تحقیق در مورد فروش محصولات از طریق اینترنت

word قابل ویرایش
11 صفحه
8700 تومان
87,000 ریال – خرید و دانلود

فروش محصولات از طریق اینترنت

مقدمه:
فروش محصولات از طریق اینترنت
-امروزه همه سعی بر آن دارند که وقت کمتری را برای امور خرید و کارهای روزمره گذارند. لذا ما می توانیم با فروش محصولات (لوازم خانگی) از طریق اینترنت صرف کردن وقت را به حداقل برسانیم و قسمتی از بازار را از آن خود کنیم.

-ما می توانیم با تشکیل یک سایت اینترنتی در خصوص فروش محصولات به طوری که همه انتظارات مشتری در رابطه با مشخصات لوازم را دارا باشد.
این طرح هم در وقت صرفه جویی می کند و هم اینکه مشتری با تسلط بیشتری به دنبال تقاضای مورد نظر خود می گردد که از قبیل: مشخصات فیزیکی‏ رنگ‏ مدل، … می باشد.

-به عنوان مثال: یک یخچال فریزر را می توان با نشان دادن عکسهای مختلف در جهات مختلف و همچنین یک کلیپ تصویربرداری شده از این یخچال و در قسمتی دیگر کل مشخصات یخچال مورد نظر درج گردیده است را معرفی نمود.

و در قسمت دیگر سایت مشخصات خریدار درج می گردد که از قبیل:
مشخصات فردی – تلفن – E-mail – آدرس منزل – شماره فیش واریزی بانک
-اگر این شرکت فقط مختص به شهر تهران باشد می بایست دو یا سه انبار در نقاط مختلف شهر تهیه گردد تا هرکدام از انبارها مربوط به یک ناحیه مشخص شده باشد. و این به این معنا نیست که هرکدام مجزا کار کنند بلکه در صورت نبود محصول درخواست شده در انبار شماره ۱ از انبار شماره ۲ استفاده کرد و اقدام به ارسال محصول موردنظر مشتری انجام شود.

-و اگر این شرکت بخواهد در سطح گستره تری اقدام کند. می تواند نمایندگی‌هایی هم در مراکز استانها احداث کند که آنها هم انبار مربوط به خودشان را داشته باشند.

 

ترجیح های طرح:
هزینه های دربرگیرنده طرح برای یک شهر مثل تهران شامل موارد ذیل می گردد. اولین چیزی که نیاز می باشد به دو مکان بصورت انبار که هرکدام بخشی از منطقه شهر را دربرگیرد و همچنین به ازای آن دو انباردار ساده.

به دلیل اینکه این طرح غیرمستقیم با مشتری رابطه دارد می توان یکی از انبارها را یک دفتر کار کوچکی در کنارش تهیه کرد با یک سیستم رایانه و یک کاربر کامپیوتر.
جهت حمل و نقل به دو خودروی باری که می تواند از نوع وانت باشد نیاز است که هرکدام برای یک انبار و همچنین به ازای هرکدام یک راننده نیز نیاز می باشد.
هزینه های طرح به شکل زیر می باشد.

هزینه های اولیه طرح:

شرح تعداد مبلغ به ریال
خودرو وانت ۲ ۰۰۰/۰۰۰/۱۶۰
سیستم رایانه ۱ ۰۰۰/۰۰۰/۵
لوازم موردنیاز دفتر و انبار (میز، فایل، یخچال، …) ۱ ۰۰۰/۰۰۰/۷
جمع کل ۰۰۰/۰۰۰/۱۷۲

 

هزینه های ماهیانه طرح:
شرح تعداد مبلغ به ریال
اجاره انبار ۲ ۰۰۰/۰۰۰/۳
حقوق انباردار ۲ ۰۰۰/۰۰۰/۳

حقوق کاربر رایانه ۱ ۰۰۰/۶۰۰/۱
حقوق راننده ۲ ۰۰۰/۰۰۰/۳
هزینه های روزمره (تعمیرات و سوخت خودرو، برق، تلفن، …) ۱ ۰۰۰/۸۰۰
جمع کل ۰۰۰/۴۰۰/۱۱

خلاصه برنامه اجرایی:
طریقه خرید مشتری از سایت:
-مشتری که وارد سایت می شود بعد از انتخاب لوازم مورد نیاز خود، مبلغ را که در خود سایت مشخص شده است از طریق شبکه اینترنتی بانکی از حساب خود به حساب شرکت واریز می نماید و با درج کردن شماره کد واریزی به بانک (حساب شرکت) در قسمت مخصوص خریدار می تواند لوازم موردنظر خود را خریداری نماید.

-البته این سایت باید طوری طراحی شود که مشتری با وارد شدن به سایت شرکت جذب شود، به طور مثال می توان کلیپهای تبلیغاتی کوتاه و جذاب را تهیه کرد و همچنین صفحه آرایی زیبا و شکل لوازم شرکت به طور جذاب تهیه شود طوری که مشتری را شیفته خودش کند.
همانطوری که می دانیم لوازم از طریق تصویری (تلویزیون) خیلی جذابتر و قشنگتر از حالت واقعی دیدن می باشد.
-البته از فعالیتهایی که این شرکت می بایست انجام دهد این است که همه مراکز با هم هماهنگ باشند و موجودی آنها باید به روز باشد. به عنوان مثال: یک مرکزیت در تهران قرار داده و همه مراکز دیگر می بایست آمار فروش و درخواست خود را با مرکز هماهنگ کنند و از سوی مرکز هم قیمتها به روز در داخل سایت تغییر کند.

و هماهنگی هایی که مراکز مختلف باید با هم داشته باشند این است که به عنوان مثال: اگر یک نمایندگی لوازم درخواست شده از سوی مشتری را نداشته باشد می بایست از نزدیکترین نمایندگی درخواست کند تا لوازم مربوطه تهیه شود و برای مشتری ارسال گردد.

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 8700 تومان در 11 صفحه
87,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد