دانلود فایل پاورپوینت تغییر در رویکردهای سنتی بخش سلامت به سوی ارتقای عادلانه سلامت مردم

PowerPoint قابل ویرایش
39 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت تغییر در رویکردهای سنتی بخش سلامت به سوی ارتقای عادلانه سلامت مردم توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت تغییر در رویکردهای سنتی بخش سلامت به سوی ارتقای عادلانه سلامت مردم قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

حفاظت از سلامت (از ۱۳۰۰ تا ۱۸۳۰ میلادی)- کنترل دم مسموم(از ۱۸۴۰ تا ۱۸۷۰ میلادی)- کنترل سرایت (از ۱۸۸۰ تا ۱۹۳۰ میلادی)- طب پیشگیری (از ۱۹۴۰ تا ۱۹۶۰ میلادی)

مراقبت بهداشتی اولیه (از ۱۹۷۰ تا ۱۹۸۰ میلادی)

ارتقای سلامت (از ۱۹۸۰ تا کنون)

ارتقای سلامت فرایند قادرسازی مردم برای افزایش      کنترل شان بر سلامت و بهبود سلامت است. تمرکز ارتقای سلامت بر روی دستیابی عادلانه به سلامت است.

 منشور اوتاوا-۱۹۸۶

اسلاید ۲ :

سلامت تابع عوامل فردی، فرآیندهای بین فردی، عوامل ساختاری، عوامل اجتماعی و سیاست‌ های همگانی است.

چهار عامل از پنج  عامل مذکور، خارج از حیطه فردی و در محیط است که نشان دهنده برتری مداخلات اجتماعی نسبت به مداخلات فردی است.

تدوین قوانین جامعی برای  بهبود شاخص‌های اجتماعی سلامت، با هدف اصلاح شرایط اجتماعی و ایجاد بستر لازم برای اتخاذ شیوه زندگی فردی و جمعی سالم توسط مردم، ضروری است. 

اسلاید ۳ :

وضعیت سلامت هر فرد هم ارز با مجموعه شرایطی است که به او این توانایی را می دهد تا از فرصت های واقعی خود استفاده کرده و از پتانسیل بیولوژیکی خود بهره  برد.

شرایط اصلی سلامت دارای بیشترین اهمیت برای تمام مردم است.

شرایط فرعی سلامت بستگی به توانایی های فردی و وضعیت موجود افراد دارد. برای مثال شرایط سلامت یک زن باردار با یک فرد معتاد یا یک فوتبالیست ملی متفاوت است.

اسلاید ۴ :

qنیازهای ابتدایی به غذا، آب، سرپناه و مسکن؛  

qدستیابی عادلانه به اطلاعات ممکن و قابل حصول در مورد تمامی عوامل تأثیرگذار بر زندگی؛

qسواد سلامت به معنای برخورداری از مهارت، توانایی و اعتماد به نفس برای جذب و درک و استفاده از اطلاعات بهداشتی؛  

qوابستگی یا تفهیم این مطلب به مردم که هیچ گاه یک فرد        نمی تواند از محیط اطراف خود و سایر مردم، به طور کامل خود را جدا سازد و در قبال جامعه ای که در آن زندگی می کند دارای حق و نیز وظیفه است؛ و

qقدرت و امید.  

 

اسلاید ۵ :

به جای تنها دویدن به دنبال بیماری، برای ارتقای واقعی سلامت مردم تلاش کنیم و به جای تنها افزودن سال به زندگی برای افزودن زندگی به سال مبارزه کنیم؟

اسلاید ۶ :

qساختار قدرت، در تمامی سطوح بر زندگی مردم اثر دارد. ارتقای سلامت  نیازمند تعریف شفاف ارتباط بین سلامت، سیاست و قدرت است.

qتحلیل تأثیر قدرت برتوانمندسازی مردم و افزایش ظرفیت جامعه  برای ارتقای سلامت نیازمند تحلیل تاثیر قدرت بر مشارکت مردمی است.

qارتقای سلامت، علاوه بر توانمندسازی مردم برای کنترل قدرتمندانه زندگی خود، نیازمند تلاش برای تقویت مردم سالاری است.

qقدرت تساوی خواه، دستیابی به توافق نظر مشترک بین دولت و ملت  در زمینه موضوعاتی هم چون آب سالم، مسکن، غذا و سایر عوامل مؤثر بر زندگی  مردم را تسهیل می کند.

 

اسلاید ۷ :

سلامت را سرنوشت همه مردم بدانیم و نه  بیماری  را و به عنوان بخش سلامت برای نوشتن چنین سرنوشتی، تلاش کنیم و نه تنها برای درمان بیماران؟

 

اسلاید ۸ :

شیوه زندگی راهی است برای زندگی بر اساس الگوهای قابل تشخیص رفتار که در واکنش متقابل ویژگی های فردی، تعاملات اجتماعی و شرایط اقتصادی اجتماعی و محیطی زندگی افراد انتخاب می شود.

شیوه زندگی سالم باید در برگیرنده رفتار مردم در سه بعد فردی، اجتماعی و رابطه بین فرد و جامعه باشد چراکه زندگی سالم مردم نیازمند تامین تعادلی منطقی وخردمندانه میان سلامت شخص، سلامت و تندرستی دیگران و سلامت جامعه است.

تامین، حفظ و ارتقای سلامت مردم، سازمان ها و جوامع نیازمند خلق و پرورش احساس وابستگی متقابل مردم به یکدیگر و به جامعه‌ای است که در آن زندگی می کنند. جامعه‌ باید کانونی باشد برای وابستگی متقابل مردم به یکدیگر و به ارزش‌ها و تمدنی که به آن تعلق دارند، جایی که احساس کنند که بخشی از یک جامعه توسعه‌دهنده سلامت و جزیی از اجزای حیات و رشد آن جامعه هستند.

 

 

 

اسلاید ۹ :

نداشتن دردی به جز رنج بیماری را وظیفه خود بدانیم اما هنرمان را کاهش رنج بیماری و کاهش شمار مردمی بدانیم که دچار بیماری          می شوند؟

 

 

اسلاید ۱۰ :

به جای جدال ناتمام برای آن که چه کسی هزینه های بیماری را بپردازد(دولت یا مردم)، برای تامین منابع لازم به منظور توانمندسازی مردم برای سالم بودن، سالم ماندن و ارتقای سلامت بجنگیم؟

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 39 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد