دانلود فایل پاورپوینت مبانی مدیریت منابع انسانی

PowerPoint قابل ویرایش
21 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت مبانی مدیریت منابع انسانی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت مبانی مدیریت منابع انسانی قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

مدیریت منابع انسانی یکی از زیر مجموعه های مدیریتی در سازمان است و سعی در برآورده نمودن استراتژی ها، هدفها و برنامه های سازمان در سطوح مختلف در رابطه با موضوعات مرتبط با منابع انسانی دارد.

اسلاید ۲ :

دنیای ما دنیای سازمانهاست و گرداننده اصلی این گردونه، انسانها هستند. آنانند که به کالبد سازمانها جان می بخشند و تحقق هدفها را میسر می سازند. از اینرو بزرگی هر موسسه ای تنها به اندازه عظمت کسانی است که برای آن سازمان کار می کنند و رشد کسب و کار بر محور کارکنان آن دور می زند و کامیابی یا شکست هر سازمان به یافتن و نگهداری افرادی شایسته و مناسب بستگی دارد که برای انجام دادن کارهای آن پیدا می کنند و چنانچه سازمانی نتواند این برتری ها را حفظ نماید آن سازمان قهراً اندک اندک به سرازیری و کاستی دچار خواهد شد.
از اینرو مدیریت منابع انسانی جهت یافتن انسانهای شایسته و نیز توسعه منابع انسانی خود یک نقش حیاتی و کلیدی را در سازمان ایفا می نماید.

اسلاید ۳ :

با نگاهی گذرا به تاریخچه مدیریت منابع انسانی پس ایجاد مکتب مدیریت علمی در می یابیم که در ابتدا فعالیتهای مدیریت امور کارکنان نسبت به سایر وظایف سازمانی در درجه دوم اهمیت قرار داشت و به آن در مجموعه سازمان چندان اهمیتی نمی دادند.
این امر علاوه بر آنکه از نظر اخلاقی آن تکریم و احترام انسان را که می بایست برای انسان قائل شد را نقض می نمود از دیدگاه اقتصادی نیز به سازمانها خسارات زیادی را وارد می نمود از اینرو به مرور با تحقیقات علمی که در ابعاد مختلف صورت گرفت ثابت شده است که چه از نظر اخلاقی و چه از نظر اقتصادی توجه و تکریم به انسان امری بدیهی و لازم است. و در این صورت است که می توان رشد و توسعه واقعی منابع انسانی و به تبع آن رشدسازمان را انتظار داشت.

اسلاید ۴ :

در یک قرن اخیر در تعریفهای مرتبط با انسان در علم سازمان تغییرات اساسی به وقوع پیوسته است.
در این تغییر به صورت تدریجی خواص و توانایی‌های مختلفی از انسان کشف گردیده است.
نگرش اول که به صورت سطحی و ساده به انسان می‌نگریست، تبدیل به یک تصویر پیچیده شده که دراین نگرش انسان به عنوان یک منبع با ارزش و غیر قابل جایگزین در سازمان معرفی شده است.

اسلاید ۵ :

ایجاد یک نگرش مثبت در مورد انسان است. با این تعریف که: انسان موجودی است که صفات بالقوه منفی و مثبت بودن را در خود دارد که با توجه به سیستم ارزشی، عوامل محیطی قادر است آنها را به فعلیت در آورد.
در فلسفه سازمانی ابتدا بایستی نگرشی مثبت به انسان و توانایی های بالقوه و بالفعل او پدیدار شود تا در پی آن به توان به موضوع توسعه و بالندگی منابع انسانی به صورت واقعی و مستمر پرداخت

اسلاید ۶ :

ذات اصلی انسان مثبت است. دو نیروی درونی در وی وجود دارد که وی را به دو جهت مخالف یکدیگر می کشانند. او قادر است و می تواند به کمک عقل و اراده و خواست خود با توجه به سیستم ارزش اش جهت گیری نماید و تصمیم بگیرد. از اینرو انسان قادر است در هر زمان خود را تغییر دهد.
این ویژگی برنامه توسعه انسانی را در سازمان میسر می سازد. و برنامه های تغییر را امکان پذیر می نماید.
باید توجه داشت که هر قدر انسانها به سمت تکامل پیش روند به همان میزان خواص بهره وری در آنها بیشتر می شود(رجوع شود به مباحث کلیات مدیریت۰)
انسان متکامل انسان بهره ورتر است و سازمانها با داشتن چنین نیروهای به رشد و بالندگی دست پیدا می نمایند.
چرا که انسان وسیله، محور، روح و هدف بهره وری و سازمان است.[۱]
[۱در این درس نگرش یاد شده فوق بر انسان حاکم است

اسلاید ۷ :

مدیریت منابع انسانی به عنوان یک حرفه به صورت کنونی عمرش به چند دهه اخیر باز می گردد و لذا به تبع آن هدفها ، وظایف آن با توجه به تغییراتی که در نگرش به انسان در سازمانها اتفاق افتاده است تغییر نموده است
تغییر درا ین نگرش را می توان چنین بیان داشت که منابع انسانی مفهوم وسیعتری از نیروی انسانی را افاده می کند.
یعنی آنکه انسان ، قبل از آنکه یک نیروی بالفعل و محدود برای سازمان به حساب آید یک منبع بالقوه محسوب می شود.
نیروی انسانی قسمتی از انسان و منابع انسانی تمامیت استعدادهای و قابلیت های بالفعل و بالقوه انسان را مدنظر قرار می دهد.
در این درس هر جا سخن از انسان (کارکنان ، همکاران ، نیروی انسانی و…) درسازمان برده می شود مقصود از آن مفهوم منابع انسانی است.

اسلاید ۸ :

هدفهای راهبردی مدیریت منابع انسانی
بهره وری
کیفیت زندگی کاری
رعایت قانون

اسلاید ۹ :

یکی از مهمترین هدفهای سازمان است و مدیران در سازمانها همواره درتلاش اند تا بهره وری را ارتقاء دهند. هر چند که مدیران منابع انسانی نمی تواند به صورت مستقیم بر فاکتورهای نظیر سرمایه، مواد و… که بر بهره وری اثر دارند اثر گذارد و لیکن با توجه به نقش اساسی که انسان در بهره وری ایفا می نماید، می تواند با اقدامات موثر خود در بهره وری کلی سازمان تاثیر عظیمی داشته باشد.
توسعه دانش -افزایش عملکرد – کاهش ترک خدمت – کاهش غیبت- کاهش شکایت و…

اسلاید ۱۰ :

  • دیگر هدف مدیریت منابع انسانی بهبود کیفیت زندگی کاری است
  • بهتر شدن کیفیت زندگی کاری منجر به خشنودی و رضایت کارکنان در سازمان شده و ایجاد زمینه های مناسب برای مشارکت و درگیر شدن فعال همکاران در سازمان را نیز به همراه دارد
  • برخی از اثرات آن: افزایش مشارکت در کار – افزایش خشنودی از کار – کاهش فشار عصبی – کاهش سوانح و بیماریها و…
  •  
مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 21 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد