ذکر شده جلوگیری می کند بلکه به انسان کمک می کند تا بدنی سالم وتندرست داشته باشد .

اسلاید ۹ :

آشنای با اصطلاحات اصلی در زمینه آمادگی جسمانی و تندرستی

۱-تندرستی

از نظر سازمان بهداشت جهانی (WHO) تندرستی صرفا نداشتن بیماری و ضعف نیست . بلکه منظور از آن ، سلامت کامل جسمی و روحی است :

سلامت جسمی

سلامت اجنماعی

سلامت ذهنی و روانشناختی

سلامت روحی  

۲- خوشی

خوشی ، به مفهوم کیفیت مطلوب زندگی از نظر اجنماعی ، ذهنی ، روحی و جسمی است . در حقیقت خوشی و آمادگی کلی ، شرایطی پویا و چند بعدی است که به وراثت ، محیط و اشتیاق فرد وابسته است . 

۳- فعالیت بدنی

هر نوع حرکت جسمی که به وسیله عضلات اسکلتی ایجاد میشود و باعث مصرف انرژی میگردد را فعالیت بدنی میگویند . فعالیت  بدنی بخش مهمی از بهبود کیفیت زندگی است ، زیرا سطح زندگی را افزایش میدهد و سلامتی جسمی ،ذهنی و روان شناختی و به طور کلی مزایای تندرستی مطلوبی ایجاد میکند .

۴- فعالیت ورزشی

فعالیت ورزشی ، مجموعه ای از فعالیت بدنی است . در واقع ورزش یک فعالیت بدنی طراحی شده و غالبا دارای ساختار است که قابلیت تکرار دارد و از نظر بهبود یا حفظ آمادگی جسمانی سودمند است .

۵- آمادگی جسمانی

آمادگی جسمانی ، اصطلاحی با مفاهیم وسیع است که برای افراد مختلف ، معنای متفاوت دارد ؛ در نتیجه بیان یک تعریف دقیق از آن کار ساده ای نیست .یکی از بهترین تعریف ها تعریف مشهور انیستیتوی طب ورزش آمریکاست : فابلیت اجرای سطوح متوسط تا شدید فعالیت بدنی ، بدون خستگی بی مورد و حفظ این قابلیت در سراسر دوره زندگی .

اسلاید ۱۰ :

بسیار ضروری و مهم است که یک ورزشکار بداند در ورزشی که انجام می دهد کدام یک ازعوامل یا فاکتورهای آمادگی جسمانی نقش اساسی ایفا میکند زیرا از این طریق به نتایج مطلوب زیر خواهد رسید :
۱- زمان رسیدن به نقطه عطف ومطلوب دربرخورداری از فیزیک مناسب به حداقل ممکن میرسد (پیشرفت سریع)
۲- ازآسیب دیدگی بی مورد تا مقیاس بالایی جلوگیری میکند
۳- ازفشارآوردن بی مورد برسایرعضلات ودستگاههای بدن جلوگیری می نماید

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 54 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد