دانلود فایل پاورپوینت رشته تحصیلی دانش آموزان و آیندۀ ی میهن اسلامی

PowerPoint قابل ویرایش
13 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت رشته تحصیلی دانش آموزان و آیندۀ ی میهن اسلامی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت رشته تحصیلی دانش آموزان و آیندۀ ی میهن اسلامی قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

رشته تحصیلی دانش آموزان

 • هر کس در زندگی بارها دست به انتخاب می‌زند. چرا که انتخاب یکی از مهمترین فعالیت‌های انسان است. انسان با انتخاب‌های خود مسیر زندگی‌اش را تعیین می‌کند انسان آزاد آفریده شده است و به او این اختیار داده شده است که در بسیاری از موارد آنچه را که مناسب می‌داند، برگزیند.به طور مثال کودک یا نوجوان از میان همه دانش ‌آموزان یا اطرافیان خود تنها عده‌ای را به عنوان دوست خود انتخاب می‌کند. او برای این انتخاب دلایل و ملاک‌های مختلفی دارد. برخی وقتی راه یا چیزی را انتخاب کردند از کار خود راضی هستند و دیگران به دلایل مختلف انتخاب خود را نادرست می‌دانند. موارد دیگری هم وجود دارند که در آنها دست به انتخاب می‌زنیم. انتخاب شغل ، انتخاب همسر ، انتخاب تیم ورزشی و … از این دسته اند.

اسلاید ۲ :

انتخاب رشته تحصیلی اهمیت فراوانی دارد

 • انتخاب رشته تحصیلی اهمیت فراوانی دارد زیرا انتخاب نادرست رشته تحصیلی سبب افت علمی کشور، تضییع منابع اقتصادی و انسانی، بی تفاوتی و بی انگیزه شدن دانشجو نسبت به مسائل اجتماعی و ایجاد اختلالات روانی در زندگی فردی و اجتماعی دانشجو می گردد.

اسلاید ۳ :

انتخاب رشته تحصیلی 
مقطع تحصیلی اول دبیرستان

 • انتخاب رشته تحصیلی یکی از دغدغه های مهم دانش آموزان و والدین آن ها می باشد زیرا انتخاب درست رشته تحصیلی یکی از دلایل موفقیت تحصیلی و شغلی دانش آموزان در آینده می باشد
 • برای یک انتخاب رشته درست باید ویژگی های خود دانش آموز از جملهمیزان بهره هوشی، نمرات تحصیلی او ، تعیین نقاط قوت و ضعف او در دروس مختلف ، بررسی علایق و استعدادهای او در زمینه رشته‌ها و مشاغل مورد بررســی قرار گیرد و والدین در این زمیـــنه می توانند با دادن اطلاعات فراوان و واقعی و همچنین ایجاد روحیه عالی و اعتماد به نفس قوی در فرزند خود این توانایی را در او به وجود بیاورند تا بتواند بهترین رشته مورد علاقه خود را انتخاب کند.

اسلاید ۴ :

نکته مهم

 • در انتخاب رشته در دبیرستان علاقه و میزان پیشرفت درسی و انگیزه خود جوش هر دانش آموز به درس های اصلی آن رشته تحصیلی است ، یعنی دانش آموزان از خواندن و مطالعه درس های آن رشته شخصا لذت ببرد و احساس تسلط بر آن درس را در خود احساس کند.
 • رشته تحصیلی که مورد علاقه افراد نباشد باعث از بین رفتن بسیاری از لذت ها و موفقیت ها در فرد می شود و بسیار اتفاق افتاده است که دانش آموزان فعال و با استعداد به خاطر اینکه رشته تحصیلی مناسبی را در دبیرستان انتخاب نکردند در ادامه تحصیل و یا پیدا کردن شغل مرتبط با رشته خود ناکام ماندند.
 • شناخت رشته و سپس انتخاب رشته در هنگام انتخاب رشته تحصیلی بسیار مهم و موثر می باشد و والدین ، دانش آموزان ، معلمان ، مشاوران و رسانه ها در شناخت و ارایه رشته های مختلف به دانش آموزان وظیفه سنگینی را بر عهده دارند.

اسلاید ۵ :

داشتن علاقه

 • داشتن علاقهاز مهمترین مسائل انتخاب رشته تحصیلی می باشد زیرا میل و علاقه فرد به رشته مورد نظر باعث تلاش ، کوشش و صرف انرژی موثر می شود.

اسلاید ۶ :

شناخت رشته تحصیلی و عاقبت اندیشی

 • یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب رشته شناخت رشته تحصیلی و عاقبت اندیشی در انتخاب آناست .توانایی علمی و استعداد فرد و همخوانی آن با رشته مورد نظر گاهی مورد علاقه دانش آموز نیست و دانش آموز برای انتخاب رشته باید تمامی جوانب از جمله علاقه ، استعداد ، آینده آن را مدنظر قرار دهد.
 • در انتخاب رشته باید شرایط و توان اقتصادی فرد با شرایط و هزینه های رشته مورد نظر همخوانی داشته باشد و همچنین مراکز آموزش باید قابل دسترسی باشند.

اسلاید ۷ :

آیندۀ ی میهن اسلامی

در یک نگاه کلی مطالبی که باید حول مساله انتخاب رشته تحصیلی و شغلی مد نظر قرار عبارتند از:

تمام انسان‏ها اغلب با شروع رشد و بالندگی ، دو نوع هدف را دنبال می‏کنند .
۱- هدف فردی : امیال و آرزوهای فرد

۲- هدف اجتماعی و آرمان‏گرایانه : در برگیرنده رشد و شکوفایی جامعه و خدمت به

مردم

فرد موفق کسی است که بتواندطوری این دو هدف (فردی ـ اجتماعی) را ادغام کند که در نهایت نتیجه‏ای رضایت‏بخش به دست آید.این جاست که اهمیّت بحث مشاوره تحصیلی ـ شغلی با توجه به اینکه تحصیلات، اساس و پایه اشتغال هر فرد در آینده اوست، خود را نشان می دهد.

اسلاید ۸ :

 • در واقع عقیده ما بر این است که اگر فرد امکان این را نداشته باشد که با اطلاعات صحیح و دقیق، دست به انتخاب رشته بزند، بدین معناست که نمی تواند در آینده، شغل مناسبی داشته باشد .زیرا چنین فردی که نتوانسته شغل مناسبی برای خود انتخاب کنددر هدف اوّل (فردی) ضربه دیده و در ادامه، هدف دوم او (اجتماعی و آرمانی) نیز به مخاطره می‏افتد. لذا هرفردی باید برای اجتناب از آسیب‏های روانی و مادّی انتخاب نادرست رشته تحصیلی وبدنبال آن آینده شغلی خود ، با رعایت یکسری موازین و اطلاعات دست به انتخاب رشته بزند؛زیرا در مراکز مشاوره به صورت تجربی دیده شده که افراد متعددی با شکایت از افسردگی مراجعه کرده اند ولی پس از بررسی ریشه‏ها و علل افسردگی ایشان پی برده‏ شده که این شخص با داشتن تحصیلات عالی و شغل به ظاهر مناسب، دچار نوعی رکود ، سردرگمی شده و همین امر در دراز مدت باعث افسردگی وی شده فقط به این دلیل که به آن رشته و به آن شغل، علاقه نداشته است.

اسلاید ۹ :

عواملی که در انتخاب رشته تحصیلی و شغل تایثر دارند.

 • ۱٫استعداد و علاقه افراد.
 • ۲٫ حساسیت خانواده و اطرافیان وی
 • ۳٫ انتظارات فرد از زندگی آینده از نظر سطح درآمد ،جایگاه اجتماعی و…
 • ۴٫ توانایی تحمل مشکلات
 • ۵٫ نیاز جامعه
 • ۶٫میزان رعایت احکام الهی و عرف در آن شغل
 • ۷ حال که دانستید عوامل متفاوتی ممکن است بر نگاه ما به آینده شغلی تاثیر گذار باشد با ید بگوییم که وضعیت کنونی جوامع براثر تاثیرات تکنولوژی های جدید به گونه ای است که باعث شده روان شناسی بر بسیاری از وجوه زندگی بشر اثر گذارد و شاید بشود گفت که کاربرد آن در همه جنبه های زندگی افراد گسترده شده است .گرچه همه حوزه های روان شناسی در کشورمان فعال نیست اما باید بگوییم که بازار کار برای رشته های موجود نیز به گونه ای است که شما بخواهید فی نفسه از آن به عنوان یکی از رشته های تا مین کننده آینده شغلی نام ببرید.

 

 

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 13 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد