دانلود فایل پاورپوینت مبانی و مفاهیم حسابداری زیست محیطی

PowerPoint قابل ویرایش
47 صفحه
11900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت مبانی و مفاهیم حسابداری زیست محیطی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت مبانی و مفاهیم حسابداری زیست محیطی قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

n    مقدمه

n

nدو مقوله توسعه پایدار و حفاظت و بهسازی در محیط زیست موضوعات اصلی هستند که در سراسر جهان بر چگونگی رشد اقتصادی و رفاه اجتماعی به منظور فقر زدایی تاثیر می گذارند همگام با رشد اقتصادی فشار بر سیستم های طبیعی و منابع کره زمین شدت می گیرد .  واقعیت تاسف بار این است که اقتصاد به رشد خود ادامه می دهد اما محیط زیست که اقتصاد به آن وابسته است ، رشد نمی کند . اگر چه نمایه های اقتصادی اساسی شرایط زیست محیطی هر روز منفی تر می شوند مثلاً جنگل ها کوچکتر می شوند ، خاک ها فرسوده تر می شوند و دمای هوا افزایش می یابد .

اسلاید ۲ :

nدر عصر حاضر با توجه به وجود برخی از محدودیت های زیست محیطی بویژه در تجارت جهانی و محدود شدن عرصه رقابت ، همگان بر این موضوع توافق دارند که مدیران       واحد های  تجاری تحت فشار فزاینده ای هستند که نه تنها باید هزینه های عملیاتی را کاهش دهند بلکه باید تاثیرات زیست محیطی حاصل از فعالیت های عملیاتی خود را نیز به حداقل برسانند این اعمال فشار از طرف گروه هایی نظیر سهامداران ، دولت ، رسانه های گروهی ، مصرف کنندگان ، سرمایه گذاران و دیگر رسانه ها اعمال می شود .

اسلاید ۳ :

nشرکت ها برای کاهش تاثیرات زیست محیطی فعالیت های خود

   چاره ای به جز این ندارند که اطلاعات مربوط به هزینه های

   زیست محیطی را نیز در حساب ها و تصمیمات خود وارد

   کنند . (حسابداری زیست محیطی – مجله حسابدار- شماره ۱۸۶)

اسلاید ۴ :

تاریخچه :

nفاصله زمانی سال های ۱۹۷۱-۱۹۸۰ را زمان شروع اولیه طرح موضوع حسابداری محیط زیست در قالب حسابداری مسئولیت های اجتماعی می دانند . درآن زمان ، حسابداری مسئولیت های اجتماعی ، تمایلاتی را نسبت به بررسی موضوع حسابداری زیست محیطی در دانشگاه ها نشان داد .

n در فاصله زمانی سال های ۱۹۸۱-۱۹۹۰ تاکید ادبیات حسابداری از حسابداری مسئولیت اجتماعی به سوی حسابداری زیست محیطی تغییر جهت داد .

اسلاید ۵ :

از دهه ۱۹۹۰ به بعد توجه به حسابداری زیست محیطی گسترش یافته و علاقه حسابداران در دانشگاه ها و در حرفه را به خود جلب کرده است . برخی از کشور ها از جمله : دانمارک و هلند ، شرکت ها را ملزم به ایجاد حسابداری سبز یا گزارش محیط زیست کرده اند . همچنین در انگلستان از شرکت ها درخواست شده تا الزامات ایزو ۱۴۰۰۰ ایجاد شده در سال ۲۰۰۵ را رعایت نمایند هرچند که این موضوع در انگلستان اجباری نمی باشد ولی به امری عادی تبدیل شده است . در آلمان نیز این گونه است .

اسلاید ۶ :

nاما در ایران ، شرکت ها با مفاهیم حسابداری زیست محیطی،

n

    آشنایی کافی نداشته و صرفا به وضع قوانین و مقررات زیست

     محیطی پرداخته شده است . (مجله حسابدار – شماره ۱۸۵)

اسلاید ۷ :

دلایل سودمندی حسابداری زیست محیطی :

nهزینه ها و عملکرد زیست محیطی شرکت به دلایل زیر مورد توجه مدیران قرارگرفته است:

.iبسیاری از هزینه های زیست محیطی را می توان با تصمیمات تجاری بهتر وسرمایه گذاری در فن آوری های بهتر سازگار با محیط زیست کاهش داده و یا حذف کرد زیرا این هزینه ها ممکن است هیچ ارزش افزوده ای  برای سیستم یا محصول ایجاد نکند .

.iiمدیریت بهتر هزینه های زیست محیطی می تواند کاهش آلودگی هوا و حفظ سلامت عمومی را برای جامعه به ارمغان بیاورد .

اسلاید ۸ :

.iiiدرک درست از هزینه زیست محیطی می تواند بهایابی درست و صحیح  و همچنین قیمت گذاری محصولات را بهبود بخشد .

.iv توجه به فرایند ها و تولید محصولات منطبق با شرایط زیست محیطی ، مزایای رقابتی برای محصولات شرکت در میان مشتریان ایجاد می نماید . (مجله حسابدار- شماره ۱۸۶)

اسلاید ۹ :

اهمیت آلودگی محیط زیست

nموضوع آلودگی محیط زیست در آمریکا از اهمیت خاصی برخوردار است . بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) ، این کشور ضایعات خطرناکی را تولید می کند که سهم سالانه هر نفر از آن ، معادل یک تن ضایعات است و     هر ساله  به مقادیر سال های گذشته افزوده می شود . البته بخش اعظم این ضایعات به طور مستقیم وارد چرخه محیط زیست نمی شود و در صورت وجود انگیزه کافی ، می توان بسیاری از این ضایعات خطرناک را جهت ایجاد منابع انرژی بازیافت کرد . علاوه بر این طی نیم قرن گذشته ، هزینه جمع آوری ، دفع زباله و ضایعات خطرناک در این کشور بالغ بر ۵۰۰ میلیون تا یک میلیارد دلار برآورد شده است و این امر نشان می دهد که گزارشگری زیست محیطی در شرکت های آمریکایی از اهمیت زیادی برخوردار است و تمایل برای داشتن حسابداری زیست محیطی روز به روز بیشتر گردیده است . (حسابداری زیست محیطی – مرتضی دلخوش)

اسلاید ۱۰ :

انواع مختلف حسابداری محیط زیست

nکاربرد های حسابداری محیط زیست در ۲ سطح اقتصاد خرد و اقتصاد کلان مورد بررسی قرار می گیرد : همانطور که در جدول شماره ۱ دیده می شود در سطح اقتصاد خرد حسابداری زیست محیطی به ۲ قسمت ” حسابداری مالی ” و   ” حسابداری مدیریت ” تقسیم  می شود و در سطح اقتصاد کلان ما با ” حسابداری درآمد ملی ” مواجه می شویم .

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 47 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد