دانلود مقاله پروژه در ارتباط باشرکت های هرمی

word قابل ویرایش
151 صفحه
19700 تومان
197,000 ریال – خرید و دانلود

پروژه در ارتباط باشرکت های هرمی

تعریف objection:
واژه objection به معنای سوالی است که برای به نقد کشیدن و تویح بیشتر در مورد یک موضوع مطرح می‌شود. درواقع هر سوالی که در مورد یک کار ازما پرسیده می‌شود یک objection است، و دلیل مطرح شدن آن عدم اطلاعات شخص پرسشگر از حقیقت موضوع است که در این حالت فرد جوابگو باید بتواند با داشتن اطلاعت کامل اعتماد به نفس بالا و تسلط و نفوذ در کلام objection مطرح شده را پاسخ دهد. objection فرصتی طلایی است که ما بتوانیم نکات مبهم پیش آمده در ذهن افراد را بطرف کرده و نوعی ایمان و بینش قوی

برای ادامه کار به افرد افبا نماییم. یکی از پیش نیاز های جواب دادن به objection که نوعی رابطه روحی روانی با فرد است ایجاد ارتباط موثر است. ارتباط موثر بر طرف کننده هر گونه سوء تفاهمی است. با ارائه یکسری روشهای تکنیکها افراد می‌توانند از فواید یک رابطا موثر استفاده کنند. اما وقتی که پیامی توسط شخصی با شک و تردید ارسال می‌شود ویا شخص در حالت پاسخ گوی دار دودلی می‌شود مسلماً نمی‌تواند به طور صد در صد بر روی طرف مقابل تاثر بگذارد.ایجاد این ارتباط موثر نیازمند تسلط کامل برآموزشهای این سیستم است.

تسلط بر نوع تجارت NETWORK MARKETING و همچنین تسلط به ۳p یعنی product (محصول) plan (طرح کمپانی) و positioning (استراتژیهای کمپانی) از ضروریات پاسخگویی به یک سوال است عدم تسلط به این موارد شخص را دچار تزلزل کراه و در نتیجه در جوابگوی موفق نخواهد بود. چه بسا اطلاعات قبلی خود را نیز فراموش کرده و باعث ایجاد عکس العمل منفی در شخص پرسشگر گردد.

اگر در جوابگویی به شخصی دروغ گفته می‌شود ممکن است فرد پس از مدتی به جواب صحیح دست یابد که این حالت موجب کمرنگ شدن اعتبار ما، تجارت NETWORK MARKETING و حتی کمپانی می‌گردد.
نشاط و انعطاف پذیری روحی از دیگر اصولی است که در پاسخگویی به objection باید رعایت شود. افرادی هستند که ممکن است با مطرح کردن سوالات متفاوت به جمع‌آوری بپردازند. وظیفه ما این است که با ایجاد ارتباط موثر به سوالات آنها گوش دهیم و با سعه صدر و حوصله زیاد به سوالات آنها پاسخ دهیم. همچنین نباید در مقابل سوالات افراد حتی اگر غیر منطقی هم باشد عکس العمل منفی ناشی از از تعصب را بروز داد. هدف کلی پاسخ گویی به objection اطلاع رسانی و بالا بردن سطح آگاهی افراد است. تا در سایه یک جواب منطقی به شغل خود ایمان آورده و با قدرت بیشتری به کار خود ادامه دهند.

کلید موفقیت در NETWORK MARKETING آموزش می‌باشد و در واقع خوب دفاع کردن بهترین نوع آموزش می‌باشد. وقتی بتوانیم به یک objection جواب قاطعانه‌ای بدهیم هم شخص مورد نظر را قانع کرده و هم او را در یک چارچوب آموزشی قدرتمند قرارداده تا سطح اطلاعات خود را ارتقا دهدو نیز تجربه‌ای مفید درزمینه کار بدست آورد. درغیر این صورت نه فرد را قانع کرده‌اید و نه دفاع موثری داشته‌اید که نتیجه آن بدنامی خود و تجارت ما است. بعد از این که شخص سوال خودش را پرسید و جواب خود را دریافت کرد می‌توانیم با مطرح کردن سوالات کلیدی و مهمی که قبلاً برای خود ما و دیگر زیرمجموعه‌ها مطرح شده و همچنین پاسخگویی به آنها ابهامات و سوالات دیگری که برای او مطرح شده را پاسخ دهیم. استفاده از این روش باعث می‌شود که اگر برای او نیز سوالی باقی مانده باشد آنرا پرسیده و جوابش را دریافت کند.

قانون NETWORK MARKETING
یکی از کارآمدترین و موثرترین روشها برای پاسخگویی به objection قانون ۳F می‌باشد که نوعی ایجاد همدلی و هم احساس بودن و ارتباط متقابل روحی را ایجاد می‌کند با این روش می‌توان به سوالات واشکالات افراد جواب قانع‌کننده ای داد که آمادگی روحی و ذهنی ایجا د تاثیر جواب را مضاعف می‌کند.

به عنوان مثال اگر دوست شما پرسید: از کجا معلوم است سکه‌ها واقعاطلا باشند به جای اینکه بی‌درنگ پاسخ دهید که معلوم است که طلا است بگوئید: چه جالب من احساس شما را درک میکنم. (FEEL).اتفاقا برای من همین سوال پیش آمد (FELT) ولی میدانید که چه کردم؟ شروع به تحقیق کردم ( FOUND) و این سکه را نزد چند طلاساز و طلافروشی بردم و آنها هم تایید کردند که این سکه طلای ۲۴ عیار است با این روش در حقیقت به جای جبهه گیری و مخالفت با ابراز هم فکری در کنار دوستتان قرار می‌گیرید سپس یک حقیقت را در غالب تجربه بیان می‌کنید.

به طور کلی اسلحه اصلی ما در پاسخ دادن به objection اطلاعات ودانش ما می‌باشد. این اطلاعات همواره باید به روز شده و update گردد وهمواره باید به مطالعه در زمینه‌ها وابعاد مختلف کار پرداخت و اطلاعات جدید دریافت ‌کنیم. مهندسی را در نظر بگیرید و به مدت ۳۰ سال درکارخانه‌ای مشغول به کار است و از تمامی دستگاهها شناخت کامل دارد و قادر است تمامی آنها را به راحتی تعمیر نماید. این فرد در بین کارخانه از محبوبیت بالایی برخورار است زیرا اطلاعات در مورد دستگاهها دارد. حال بعد از مدتی مدیر کارخانه تصمیم می‌گیرد

دستگاههای کارخانه را عوض کند و دستگاههای جدیدتر و کارآمدتری وارد کارخانه نماید. کارکنان کارخانه انتظار دارند این مهندسی بتواند از عهده مشکلات و کاربری دستگاهای جدید برآید. ولی چون اطلاعات خود را به روز نکرده و با دستگاههای جدید آشنایی ندارد و توان نصب و راه‌‌اندازی آنها را ندارد محبوبیت و شخصیت والایی را که نزد کارکنان داشته را از دست می‌دهد و دیگر نفوذی در کار خود نخواهد داشت.پس به روز کردن اطلاعات در تجارب NETWORK MARKETING امری الزامی است. یکی از بهترین تکنیک های جواب دادن به سوالات objection ها این است که سوال را با سوال پاسخ دهیم.

پیش شرط این قضیه داشتن ذهنیت مثبت نسبت به شخص پرسشگر است. این ذهنیت باید همواره وجود داشته باشد که فرد پاسخگو مانند همان شخص پرسشگر بوده است و در آن لحظه سوالی را مطرح میکند که زمانی برای خود او نیز سوال بوده است. مثلاً ممکن است فردی بگوید که این سیستم کلاهبرداری است نباید در مقابل این فرد موضع گرفت بلکه میتوانیم از او بپرسیم که چرا این سیستم کلاهربرداری است اگر میتواند ثابت کند در این صورت شخص توان پاسخگویی را از دست می‌دهد و با توجه به منطق کلام و همدلی ایجاد شده به جواب مورد نظر خود دست میابد.

باتوجه به مقدمه‌ای که درباره objection وآداب آن گفته شد بحث خود را با طرح جواب به تعدادی از سوالاتی که درباره NETWORK MARKETING مطرح است ادامه میدهیم. همانطور که میدانیم هر کاری مسایل و مشکلات خاص خودش را دارد و تجارت NETWORK MARKETING نیز از این قاعده مستثنی نیست. بخش اعظم این مشکلات مربوط به دیدگاه منفی افراد مختلف در جامعه نسبت به این تجارت است.

به طور کلی این دیدگاه و نگرش را می‌توان به چهار بخش تقسیم کرد.
۱- افراد در گذشته با سیستمهایی برخورد کرده اند که معروف به دسیسه‌های هرمی Pyramind Scheme می‌باشد. در سالهای گذشته این سیستمها وارد ایران شدند چند ماهی فعالیت کردن که بنا به دلیلی ربا اعلام شدند، اشباع شدند، متوقف شدند، و نهایتاً تعطیل شدند، مثل جوانان موفق، اوراق مشارکت یزد، سیادتان شیراز، باختران سبز، آفتاب یزد، طرح تعاون، طرح نودوستی، جاسوییچی، پیرین بانک، کمبرلی یانمونه‌های خارجیش مثل پنتاگونا، در اتبدا ممکن است تصور کنید که NETWORK MARKETING نیز مشابه این سیستمهای هرمی است. اما با توضیحاتی که اکنون گفته می‌شود خواهید فهمید که این سیستمها نه تنها شبیه NETWORK MARKETING نیست بلکه تفاوتهای عمده ای با آن دارد. از آنجاییکه قویترین این سیستمها پنتاگونا که متعلق به کشور ایتالیا بود آنرا توضیح می‌دهیم:

در پنتاگونا برای اینکه شخص وارد سیستم شود بایستی سه برگ کاغذ را از کسی می‌خرید وسپس آنرا می‌فروخت. مقداری از پول به دست آمده را به شخص فروشنده و مقداری را هم به حساب کمپانیهای واسطه واریز می‌کرد و در واقع به عنوان یک واسطه عمل میکرد و همانطور که می‌دانید هر کجا واسطه به وجود بیاید، متعاقب آن فساد اقتصادی پیش می‌آید. اما در NETWORK MARKETING هدف حذف واسطه‌ها میباشد. با توجه به نوع سیستم هرمی که در آن، فعالیت می‌شد شخص باید دو یا سه یا پنج عدد از آنرا کپی می‌کرد و به دوستان دیگرش می‌فروخت. این شخص در مقام واسطه و دلال برگه ها را از دست می‌خرید و به دست می‌فروخت و پول را از دوستانش دریافـ‌ت می‌کرد. بعضی از این واسطه‌ها

کاغذ‌ها را گرانتر می‌فروختند و عده‌ای دیگر نیز تعدادی بیشتری را به فروش می‌رساندند که در نتیجه این فسادها این سیستمها در نهایت تعطیل وغیر قانونی اعلام شد،‌محصولی که شما از طریق NETWORK MARKETING و از کمپانی GMI خریدار می‌کنید مستقیماً از خود کمپانی خریداری کرده و از خود شرکت دریافت می‌کنید و همچنین کلیه پورسانتها نیز به طور مستقیم توسط کمپانی به حساب شما واریز می‌گردد. هیچ رابطه‌ای مالی بین افراد مجموعه نیست وتنها رابطه‌‌ای که بین افراد است رابطه آموزشی و حمایت از زیر مجموعه‌ها می‌شد

این هرم دارای ۷ مرحله یا اصطلاحاً level بود که هرکس به level آخر میرسید اصطلاحاً Topseven نامیده می‌شد. در داخل هرم سطر به سطر زیر مجموعه‌ها اضافه می‌شدند. مثلا اکثر شما کاغذتان را به سه نفر دیگر می‌فروختید یک level بالاتر می ‌رفتید و اگرآن سه نفر به سه نفر های دیگر می‌فروختند شما باز یک level بالاتر می‌رفتید تا به رأس هرم یا همان Topseven برسید که در این حالت مبلغی حدود هفتاد تاصد میلیون جایزه می‌گرفتید و بالاجباراز سیستم خارج می‌شدید ولی خوب فرض کنیم شما به سه نفر کاغذ را فروخته اید، از

آن ۳ نفر دو نفر هم به سه نفرهای خود فروخته اند و لی نفر سوم دو تا از کاغذها را می‌فروشد و کاغذ دوم بنا به دلیلی از بین می‌رود یا حتی برای نفر سوم سانحه‌ای بوجود می‌آید به این ترتیب هرم شما قطع می‌شود و شما هیچ وقت به سود نمی‌رسید. اماسیستمی که NETWORK MARKETING استفاده کرده به هیچ وجه خروج و تعطیلی درآن وجود ندارد و تامادامی که از دو سمت شما افراد وارد می‌شوند وتعادلهای ۳/۳ و یا ۲/۲ را بدست می‌آورید پورسانتهای خود را دریافت می‌کنید. همچنین میتوانید شاخه‌ای را که سرعت کُند یا ثابت دارد را با اضافه کردن نفرات فعال، فعال‌تر کنید ثانیاً اگر شخصی به دلیلی فعالیت نکند بقیه دستهای شما فعالیت خود را ادامه می‌دهند شما به سود می‌رسید. در NETWORK

MARKETING تساوی زمان ومکان وجود دارد ولی در هرمها هر کسی زودتر وارد می‌شد در صورتیکه به راس هرم میریسد به سود میرسید و افرادی که در قاعده هرم بودند همگی متضرر می‌شدند. همواره افرادی در قعر هرم قرار داشتند که نمیتوانستند کاغذهای خود را به فروش برسانند ولی در GMI محصول شما طلای خالص ۲۴ عیار است که محصولی ارزشمند است و به مرور زمان ارزش افزوده پیدا می کند و در هر شرایطی قابل تبدیل به پول نقد می‌باشد. همچنین NETWORK MARKETING یکی از شاخه‌های IT و علم فناوری

اطلاعات است. آموزشهای این سیستم توان راهبری و مدیریتی افراد را به طور چشمگیری افزایش داده آنها را متعهد و هدفنمند کرده و تبدیل به افرادی متفکر واهل مشورت وقدرتمند می‌نماید.

۲- دومین دلیلی که باعث ایجاد نگرش منفی در افراد است نوعی بدبینی است به این صورت که افراد فکر می‌کنند آنها پله‌هایی برای موفقیت و پیشرفت افرادی هستند که زودتر وارد این سیستم شده اند و حال آنها سعی دارند برای رسیدن به درآمد بالا آنها را وارد سیستم کند. در پاسخ این افراد باید توضیح داد که این سیستم تجاری یک فعالیت اقتصادی مطلوب و پایدار است که نهایتا برنده-برنده (win-win) می‌باشد و ما زمانی به سود می‌رسیم که آنها به سود رسیده باشند. با تأکید بر حمایت آموزشی به آنها می‌گوییم که تمام اطلاعات خود را در اختیار آنها گذاشته تا آنها نیز به موفقیت برسند و در واقع آنها را متوجه حمایت اجباری در سیستم می‌نماییم. رابطه کاری که بین رییس یا مدیر یک شرکت با کارمندهایش در دیدگاه سنتی دیده می‌شود در اینجا معنایی ندارد رییس یا مدیر یک شرکت اداره یا کارخانه هیچگاه معلومات خود را به طور تمام و کمال در اختیار کارکنان خود نمی‌گذارد. زیرا ممکن است با این کار جایگاه خود را به افراد باهوش‌تر وکارآمدتر از خود بدهد.

ما در NETWORK MARKETING مشاهده می‌کنیم افرادی که زودتر وارد سیستم می‌شوند تمام سعی و تلاش خود را می‌کنند تا افرادی را زیر مجموعه خود نمایند که از خود آنها قویتر باشند تا همواره با قدرت و سرعت بیشتری با رشد خود ادامه دهد. همچنین می‌توان اصل تساوی مکان و زمان را مورد تاکید قرار داد یعنی این که افرادی که دیرتر وارد سیستم شده‌اند می‌تواند با سعی و تلاش و همچنین با دقت کافی و انرژی بالا به سرعت رشد مجموعه خود اضافه کنند و زودتر از بالا سری‌های خود به سود برسند زیرا به سود رسیدن آنها در گرو فرد بالاسری نیست و هر کس می‌تواند با توجه به فعالیت خود به سود برسد.

۳- سومین دلیلی که افراد در رابطه بانگرش منفی مطرح میکنند این است که باور ندارند با سرمایه اندک$۳۰ و یا $۶۰ و یا $۱۱۰می‌توان به درآمد بالایی رسید چرا که در تجارت نوع سنتی افراد مبلغ هنگفتی را صرف می کنند تا به درآمد متوسطی برسند. ایده این افراد این است که این کمپانیها با دادن چنین سودهای کلانی ورشکست می شوند. حال به بررسی این دو موضوع می‌پردازیم.

الف) در حقیقت سرمایه اصلی ما در این کار مبلغ ورودی Plan نیست. سرمایه اصلی ما در این کار وقت و انرژی است. هر چه افراد وقت بیشتری را به این کار اختصاص دهند تا آموزشهای سیستم را به خوبی گذرانده بتوانند به زیر مجموعه‌ها منتقل کند و باعث ایجاد انگیزه در مجموعه خود شوند پتانسیل درآمدی بالاتری خواهند داشت. تمامی تجارتها و مشاغل نیاز به وقت کافی دارند اما در NETWORK MARKETING وقتی که اختصاص میِ‌یابد تا مجموعه رشد کند، سودآوری بسیار بیشتری نسبت به مشاغل سنتی دارد. در آموزشها بارها شنیده‌ایم که بهترین کود برای زمین جای پای کشاورز است. زیرا نشان می‌دهد کشاورز در زمین خود رفت وآمد داشته و وقت زیادی را صرف باروری وکشت زمین خود کرده است.حمایت دایمی شما از زیرمجموعه‌ها باعث رشد اصولی مجموعه و در نتیجه در یافت سودهای کلان می‌گردد.
ب) در رابطه با ورشکست شدن کمپانی می‌توان به راههای مختلف کسب درآمد کمپانی اشاره کرد.

اولین دلیل حذف هزینه‌های تبلیغاتی است امروزه کمپانی‌های بزرگ دنیا درصد کلانی از سود خالص خود را صرف تبلیغات می‌کنند مثلاً کمپانی سامسونگ ۶۸ درصد سود خالص خود را هزینه تبلیغ از رادیو وتلویزیون بیلبورد اتوبانها می‌نماید. اما کمپانی GMI از روش تبلیغ رودررو یا Face to Face استفاده می‌کندو درواقع هزینه‌های سنگین تبلیغاتی را متحمل نمی‌شود. عدم تعادل افراد و همچنین قانون سقف درآمد به عنوان تضمینی برای سودکمپانی می‌باشد یکی دیگر از روشهای درآمدزایی شرکتهایی که در زمینه NETWORK MARKETING کار می‌کند جریان نقدینگی مثبت است که از طریق شبکه بدست می‌آید و کمپانی آنرا در پروژه‌های سودآور دیگری سرمایه‌گذاری می‌کند و از تفاوت زمانی بین زمان دریافت پول تادادن پورسانت برای رشد شرکت استفاده می کند. یکی دیگر از مواردی که اثبات می‌کند کمپانیهایی که به روش NETWORD MARKETING کار می‌کنند هیچگاه ورشکست نشده و سود کلانی رانیز می‌برند محاسبه سود کمپانی است. کافی است محاسبه ای انجام داده تا متوجه شویم کمپانی چند برابر پورسانتی را که می‌دهد را بابت فروش محصولات از مشتریانش می‌گیرد.

مجموعه ای را در نظر بگیرید. و میزان پیش قسط‌های افراد را جمع کنید تا درآمد کمپانی بابت اضافه شدن این افراد به سیستم مشخص شود سپس میزان پورسانتی را که کمپانی به مشتریان خود پرداخت می‌کند را محاسبه کرده و سپس این دو را با هم مقایسه کنید. متوجه خواهیدشد کمپانی سود بیشتری را می‌برد زیرا صاحب تکنولوژی کار و محصول است.
۴- اما چهارمین دلیل که خیلی از افراد آنرا بیان می‌کنند وجود جو منفی در جامعه است. جو منفی که توسط رسانه‌های گروهی روزنامه‌ها و مجلات در بین سطوح مختلف جامعه پیش می‌آید.

در واقع وجود این جو منفی باتوجه به ذات و طبیعت درونی بشر امری طبیعی به نظر می رسد مطالعه ای بر تاریخ بشریت نشان می‌دهد همواره بزرگان علم و دانش مخترعین یا مکتشفین بزرگ با عکس العمل منفی جامعه مواجه می‌شدند. با مروری بر تاریخچه زندگی بزرگانی چون گالیله ادیسون و دیگر دانشمندان بزرگ مشاهده می شود این افراد به خاطر گفتن و یا اختراع یک پدیده نو که بر خلاف عرف و سنت جامعه بوده به مجازاتهای سنگین محکوم شده و یا به آنها تهمت دیوانه می‌زدند. NETWORK MARKETING نیز با ابعاد و

ویژگی‌های خود پدیده‌ای جدید است که در ابتدا با واکنشهای منفی زیادی روبه رو شده است همچنین عده ای نیز بدون توجه به اصول کار NETWORK MARKETING وکار کارشناس قوی به اظهار نظر در این رابطه پرداخته و بعضاً آنرا با دسیسه هرمی اشتباه می‌گیرند. در دوره‌های مختلف تاریخ همواره ابزاری به عنوان قدرت برای انسانها وجود داشته که به وسیله آن از دیگر انسانها جدا و ممتاز شده اند. زمانی ابزار قدرت زمین بود و هر کشوری که وسیع‌تر بودو بیشتر به کشور گشایی می‌پرداخت قدرتمندتربود کشاورزان و فئودالهای بزرگ صاحب نفود و اعتبار بودند. ادوار بعدی با انقلاب صنعتی صاحبان صنعت و کارخانه‌دار ها بر جهان حکمفرمایی می‌کردند. اما از بیش از سی سال پیش تا کنون با رشد و پیشرفت چشمگیر علم ودانش امروزه فرد و جامعه ای قویتر است که دارای اطلاعات ودانش فراتری باشد.

NETWORK MARKETING در واقع نوعی فناوری اطلاعات است و به جوامع این امکان رامی‌دهد که با روش On-line شدن وایجاد شبکه ‌ای از روابط انسانی به سودهای کلانی برسند. مالزی به عنوان لیدر بزرگ NETWORK MARKETING یکی از الگلوهای اصلی این تجارت است. جالب است بدانید زمانی که این تجارت وارد مالزی شد با تحریم شدید و انتقاد تندی از طرف مطبوعات مواجه شد و حتی مجازاتهای سنگینی چون اعدام برای این تجارت قدرتمند در نظر گرفته شد اما با رشد اطلاعاتی و تحقیقات بیشتر این کشور امروزه تبدیل به یکی از

قدرتمندترین کشورها در زمینه NETWORK MARKETING گشته که امروزه ۸۰۰ نتورک در این کشور فعال می‌باشند و درآمد ارزی این کشور از طریق NETWORK MARKETING بیش از ۷ برابر درآمد نفتی ایران در سال ۲۰۰۴ بوده است. به طوری که امروزه دولت مالزی خود مجری کلاسهای آموزشی گشته و کلاسهای آموزش NETWORK MARKETING را برای عموم مردم برگزار می‌کند با توجه به اینکه این صنعت به تازگی وارد کشور ما شده و عمر درازی ندارد وجود این جو منفی الزامی است و از دیدگاه اقتصادی امری بدیهی به نظر می‌رسد. در

نظر بگیرید تمام رسانه‌ها جراید نهادها و ارگانهای دولتی به جای تبلیغ منفی شروع به تبلیغ مثبت کنند و همه افراد را تشویق به ورود به NETWORK MARKETING کنند البته شاید این کار درستی به نظر برسد، اما در واقع چنین نیست، زیرا اگر تمام افراد جامعه وارد این کار شوند و به درجه ای از یقین برسند که با سرمایه اندک می‌توانند به سود هنگفتی برسند نظام اقتصادی مملکت از حالت نظم و انسجام خود خارج شده و هیچ فردی دیگر حاضر نیست در جایگاه شغلی قبلی خود فعالیت کند. کارمندی که برای دریافت یک حقوق ناچیز ساعتها وقت

صرف می‌کند دیگر حاضر به کار نیست. اثر مثبت جو منفی این است که با ایجاد بستر فرهنگی و اقتصادی مناسب جلوی شتاب افراد را بر ای ورود به NETWORK MARKETING می‌گیرد و باعث می‌شود افراد به آموزش کامل و با ایجاد هدف و تعهد کاری به NETWORK MARKETING به عنوان شغل دوم و پاره وقت خود بپردازند. مانند فنری که فشرده شده اگر یکباره رها شود ممکن است باعث آسیب رساندن شود ولی در صورتی که آهسته وآرام باز شود دیگر مشکلی را بوجود نمی‌آورد. در گذشته شاهد بودیم که وسایل صوتی وتصویری مثل ویدیو و ماهواره با ممنوعیت های قانونی مواجه بودند ولی اکنون به عنوان یک وسیله مفید در جهت ایجاد ارتباطات جهانی و اطلاع رسانی و همچنین سرگرمی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
عدم موفقیت افراد در نتورک‌های دیگر:

یکی دیگر از مسایلی که تحت عنوان objection می‌گنجد ترس افرادی است که در نتورکهای دیگر وارد شده و در نتیجه به موفقیت نرسیده‌اند و حال برای اینکه وارد یک NETWORK MARKETING جدید شوند به نوعی دچار ترس از عدم موفقیت شده اند.

در قالب ۴ آیتم می‌توان به این objection پاسخ موثری داد. اولا اینکه شخص در NETWORK MARKETING قبلی آموزشهای کافی و لازم را برای این تجارت ندیده ودر نتیجه مهارت کافی در این تجارت نداشته است، تمامی اصول و ارکان NETWORK MARKETING بر آموزش استوار است و زمانی که فردی این اصول را بلد نباشد و در واقع نوعی مهره سوخته در مجموعه می‌باشد.

ثانیاً باید به این افراد توضیح دادکه وجود بالاسری وکمک و حمایت او باعث رشد فرد در مجموعه می‌گردد.
بالاسریهایی که قبلاً وارد سیستم شده و تجربیات گرانبهایی را اندوخته‌اند مجموعه خود را بر اساس اصل آموزش رشد می‌دهند و سعی می‌کنند حس مسولیت پذیری و تعهد را در افراد ایجاد کنند تا کل مجموعه به طور اصولی فعالیت کرده و هم به سود برسند. با ید به این افراد اطمینان دهیم که مجموعه ما آموزشی عمل کرده و جای هیچ گونه نگرانی نیست.
ثالثاً اینکه این افراد در تجارت جدید خود یعنی NETWORK ARKETING تفکری سنتی را دخیل نموده و پول اولیه را سرمایه کار خود می دانند ولی ما درآموزش می‌آموزیم که وقت و انرژی و جستجو برای کسب اطلاعات و به روز کردن اطلاعات سرمایه اصلی ما در این کار است و در واقع مبلغ اولیه بهانه‌ای برای ورود به NETWORK MARKETING است.

و موردآخر اینکه نوع تجارت NETWORK MARKETING نیز باید با شرایط مالی و اجتماعی ما سازگار باشد، در حال حاضر نتورک‌های زیادی مشغول فعالیت هستند اما در میان این نتورک‌ها شبکه‌ای می‌تواند موفق باشد که افراد مختلف با تواناییهای مالی متفاوت‌وارده شده و کسب درآمد کنند. یعنی Plan این کمپانی طوری باشد که ریسک پذیری کمتری داشته و شرایط رشد مجموعه افراد را فراهم نماید. Plan تجاری نباید مبلغ زیادی باشد زیرا ورودی افراد را ضعیفتر نموده و در ادامه راه افرادی را که وارد شده‌اند به علت عدم جذب زیر مجموعه دلسرد می‌نماید و باعث می‌شود آنها برای این کار اهمیتی قایل نباشند. خوشبختانه GMI شرایطی را فراهم نموده که همه افراد با سطوح مختلف مالی می‌توانند به راحتی جذب کار شده و با سرمایه گذاری اندک به پتانسیل درامدی بالایی دست یابند.

از ویژگیهای ممتاز GMI مرحله انگیزش ۱/۱ اول است که ۵۶ درصد مبلغ اولیه سرمایه گذاری برگشت داده می‌شود و دیگر اینکه هزینه کل محصول در مرحله اول پرداخت نمی‌گردد بلکه بصورت اقساط آن هم از پورسانتهای دریافتی کسر می‌گردد واین عوامل ریسک پذیری کار را کم می‌کند.
حتی قانونی به نام nonactive وجود دارد که می‌توان بعد از ۶ ماه جایگاهی را که تعادل صفر دارد را cancel نموده و سرمایه اولیه را پس گرفت. محصول این کمپانی به آدرس مشتری ارسال شده وتحویل خودش داده می‌شود و زمانی که شخص محصول را دریافت می‌کند ۴ برابر محصول سود برده است. این محصول دارای ارزش بالای پولی است و شخص می‌تواند آنرا به مبلغی متناسب با هزینه پرداختی به فروش برساند.

اشباع شدن در NETWORK MARKETING:
دلایل متعددی وجود دارد که می‌توان اثبات کرد که این ساختارها با رشد وسیع هر گز اشباع نمی‌شوند. اولین دلیل اینکه در یک Plan با طراحی هدفمند همیشه شاخص رشد Plan از شاخص رشد جمعیت کمتر است طبق آمار در هر ثانیه در دنیا ۱۰۰۰ نفر متولد می‌شوند این در حالی است که در هر ثانیه ۷۰۰نفر شرایط ورود به NETWORK MARKETING را دارند، از طرف دیگر افراد زیادی هستند که جز نفرات پایانی هستند و حس می‌کنند دیگر کسی وجود ندارد در مجموعه‌ها آنها وارد شود بنابراین در نهایت کار با مشکل مواجه می‌شوند. نکته مهم این است که باید گفت در ساختار بایناری اشباع به معنی واقعی هیچگاه اتفاق نمی افتد اما ممکن است اغلب دوستان و آشنایان وهمکاران فردی یا در شبکه NETWORK

MARKETING مربوط عضو شده یا مخالف عضویت در آن شبکه باشند. در این حالت هرگز نمی توان گفت که سیستم اشباع شده بلکه فرد مورد نظر می‌تواند در این حالت با تمرکز بیشتر و باکمک بالاسریها وآموزشهای سیستم ودر واقع صرف زمان بیشتر و با تلاش و کوشش مجموعه خود را رشد دهد.

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 19700 تومان در 151 صفحه
197,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد