دانلود فایل پاورپوینت اهمیت و شیوه های نوین فراگیری زبان انگلیسی در مراکز پژوهشی

PowerPoint قابل ویرایش
53 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت اهمیت و شیوه های نوین فراگیری زبان انگلیسی در مراکز پژوهشی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت اهمیت و شیوه های نوین فراگیری زبان انگلیسی در مراکز پژوهشی قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

 

اسلاید ۱ :

مقدمه

بشر در هیچ دوره ای این چنین با حجم انبوهی از داده ها و اطلاعات مواجه نبوده است. سرگردانی انسان امروز انتخابی مناسب از بین هزاران امکانی است که عمر کوتاهش را برنمی تابد. و این سرگردانی , در انتخاب روشی مناسب برای یادگیری یک زبان بین المللی با گستره تولید جهانی , صد چندان شده است. کتابها, فیلمهای صوتی- تصویری , کلاسهای آموزشی رسمی و غیر رسمی , نرم افزارها و پهنه گسترده اینترنت درکارند تا امر فراگیری یک زبان خارجی تحقق یابد.

اسلاید ۲ :

دنباله

آیا اشکال در بهره هوشی ما دانش آموزان ایرانی است که با گذراندن بیش از ده سال از دوران راهنمائی تا دانشگاه هنور نتوانسته ایم در حد قابل قبولی زبان بیاموزیم؟

چرا, دانش آموزان و دانشجویان ایرانی با گذراندن بیش از ده سال, از دوران دبیرستان تا دانشگاه هنوز نتوانسته ایم در حد قابل قبول زبان بیاموزیم؟ بدون شک در بهره هوشی و توانائی های ما نیست بلکه مشکل در روشها و تکنولوژی هایی است که ما با استفاده از آنها زمان  بزرگی از زندگی خویش را از دست داده ایم.

 

اسلاید ۳ :

دلائل ناکامی در فراگیری زبان

ترس

   ما همیشه زبان را درس مشکلی تصور می کردیم که باید آنرا امتحان دهیم و بدین دلیل هرگز فرصت استفاده از آنرا به صورتی نیافتیم که از آن لذت ببریم.

اسلاید ۴ :

تکیه بر محیط مبتنی بر متن

دنیای واقعی زبان , یک دنیای صوتی است , در حالی که سیستم آموزشی ما , دنیایی مبتنی بر متن بوده است و این باعث می شد که مشکل تلفظ نیز بر مشکلات بی شمار افزوده شود. به دلیل عدم زیستن در یک محیط صوتی با آن احساس بیگانگی می کنیم, نتیجه این سیستم آموزشی در آرمانی ترین شرایط تربیت مترجم بود, نه کسی که با زبان بتواند ارتباط برقرار کند.

اسلاید ۵ :

تکیه بر گرامر

کاش ما زبان را با روش کودکان یاد می گرفتیم که کمترین اهمیتی برای دستورات پیچیده زبان نمی دهند. راستی ما , خود چقدر با گرامر زبان مادری خود آشنا هستیم؟ دستورات گرامری در تمامی زبانها یک موضوع کاملاً تخصصی و انتزاعی از زبان است و اگر نه این است پس این همه رشته های دانشگاهی سطح بالا در رابطه با دستور زبان چه معنی می دهند؟ حرف زدن با رعایت دستورات گرامری زبانی پر از استثناء مانند انگلیسی تقریباً غیر ممکن است.

اسلاید ۶ :

تاکید بر یادگیری لغایت

آموزش , حفظ کردن فرهنگهای لغت بود , هر معلمی برای خود دیکشنری کوچکی می ساخت که مجبور به حفظ آن بودیم و متاسفانه هنوز هم کار به همین منوال است. در یک فرهنگ انگلیسی  نگاهی به لغت GET یا TAKE بیندازید.دو صفحه معنی مختلف و گاه متضاد  برای یک لغت سردرگمی آدمی را در آموزش صد چندان می کند. فرق عمده زبان انگلیسی با زبان فارسی در این است که لغات در زبان انگلیسی عمدتاً وقتی معنا واقعی دارند که در کنار سایر لغات قرار می گیرند , مثلاً لغت TAKE معنی واضحی ندارد. در حالی که معنی عبارت TAKE OFF  کاملاً مشخص است.

اسلاید ۷ :

اهمیت دادن به امر خواندن

در هر زبانی چهار عنصر عمده خواندن , نوشتن , صحبت کردن و گوش دادن وجود دارد. آنچه در سیستم آموزش رسمی یا بیش از همه به آن پرداخته شده است امر خواندن می باشد. در برخی از کلاسهای غیر رسمی نیز صحبت از هم زمانی چهار عنصر رفته است . اما وقتی در محیط واقعی زبان قرار می گیریم در می یابیم که اگر هدف فراگیری زبان باشد عنصر خواندن و نوشتن اهمیت درجه چندم دارند, به این دلیل ساده که در تمامی زبانها افراد بی سواد آن جامعه نیز قادر به تکلم زبان مادری خود هستند.

اسلاید ۸ :

سه درد سربزرگی که
زبان آموزان با آن مواجهند

اسلاید ۹ :

ایجاد شور و شوق درونی

اکثر زبان آموزان دوست دارند تا به خوبی به زبان انگلیسی صحبت کنند, و از احساس این که می توانند روزی به راحتی به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنند.هیجان زده می شوند ولی به فرآیند یادگیری توجهی نمی کنند. برای اکثر زبان آموزان , فراگیری زبان یک وظیفه است چیزی که آنها مجبورند انجام بدهند, نه اینکه نخواهند! این اولین و بزرگترین دردسری است که زبان آموزان با آن مواجهند, زیرا اگر کسی از یادگیری زبان خوشش نیاید, یقیناً آنرا به خوبی فرا  نخواهد گرفت اگر شما عاشق زبان انگلیسی نباشید زبان  انگلیسی هم عاشق شما نخواهند بود!

اسلاید ۱۰ :

اگر شما می خواهید که یک زبان آموز موفق شوید, باید به خود فرآیند یادگیری علاقه مند باشید. زمانی که مشغول فراگیری زبان هستید. باید به گونه ای باشید که انگار دارید تفریح و استراحت می کنید. برای مثال شما باید از :

خواندن جملات انگلیسی و تفکر راجع به ساختار آنها

فراگیری لغات جدید از دیکشنری

نوشتن یک جمله صحیح انگلیسی با استفاده از دیکشنری ها , راهنماهای گرامری و اینترنت

تمرین تلفظ اصوات و لغات انگلیسی

لذت ببرید.

به طور ایده آل , فراگیری زبان باید سرگرمی شما باشد. شما باید به خود به عنوان یک زبان آموز نگاه کنید , کسی که یادگیری زبان انگلیسی را به عنوان یکی از فعالیتهای مورد علاقه اش انتخاب کرده است.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 53 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد