دانلود فایل پاورپوینت روشهای ارزیابی چاقی در گروه های مختلف

PowerPoint قابل ویرایش
20 صفحه
23700 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت روشهای ارزیابی چاقی در گروه های مختلف توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت روشهای ارزیابی چاقی در گروه های مختلف قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

--- پاورپوینت شامل تصاویر میباشد ----

اسلاید 1 :

تعیین چاقی

-برای تعیین اینکه آیا فردی چاق محسوب میشود یا نه باید مقدار چربی بدن او را اندازه گیری نمود.

-

-برای تعیین مقدار چربی بدن روشهای علمی متعددی وجود دارد که عموما گرانقیمت و پیچیده بوده استفاده از آنها نیاز به تخصص بالا دارد.

-

-هنوز در علم تغذیه مقدار دقیقی برای میزان چربی بدن تعیین نشده تا بر اساس آن بتوان تعیین کرد که هر فرد با داشتن چه مقدار چربی در بدنش چاق محسوب میشود.

-

-برای تعیین وضعیت فرد از نظر ابتلا به چاقی از روشهای ساده تر مانند مقایسه BMI فرد بزرگسال با اعداد ۲۵ و ۳۰ و كودكان با صدكهای استاندارد (معمولا صدك ٩۵) استفاده میشود.

اسلاید 2 :

روشهای برآورد مقدار كل چربی بدن

پتاسیم بیشتر در محیط آبی وجود دارد و مقدارش بطور طبیعی متناسب با مقدار پروتئین بدن است.

مقدار كل پتاسیم بدن را می توان با قراردادن فرد در شمارنده و اندازه گیری پرتوهای اشعه گامای ناشی از پتاسیم رادیوایزوتوپ K٤٠ (که به میزان ٠١٢/٠%مخلوط با پتاسیم K٣٩ است در كل بدن اندازه گیری نمود.

چگالی بدن: چگالی بخش چربی و توده بدون چربی بدن به ترتیب ٩/٠ و١/١ است. نسبت چربی بدن را می توان  با اندازه گیری وزن بيرون و درون آب، محاسبه كرد.

ضمنا با اندازه گیری حجم هوای جابجا شده در اتاقک مخصوص نیز چگالی بدن قابل محاسبه است.

اندازه گیری مقدار كل آب بدن به وسیله رقیق سازی با دوتریوم؛  آب بدن در بافت بدون چربی جای گرفته نه در بافت چربی.

اسلاید 3 :

روش های تعیین مقدار چربی باقابلیت دسترسی بیشتر و دقت كمتر

مقاومت بیوالكتریكی: قابلیت هدایت الكتریكی توده بدون چربی بدن نسبت به بافت چربی بیشتر است. مقدار عبور جریان ضعیفی كه از قوزك پابه دست منتقل می شود را اندازه می گیرند این وسیله قابل حمل و نسبتا ارزان است.

روش های تصویربرداری از قبیل DEXA (جذب سنجی اشعه X مضاعف) برای برآورد مقدار چربی و توده بدون چربی بدن.

مقدار كل چربی بدن را می توان به طور تقریبی با به كارگیری یك فرمول از روی حاصل جمع چهار چین پوستی برآورد كرد.

اسلاید 4 :

کالیپر و دستگاه بیوامپدانس

اسلاید 5 :

ارزیابی وضع تغذیه درمطالعات اپیدمیولوژیک

روشهای بالینی كه دقت كمی داشته و از روی علائم بیماری ناشی از كمبودهای غذایی وضعیت تغذیه فرد را ارزیابی می كنند.

روشهای آزمایشگاهییمیایی‏، بیوشیمیایی و فیزیكی)

بررسی دریافت غذایی

روشهای تن سنجی

اسلاید 6 :

اندازه گیریهای ساده تن سنجی در کودکان

اندازه وزن و اندازه قد كه مقایسه وزن و قد كودكان در سنین رشد با استانداردهای جهانی (بازای سن و جنس مشخص) میتواند نشان دهد كه كودك در مدت زمان کوتاه تا طولانی دچار سوء تغذیه بوده است.

اندازه دور سر كه در مقایسه با استانداردهای جهانی (بازای سن و جنس مشخص) می تواند نشان دهد كه كودك در از نظر دریافت یا جذب مواد غذایی دچار سوء تغذیه بوده كه موجب كاهش دور سرش گردیده است.

نسبت وزن به قد كه بهترین این نسبت ها BMI است و مهمترین عامل افزایش BMI چربی اضافی بدن است. در بزرگسالان داشتن BMI كمتر از ٢٠ را لاغری، بیش از ٢٥ را اضافه وزن‏، و بیش از ٣٠ را چاقی محسوب می كنند. در كودكان استانداردهای مختلف برای تعیین وضع تغذیه بر اساس BMI وجود دارد.

اسلاید 7 :

تغییرات BMI کودکان با افزایش سن

تغییرات BMI همراه با سن برای هر دو جنس شبیه است. BMI بین زمان تولد تا ٩ ماهگی بالا می رود و سپس كاهش می یابد و تقریبا" در ٥-٤ سالگی به پایین ترین حد می رسد.

سپس BMI در این زمان دوباره بالا می رود.

نقطه ای كه BMI در آن شروع به افزایش می كند (بعد از پایین ترین نقطه)، به عنوان adiposity Rebound یا جهش چربی شناخته شده است.

اسلاید 8 :

اندازه های BMI در بزرگسالی

اغلب مطالعات داشتن BMI بیش از ٢٥ را بعنوان اضافه وزن و بیش از ٣٠ را بعنوان چاقی اعلام کرده اند.

مطالعه حدائق و همکاران (٢٠٠٩) داشتن مقدار بیش از ٢٧ برای مردان و بیش از ٢٩ برای زنان را بعنوان عامل خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی در ایرانیان اعلام نموده است.

اسلاید 9 :

اندازه گیریهای ساده تن سنجی بزرگسالان

نسبت دور شکم به دور باسن (Waist to Hip Ration = WHR) كه از تقسیم اندازه دور شکم به سانتیمتر به اندازه دور باسن به سانتی متر محاسبه می شود. چنانچه این نسبت برای مردان بیش از ۱.۰ و برای زنان بیش از ۰/۹ (برخی ۰/۸۵ هم گرفته اند) باشد، نشانه چاقی شکمی است.

نسبت دور شکم به قد (Waist to Height Ratio = WHTR) كه از تقسیم اندازه دور شکم به سانتیمتر به اندازه قد به سانتیمتر بدست می آید. هرچه این نسبت از ۰/۵ بیشتر باشد نشانه چاقی شکمی است.

اسلاید 10 :

در باره چاقی شكمی

بافت چربی، به‌ خصوص در نواحی دور شكم، موجب ترشح هورمون هایی می شود كه تحریك‌كننده رشد سلول‌های بافت چربی و نیز اشتهای فرد است.

به این ترتیب، چاقی، آن هم چاقی دور شكم، باز هم به چاقی فرد دامن می‌ زند.

بنابراین، مهم است بدانیم چاقی در كدام نقطه بدن متمركز است؛ چون چاقی دور شكم و كمر، خطرناك تر است.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 23700 تومان در 20 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع

دانلود فایل پاورپوینت روشهای ارزیابی چاقی در گروه های مختلف

PowerPoint قابل ویرایش
21 صفحه
23700 تومان
دسته بندی : مقالات رشته تغذیه
--- پاورپوینت شامل تصاویر میباشد ---- اسلاید 1 : -برای تعیین اینکه آیا فردی چاق محسوب میشود یا نه باید مقدار چربی بدن او را اندازه گیری نمود. - -برای تعیین مقدار چربی بدن روشهای علمی متعددی وجود دارد که عموما گرانقیمت و پیچیده بوده استفاده از آنها نیاز به تخصص بالا دارد. - -هنوز در علم تغذیه مقدار دقیقی ...

مقاله ارزیابی مکانی شهرکهای صنعتی استان یزد با روشهای SMCE ، TOPSIS و SAW

word قابل ویرایش
19 صفحه
27700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
ارزیابی مکانی شهرکهای صنعتی استان یزد با روشهای SMCE، TOPSIS و SAW چکیده در میان پارامترهای مختلفی که در استقرار شهرکهای صنعتی مورد توجه قرار میگیرند، مکانیابی یکی از مهمترین پارامترها است که توجه به آن، سبب کاهش هزینهها و موفقیت واحدهای صنعتی میشود. تلفیق عوامل و محدودیتهای متعدد و درنظرگرفتن آن ها به ...

مقاله بررسی روشهای غیرمخرب و نیمه مخرب در ارزیابی مقاومت بتن

word قابل ویرایش
8 صفحه
27700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
*** این فایل شامل تعدادی فرمول می باشد و در سایت قابل نمایش نیست *** بررسی روشهای غیرمخرب و نیمه مخرب در ارزیابی مقاومت بتن خلاصه نیاز به آزمایش بر روی بتن برای تعیین مقاومت آن در محل سرویس دهی از حدود 70 سال پیش احساس شده است و تاکنون روشهای متعددی اعم از روشهای غیرمخرب و نیمه مخرب به منظور تخمین مقاومت ...

مقاله ارزیابی روشهای تخمین پتانسیل روانگرایی خاک با استفاده از نتایج آزمایشهای SPT وCPT

word قابل ویرایش
11 صفحه
27700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
*** این فایل شامل تعدادی فرمول می باشد و در سایت قابل نمایش نیست *** ارزيابي روشهاي تخمين پتانسيل روانگرايي خاک با استفاده از نتايج آزمايشهاي SPT وCPT چکيده روانگرايي پديدهاي مخرب است که مي تواند باعث خسارتهاي فراواني به سازهها و تاسيسات بنا شده روي خاکهاي روانگرا شود. تاکنون روشهاي زيادي براي تخمين رو ...

مقاله ارزیابی قابلیت اطمینان پارامترهای اثرگذار خاک در پایداری شیب خاکریز سدهای خاکی براساس روشهای مختلف تحلیل پایداری شیب با استفاده از نرم افزار Geostudio

word قابل ویرایش
15 صفحه
27700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
ارزیابی قابلیت اطمینان پارامترهای اثرگذار خاک در پایداری شیب خاکریز سدهای خاکی براساس روشهای مختلف تحلیل پایداری شیب با استفاده از نرم افزار Geostudio   خلاصه با توجه به ماهیت غیر همگن خاک و عدم قطعیت پارامترهای آن، اتکا به یک عدد به عنوان ضریب اطمینان منطقی به نظر نمی رسـد. در روش هـای احتمالاتی با در ن ...

مقاله ارزیابی تاثیر روشهای اسانس گیری و خشک کردن گیاه بادرنجبویه ( ( Melissa officinalis L . بر میزان اسانس آن

word قابل ویرایش
9 صفحه
27700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
ارزيابي تاثير روشهاي اسانس گيري و خشک کردن گياه بادرنجبويه ( (Melissa officinalis L.بر ميزان اسانس آن چکيده گياه بادرنجبويه به دليل خواص درماني در بسياري از نواحي گرم دنيا کاشته ميشود. بنابراين به دليل اهميت اين گياه ، اين تحقيق به منظور ارزيابي روشهاي خشککردن و اسانسگيري گياه بادرنجبويه بر ميزان اسانس آن ...

مقاله بررسی تحلیلی روشهای کمی ارزیابی ریسک با رویکرد مقایسه ویژگی آنها در پروژه های تحقیقاتی

word قابل ویرایش
21 صفحه
27700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
*** این فایل شامل تعدادی فرمول می باشد و در سایت قابل نمایش نیست *** بررسي تحليلي روشهاي کمي ارزيابي ريسک با رويکرد مقايسه ويژگي آنها در پروژه هاي تحقيقاتي چکيده مقاله پيشرو حاصل مرور، طبقه بندي و بررسي تطبيقي تحقيقات علمي دهه ٢٠٠٠ در دنياست که بالغ بر ١٠٠ منبع معتبر مطالعاتي مي شود. هدف اين مطالعات نيز ...

مقاله بررسی و ارزیابی روشهای اجرایی بهسازی خاک بر اساس شاخصهای توسعه پایدار

word قابل ویرایش
9 صفحه
27700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
بررسی و ارزیابی روشهای اجرایی بهسازی خاک بر اساس شاخصهای توسعه پایدار چکیده اجرای اقدامات توسعهای بهویژه در فعالیتهای عمرانی عمدتا0 بر اساس رویکردی اقتصادی یا اجتماعی و بدون در نظر گرفتن تأثیرات زیستمحیطی این اقدامات بوده که این امر موجب بههم خوردن توازن زندگی بشر و رقم خوردن آیندهای خطرناک برای او شده اس ...